214 пъстри великденски яйца в НЕМСКАТА тема

  • 23 970
  • 738
# 90
Тук обаче и няма например големи опаковки. Ако искам да купя достатъчно сметана, то трябва да купя 3 Х 200гр, а има и дори по 150гр... вместо една голяма опаковка от 500гр (ако имаше, разбира се) и т.н.

Abs, все едно в различна Германия живеем. 😃 У нас поатоянно си говорим как тук всичко е ausgelegt за семейство с 2 деца. Кайма - 500г, даже напоследък само по 1 кг са опаковките в Лидл, вийнери взимах - 1 кг опаковка, картофи - 2,5кг, гъби - 250г, свинско месо - парчета от 1,2кг нагоре, нарязани пържоли - ВИНАГИ по 5 броя и минимум 600г... Разни хлебчета - по 6-8 бройки... Ципура - минимум по 350г бройките, вече купувам една от 550 за едно ядене...

Месо в малка разфасовка не съм виждала наистина от години, например, освен отделни телешки стекове.
Виж целия пост
# 91
Ахахаха, може. Simple Smile Аз явно ползвам неща, които тук са в малки опаковки.
Имах предвид заквасена сметана или Schmand, течна си взимам голяма опаковка. 😀 Още няколко неща ми липсваха в голяма опаковка, но даже не си спомням вече, свикнах.
Виж целия пост
# 92
Аз постоянно виждам всякакво месо в разфасовки от 200-300 гр. И с всякакви сметана във всякакви размери е пълно. 😊
Виж целия пост
# 93
като към новината с отменените ваксини добавим и това
Kanzlerin Merkel warnt vor falschen Erwartungen an die Beteiligung der Hausärzte bei der Impfkampagne und fordert maximale Flexibilität
само не разбирам каква гъвкавост очаква? да се нагънем не само в мазето, ами ако можем и в някой скрин?
Виж целия пост
# 94
Канцлерът Меркел какъв пердах изяде вчера на изборите в БВ...Ако живеех там щях да черпя. 😂
Виж целия пост
# 95
Благодаря за темата-хубаво заглавие ☀
Мен ме тестваха днес положителна (всеки понеделник правим бърз тест). Чакам резултата от пср-а. Екипът си тръгна превантивно, аз също. Симптоми нямам. Сега не знам откъде да я подхвана. Мм и синът ми в карантина ли трябва да са? Ако получа симптоми, къде да звъня/ходя... пълна каша. Уж били подредени немците. Ми да бяха написали един алгоритъм с първо, второ и тн. Та чакам резултат и се чудя болна ли съм изобщо.
Виж целия пост
# 96
Папурче,
Докато не излезе теста положителен, PSR - а, никой не е под карантина. Виж на страницата на Берлин в интернет, информациите за короната - там трябва да има подписан алгоритъм на кого да се обадиш при симптоми и местни телефони, дори може по бецирки, вие сте милионен град. Иначе 116-117, националният телефон, имат и сайт.
Виж целия пост
# 97
Папурче, дано не проявиш симптоми или ако проявиш да са леки! След като излезе ПСР теста ще сте всички под карантина. Ако проявиш симптоми може да се обадиш на личният лекар. Когато моята приятелка беше болна, се свързаха с нея и й дадоха телефон, на който може да звънне, ако се влоши.
Виж целия пост
# 98
Аз и семейството ми началото на декември бяхме с корона. В Берлин живеем.
Но аз имах симптоми и звъннах при личния, от където ми назначиха час за тест. След положителния тест ме пратиха от здравната служба в карантина, както и дъщеря ми и мъжа ми.
Оттам нататък от здравната служба се свързваха с нас по телефона и писма пращаха.
Виж целия пост
# 99
На папурчето теста сега ще го въведат в статистиката като един положителен ... а следващия ще е или положителен , втори път въведено папурчето, или отрицателен ... предното няма да го изтрият. Или не финкционира така ?

Soft Click на канцлера Меркел и рипа г**O , според мен.   Тя и без това няма да участва в следващите избори.
А цялата история и скандали с маски и ваксини и държането на  власт на Йенси с продължаващи гафове и избора на Лашет пред Мерц и Р... както и зелено чрвената политика на уж черната Меркел ...
започва все повече да ме води на мисълта не е ли нагласено да  погребат тази партия и да оставят левите с преразпределението им и великите зелени вятърни мелници и ток от контакта ... докато и те не се замозаровят ...
Но пък те ще са виновни с преразпределението и соц. политика  за липсите, а няма да са виновни еу политиците....   т.е. хората ще се изпокарат помежду си .
Новините от последните дни са в кои зомби фирми са отишли прословутите помощи. Много интересно също е затова ли е отожено обявяването на инсолвенц ?   Зомбитата само прибират .
Мнооого е интересно какво ще стане нататък.
Виж целия пост
# 100
На папурчето теста сега ще го въведат в статистиката като един положителен ... а следващия ще е или положителен , втори път въведено папурчето, или отрицателен ... предното няма да го изтрият. Или не финкционира така ?
Бързият положителен тест трябва да се потвърди с пср-тест.
Разбира се, че не се въвеждат всички положителни тестове на даден човек в статистикатата.
Какви са тези постоянни съмнения във всичко и във всеки??? Rolling Eyes

Папурче, дано си останете така- без симптоми и оплаквания!!!
Виж целия пост
# 101
Бела, понякога имам чувството, че четеш само заглавията на новините. 😊
Виж целия пост
# 102
....
Виж целия пост
# 103
Еха, Бибит, такава не съм виждала Simple Smile
Виж целия пост
# 104
И как се разбира Бибит? Изобщо не се разбира.
Също така не се съмнявам във всичко и във всеки. Ето на в Заека вярвам, в Дядо Мраз също , но на политиците все повече не.  В същност вече въобще не. Пусни си ако искаш обещанията от преди Коледа как до края на фрвруари рисковите групи ще са ваксинирани. После всички ще се разхождаме. Как Британската мутация не ни бърка ... псоле целия цирк около тази мутация ... която от края на октомври както си е  супертурбо ... вдига трета вълна средата на март - април ... турбо ? Вълна?
Особено след като виждам как не се опитват да се потушат всякакви съмнения в настоящата политика. А в същност съмнеията са право на всеки човек. Или съм се събудила някак 30 години назад от другата страна на стената ? 

Софтклик аз много добре чета новините и доста неща не ми харесват които пише там.
Вчера VW са обявили , че изкарват хиляди на пазара на труда и то квалифицирани кадри. Кой ще плаща социални , здравни и пр . ?  Чете ли колко зомби фирми и измамници са получили помощи? А графиките къде по света колко зомби фирми има, които би трябвал да са инсолвент, но освояват безлихвени кредити ?
И защо помощите се състоят в пари , които така лесно може да се скътаят, вместо с тези пари да се отворят и оборудват клиники, училищата да се издокарат с уреди за пречистване на въздуха от вируси и специална вентилация , също градския транспорт и моловете ... и т.н.
Мин. 750 милиарда корона помощи ... къде са ?
Това пише в новините. А аз може би не ги чета правилно?
Бъдещето ще покаже. Да видим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия