COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 348 331
  • 22 610
# 5 730
За който е забравил зам. кмета на Русе:
https://nova.bg/news/view/2020/10/25/303421/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D … 0%B4%D0%B5%D0%BE/
Вторият път е бил в по-тежко състояние.

“Първият” път безсимптомен, само положителен тест. Дали или става въпрос за повторно заразяване?
Виж целия пост
# 5 731
Ако пробите от ПСРите не се секвенират за да се докаже че заразяването не е с различни варианти, официално няма повторно заразяване.
Положението е като с тестването. Няма тестване, няма епидемия.
Не знам реално в кои държави се наливат пари за секвениране при повторно боледуващите, ама в БГ....
Виж целия пост
# 5 732
Намерих за момента статия, в която се казва че според публикувани данни от Израел, Файзер намалява чувствително и асимптоматичното боледуване. Имаше и специалисти, според които предаването на заразата ще е ограничено заради ниския вирусен товар. Гледам че за сега няма обаче официално становище по въпроса.
Преди малко по CNN показаха един работещ в Yahoo мъж средна възраст с т.нар. long covid. Вече година имал симптоматика с оплаквания като умора, главоболие и др. Наскоро се ваксинирал с пфайзер и 1 седмица имал симптоми на настинка. След което казва, че се почувствал по-добре и симптомите на long covid намалели - изчезнал симптома "brain fog" както и умората намаляла, каза, че не знае какви са причините, но се радва, че се е подобрил ... от което може да заключим, че ваксината може да се приеме и като "лекарство" за ковид в някои случаи.
Виж целия пост
# 5 733
Сега ще излезе, че Пфайзер лекува и long covid. Братовчед ми се ваксинира с Пфайзер, и двете игли. След втората 4 дни с 39 С, страшни болки в краката. Сега казва, че се чувства все уморен, а не е карал covid. Но cnn няма да напише за него
Ваксините са единственото спасение до откриването на лекарство, но това побутване от медии, политици и т. н. на Пфайзер е доста противно.
Виж целия пост
# 5 734
Доколкото мога да съдя по намеците, нашите очакват през април първите доставки на ваксината на "Джонсън и Джонсън", с която да заменят АЗ като най-масова ваксина. Преимущество е още и че тя е еднодозова и се съхранява без проблеми, така че ако наистина дойдат по-сериозни количества от нея, това може да раздвижи нещата.
Справедливо или не, но AstraZeneca загуби доверието на много хора, а това е доста тревожно особено за нас тук в България, където и без това желаещите да се ваксинират не са чак толкова много, че да се изпълни условието за достигане на колективен имунитет.
Виж целия пост
# 5 735
Бургас за съжаление изправя вертикалата... 305 срещу 681 в София, която сигурно е с поне 3-4 пъти повече население и с поне 20 пъти повече легла в болниците (но вече препълнени). Интересно е дали болниците навсякъде у нас могат да станат разтегателни с тези постоянно качващи се числа.
Как няма да я изправя?
Даже в проклетите лаборатории и в ДКЦтата няма грам мерки.
Днес се наложи да пусна ПКК, тъй като ми излязоха ситни червени точици на ръката и под гърдите. Дистанция - мираж. Няма чисти лаборатории. В една зала взимаха ПСР на жена и боднаха мен. Пълен потрес. Ако знаех, че взимат ПСР преди да ме боцнат щях да си изляза, но видях късно.
И на мен ми се е случвало в Лина-хем имат отделна за Ковид.Аз ходя в Бодимед-там поне пише,че не изследват болни,а само за пътуване/не,че там се знае,но е малко по-успокоително/ и може да се чака навън.
Виж целия пост
# 5 736
Пенчев по бнт1 в момента, каза, че ако се запазила тенденцията на хоспитализирани в София, до дни възможностите на персонала, не леглата, ще са изчерпани.
Нещо планиране така да бяха правили?!
Виж целия пост
# 5 737
В Бодимед имат часови коридор за PCR, мисля от 11 до 12. Това ми дава някакво спокойствие, че като ида рано сутрин, е по-малък риска.
Виж целия пост
# 5 738
Пенчев по бнт1 в момента, каза, че ако се запазила тенденцията на хоспитализирани в София, до дни възможностите на персонала, не леглата, ще са изчерпани.
Нещо планиране така да бяха правили?!
Тенденцията, разбира се, ще се запази - тя се определя от последните (поне) 10 дена развитие на заболеваемостта. Чисто математически.
А за планирането - в БГ планиране? Вие се шегувате.
Виж целия пост
# 5 739
Д-р Данчо Пенчев каза, че имало много заразени ученици и учители, също и в детските градини - това била причината да затворят и детските градини, а не само училищата. Болните били 1%, но леглата в болниците били заети на 90%.
Виж целия пост
# 5 740
Пенчев по бнт1 в момента, каза, че ако се запазила тенденцията на хоспитализирани в София, до дни възможностите на персонала, не леглата, ще са изчерпани.
Нещо планиране така да бяха правили?!
Стига бе, как така?
Иначе мерките още не действат, защото са от понеделник Grinning
Данчо Пенчев е голям веселяк, бе! Въобще тия са трагикомици.
А най-трагикомично е, че Алибегов чака да ги отворят след десетина дни, нали. То до Великден няма да видим отваряне....
Виж целия пост
# 5 741
На мен ми стана смешно като слушах за французите какво казал Макрон - да не се използват стресиращи думи като локдаун и карантина, а не помня какво беше точно, нещо за подсилващи мерки. Все едно като го наречеш с друга дума и не използваш определена дума, това ще промени фактите.
Виж целия пост
# 5 742

А най-трагикомично е, че Алибегов чака да ги отворят след десетина дни, нали. То до Великден няма да видим отваряне....
Досега отвори-затвори нямаше много общо с епидемичната обстановка, ако този път мерките бъдат съобразени с развитието на епидемията, ще съм истински изненадана.
Виж целия пост
# 5 743

А най-трагикомично е, че Алибегов чака да ги отворят след десетина дни, нали. То до Великден няма да видим отваряне....
Досега отвори-затвори нямаше много общо с епидемичната обстановка, ако този път мерките бъдат съобразени с развитието на епидемията, ще съм истински изненадана.
Абсолютно. След всичките приказки на Пенчев, няма как човек да повярва, че такива като него могат да наложат някакъв контрол, по скоро се "движим свободно" /като свободно падане, ама падение/.
Виж целия пост
# 5 744
Александриа, ти шегуваш ли се??? Rolling Eyes

За ваксината и лонг Ковид и от други места има информация, за доста случаи с подобрени симптоми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия