COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 672
  • 22 610
# 5 940
Не е стръмна линия, но вижте какво казва Пенчев:
Ако приемът на болни продължи така, до дни лечебната мрежа ще е в колапс
И това казано на фона колко добре са подготвени болниците в което ни убеждаваха от много време насам. А оня ден един лекарското съсловие каза че сме имали 50 000 легла - питам къде са тези останали 42 000, че изведнъж с 8000 заети се оказва, че сме близо до колапс?
Виж целия пост
# 5 941
Важното е ски и спа да има по курортите:
https://business.dir.bg/ikonomika/i-mariyana-nikolova-inspektira … e-sa-po-kurortite
Виж целия пост
# 5 942
Е, да, защото болниците нямат капацитет, персонал, легла и апаратура. Те не могат да поемат повече при тази бройка всеки ден.

За връщането на учениците съм напълно съгласна. Няма друга държава в Европа с подобни мерки към учениците си!
Виж целия пост
# 5 943


Това за мен е най-лошото възможно решение. Всичко друго бих затворила преди училищата. Не е въпросът да се подпомагат родителите, тези деца имат потребности и не могат до безкрай да висят пред екраните, защото възрастните не искат да се ограничават. Цяла година все учениците са изкупителна жертва. Не може да работят хотели и спа, а децата да имат броени присъствени учебни дни тази година.

Твърде много стана вече, наистина. Забрави се основната цел на масовото образование и тя е социализацията в колектив. Не е детето общува ли с други хора, а работата в колектив. Това е саморегулираща се система, която не може да бъде заменена от друго, още по-малко дистанционно, обучение. Твърде много е една цяла година с толкова малко присъствени дни.

Но вече няма какво да се направи, това е минало. До голяма степен упорството на родителите също допринесе, защото то маски не може, тестове не може, нищо не може, но все пак решенията не се взимат от тях. Налагат се в такива моменти.
Виж целия пост
# 5 944
Скрит текст:
Целта на тази 10-дневна карантина или както и да го наречем, е да може да влезем в плато и евентуално по нататък да намалеят заболелите. Дали са достатъчни или не, ще се анализира на 10-тия ден.

При миналия локдаун се видя... без училищата и заведенията, можем да държим нивата прилично ниски, така че болниците да се справят. Но трябваше да се пуснат тези неща, за да се заглуши народното недоволство. Резултатът - много повече затворени. Сега се надяват на ваксините и лятото. Според мен ги надценяват. Щамовете също вече са други.

Най-правилното според мен е училищата да стоят затворени, заведенията също. Да се направи организация за подпомагането на родителите, както и на хората в ресторантьорския бранш. Другите да работят, за да има откъде да дойдат парите за помощи.

Това за мен е най-лошото възможно решение. Всичко друго бих затворила преди училищата. Не е въпросът да се подпомагат родителите, тези деца имат потребности и не могат до безкрай да висят пред екраните, защото възрастните не искат да се ограничават. Цяла година все учениците са изкупителна жертва. Не може да работят хотели и спа, а децата да имат броени присъствени учебни дни тази година.
   
От моя гледна точка трябва след това затваряте първо да пуснат децата (всички класове) в училище и после да се мисли кое друго и как.

Права си за всичко, но за съжаление, училищата са най-големите развъдници. А икономиката не може да спре, защото родителите трябва да ги изхранват тези деца. Според мен може да се измислят варианти за занимания, за да не са постоянно вкъщи, но и да не са омешани така. Особено сега, когато времето се оправя. Но нормалният учебен процес, поне за известно време, е невъзможен. Не можем да удържим поожението иначе и пак стигаме до затваряне. Безсмислено е.
Виж целия пост
# 5 945
за какво плато изобщо може да става дума, като броят на потвърдените нови случаи за последните 7 дни е с 36% по-висок спрямо предходните 7 дни, ей така гледано на око?
https://data.egov.bg/data/resourceView/e59f95dd-afde-43af-83c8-ea2916badd19
Виж целия пост
# 5 946
Нека не затварят хотелите, но СПА и всички забавления вътре в тях може да затворят.
Виж целия пост
# 5 947
Да, с това съм съгласна, че заболеваемостта е висока, както и броят на хоспитализираните. Но общо взето е в едни нива за месеца или поне за последните 10 дни. Не е стръмна линия нагоре.
На едно и също ниво е хоспитализираните? Че те летят сериозно на горе, и в скоро време ще са в плато, защото няма да има повече места, защото няма да има и кой да ги лекува. Седмица-две след това ще удари вертикалата със смъртните случаи. Най-ужасна ще е статистиката на свърхсмъртността, и има риск да влезем с нея в книгата на Гинес...
Виж целия пост
# 5 948
Да, с това съм съгласна, че заболеваемостта е висока, както и броят на хоспитализираните. Но общо взето е в едни нива за месеца или поне за последните 10 дни. Не е стръмна линия нагоре.

Ами не е стръмна линия нагоре, тъй като хората съвсем престанаха да правят тестове в лабораториите. В съседната тема всички обясняват, как правят тестове от аптеката, че и по-няколко пъти, само и само да не ги карантинират.
Виж целия пост
# 5 949
Не е стръмна линия, но вижте какво казва Пенчев:
Ако приемът на болни продължи така, до дни лечебната мрежа ще е в колапс
И това казано на фона колко добре са подготвени болниците в което ни убеждаваха от много време насам. А оня ден един лекарското съсловие каза че сме имали 50 000 легла - питам къде са тези останали 42 000, че изведнъж с 8000 заети се оказва, че сме близо до колапс?

Не знам как хората вече месеци не могат да разберат, че легла има, но медицински персонал няма да има.
Виж целия пост
# 5 950
за какво плато изобщо може да става дума, като броят на потвърдените нови случаи за последните 7 дни е с 36% по-висок спрямо предходните 7 дни, ей така гледано на око?
https://data.egov.bg/data/resourceView/e59f95dd-afde-43af-83c8-ea2916badd19

Естествено, че ще има повече потвърдени нови случаи в рамките на 7 дни. Нали всеки ден има нови? Те се трупат. Но се гледа процентът положителни тестове от направените.

Това, което видимо нараства, е броят на хоспитализираните.
Виж целия пост
# 5 951
Gadamer, R на вируса изчисляват на 1.3, което е лошо. Тези хора заразяват много други хора и тепърва броя заразени ще расте ( но поради ограничения в тестването, няма да откриваме много повече болни). Тоест гледат се данните комплексно. Не просто брой тестове и новозаразени. По същия начин се сравнява с други страни. Следи се например по възраст как се движат лицата, по тежест и т.н. Затова казват, че ваксинацията работи в Англия и Израел. Не само заради брой нови случаи, а интерпретация на данните в цялост.
Виж целия пост
# 5 952
Какво плато бе хора?! Грешни графики гледате.

Виж целия пост
# 5 953
Какво плато бе хора?! Грешни графики гледате.




Същото е. Гледай само март тази година. А не март спрямо август.
Виж целия пост
# 5 954
Нека не затварят хотелите, но СПА и всички забавления вътре в тях може да затворят.
Е, че кой ще отиде тогава там?
Министърката бодро обясняваше как хотелите са пълни с хора, отишли на планината да спортуват и почиват при пълно спазване на всички мерки. То това добре , ама ...
Краят на март обикновено е най-доброто време за ски. Резервации обаче вече масово се отменят заради мерките от понеделник.
"Това с храненето в стаята не го харесват. Туристите обикновено идват в компании и общото хранене е едно от приятните неща", смята Янка Рахова, собственик на хотел. Общо хранене от понеделник обаче няма да е възможно. А хотелите в Банско масово планират да приключат сезона от понеделник.

от ТУК
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия