Студенти в UK - 14

  • 74 382
  • 752
# 30
И аз съм изключително доволна, че ще има полети от Шефилд до Бургас с WIZZAIR.
Чакам го чак през юни. Тръгна септември. Остават само някакви си два месеца... Вече ми е толкова криво!
Виж целия пост
# 31
И аз съм изключително доволна, че ще има полети от Шефилд до Бургас с WIZZAIR.
Чакам го чак през юни. Тръгна септември. Остават само някакви си два месеца... Вече ми е толкова криво!
на същия хал съм, вия като вълчица, аз тук, той там...
Виж целия пост
# 32
Здравейте! Има ли родители  на деца, които  тази година ще кандидатстват в Англия? Интересува ме има ли някакъв шанс за стипендии, кредити или става непосилно ученето там?
Виж целия пост
# 33
Здравейте! Има ли родители  на деца, които  тази година ще кандидатстват в Англия? Интересува ме има ли някакъв шанс за стипендии, кредити или става непосилно ученето там?

От тази учебна година студентите от ЕС вече не се приравняват към местните, съответно вече се считат за чуждестранни студенти. За чуждестранни студенти таксите са по-високи и няма кредити. Според мен шансовете за стипендии са нищожни, защото британските университети от дълги години гледат на чуждестранните студенти като възможност да си набавят финанси. Те от много време твърдят, че обучават местните си студенти на финансова загуба, въпреки сравнително дебелата такса и съфинансирането от държавата.

От друга страна, ако имате към 20-30 хил. паунда на година, критериите за прием на чуждестранни студенти са доста занижени и можете много по-лесно да влезете да учите в престижен университет.
Виж целия пост
# 34
Има университети, които вече обявиха "стипендии"  за учеици от Европа, така че таксите им за нас "остават" 9250 паунда. Лошото е, че за тези 9250 (доколкото знам) не можеш да кандидатстваш за заем.


(например ако цената на унито е 17000, те обявяват стипендия от 7750)
Виж целия пост
# 35
От класа на моето дете трима са кандидатствали вече и на въпроса дали има възможност за стипендия са им отговорили, че за момента няма такава. Имат стипендия един брой за всички от евро съюза за разходи за живот, но не и за таксата за обучение, което е от порядъка на 35+ хил паунда.
Виж целия пост
# 36
Има университети, които вече обявиха "стипендии"  за учеици от Европа, така че таксите им за нас "остават" 9250 паунда. Лошото е, че за тези 9250 (доколкото знам) не можеш да кандидатстваш за заем.


(например ако цената на унито е 17000, те обявяват стипендия от 7750)

Отделно, че качеството на тези университети със "стипендии" за ЕС е такова, че и 9250-те паунда такса са им много.
Виж целия пост
# 37
В сайта на униветситета на дъщеря ми / погледнах и в сайта на Кеймбридж също/ има в допълнение следната информация за таксите:
“ Fees for EU students: The UK is now no longer part of the EU, we are awaiting further instruction from the UK government and we will publish this as soon as it is provided. Find out more information about Studying in the UK and the Scholarships for EU students.”
Тези съобщения от правителството относно таксите обикновено са около юни месец
Виж целия пост
# 38
Има университети, които вече обявиха "стипендии"  за учеици от Европа, така че таксите им за нас "остават" 9250 паунда. Лошото е, че за тези 9250 (доколкото знам) не можеш да кандидатстваш за заем.


(например ако цената на унито е 17000, те обявяват стипендия от 7750)
Може ли да изброите няколко такива
Виж целия пост
# 39
Има университети, които вече обявиха "стипендии"  за учеици от Европа, така че таксите им за нас "остават" 9250 паунда. Лошото е, че за тези 9250 (доколкото знам) не можеш да кандидатстваш за заем.


(например ако цената на унито е 17000, те обявяват стипендия от 7750)
Може ли да изброите няколко такива
Не, съжалявам.
Когато ми го представяха това преди месец си казах, че е твърде рано и не се задълбочих да запомня, защото реших, че като започна да преглеждам така или иначе ще намеря инфото.

Всъщност проверих университета на дъщеря ми- при  тях е обявена такава стипендия. Едва ли ще ви е от полза обаче - изцяло по изкуствата е.
Виж целия пост
# 40
А за магистратурите как стоят нещата с таксите, ако бакалавъра ти е от UK(има ли значение това всъщност)?
Виж целия пост
# 41
А за магистратурите как стоят нещата с таксите, ако бакалавъра ти е от UK(има ли значение това всъщност)?
Има значение, разбира се. Бакалавърска степен от UK предполага, че отговаряш на изискванията за статут - временен или постоянен, от което зависят и таксите. Крайният срок за кандидатстване наближава - 30 юни.
Виж целия пост
# 42
За кандидатсващете сега:
"Английският университет Coventry University обяви извънреден юлски прием, който ще предостави на кандидатите от ЕС последна възможност за студентски заем, покриващ таксата от 9250 паунда/година за целия период на обучение в бакалавърски програми."

https://studyabroad.bg/news/coventry-university-%d1%81%d1%8a%d1% … vKfIzjqSqEyecWKds
Виж целия пост
# 43
Здравейте, да попитам относно пресетълт статус, наоравиха ли англичаните разсрочка на максималния престой извън УК заради ковид кризата или все още е 6 месеца на година?
Виж целия пост
# 44
6 месеца на всеки 12 месечен период, няма промяна, дъщеря ми следи тези неща. Не е споделяла за нещо различно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия