Обсъждане на имотни обяви-21

  • 35 149
  • 779
# 600
Аз не съм категорична ЗА/ПРОТИВ панели или НС, казвала съм че сме живели добре и в панела, но сравнението не е много точно. В района на Г.М. Димитров няма кой знае колко панели, задайте тухла в Люлин да ги видим колко ще излязат. Района на Търговска лига ли беше там отзад, го застроиха все с ново строителство, няма как по търсачка да излезе панел.
Виж целия пост
# 601
Че кой гледа около Търговска  лига?  Не е хубав района там, серЬЕзно  пиша.
Близо до Г.М. Димитров и метрото има доста панели. Но не се продават. Рядко на пазара излиза някое наследено. А пък сега си имаме много НС, по-високо и по-широко като етажи и коридори  от ЕПКтата. И разпродадено отдавна.
Виж целия пост
# 602
Мисълта ми беше, че вероятно те вдигат бройката като свободни.
Виж целия пост
# 603
Двустайни в Студентски тухла, по ключва дума Г.М.Димитров, има 78 броя на средна цена 1092 евро...

Аз ще ти дам няколко  да сравним цената

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15665667724151 … k=6jygfl&f1=1

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b16172856369393 … k=6jygfl&f1=1

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b16141673154702 … k=6jygfl&f1=3
Виж целия пост
# 604
Куиин, какво повече има да сравняваме, не разбирам. Ако всичко написано не те е убедило, че всеки, който може да си позволи панел в Гоце Делчев, може и НС в Студентски, аз се отказвам Simple Smile Няма особен смисъл.
Виж целия пост
# 605
Супер са апартаментите в Студентски град. За който иска да живее в общежитие.
Спалнята 10 квадрата на живо, измерена отвътре е макс 8.5.
Виж целия пост
# 606
Кога изтича срокът на годност на една панелка?
Виж целия пост
# 607
Еsmee,
Не четеш внимателно. По-горе го е написала - на 51 година Joy
Виж целия пост
# 608
Кога изтича срокът на годност на една панелка?

Няма да паднат към края са, но стават проблемни при земетръс

https://www.marica.bg/plovdiv/gradat/21-000-panelki-pred-pensiq

https://www.24chasa.bg/novini/article/6796437
Виж целия пост
# 609
Кога изтича срокът на годност на една панелка?

Няма да паднат към края са, но стават проблемни при земетръс

https://www.marica.bg/plovdiv/gradat/21-000-panelki-pred-pensiq

https://www.24chasa.bg/novini/article/6796437
Само дето не казват кои точно са "експертите" и по какво точно са "експерти". И да се прилага термина пенсиониране в човешкия смисъл (60 години) към сгради е меко казано, неуместно. Но пък след като има кой да им е вързва.....
Няма такова нещо като срок на годност на сграда. Нито на панел, нито на ЕПК, нито на гредоред. Има вид носеща конструкция и особеностите й, има и поддръжка и експлоатация. И  ЕПК може да падне, ако например геоложкото проучване не е добро и му пропаднат основите от голямата тежест. И най-здравата конструкция може да падне, ако й премахнат носещи елементи.  Изобщо, това е материя за специалисти, не за некадърни журналисти.
Виж целия пост
# 610
Еsmee,
Не четеш внимателно. По-горе го е написала - на 51 година Joy

Добре. И после?
Виж целия пост
# 611
Панелите влизат един в друг на жлебове, не се държат на заварките, заварките са допълнителен укрепващ елемент. Правени са конструктивни обследвания и има заключения от тях. Заварките като цяло са добре, единични случаи има с препоръка за укрепване.  Панелите проблем може да имат с преустройства, свързани с избиване на стени, но те преустройствата са проблем на всяка сграда, ако  не са съобразени. Затова казах, че и най-здравата конструкция може да падне, ако се премахнат носещи елементи.
Мине не мине, току почнат да се обсъждат падащи панелки. Това е някакъв форумен закон явно Grinning
Няма да падат панелки, а ще се ремонтират. В цяла Европа се случва.
Виж целия пост
# 612
Животът на панелките не се определя от качеството на бетона, а на заварките, свързващи панелите. Те корозират и компрометират здравината на цялата конструкция. При тухленото няма заварки, които да изгният, при ЕПК също. Докато не вземат да се откъртват панели, някои хора няма да го разберат. Ама да опукаш 100 000 евро за панел с кредит за 35 г и като го изплатиш да се окажеш бездомен пенсионер? Nice, a?  😊😊

Хайде лека и да гласувате утре

И всъщност въпросното саниране би трябвало да включва "освежаване" на заварките, само че те не го правят, обличат сградата с изолация, сменят дограма и ето ти саниран панел. Санирали са ни така апартамент по програма и знам какво направиха. Тъй че не знам дали ще падат панели, но в случая Куин е прав, че проблема са им заварките и трябва да бъдат обработени след определен период от време. Или хайде ако не трябва, то е препоръчително да бъдат обновени.
Виж целия пост
# 613
...
...
Последното инфо дето имам от брокер, че им е паднала цената на панелите
И аз имам инфо от брокер. Като продавам винаги ми казват, че няма да продам на моята идея за цена. Пък като го направя, а брокерите не го знаят и звънят след месец да се посмеят за моя сметка следва: "Ооо, ти си отличник!" Та брокерите ... бЛьОкерите ... ако някой вярва на прогноза/оценка на брокер си е лично негов проблем.
В момента всичко е в небесата. Не мога да дам прогноза дали ще се запазят тези нива, какво ще стане. Не забелязвам диференциране на панел/не-панел. Ако случайно имаш панели на килограм подръка на подценана цена, оферирай ми ги, няма да се поколебая...
Виж целия пост
# 614
Чакам времето когато хората ще се юрнат да си продават панелките от страх да не паднат. Тогава ще се продават не две за лев, а блок за лев. Направи ще си купя люлин 10, младост 1 и дружба 2 и единични части от зоните, да имам нещо и към центъра Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия