COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 976
  • 22 610
# 5 910
Скрит текст:
Колкото до това дали Чорбанов е повторно заразен, или е излъгал - една от основните критики на д-р Петър Марков от Оксфорд е, че България секвенира престъпно малко и няма никаква идея кой го кара повторно и кой - не. Доколкото помня Марков също беше на мнение, че случаи на резаразяване са по-скоро изключение.
Toва секвениране освен, че е трудоемко е и доста скъпо, наскоро пратиха наши проби до Германия, явно тук не могат да се оправят.
По изискване на ЕС ,всяка седмица от България се вземат 600 произволно избрани проби и се изпращат в Германия за секвениране. Това го обяви една много симпатична дама в студиото на Здравей България преди около седмица.Обясни, че към онзи момент все пробите са били с британския вариант на вируса 3/4от изпратените и все още си нямаме от нигерийския .Каза че се събират на случаен принцип.


Ако е това е истина е доста интересно. Но ай наистина имаше препоръки от ЕС да се право секвениране. Нищо чудно скоро да се дърпат уши от ЕС, докато Алибегов марширува до джипката.....
Заповядайте...дамата е много готина
https://play.nova.bg/video/zdravei-bulgariya/season-11/zdravei-2021-03-09/544257
Видеото започва на 1:55:56

Много благодаря! Досега Кантарджиев все казваше: РешихМЕ, изпратихМЕ....човек да се чуди на проактивността им.
А какво се оказва всъщност Simple Smile Така е, ЕС знае, че сме в блатото, но държи да следи точно докъде сме затънали...., пък нашите нека си правят сметки за туризма и 1 май....само да не са без кръчмар.
Виж целия пост
# 5 911
Току що министър Коце потвърди новината за Чорбанов. Arween Amarantha, за морала нещо идеше реч?
Виж целия пост
# 5 912
Министърът е срам за медицинското съсловие!
Виж целия пост
# 5 913
Леле, аз въобще не можах да спя първата нощ от треската.....Язък!

Хаха, карай, на поправката ще се справиш по-добре, те вторите дози са и затова по принцип, някой нещо ако не e сънувал правилния сън или пък граховото зърно го е убивало...

Нали знаеш, че и самолетите имат по два двигателя само за всеки случай, иначе си летят прекрасно и с един...  Laughing
Виж целия пост
# 5 914
Mинистърът по Нова, как чужди министри се били ваксинирали с АЗ даде за пример.Ами нашите тук Simple Smile Измиват си ръцете с ЕС, за отговорности, за всичко , идеално се размива тяхната лична отговорност и пример. Срам!
Виж целия пост
# 5 915
Министъра и за непълнолетния син на президента не се посвени да коментира преди време.....
Виж целия пост
# 5 916
Ох, поздрав за всички фенове на джипката:
ББ отваря заводи за ваксини, министърът сега обяснява, че тече комуникация, процес по ангажиране на производствените мощности на територията на ЕС. Демек, нямаме подтвърждение и дата за старт. Изгубени в информацията.
Виж целия пост
# 5 917
Министър пак не можа да обясни защо "локдаунът" ни е 10дни защото има сериозни подозрения, че е политически обоснован. Чувал съм за 14дни, за месец а за 10дни и то не "локдаун" а някакво "затваряне" не съм чувал в световната практика. Ваксините които ще произвеждат в Разград са по някакъв европроект "Хера", ще са само от одобрените от ЕМА и май скоро няма да проработи завода ... доколкото си спомням у нас там предимно се правеха ваксини за кучета, ако ще се правят други предполагам ще са от "най-простия" тип.
Виж целия пост
# 5 918
Пак другите ни виновни, че сме последни по ваксинация. Те били поръчали достатъчно ваксини за всички. Ама че по график ще идват до края на годината, пък някои ваксини и догодина, не споменава. 
Виж целия пост
# 5 919
Осигурили били ваксини за две Българии, ама не зависело от тях кога ще дойдат - https://www.24chasa.bg/novini/article/9631768

Нямат срам.
Виж целия пост
# 5 920
То на всички е ясно, че няма да бъде 10 дни локдауна, но явно ако кажат месец или два очакват бунтове, де да знам. От друга страна, ноември не очаквах за месец да се оправят нещата, пък смъкнахме кривата. Та у нас нещата се движат по някакви странни механизми, необясними с друго освен с липсата на адекватни данни.
Виж целия пост
# 5 921
Осигурили били ваксини за две Българии, ама не зависело от тях кога ще дойдат - https://www.24chasa.bg/novini/article/9631768

Нямат срам.
Поръчали не значи "осигурили" тъй като ясно се видя, че нито ги има нито могат да се инжектират на хората в някакви обозрими срокове. Също така удобно пропусна факта, че не е ясно колко дози ще се слагат и на какъв срок - да не се окаже, че са "осигурили" за половин България и то в срок до края на 2024г. примерно.
Виж целия пост
# 5 922
Мен това ме вбесява - като ти трябва месец, кажи месец. Какво ми ги точат тия мерки за по седмица, две - затваряме за 2 седмици, после стават месеци, отваряме, после след 2 седмици пак затваряме. За учениците 10 месеца стана, като всеки път е само за малко.
Виж целия пост
# 5 923
То и да дойдат ваксини , хората се изплашиха и няма да е същото, като в първите зелени коридори и записванията.
А толкова добре тръгнахме, чак се учудих на ентусиазма на хората и решението им. По ФБ едни подигравки, едни закани , а с коридорите просто си тръгнаха нещата и народа си отиваше, чакаше с търпение и накрая....
Може и да е правилно спирането на АЗ временно, но при нас това ще е завинаги май. Хората просто вече нямат вяра, отделно се настроиха за ваксини на величия уж и простосмъртни...то парен-каша духа и е нормално да сме мнителни, много сме лъгани, та...
Това обаче 4 дни дето дадоха сводобни до мерките, при този бум и се знае , вижда какво става...ми това си е престъпление за мен. Да можели хранителните запаси да си пласират ресторантите , а хората... ами работата на тези хора, ами децата им. То вярно , че всеки си носи глава на раменете, но това е безумно просто, че и си го признават. Няма никъде това нещо, просто бием всички рекорди по всичко си мисля  негативно.
Виж целия пост
# 5 924
Южна Африка продаде своите запаси от ваксина Astra Zeneca на 14 други африкански държави.

В началото на февруари страната спря да ваксинира с ваксината на Astra Zeneca. Причината беше, че проучване показа, че ваксината не е толкова ефективна срещу южноафриканския вариант на вируса, който доминира в страната.

До този момент Южна Африка е получила 1 милион дози ваксина на Astra Zeneca и се очаква доставка на още 500 000 дози.

Сега ваксината е продадена на 14 държави-членки на Африканския съюз, се казва в изявлението на Министерството на здравеопазването на Южна Африка.

Цената и кои държави са закупили ваксината не са известни.

Вместо това Южна Африка започна да използва ваксината от Johnson & Johnson.



Куба ще ваксинира 150 000 здравни работници в последните клинични изпитвания на собствената ваксина „Soberana 2“, съобщава Guardian.

Ваксинацията започва в понеделник. През последните три седмици ваксината е тествана върху 44 000 доброволци.

Малко преди седмица кубинският регулатор даде зелена светлина за клинични изпитвания и на втората кубинска ваксина „Abdala“, която е в по-ранен етап.

Карибската държава от началото на пандемията се опитва да се справи сама с коронакризата, като полага усилия да създаде собствени ваксини. Всъщност Куба има дългогодишен опит в разработването и износа на ваксини, но остава една от малкото страни в региона, които не са започнали да ваксинират срещу COVID, тъй като разчита единствено на собствените си кандидати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия