COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 348 407
  • 22 610
# 5 700
Сега чета за 16г момиче спасено в Пирогов, лекувано 4 месеца от Ковид и получило инсулт. Не, че искам да всявам паника, нали... но се питам може ли деца да получават инсулт от Ковид. Вярно, че 16годишно не е дете малко, но ..си е дете. Направо съм потресена. За пневмонии и поражения в белите дробове, сърцето, обриви, тези неща съм чела да се проявяват при деца, но инсулт от Ковид при това момиче ..потресена съм направо. Това дали има връзка с тромбите, може нещо такова да е получило детето.
https://hrisi33.bg7.eu/592360/?fbclid=IwAR34fBiyPu6mXQW0O-mCOQw4 … Z8lO0Gvs6HbTXR5OY
Виж целия пост
# 5 701
Две годишно приятелско дете е с отключен артрит след Ковид. Лекарите казват, че може и да има връзка, ама може и да няма. Но аз сефте чух за толкова малко дете с артрит, както и за 16годишно с инсулт. Страшно звучи.
Виж целия пост
# 5 702
Приятели в UK, са озадачени как само 10 дни, там нали мина тази вълна с този щам и го играха месец локдаун. Кунчев може би ни подготвя, че 10 дни ще станат 30.
Не знам за кой път ще напиша в темата, че Великобритания все още Е в локдаун. Единственото отворено нещо са училищата, от две седмици. Явно във Великобтитания имат образованието ьа приоритет. Правят се периодични тестове на учениците. И локдауна не е бил месец, а доста повече.
Виж целия пост
# 5 703
Ок, по-точно, в началото на вълната. Тук сега ни удря за първи път тоя щам и 10 дни реакция е много оптимистично. Да в локдаун са, но от седмици имат положитекен тренд и все повече и повече ваксинирани. И там локдаун не е като реалността в БГ.
Виж целия пост
# 5 704
Според проф. Богов май няма френски вариант, който да не се хваща с тест. Тогава какво е това дето имало във Франция, става все по-оплетено. Имало отлив от ваксини днес. И Модерна има странични ефекти, но не се изпада в крайност явно, както със Зенека.
За тук пък завода дето уж щели да отварят и да си ги така връткаме и произвеждаме ваксинките едва ли не, малко несериозно ми се вижда всичко. Кой на нас ще гласува доверие, там и Домусчиев веднага е видял възможност.

""Нямам информация за „френски“ вариант, който не може да бъде хванат с PCR тестове, а ако има той няма как да е от семейството на коронавирусите, тъй като те са направени така че да хващат белтъчната му обвивка", заяви проф. Богов.

Професорът сподели, че няма хоспитализирани ваксинирани пациенти.

Проф. Богов: Новият щам е по-заразяем, но се изкарва малко по-леко от предишния

"Имаме двама колеги по-тежко преминали втората игла, имат повече от 3-4 дни температура, а единият е с възпаление на мястото на убождането", обясни той.

По думите му единият е бил с Moderna, другият с AstraZeneca."

Тук има и видео с интервюто, интересно е за мен поне
https://nova.bg/news/view/2021/03/20/320018/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D … KM5pyifVnMfxkWA78
Виж целия пост
# 5 705
Мери, нещо не се разбрахме с теб.
За пореден път казвам, че не агитирам никого да се ваксинира.
Не знам защо все натам изместваш нещата?
Никой от семейството ми не иска, освен мен.
Тяхно си решение, не се бъркам.
Коментирах факти на повторно заразяване с КОВИД
Защото се твърди, че са единици в света.
А очевидно не са, щом и аз познавам.
А аз съм вече 5 месеца след боледуване, докато успея да се ваксинирам, сигурно ще минат 6.
Но не ставаше дума за или против ваксините, а че преболедуването не ти гарантира защита от ново заразяване, особено след постоянните мутации.
Виж целия пост
# 5 706
Две годишно приятелско дете е с отключен артрит след Ковид. Лекарите казват, че може и да има връзка, ама може и да няма. Но аз сефте чух за толкова малко дете с артрит, както и за 16годишно с инсулт. Страшно звучи.
Артритите са различни видове. Има реакционен - от студа предимно. Инфекциозен - в следствие на инфекции (аз бях с такъв на 5г който се получи от възпалени сливици). Ревматологичен - автоимунно заболяване е. Сигурно има и други, не съм специалист. Но да, децата не са защитени. Confused
Виж целия пост
# 5 707
Скрит текст:
Мери, нещо не се разбрахме с теб.
За пореден път казвам, че не агитирам никого да се ваксинира.
Не знам защо все натам изместваш нещата?
Никой от семейството ми не иска, освен мен.
Тяхно си решение, не се бъркам.
Коментирах факти на повторно заразяване с КОВИД
Защото се твърди, че са единици в света.
А очевидно не са, щом и аз познавам.
А аз съм вече 5 месеца след боледуване, докато успея да се ваксинирам, сигурно ще минат 6.
Но не ставаше дума за или против ваксините,
а че преболедуването не ти гарантира защита от ново заразяване, особено след постоянните мутации.
А ваксините какво и колко гарантират или ще гарантират!
Ако ще трябва на всеки 9 месеца да се ваксинираме, изобщо не виждам как ще стане т.е. ваксините не са ли нещо като локдауните - работят известно време и после пак отначало.
Виж целия пост
# 5 708
Две годишно приятелско дете е с отключен артрит след Ковид. Лекарите казват, че може и да има връзка, ама може и да няма. Но аз сефте чух за толкова малко дете с артрит, както и за 16годишно с инсулт. Страшно звучи.
Малкият ми син има съученичка с ревматоиден артрит. Отключила го е на около 2-3 годишна възраст след прекарана вирусна инфекции. Неприятно е много, защото постоянно приема лекарства и пак понякога изпитва значителен дискомфорт. Явно обаче е нещо, което се случва понякога, при определени условия, дори и на малки деца.
Виж целия пост
# 5 709
Според мен беше пределно ясно накъде отиват нещата и не трябваше изобщо да се отварят заведенията.
Тази вълна започна с висок брой заразени по начало, които главоломно се увеличават и не знам кой храни илюзии, че с магическа пръчка всичко ще се нормализира?
Поне 2 години още не очаквам нищо общо с предишния начин на живот.

Мама Нана, да и с ваксините ще е така.
Наистина ли някой мисли, че с една ваксина ще забрави завинаги за КОВИД?
Дали на 9, дали на 6 месеца, ще стане ясно, но ще са периодични, освен ако вирусът не изчезне сам по чудо.
Виж целия пост
# 5 710
При дъщеря ми артрита започна на 10 години, и за съжаление познавам по-малки пациенти. Доста са. Инфекции и вируси са основните"заподозрени", дори ако заболяването продължи като автоимунно. Според мен е нормално нов, агресивен вирус да дава и повече дългосрочни последствия от този тип. Но това тепърва ще става ясно, години и поколения след нас.
Виж целия пост
# 5 711
Мери, нещо не се разбрахме с теб.
За пореден път казвам, че не агитирам никого да се ваксинира.
Не знам защо все натам изместваш нещата?
Никой от семейството ми не иска, освен мен.
Тяхно си решение, не се бъркам.
Коментирах факти на повторно заразяване с КОВИД
Защото се твърди, че са единици в света.
А очевидно не са, щом и аз познавам.
А аз съм вече 5 месеца след боледуване, докато успея да се ваксинирам, сигурно ще минат 6.
Но не ставаше дума за или против ваксините, а че преболедуването не ти гарантира защита от ново заразяване, особено след постоянните мутации.
Напротив, аз те разбирам прекрасно, явно ти не схващаш какво говоря.
Просто направих сравнение между ново заразяване след преболедуване, което не е прецедент, и което е нормално за теб и случващо се често, и това след ваксиниране, което също е често случващо се, защото така, както ваксината не предпазва от заразяване, така и преболедуването не го прави. Приликата между двете е , че се "кара леко" като цяло, разбира се, има и изключения. Разликата за мен е, че след ваксина е много по-вероятно да се заразиш, отколкото след боледуване, поне в рамките на 3-4 изминали месеца, че и повече.
Само че на отказващите да се ваксинират след преболедуване се гледа като на....анатемосани, само защото са се доверили на статистики и научни публикации, а не на Пена от форума.
Не, не визирам теб в случая, говоря по принцип.
И колкото и да отричаш, си пристрастна, то си личи, няма лошо в това.

Семейството ти са умни хора.
Ама ти си го знаеш. Heart
Виж целия пост
# 5 712
Какво направи една от най-успешно справящите се държави с пандемията Южна Корея с ваксината на Астра Зенека?

Изключително интересно видео, в което дават информация за ваксината и детайлен анализ на нейните ползи и рискове. Имат регистриран един фатален случай на тромбоза, за който казват, че не е доказано, че е свързан с ваксината. Накрая завършват, че ще продължат  да използват ваксината докато продължават да разследват всички случаи на кръвни съсиреци и обещават, че ще бъда напълно транспарентни.

https://www.facebook.com/arirangtvnews/videos/930673604436745


Защо ние в Европа не можахме да реагираме толкова спокойно, професионално и компетентно?
Виж целия пост
# 5 713
Спомням си как миналата година юни-юли започнаха да излизат прогнозите за бъдещите вълни, мерки и прочие за Нидерландия. И си виках, че са луди да са все така предпазливи тук. То не бяха повдигане на стените покрай морето за милиони, то не беше обезопасяване на теритотии. И...всичко се сбъдва до тук. Даже и времево.
Протести имаше в Амстердам. Антиваксъри и екстремисти. Всеки уикенд са там. Влиянието им продължава да е 20% върху обществото.

Цифрата на заразени се покачва тук. Цифрата хоспитализирани и умряли е стабилна. Цифрата възрастни заразени и ваксинирани е драстично намаляла.
Правителството спечели изборите в сряда, дори с повече гласове. И не дават празни надежди. Затова и си знаем, че на Католическия Великден едва ли ще има шанс някой музей да е отворен. А се  надявахме. А ако отворят, ще е супер приятна изненада. По-добре последното, отколкото фалшиво обещание и да се разочароваш.

Та за мен цялата ситуация ми е непонятна в България. Няма ли смели хора, които да излязат и имат доблестта да кажат истината? 10 дена нищо няма да стане. На 1.03 отварянето беше глупост. Виждаха се вече цифрите. И тук можеше правителството да спечели още някое и друго място в Парламента, ако играеше по свирката на хората. Не го направиха и победиха. Толкова ли ги е страх у нас?
Виж целия пост
# 5 714
За кое съм пристрастна, Мери?
Че искам ваксина за себе си?
Да, искам, така както всяка година се ваксинирам срещу грип и го намирам за добро решение за мен.
Не се разбрахме, отказвам се.
Ти все към ваксините изместваш спора, а той е за трайността на имунитета.
За мен нито едното, нито другото дава траен имунитет.
Но предпочитам да избегна ново боледуване, така както през годините съм избегнала такова от грип.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия