COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 495
  • 22 610
# 3 720
Вчера гледах новините за пръв път от месец насам и се ужасих. Най- много карантинирани от началото на пандемията, най- много хоспитализирани, някакъв математик набеди малките деца за основния разпространител на заразата... а мерки никакви. Явно пак трябва линейките да обикалят с часове и да умират хора по стълбите, за да се предприеме нещо.
Виж целия пост
# 3 721
Аз пък днес очаквам чудо и да не се наложи да ми отменят часа за ваксина, независимо с коя. Гледах на сайта, има съобщение:
"Регистрираните в портала потребители автоматично ще получат нов час за имунизация, след анализ на броя записани за ваксина лица и наличностите от другите две одобрени у нас ваксини срещу COVID-19.

Системата ще изпрати потвърждение за новия ден и час чрез SMS или имейл."
Такова съобщение нямам и чакам да видя днес следобед как ще се развият събитията. Най-вероятно няма да ме ваксинират, но ако по някаква случайност има от модерните ваксини или възобновят ваксинирането с АЗ(то заповедите през два часа се сменят), ще се гръмна, ако си пропусна часа.

ПП: някой въобще получил ли е съобщение за нова дата?
Виж целия пост
# 3 722
Непокорна, в същата ситуация съм. Имам час за днес (избрала съм РНК ваксина), нямам нов час и се чудя какво ще се случва. Проверявам страницата на ВМА, че те май публикуват по-редовно информация(записала съм се за ваксина там).
Виж целия пост
# 3 723
Непокорна, в същата ситуация съм. Имам час за днес (избрала съм РНК ваксина), нямам нов час и се чудя какво ще се случва. Проверявам страницата на ВМА, че те май публикуват по-редовно информация(записала съм се за ваксина там).
В събота бях във ВМА, имах онлайн записан час с РНК ваксина. Върнаха ме, ваксинирали само с АстраЗенека и то само тези, които отиват за втора ваксинация. А уж имах смс с потвърждение от предния ден. Пълна подигравка с хората.
Виж целия пост
# 3 724
Мисля, че няма човек всксиниран с рнк чрез портала. Засега само си губите времето.
Виж целия пост
# 3 725
Описанието на сварената жаба си е много на място. И аз за него се сетих като гледам как сега не ни пука от цифри, при които само преди няколко месеца подскачахме.
Виж целия пост
# 3 726
Мисля, че няма човек всксиниран с рнк чрез портала. Засега само си губите времето.
Да, най-вероятно е така, но все пак имам някаква много малка надежда за ваксина. Дори съм отпуска, не отидох на  работа, за да си спазя часа. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3 727
Кантарджиев по Нова дава бабини съвети как да се пазим от Ковид с лимон и сода, докато ваксинацията е на стоп, държавата като разграден двор.
Сега чакам някой да посипе пътя към болниците със сол или захар, за да изгони този отвратителен вирус и да обявим, че сме го преборили
Виж целия пост
# 3 728
Ох, пак ли тези лимони? Стига са говорили несъществени неща, а да си затварят очите.
Виж целия пост
# 3 729
Каквото и да ти кажат тук, питай си великата институция РЗИ.
В съседната тема имаше потребител, който беше със следния казус:
Положителен ПСР и 14-дневна карантина вкъщи.
Последния ден /или след последния/ за собствено успокоение прави антигенен - положителен отново.
Прави ПСР - и той положителен. Следва нова 14 дневна карантина, наложена от РЗИ, след обаждане до МЗ.
Аз съм пича с втория положителен тест.  Карам си я карантината,  въпреки че навсякъде не бяха убедени дали е баш така и колко дни трябва да стоя-10 или 14.
Виж целия пост
# 3 730
Ох, пак ли тези лимони? Стига са говорили несъществени неща, а да си затварят очите.
На Кантарджиев ми иде да му шибна два шамара.Свекър ми и жена му са се лекували една седмица с лимони и сода у тях преди да постъпят в болницата.На края тя свърши в ковчег 😔Уж интелигентни хора,обаче нали от щаба така препоръчват.Кой знае колко хора има като тях които ги слушат.Някой път от глупост ,човек губи живота си!
Виж целия пост
# 3 731
Скрит текст:
Каквото и да ти кажат тук, питай си великата институция РЗИ.
В съседната тема имаше потребител, който беше със следния казус:
Положителен ПСР и 14-дневна карантина вкъщи.
Последния ден /или след последния/ за собствено успокоение прави антигенен - положителен отново.
Прави ПСР - и той положителен. Следва нова 14 дневна карантина, наложена от РЗИ, след обаждане до МЗ.
Аз съм пича с втория положителен тест.  Карам си я карантината,  въпреки че навсякъде не бяха убедени дали е баш така и колко дни трябва да стоя-10 или 14.
Кога беше първия? Да разбираме ли, че сте заразен втори път?
Виж целия пост
# 3 732
Дорис, разбирам какво искаш да кажеш, но описанието на живо сварено животинче (било то и жаба) ме ужаси.
Моля те не пиши повече такива неща.
Извинявай, то тук наистина прекалено описателно, иначе аз отдавна знам тази теза и съм спряла да си представям реално жабата.
Виж целия пост
# 3 733
И моите леля и чичо пият лимон и сода чинно всяка вечер. Дето не бяха виждали лимони.
Виж целия пост
# 3 734
Нидерландия също спира ваксинацията с АстраЗенека. Мярката е превантивна и ще бъде в сила до 29 март.

https://nos.nl/artikel/2372669-nederland-stopt-uit-voorzorg-twee … eneca-vaccin.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия