COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 348 180
  • 22 610
# 5 835
И с доста следене на контактните лица са го постигнали успеха в Ю.Корея - посредством мобилни телефони, банкови карти т.н. У нас кой ще е съгласен да му проследяват телефона и картовите транзакции и да го поставят под карантина на това основание?
Дали това е най-главното в основата на успеха!
У нас нито проследяване, нито карантина, нито маски, нито дистанция ....... от където да погледне човек реално прилагани мерки няма.
Затваряме училищата и ресторантите и готово, което всъщност още повече настройва хората едни срещу други.

LillyM, след колко врече да чакаме ефекта на/от ваксините! Докато се получи такъв трябва ли да се продължава по мангъровски!
Виж целия пост
# 5 836
Nana, да, каратнинирането на контактните е първото и може би най-важно нещо, което оказва влияние, за да се ограничени разпространението. Маски и мерки има в много държави, които макар и малко по-добре от нас, не могат да стъпят на малкото пръстче на Ю.Корея. Значи не е само до маските и мерките, когато духът се пусне от бутилката.
Виж целия пост
# 5 837
Източници на 24 часа потвърждават за Чорбанов.

На 15 март е бил при Цветанка Ризова, на 19 март е приет в болница, състоянието му е средно към тежко.

https://www.24chasa.bg/novini/article/9631282

Дори не искам да коментирам вероятността да е неглижирал състоянието си заради тв участия и участие в предизборни срещи...
Виж целия пост
# 5 838
На мен от цялото интервю с Данчо Пенчев ми направи впевпечатление как потвърди, че докато той и смейството му били болни, смело пили ивермектин и минали леко. И каза нещо в смиъл, който иска да пие на своя отговорност или ако ллл му каже как.
А иначе в София в момента имало 14000 карантинирани. Не са ли малко?
Виж целия пост
# 5 839
АЗ не е по-опасна от РНК ваксините. Просто масово след първата доза с АЗ минаваш през очакваните странични ефекти - температура, втрисане, болки и тн, а при РНК - Модерна и Файзер - това се проявява най-често след втората доза. Има случаи на хора и с АЗ и с другите , при които не е имало никакви промени след никоя доза. Само чакам да стане 27ми, че ми изместиха от 20ти часа. Най-добрата ваксина е поставената ваксина.
Виж целия пост
# 5 840
Всеки болен от ковид съобщава за контактни лица. Какво значи нямат ли право "потърпевшите" да знаят? Все едно има заговор да зарази максимално хора, като нарочно си мълчи и плюе ли, плюе в лицата им. Освен това, аз ако се страхувам да не се заразя, ще се опаковам, ще се мия, ще страня от хора, защото ще ми е ясно, че всеки може да ме зарази, без дори да знае или иска. Научена съм да отнасям всичко основно към себе си, а не да търся виновни около мен.

Мерките са за всички. И да, плюе, докато говори без маска. Наплюва ти всичко. Проста физика. Как точно ще страниш от хората в офиса, с които постоянно имаш контакт? как ще стане тази работа, в скафандър ли ще ходиш, защото на Иванчо и Марийка не им е удобно с маска? Няма такъв филм "когото го е страх да се пази". Иначе няма да има правила на пътното движение, а ще стане "аз си карам, пък когото го е страх да се пази от мен".

Артемис, той може и на теория да спазва мерките в лабораторията, но ако ги спазва на работа така, както ги спазва навън, направо не ми се мисли колко е безотговорно такова поведение.
Виж целия пост
# 5 841
Много интересно лекарите, които смятат АЗ за опасна, как не смятат Пфайзер за опасна, като дори в листовката рискът от парализа на Бел е 1:1000. Значи в зелените коридори, когато се ваксинираха по 20к човека, от Пфайзер предупреждават, че 20  биха останали с виснали лица. Със същото съотношение я дават и Модерна. Ама няма проблеми, безопасни са, пазете се от АЗ.
Виж целия пост
# 5 842
Здравният статус не беше ли част от личните данни, заради чието безогледо ползване и изнасяне се изработи цял европейски закон? Заради който пък сега за всичко попълваме декларация за съгласие.
Виж целия пост
# 5 843
Така са започвали много грозни процеси в човешката история. С "нека се знае", с нарочване на група от обществото за социопати...
Така е. Не се усещаме като общество накъде вървим. Това няма да свърши добре.

Велков заора дъното с изнесеното инфо за Чорбанов. Постът му, освен че изнася лична информация, е пълен със злорадство. Съдържа и откровени лъжи, защото няма как Чорбанов от седмица да е със симптоми, а в понеделник, видимо здрав да е при Ризова. Все щеше да се закашля или да се види, че е отпаднал.
Аз лично пожелавам на професора здраве, за да продължи да говори с гласа на здравия разум.
Виж целия пост
# 5 844

Чудно ми е, Велков собственоръчно ли му направи теста, та чак толкова убвдено и подробно изнася информация за друг човек. Кой го е упълномощил? Ако съм на Чорбанов ще го осъдя.

Не, няма да го осъдиш. Съобщаването на достоверна информация не може да бъде осъдено, освен ако не нарушава някоя законова разпоредба. Пишеш за опълномощаване - няма разпоредба, която изисква пълномощно, за да напишеш в личния си профил, че някой е болен. Така, че по-кротко с това осъждане. Виж, ако информацията беше невярна, е друг въпрос. Но е вярна.
За пореден път някой иска да убие с камъни вестоносеца. Доста е средновековно и примитивно.
Дано Чорбанов да се възстанови бързо и без последствия.
Виж целия пост
# 5 845
Велков е работил и в РЗИ така, че сигурно има надежна информация. Не виждам основания да се плюе по това което е написал във ФБ, информацията кой е болен и къде е хоспитализиран не е някаква военна тайна, такива неща се появяват постоянно. 

Лекарите и болницата със сигурност нямат право да дават такава информация.
Естествено някой съсед по легло може да прати на някои медии, но това е различно.
Виж целия пост
# 5 846
Така са започвали много грозни процеси в човешката история. С "нека се знае", с нарочване на група от обществото за социопати...
Така е. Не се усещаме като общество накъде вървим. Това няма да свърши добре.

Велков заора дъното с изнесеното инфо за Чорбанов. Постът му, освен че изнася лична информация, е пълен със злорадство. Съдържа и откровени лъжи, защото няма как Чорбанов от седмица да е със симптоми, а в понеделник, видимо здрав да е при Ризова. Все щеше да се закашля или да се види, че е отпаднал.
Аз лично пожелавам на професора здраве, за да продължи да говори с гласа на здравия разум.
Прекаралите ковид от най-близкото ми обкръжение не са кашляли. Но пък прекрасно усещаха, че са болни, и че това не е грип.
Виж целия пост
# 5 847
АЗ не е опасна ваксина. Има потенциален риск от много, много редки случаи на тромбоза засега в някои държави, които засега не знаем на какво точно се дължат. Извън тези държави този риск статистически изчезва. Говорим за десетки милиони ваксинирани. В България дори нямаме такъв регистриран случай, така че ние дори не знаем дали при нас има такъв риск и колко точно е голям този риск. Но за да оценим риска допускаме най-лошия сценарий и тогава пак виждаме, че ползите многократно надвишават рисковете.
Виж целия пост
# 5 848
То от страничен ефект до страничен ефект има разлика. Защото мнозина преекспонират реакциите като температура и втрисане и започват наляво-надясно да обясняват, че "нещо й има на тая ваксина". А сега крякат в хор "Казахме ли ви?!".
Всяка от одобрените ваксини е преминала през десетки хиляди доброволци. В човешката история мисля, че не се е случвало фазите да са толкова мащабни. В XXI век е невъзможно да не стане ясно, че "на тая ваксина (която и да е тя) нещо не й е наред, пък те искат да ни я бият ениуей". Разберете, невъзможно е. Вие представяте ли си доброволците от фазите да капеха като круши и никой да не го каже? Чернобилско затъмнение вече е невъзможно, те даже и в Китай не успяват...

П.П.:
Скрит текст:
Петър Велков и той голямо швейцарско ножче бре... Grinning
Виж целия пост
# 5 849

Чудно ми е, Велков собственоръчно ли му направи теста, та чак толкова убвдено и подробно изнася информация за друг човек. Кой го е упълномощил? Ако съм на Чорбанов ще го осъдя.

Не, няма да го осъдиш. Публикуването на достоверна информация не може да бъде осъдено, освен ако не нарушава някоя законова разпоредба. Пишеш за опълномощаване - няма разпоредба, която изисква пълномощно, за да напишеш в личния си профил, че някой е болен. Така, че по-кротко с това осъждане. Виж, ако информацията беше невярна, е друг въпрос. Но е вярна.
За пореден път някой иска да убие с камъни вестоносеца. Доста е средновековно и примитивно.
Дано Чорбанов да се възстанови бързо и без последствия.
.Article 4(15), GDPR
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия