COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 591
  • 22 610
# 3 330
Да със забранен износ ЕС са изнесли 34 милиона дози.
Извиняват се защото ценностите в ЕС са различни от тези при вас.
Вие с разрешен
Колко ваксини сте изнесли...
Ще те питам докато ми отговориш, защото иначе си първа по всякакви статистики от острова, ама само като ти изнася. С многото си заводи ЕС, не може да се дореди до ваксини, защото изнася и то не заради пари, а заради принципи.
БоДжо се разплака на втория ден като му затвориха границите и му спряха ваксините.
Щеше да праща военни самолети да му носят ваксини и мекушавите от ЕС пак се смелиха над вас.
Виж целия пост
# 3 331
Да със забранен износ ЕС са изнесли 34 милиона дози.
Извиняват се защото ценностите в ЕС са различни от тези при вас.
Вие с разрешен
Колко ваксини сте изнесли...
Ще те питам докато ми отговориш, защото иначе си първа по всякакви статистики от острова, ама само като ти изнася.
БоДжо се разплака на втория ден като му затвориха границите и му спряха ваксините.
Щеше да праща военни самолети да му носят ваксини и мекушавите от ЕС пак се смелиха над вас.

Разбира се, че ЕС е центъра на вселената и тези които са го напуснали ронят кървави сълзи.....
Благодарение на ЕС ще се ваксинира света!

ЕС да си забранява износа на ваксини, само дето компаниите, които не са европейски ще си изнесат производството....
Виж целия пост
# 3 332
Май забрави кой реално е създателят на първата РНК ваксина за ковид...
Щели да си изнесат производството от ЕС.
Ти чуваш ли се ...
Как може да сравняваш вашия пазар с този на 500 милионния ЕС.
Всяка една компания мечтае да има дял в този пазар.
Виж БВП на Великобритания и това на ЕС и се засрами малко.
Виж целия пост
# 3 333
Май забрави кой реално е създателя на първата РНК ваксина...
Щели да си изнесат производството от ЕС.
Ти чуваш ли се ...
Как може да сравняваш вашия пазар с този на 500 милионния ЕС.
Всяка една компания мечтае да има дял в този пазар.

Няма значение кой реално да е създателя на РНК ваксината, а че се произвежда и продава от американска мултинационална компания, която пък няма заводи единствено на територията на ЕС...
Точно за тази компания с този продукт е важен европейския пазар, защото е скъпа ваксина и трудно ще се 'пласира' сред по-неплатежоспособните.....
Виж целия пост
# 3 334
Простете, че се намесвам, но, Лейди, все пак с в български форум. Обсъжда се ощетяване на българските граждани като принадлежащи към ЕС. На мен не ми звучи как да кажа - етично (с цялата условност на релационния термин) в този форум да се напада толкова остро ЕС. Дори да бих била убедена в противното, от конфузия бих замълчала.
Виж целия пост
# 3 335
Какво значение има колко ваксини е изнесла Великобритания? За една държава, която известира огромна сума в подпомагане на процеса по разработка на ваксината и я предлага на производствена цена на целия свят, се казаха толкова глупости. Колко струва ваксината на Файзер? На производствена цена ли се предлага на пазара? Това, че едно правителство е избрало произведените на нейна територия да останат за ваксиниране на собственото население, е трън в очите на ЕС, който изнася, но някак се пропуска паричния елемент. В крайна сметка фармацевтичните компании печелят огромни суми, за разлика от АЗ, която предлага цена на база производствен разход без печалба.
Преди месец пак го чоплихме тоя въпрос. Нередно е да искаш целия свят да има твоите ценности и когато някой прилага друг принцип, да плюеш и да се възмущаваш, че е "лош". Колко пъти някой във Великобритания например се възмути защо всички фармацевтични компании не постъпват като АЗ и продават ваксините си на печалба? Нали сме в кризисна ситуация? Защо някой да прави пари от нея, след като АЗ не прави. Само че никой не надига подобни съображения, просто защото живеем в свободен свят и пазарна икономика и не е работа на едни държавни и наддържавни съюзи да се местят в решенията на останалите.
Виж целия пост
# 3 336
Има ли яснота колко държави спряха напълно употребата на Astra Zeneca?

Норвегия, Исландия, Дания, България, има ли още от Евросъюза?

Останалите като Австрия май спряха използването само на въпросната партида или...?!
Виж целия пост
# 3 337
Май забрави кой реално е създателя на първата РНК ваксина...
Щели да си изнесат производството от ЕС.
Ти чуваш ли се ...
Как може да сравняваш вашия пазар с този на 500 милионния ЕС.
Всяка една компания мечтае да има дял в този пазар.

Няма значение кой реално да е създателя на РНК ваксината, а че се произвежда и продава от американска мултинационална компания, която пък няма заводи единствено на територията на ЕС...
Точно за тази компания с този продукт е важен европейския пазар, защото е скъпа ваксина и трудно ще се 'пласира' сред по-неплатежоспособните.....
Ем американска , ем мултинационална .

Имаме договор който не се изпълнява. Ако ще да е марсианска компания.
Виж целия пост
# 3 338
Простете, че се намесвам, но, Лейди, все пак с в български форум. Обсъжда се ощетяване на българските граждани като принадлежащи към ЕС. На мен не ми звучи как да кажа - етично (с цялата условност на релационния термин) в този форум да се напада толкова остро ЕС. Дори да бих била убедена в противното, от конфузия бих замълчала.

Значи от етика трябва да похвалим решенията на ЕС, дори и да са меко казано глупави и да продължим като коне с капаци да се радваме, че сме в него и твърдо да сме убедени, че той ще ни реши проблемите?
Виж целия пост
# 3 339
Има ли яснота колко държави спряха напълно употребата на Astra Zeneca?

Норвегия, Исландия, Дания, България, има ли още от Евросъюза?

Останалите като Австрия май спряха използването само на въпросната партида или...?!
Тук са изброени всички.

https://m.dnevnik.bg/sviat/2021/03/12/4185081_ot_norvegiia_do_ta … _koi_oshte_spria/
Виж целия пост
# 3 340
брех тая АЗ ги изкарахте по-дашни от Червения кръст...Не работели за печалба...

Факт.
Ако имаш друга информация - дай я.
Виж целия пост
# 3 341
Аз пък нищо не разбрах, ама Израел си е най-добре. Скъпо-скъпо, ама са боцнати и на лайф. Пък ние..списъци, коридори, ваксини за вип, за плебей, бе...не се знае къде и какво сме.
Тези американците не ги разбирам, щом няма да се боцкат с АЗ какво са се стиснали, ама да има...ми хората си правят сметка, после искаш ваксина-даваш какво искаме ми..няма това-онова. Нали бяхме уж приоритетни за ваксини, нещо такова помня беше обещано на ББ или бъркам пак.
Викам да си направим някакъв микс ние на ваксина или лекарство и кой оцелее---живее, другите няма какво да го мислим. То вече се видя, че май ще го закъсаме, а и няма как да принудим възрастни и невярващи да се боцнат, тук има много такива, а и след тези случки и в медиите за АЗ пък съвсем вече не можеш ги накараш. За тези дето искат май няма и да има достатъчно, обърка се всичко. Не знам защо не хванат една линия и наистина да я държат. Днес така, утре иначе, то народа вече бръмна, вярно психясахме.
Сега ако е истина с този британски щам и как удря млади и здрави , цели семейства, карали вирус, ваксинирани наскоро, бе...какво ще стане не ми се мисли. Та изборите просто..никой няма да ги мисли. То кат гледам се чудя за коя певица да гласувам и за кой спортист или артист.
Жалко за хора , като Дева дето всичко възможно направиха да се ваксинират и не успяха(( Имам такива познати и сега са много разочаровани. За другите вече да ви кажа не ми е жал дето не искат ваксини, не искат маски, не искат нищо, ама ей-така да си живеят и занзибарничат. То всичко си има мярка, ама цената невинни я плащат.
Виж целия пост
# 3 342
брех тая АЗ ги изкарахте по-дашни от Червения кръст...Не работели за печалба...

Факт.
Ако имаш друга информация - дай я.
Ааа,нямам! Просто в тоя капиталистически свят,подобна щедрост чак буди съмнения Simple Smile
Виж целия пост
# 3 343
Простете, че се намесвам, но, Лейди, все пак с в български форум. Обсъжда се ощетяване на българските граждани като принадлежащи към ЕС. На мен не ми звучи как да кажа - етично (с цялата условност на релационния термин) в този форум да се напада толкова остро ЕС. Дори да бих била убедена в противното, от конфузия бих замълчала.

Значи от етика трябва да похвалим решенията на ЕС, дори и да са меко казано глупави и да продължим като коне с капаци да се радваме, че сме в него и твърдо да сме убедени, че той ще ни реши проблемите?

Значи УК  инвестира  в ЕС. Предполагам че ползва  данъчни преференции , раб. ръка на ЕС , не си замърсчва природата  с  хим. заводи . ...И за какво да ги хвалим ЪК , като сме им създали  условия за работа и пазар който до сега им е давал право да печелят.  .
Както е английска компанията днес , утре   може да я купи патагонец  и да стане патагонска.
И пак да повторя , имаме договор  с тази компания и той трябва да се  изпълнява. Има международно право и като ги осъди ЕС   още утре този завод моЖе да стане  на ЕС.  .
Да предположа ли че тази компания  си проси по високи цени .
Значи до вчера  можеше  Европейския пазар да  ти осигурява печалба , ама искаш още ли ??
Точно сега в тая криза.

Всъщност  не се знае тая компания дали е още английска. Доколко  си спомням казаха  че ЕС  е инвестирал [/b ]в тоя завод . Та не се знае каква част има  ЕС  от него.
Виж целия пост
# 3 344
Изместихме доста темата май, ама и в УК мисля има европейски компании и заводи извън фармацевтичния бранш. Пак казвам, че икономиката е пазарна и се движи от пазарни механизми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия