COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 882
  • 22 610
# 11 400
На смъртността ѝ трябва повече време, за да спадне.
Виж целия пост
# 11 401
Сърбия започна производството на руската коронавирусна ваксина Sputnik V.

Руският държавен фонд за богатство казва, че производство може да бъде изнесено и в други страни от региона.
https://www.bbc.co.uk/news/live/uk-56662724
Виж целия пост
# 11 402
Имам вече няколко познати, които са изписани, но не могат без кислороден апарат. Например със сатурация 88. Тези хора се водят оздравели.
Не го разбирам.
Виж целия пост
# 11 403
Освен да е започнал спад на вълната, но при липса на всякакви мерки ще е голям късмет.
Дори и да е започнал - хоспитализациите намаляват със закъснение, лаг-ът при смъртността е още по-разтеглен.
Толкова явно е капацитета не само на болниците, но и на лекарите като възможност за обслужване на брой пациенти. Вероятно не се приемат лесно пациенти, от друга страна лекуващите го изписват бързо-бързо.
Виж целия пост
# 11 404
Имам вече няколко познати, които са изписани, но не могат без кислороден апарат. Например със сатурация 88. Тези хора се водят оздравели.
Не го разбирам.
Гледат да освободят легла.
Виж целия пост
# 11 405
Повече от година след пандемията смъртните случаи в Бразилия са на върха.
Но въпреки огромното доказателство, че Covid-19 рядко убива малки деца, в Бразилия 1 300 деца са починали от вируса.
https://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-56696907
Виж целия пост
# 11 406
В дир-а са направили обзор на последното интервю на Кантарджиев по БНТ. Казал ли е наистина, че "Рискът е, вчера разговарях и с колеги от Германия, когато жената е в овулация и приема първа доза от Атра Зенека"...? И някъде обсъжда ли се в научните среди действително подобно нещо?
Хващам се пак, отново за това изказване, чрез вашия цитат.
И аз точно това хванах миналата сутрин и го коментирах тук. Изводите  ми за компетентността на хора да се изказват публично за неща, които си нямат никаква представа е смешно, вредно за облъчваната аудитория.

Какво значи жена в овулация, когато естрогените доминиращи през първата фаза на цикъла достигат своя пик.
Прогестерона отговорен за образуване на жълтото тяло се увеличава през лутеалната фаза  и намалява с регресиране на жълтото тяло след 10-16 дни,  щом няма бременност.
Ако жената е заченала и естрогените и прогестерона продължават да растат, важни за изграждане на ендометриума да се захване ембриона... по-късно е плацентата.

Излиза, че жената е сложна система от хормонален цикъл във всяка възраст, било фертилна, бременност, менопауза....или хормонално заместителна терапия

Тепърва ще излиза информация, как точно влияе тромбоза от ваксина и хормони при жените, което може да се окаже, че е така.
До тогава ще слушаме всякакви лаишки мнения в ефир
Виж целия пост
# 11 407
Повече от година след пандемията смъртните случаи в Бразилия са на върха.
Но въпреки огромното доказателство, че Covid-19 рядко убива малки деца, в Бразилия 1 300 деца са починали от вируса.
https://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-56696907
Какъв рев му дръпнах не е истина. Ако това се случи тук ще чакаме на чудо да опази децата ни.
Виж целия пост
# 11 408
Данните от Английското обществено здраве показват, че между 3-9 април районът на областния съвет Северен Девън не е регистрирал нови случаи на заразени с коронавирус.

Местен говорител на NHS призова хората да продължат да спазват правителствените насоки относно носенето на маски и социалното дистанциране.
https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-devon-56746491

Жителите на възраст над 11г в четири квартала на Лондон са помолени да си направят ПСР тестове дори да нямат симптоми, тъй като са открити 44 носителя на южноафриканския вариант.
https://www.bbc.co.uk/news/live/uk-56662724
Виж целия пост
# 11 409
Един любопитен страничен ефект от пандемията в Швеция. Новина от Рьойтерс.

Свършва донорската сперма! Спермобанките са почти празни, понеже донорите не отиват в болниците да даряват сперма заради пандемията. Заради този проблем времето за чакане за изкуствено оплождане се е увеличило от 6 на 30 месеца. В Малмьо и Гьотеборг е празно, скоро и в Стокхолм ще свърши. Планира се по шведската телевизия призив към шведските мъже да станат дарители. Един донор може да се ползва максимум от 6 жени.

Виж целия пост
# 11 410
Повече от година след пандемията смъртните случаи в Бразилия са на върха.
Но въпреки огромното доказателство, че Covid-19 рядко убива малки деца, в Бразилия 1 300 деца са починали от вируса.
https://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-56696907
Това е просто ужасно..
Виж целия пост
# 11 411
Анализът на данните от Public Health England показва, че 82%  от изпратените бързи тестове за потвърдителен PCR тест връщат същия положителен резултат.

Имаше опасения, че мнозина ще трябва да се самоизолират ненужно.
Но тези данни предполагат, че тези страхове могат да бъдат неоснователни.

Всички средни училища и колежи в Англия използват бързо тестване от 8 март заедно с домове за грижи, университети и някои работни места.
От 9 април схемата беше разширена, като позволи на всеки в Англия да поръча комплект за бързо тестване от местния център за тестове или аптека и да бъдат доставени по пощата. Подобна програма за масово тестване се въвежда в Шотландия.

"Фактът, че голяма част от тези бързи тестове са потвърдени чрез по-бавния метод на PCR, означава, че те могат да бъдат ценен инструмент за контролиране на пандемията."

Данните от бързите тестове, наблюдавани от BBC, не разглеждат местоположението на тестовете - но отделни цифри от NHS Test and Trace показват, че 81% от всички бързи тестове са проведени в образователна среда, най-вече в средните училища, между 4 март и 31 март.
https://www.bbc.co.uk/news/health-56750460
Виж целия пост
# 11 412
Освен да е започнал спад на вълната, но при липса на всякакви мерки ще е голям късмет.
Дори без никакви мерки , епидемията се движи на вълни . Същата Бразилия го показа. При нас ще има самоограничаване и после ще започне следваща .  Сегашната вълна започна веднага след затихването на предишната .
Виж целия пост
# 11 413
Освен да е започнал спад на вълната, но при липса на всякакви мерки ще е голям късмет.
Дори без никакви мерки , епидемията се движи на вълни . Същата Бразилия го показа. При нас ще има самоограничаване и после ще започне следваща .  Сегашната вълна започна веднага след затихването на предишната .
Ако спешно не се организира масова ваксинация така ще бъде. Но мерките не са, за да няма вирус, а за да няма само Ковид отделения в болниците, както е в момента. Все още има много хора болни и от друго, които в момента нямат достъп до болнично лечение.
Виж целия пост
# 11 414
Дания вчера обяви, че няма да използва изобщо Астра Зенека, защото при тях епидемията била под контрол и имали достатъчно от другите ваксини. Шефката на тяхната медицинска агенция обаче припадна по време на брифинга. Явно напрежението е голямо и си казва думата. По информация в медиите, жената е добре и слава богу, защото по това, което се вижда никой в този момент не успя да я хване и можеше и по-сериозно да пострада.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия