COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 348 357
  • 22 610
# 5 790
Според мен няма проблем да се даде друга ваксина като втора доза, специалистите смятат, че даже така ще се повиши ефективността, иначе нямаше да правят проучвания - друга векторна или РНК.

Аз нямам проблем ако дотогава излезнат проучванията и се потвърди и излезне като препоръка  да сложа и някоя друга ваксина през май.
Виж целия пост
# 5 791
Аз пък четох, че има проблем да се смесват две ваксини. Не помня пуснах ли го линка.
В смисъл, че не може Астра първа игла и втора да е Пфайзер или Модерна, както и обратното.
Двете са на различен принцип. Поне трябва да е пак векторна, но ..това не е още проучено.
Виж целия пост
# 5 792
Угур Шахин не знае дали е Ок да се смесват ваксини.
Виж целия пост
# 5 793
Аз мисля, че ще намерят причината за “проблемите” на АЗ.
Има доста научни изказвания, че ако действително се касае за рядка имунна реакция, то следва такава да има и при другите векторни ваксини и изобщо при ковид ваксините. Нямало логика да има такъв тип реакция само към една векторна ваксина.
Вероятно ще се окаже някаква комбинация от условия, но е важно да се разбере каква е тази комбинация. Повечето публикации на Германия се говори за състояние подобно на хепарин индуцирана реакция. Да не излезе накрая, че е при преболедували, които са използвали хепарин или НМ хепарини има риск от подобни реакции.
Иска време и ще се разбере. Клъстери са и дават доста информация.
Виж целия пост
# 5 794
По принцип би трябвало за всеки съмнителен случай на повторно заразяване, както и заразяване след ваксинация (с 2 инжекции) да се прави секвениране, за да се следи да няма някой особен вариант. Преди време ми се струва, че бях чела някъде някакви такива препоръки на ниво ЕС. Това в България дали се прави? Сега се сетих за това по повод Чорбанов, който е твърдял, че е преболедувал вируса, пък сега е в тежко състояние (да се оправя).
Виж целия пост
# 5 795
Скрит текст:
Аз мисля, че ще намерят причината за “проблемите” на АЗ.
Има доста научни изказвания, че ако действително се касае за рядка имунна реакция, то следва такава да има и при другите векторни ваксини и изобщо при ковид ваксините. Нямало логика да има такъв тип реакция само към една векторна ваксина.
Скрит текст:
Вероятно ще се окаже някаква комбинация от условия, но е важно да се разбере каква е тази комбинация. Повечето публикации на Германия се говори за състояние подобно на хепарин индуцирана реакция. Да не излезе накрая, че е при преболедували, които са използвали хепарин или НМ хепарини има риск от подобни реакции.
Иска време и ще се разбере. Клъстери са и дават доста информация.

Такава реакция има и след ваксината на Пфайзер, но "на фокус" е АЗ.
Виж целия пост
# 5 796
https://www.facebook.com/petarangelovvelkov
Чорбанов май наистина е в болница с Ковид. Желая му бързо оздравяване, както на всички други болни в момента. Малко в повече ми дойде Петър Велков този път, въпреки че споделям възгледите му, просто не е този начинът. Щом Чорбанов лично не е счел за нужно да споделя подробности около здравословното си състояние, наш Велков няма право да ги нищи по ФБ само защото обслужват някаква негова теза. Толкоз.
Виж целия пост
# 5 797
Повечето публикации на Германия се говори за състояние подобно на хепарин индуцирана реакция. Да не излезе накрая, че е при преболедували, които са използвали хепарин или НМ хепарини има риск от подобни реакции.
Иска време и ще се разбере. Клъстери са и дават доста информация.

Хепарин ползва ли се при лечение на ковид?
Реабилитираха ли го, много отдавна бях чела, че не бива да се прилага при ковид.
Виж целия пост
# 5 798
Хепарин в България все още ползват при Ковид доколкото знам. Поне последно Венци Мицов от Окръжна беше писал, че там му поставят такъв.
Виж целия пост
# 5 799
Предполагам и съм сигурна, защото е човешко, много хора с първа игла Зенека да са притеснени у нас след всичките писания по медии и т.н. Не го пренебрегвам и си е притеснително, само дето абсолютно не вярвам, че при Зенеката го има само. Както писах и при другите две ваксини има проблеми, но след втората игла, така че...
За смесване на ваксини, първа и втора игла да са различни съм твърдо против, не съм веща по въпроса, но...
Още преди месеци почнаха да се намекват такива варианти, уж за по-добра защита, уж не знам какво си...за мен е поради липса на ваксини и нередовна доставка това. Не им вярвам.
При нас Зенека не е спряла и се продължава. Ако беше за мен и мои близки бих си сложила пак от нея втората игла да си завърша защитата от един вид ваксина.
И преди писах, сега пак ще спомена, че случайно станах през лятото приятелче във ФБ с една учителка от София. Не знам в кой клас и какво преподава, но е учител. Изкарала е тежко лятото, ама много тежко Ковид. Имала е антитела. Всъщност съм я питала за лечение и така се получи да ми е в листата. Преди месец след като е видяла, че антителата намаляват и по списък не я викат за ваксина, мина по коридора и се боцнала със Зенека. Беше публикувала после изследване с умопомрачителен резултат от защита след трета седмица първа игла. Даже е някаква активистка, май нещо в изборите е в някаква листа се оказа. Много отговорен човек, поне изследвания прави и се следи. Вярвам и напълно, доволна е от Зенеката. На средна възраст е , не мога да определя 40-50г. Без проблеми след ваксината, ако това може някои да го успокои. Чака си спокойно втората игла.
Преценете си, не се предоверявайте, изчакайте и бъдете спокойни тези със Зенека след първа игла , че сте защитени сега в  това покачване и влошаване на положението у нас. Не се тревожете ми е мисълта, има време до втората игла, важното е , че сега имате някаква защита.
За другите , които тепърва ще се боцкат вече да си преценят за коя ваксина, ако може да имаме избор. Но..не са добре нещата, хубаво е или много да се пазим, или да се ваксинираме. Така мисля, а че няма пълна защита май е така за съжаление.
Виж целия пост
# 5 800
Преди няколко дни някой пусна много интересна статия от проф. Кюркчиев, завеждащ лабораторията по клинична имунология в Иван Рилски. Коментира, по-скоро отхвърля, възможността за комбиниране на ваксините. https://rilski.com/2021/03/18/vaksinata-ne-e-garancia-za-bezsmurtie/
Виж целия пост
# 5 801
"Вече доста от служителите в сферата на културата са ваксинирани, някои и с втора игла, добави Банов и съобщи, че той се е ваксинирал на зелен коридор с "Астра Зенека" и "е много щастлив"." - ти да видиш...
Виж целия пост
# 5 802
Повечето публикации на Германия се говори за състояние подобно на хепарин индуцирана реакция. Да не излезе накрая, че е при преболедували, които са използвали хепарин или НМ хепарини има риск от подобни реакции.
Иска време и ще се разбере. Клъстери са и дават доста информация.

Хепарин ползва ли се при лечение на ковид?
Реабилитираха ли го, много отдавна бях чела, че не бива да се прилага при ковид.
Нали ползват ниско молекулярен (Фраксипарин, Клексан...). При тях също има вероятност за ХИТ. Аз съм се бола сума месеци, без грам да съм знаела за това състояние.
Но германците казват, че състоянията слез АЗ са мимик на ХИТ тип 2, а не че има пряка връзка на реакцията след АЗ с хепарините. Просто има аналогично състояние.
Виж целия пост
# 5 803
Хепарин в България все още ползват при Ковид доколкото знам. Поне последно Венци Мицов от Окръжна беше писал, че там му поставят такъв.

Пропуснала съм, може би са излезли нови проучвания, имам запаметена стара статия.
https://dariknews.bg/novini/sviat/ucheni-antikoagulantyt-heparin … ronavirus-2223890
Виж целия пост
# 5 804
По мои наблюдения AstraZeneca даже се понася по-лесно от по-възрастните. Аз и приятелят ми по един ден бяхме като бити с мокър парцал, а приятелят ми вкара и допълнителна доза драматизъм, тръшна се на леглото и цял ден пъшка от там. Аз съм малко по-куча марка, но все пак си пуснах отпуска за деня. Майка ми и баща ми не мръднаха, а са на по 60. Повечето хора на по 50-60-70, с които съм говорила след ваксинация, не описват чак толкова ефекти, колкото нашите и много от тях казват, че не са имали нищо друго, освен болка на мястото на убождането.
При АстраЗенека е възможна по-силна имунна реакция при по-млади хора. Това се обяснява и при ваксиниране с АстраЗенека в Германия.

Наши близки в България над 70 се ваксинираха с АстраЗенека преди 2 седмици. Нямат проблеми засега.

Имам и пример с ваксинирани с АстраЗенека преди 3 седмици в Германия, екип от 5 души, между 30 и 59 години. Нямаха оплаквания, само са имали силна умора на втората вечер, което може и да е субективно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия