Частни училища-информативно-дискусионна тема 46

  • 68 951
  • 956
# 30
Здравейте,
дъщеря ми ще бъде осми клас.
Искам да попитам имате ли отзиви от гимназията “Ерих Кестнер” и немският,  предметите биология и химия , които се учат профилирано във втори гимназиален етап.  Кои предмети се изучават на немски?
Дисциплината и преподавателите на ниво ли са и приблизително колко деца са в клас?
Информацията на която попадам е предимно за основен курс и детска градина, а мен ме и интересува гимназията.
Ще съм много благодарна , ако споделите мнение  за училището .
Виж целия пост
# 31
Включвам се с ъпдейт за казуса при нас, след доста разучаване и обикаляне, решихме да   запишем малката в Цар Симеон Велики в Иванане от септември Ако всичко е наред планът ни е да остане там поне до 4ти клас. Не ни е съвсем наблизо училището, но малката още като я оставихме за 2 дни си намери приятелчета,  беше много щастлива и спокойна /а тя по принцип е срамежливо дете/. Класната много ни допадна, има разлиен подход, също залагат много на езиците и други интересни прдмети. Надявам се, че сме направили правилният избор, който до голяма степен беше и избор на детето.
Виж целия пост
# 32
Успех, мухчо, дано и в бъдеще да стеждоволи! Ще чакам с нетърпение да споделяш отзиви за училището. Нямаме родители в темата чиито деца учат там и ще бъде интересно да получим информация от първа ръка
Виж целия пост
# 33
Включвам се с ъпдейт за казуса при нас, след доста разучаване и обикаляне, решихме да   запишем малката в Цар Симеон Велики в Иванане от септември Ако всичко е наред планът ни е да остане там поне до 4ти клас. Не ни е съвсем наблизо училището, но малката още като я оставихме за 2 дни си намери приятелчета,  беше много щастлива и спокойна /а тя по принцип е срамежливо дете/. Класната много ни допадна, има разлиен подход, също залагат много на езиците и други интересни прдмети. Надявам се, че сме направили правилният избор, който до голяма степен беше и избор на детето.


Чудесен избор сте направили!
Обучението там е много високо ниво! Екипът истински се старае и за децата се полагат много грижи.

Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 34
Включвам се с ъпдейт за казуса при нас, след доста разучаване и обикаляне, решихме да   запишем малката в Цар Симеон Велики в Иванане от септември Ако всичко е наред планът ни е да остане там поне до 4ти клас. Не ни е съвсем наблизо училището, но малката още като я оставихме за 2 дни си намери приятелчета,  беше много щастлива и спокойна /а тя по принцип е срамежливо дете/. Класната много ни допадна, има разлиен подход, също залагат много на езиците и други интересни прдмети. Надявам се, че сме направили правилният избор, който до голяма степен беше и избор на детето.
Поздравления. Не съм запозната с училището, но аз винаги преди всичко съм следяла как се чувстват децата ми, а след това всичко останало.
Виж целия пост
# 35
Включвам се с ъпдейт за казуса при нас, след доста разучаване и обикаляне, решихме да   запишем малката в Цар Симеон Велики в Иванане от септември Ако всичко е наред планът ни е да остане там поне до 4ти клас. Не ни е съвсем наблизо училището, но малката още като я оставихме за 2 дни си намери приятелчета,  беше много щастлива и спокойна /а тя по принцип е срамежливо дете/. Класната много ни допадна, има разлиен подход, също залагат много на езиците и други интересни прдмети. Надявам се, че сме направили правилният избор, който до голяма степен беше и избор на детето.
Успех! И аз много искам някой да даде малко повече информация за училището.
Ще се радвам ако споделяш.
Виж целия пост
# 36
А вчера точно прочетох, че Цар Симеон Велики откриват гимназия за следващата учебна година - Частна гимназия по природни науки и предприемачество „Асен Йорданов“ от 8. до 12. клас  с два профила Предприемачество и Природни науки - https://tzarsimeon.bg/gimnazia-asen-yordanov/
Виж целия пост
# 37
Благодаря ви, момичета.
Изборът беше труден, голямо обикаляне, но щом детето се чувства добре, това е най-важното. Още повече когато отитохме там /бяхме на 2 срещи/  много неща ми направиха добро впечатление. На мен ми го препоръчаха заради добрата база /да, такава е/, но честно казано ми хареса атмосферата, децата, които бяха изключително усмихнати, спокойни,възпитани, разминават се с нас /непознати хора/ -поздравяват ни, програмата им е много интересна. А има и ного хубава тенис зала, малката сама пожела да я запишем. Ще ви държа в течение, разбира се.
Запознахме се и още една двойка, който беше на среща след нас, много приятни млади хора,те също са записали детенцето, така е ще са си компания, надявам се.

А за гимназията - не съм се интересува много по този тема, но аз също видях, че я отделят от училището и май ще е в друга сграда. Профилите и предметите, които ще учат звучат доста добре. Дано е така.

Виж целия пост
# 38
Включвам се с ъпдейт за казуса при нас, след доста разучаване и обикаляне, решихме да   запишем малката в Цар Симеон Велики в Иванане от септември Ако всичко е наред планът ни е да остане там поне до 4ти клас. Не ни е съвсем наблизо училището, но малката още като я оставихме за 2 дни си намери приятелчета,  беше много щастлива и спокойна /а тя по принцип е срамежливо дете/. Класната много ни допадна, има разлиен подход, също залагат много на езиците и други интересни прдмети. Надявам се, че сме направили правилният избор, който до голяма степен беше и избор на детето.
Успех! И аз много искам някой да даде малко повече информация за училището.
Ще се радвам ако споделяш.
Относно Цар Симеон - преди време бях писал, че и ние посетихме няколко пъти училището за срещи с ръководството - е вече сме записани и ние. Малкия се вписа идеално, говори само за басейна. Относно въпроса ви за повече информация - ако влезете в фейсбук страницата им има разни видеа , които дават доста яснота за училищетп. Имаше едно дето даже го излъчиха и в бг мама. Стискайте палци.
Благодаря ви, момичета.
Изборът беше труден, голямо обикаляне, но щом детето се чувства добре, това е най-важното. Още повече когато отитохме там /бяхме на 2 срещи/  много неща ми направиха добро впечатление. На мен ми го препоръчаха заради добрата база /да, такава е/, но честно казано ми хареса атмосферата, децата, които бяха изключително усмихнати, спокойни,възпитани, разминават се с нас /непознати хора/ -поздравяват ни, програмата им е много интересна. А има и ного хубава тенис зала, малката сама пожела да я запишем. Ще ви държа в течение, разбира се.
Запознахме се и още една двойка, който беше на среща след нас, много приятни млади хора,те също са записали детенцето, така е ще са си компания, надявам се.

А за гимназията - не съм се интересува много по този тема, но аз също видях, че я отделят от училището и май ще е в друга сграда. Профилите и предметите, които ще учат звучат доста добре. Дано е така.


Muhcho, в кой клас е вашето дете?
Виж целия пост
# 39
Мухчо, честито за избора. И аз се ръководех от детето ми, все пак няма да уча аз там Simple Smile

rainbow_fan, и на вас честито, дано детето се чувства добре.

Ще се радвам да ни държите в течение как е, като вече реално започнат.
Виж целия пост
# 40
Знам, че не е хубаво 2 поста един под друг, но не мога да редактирам горния.
От 01.04.2021 Иззи официално се присъединява към акредитираните към Cambridge училища.
Виж целия пост
# 41
rainy, а какво носи това на училището?
Въпросът ми е сериозен. Старото училище на детето #1 бе такова, на #2 не е.
Виж целия пост
# 42
rainy, а какво носи това на училището?
Въпросът ми е сериозен. Старото училище на детето #1 бе такова, на #2 не е.
  Нищо не носи, просто са подписали договор с издателство  Cambridge, че ще ползват техните учебници.
Виж целия пост
# 43
Това има предвид сигурно https://www.cambridgeinternational.org/programmes-and-qualificat … imary-checkpoint/
Виж целия пост
# 44
Това, което Дъждец е написала + достъп до повече материали; Допълнителни обучения на преподавателите; Размяна на информация с другите училища по Кеймбридж за добри практики; Със сигурност има и още неща, но това намирам за най-важното, а да и контрол от Кеймбридж за качество Simple Smile

Съншайн, ако за теб това е нищо, за мен е много Simple Smile Те договор и преди това имаха за ползване на учебниците Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия