COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 696
  • 22 610
# 3 225
в групата за ваксините един човек е пуснал резултата си на 20-ти ден от първа доза Астра, също прекрасен резултат - висок брой общи антитела и 78% наличие на вирус- неутрализиращи антитела (над 30 % се счита за положителен при теста на Цибалаб)
Виж целия пост
# 3 226
Вината не е на кардиоложката. Горката жена, кой знае какво ще и се изсипе на главата.
Виж целия пост
# 3 227
Здравейте! Ако не е тук мястото извинявам се...
Прекарах сравнително тежък коронавирус, Говоря за тази последната трета вълна- която е малко по-различна от предходните.
Исках да Питам дали има някой който е боледувал, за да попитам има ли остатъчни симптоми?
Стряскане, проблеми със съня.... и много други...
Моля ако има някой преболедувал да се свърже с мен да обсъдим малко опит🍀🍀🍀🍀🙏🙏🙏
Можеш да попиташ в тази тема.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1204545.msg42488153#new
Виж целия пост
# 3 228
Фани, нищо им няма на Астра Зенека. Те в близките месеци/години ще си намерят къде да си пласират ваксината, милиарди хора все още нямат достъп до ваксини, в някои държави едва сега получават първи бройки. Просто ние (ЕС) ще сме потърпевшите от това. Загубите са за нас.
Виж целия пост
# 3 229
rorik, моите предложения са:
- след като излезе становището на ЕМА, веднага да се пуснат в обращение онези 80 хил. дози, които в момента залежават у нас. Даже и повече може да са с предходните дози.
- ваксините се разпределят по соломоновски - Х на личните лекари, У за зелени коридори.
- в същото време започва масова, публична и ясна информационна кампания. Да се обяснява, ама така, че всеки да разбере. Странични ефекти, реакции, рискове и ползи от ваксината.
- ясно и точно разяснение, че ваксините са единственият начин да си върнем стария живот.
- моментален край на ваксинационния апартейд и на внушенията, че има ваксини за богати и за бедни. Моментално реабилитиране на AstraZeneca като безопасна, ефикасна, евтина и лесна за съхранение ваксина. Налагат се санкции за дезинформация по темата.
- край на тезата "избор на ваксина" за хора без никакви медицински показатели за специфична ваксина. На здравите пациенти се бие каквото има и им се обяснява, че трябва да са доволни, че са ваксинирани.
Виж целия пост
# 3 230
Няма да защитавам управлението, но правилно направиха с ваксините. И без това има страхотни конспирации и недоверие, само им трябва да излезе, че покриват нещо. Освен това, ваксините са кът. Тук потребителките от Швеция писаха, че се свива производството, дори при тях ще се намалят наполовина доставките. Дано поне да има за втора доза на тези с първата АЗ.

И положението си е мазаляк като гледам данните. Хоспитализациите и интензивните са мрак, освен починалите. Това поне до май не може да се оправи, за съжаление. Както се казва, този филм вече сме го гледали и то наскоро, а сега ми се струва, че е доста по-зле работата. Поне късмет, че иде пролет и с хубавото време може малко да се подобрят неща поне откъм стоене на закрито.
Виж целия пост
# 3 231
Фани, нищо им няма на Астра Зенека. Те в близките месеци/години ще си намерят къде да си пласират ваксината, милиарди хора все още нямат достъп до ваксини, в някои държави едва сега получават първи бройки. Просто ние (ЕС) ще сме потърпевшите от това. Загубите са за нас.
Така е, и аз не вярвам да има проблем в тази ваксина. Някъде четох, че проблемната партида е внесена от завода им в Индия, която няма разрешение за ЕС, но и това най-вероятно е конспирация. За мен проблема е в комуникацията на АЗ, които отново с недомлъвки, отново неубедително, отново от позицията на големите и многознайковците не защитиха достатъчно добре продукта си.
Вижте числата на UK, там основно АЗ се прилага. И дори е възможно да има единични случаи с такива последици при милионите приложени дози.
Загубите са за нас, защото бройките от различните ваксини не са добре разпределени. Диверсификация му викат.
Виж целия пост
# 3 232
Сигурно тези, които смятат, че жената е била подложена на натиск, защото е на 57, което значи смотана, неинформирана и проста, сигурно са по на 30 години.
Иначе всички знаят, че жените се пенсионират на 62 тази година, т.е. жената е в работоспособна възраст и съвсем наред по всички показатели.
И на мен ми е жал за кардиоложката.
Имайки предвид тежкото ѝ състояние и проблеми, е преценила, че за нея един КОВИД ще е голям риск, затова е препоръчала ваксина.
А сега я изкараха изнудвачка и причина за смъртта.
Виж целия пост
# 3 233
Пациенти с COVID-19 в болници

Гоним декемврийския връх, като нищо ще го надминем след няколко дни.
Виж целия пост
# 3 234
Бояна кой говори да се прикрива нещо? Съобщават за даден случай и че се разследва, но да не спират ваксинацията така рязко. Да призоват за по-голямо внимание и оценка при рискови пациенти.

Страхотна паника създадоха без да има алтернатива за хората, възрастното и рисково население сега не могат по никакъв начин да го накарат да се ваксинира. Паника сред хората които наскоро се ваксинираха да не им стане нещо, паника сред искащите ваксина и отрязани незнайно докога както и тези които сме с първа доза да се чудим дали ще имаме възможност да си завършим ваксинацията. Половината сигурно няма да се явят за втора доза от страх. А в момента залежават ваксини от две доставки - 78 и 80 хиляди. На фона на само 336 хиляди дози сложени досега. Противопоставиха лекари и пациенти.
Виж целия пост
# 3 235
Бояна кой говори да се прикрива нещо? Съобщават за даден случай и че се разследва, но да не спират ваксинацията така рязко. Да призоват за по-голямо внимание и оценка при рискови пациенти.

Страхотна паника създадоха без да има алтернатива за хората, възрастното и рисково население сега не могат по никакъв начин да го накарат да се ваксинира. Паника сред хората които наскоро се ваксинираха да не им стане нещо, паника сред искащите ваксина и отрязани незнайно докога както и тези които сме с първа доза да се чудим дали ще имаме възможност да си завършим ваксинацията. Половината сигурно няма да се явят за втора доза от страх. А в момента залежават ваксини от две доставки - 78 и 80 хиляди. На фона на само 336 хиляди дози сложени досега. Противопоставиха лекари и пациенти.
Права си, но и в други страни го направиха. Тук и в двата случая щеше да е лошо, това казвам.
Виж целия пост
# 3 236
Бояна, защо са прикрили тогава другия случай, с друга ваксина?
В същите други държави не спряха ваксинирането с другата ваксина, когато умряха "много крехки" хора.
За съжаление след всички ваксини има такива случаи.
Виж целия пост
# 3 237
Ако се излезе със съобщение, че е възможно ваксинирането да има някаква връзка с последвалото влошаване състоянието и смъртта на жената - реакцията ще бъде: "Ето, видяхте ли - убиват ни!". Ако се твърди, че няма нищо общо - "Ето, нали виждате - лъжат ни!"
Както и се очакваше, изпълзя и дежурният критикар на всички противоепидемични мерки - имена няма да споменавам:
"Колко време още е нужно да се разбере, че произведени не по правилата полуфабрикати не бива да се налагат за масова имунизация. Много е изкусително и е възможно, както се вижда, но е опасно."
Почна се... а колко им трябва на лековерните адепти на експерта по коронавирусни епидемии?
Виж целия пост
# 3 238
Рорик, сигурно имате сигурен източник в правителството или двора и от там имате данни, как мобилното население във Великобритания отказва ваксинация? Кое изобщо е това мобилно население, което визирате? И от къде имате информация, че ваксинацията във Великобритания е буксувала?
Ваксинираха се лекари като приоритетни групи, работещи в социални домове, както и се започна от възрастните групи население, които са приоритетна група тук. Доколкото аз знам в момента се ваксинира групата 55+, като по райони се слиза и в по-долна възрастова група.

Ама що ли да не си чешем езиците в събота сутринта.
Виж целия пост
# 3 239
Тъкмо хората се зарадваха, че чрез платформата ще успеят да се ваксинират, пак провал.
Каквото и да се окаже по случая, пропаднаха хиляди ваксинации, обърка се всичко и не му се вижда края.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия