Студенти в UK - 14

  • 74 382
  • 752
# 300
Втората доза трябваше да сложи в
РЗИ, като си носеше документа от първата ваксина. Сертификата след втората доза изпрати в болницата, към която е регистрирана и те са ѝ писали, че ще внесат информацията в досието ѝ и че е напълно ваксинирана.
Дано отпаднат карантини, но до септември знае ли се..
От немският институт, където ще стажува  получи предупрежденуе, че не могат да я приемат, ако пристига от Великобритания, предлагаха онлайн да работят. Но тя ги увери, че е в БГ и ваксинирана, та ще ходи.
Да не споменавам, че билета ѝ на връщане беше с прикачване в Германия, ден преди полета сама разбра, (без да я уведомят) че са ѝ свалили резервацията. Та всички искаме нормалност.
Виж целия пост
# 301
Аз тук четох, има по-подробно разяснение :

https://www.theguardian.com/politics/2021/jul/08/shapps-confirms … Wa2QQb0ZFUOVNLnqQ

Ето част , която засяга и нас :

"Въпреки това, въпреки че секретарят по транспорта Грант Шапс заяви, че пътуващите във Великобритания ще могат да „посетят семейството и приятелите си, които не са виждали от толкова дълго време“, правителството заяви, че няма да приеме никакво доказателство за ваксинация освен Приложение или сертификат на NHS.

Този ход вероятно ще предизвика значителна реакция от гражданите на Обединеното кралство, живеещи в чужбина, които са били ваксинирани в страните си на пребиваване, често със същите ваксини, използвани от NHS.

Източник на Министерството на транспорта потвърди, че ваксинираните в чужбина няма да могат да докажат статуса си на ваксина и трябва да се поставят под карантина при пристигане в Обединеното кралство, но заяви, че правилото е само „първа фаза“ и че продължава работата по признаване на чуждестранно сертифициране."

И тестовете преди полет и на 2-рия ден не се отменят. Само, ако сте ваксинирани във Великобритания, отпада теста на 8-мия ден / и карантината / . Ако ваксината е от България, предполагам остават старите условия.
Виж целия пост
# 302
Да, за момента остават старите условия. Ще чакаме решението и за такива като нас. Ще има такова, сигурна съм, въпрос на време е. Колко не знам, дано го решат в близките няколко седмици.
Виж целия пост
# 303
Да, не е учебно време. Но започват стажове- летни, едногодишни. В момента в Университета Съри има 2 седмици завършване и тържествено връчване на дипломите на студенти 2020 и 2021. / имаше питане защо заминават сега децата за Англия/
Виж целия пост
# 304
Местят ни в зеления списък, ура. Докога не се знае, дано да е за постоянно.
Bulgaria   - Currently on the amber list. Will mo … amber list rules.
Виж целия пост
# 305
Местят ни в зеления списък, ура. Докога не се знае, дано да е за постоянно.
Bulgaria   - Currently on the amber list. Will mo … amber list rules.
Моята девойка днес по- рано ми каза, че е прочела някъде такава новина. Но тя е в Шотландия и в техния сайт на NHS не виждам нищо, а в този линк към английския пише, че от 19 юли ще минем в зеления. това дали означава, че важи само за Англия? Аз ще пътувам към нея на 22.07 и като цяло съм се примирила с карантината, но ако все пак мога да я пропусна ще съм много щастлива. Ако някой има информация за Шотландия, ще се радвам да сподели
Виж целия пост
# 306
Bloom, радвам се да те "видя". Hug
Най-безболезнено и евтино (ако ни извадят от онзи списък) би било да пътуваш до Англия и от там с вътрешен транспорт до Шотландия. Но като гледам, че пътуваш след седмица, не вярвам това да ти е опция.
Отивам да проверявам green list-а
Виж целия пост
# 307
Чудесна новина. Дано така да продължим да сме в зеления списък, колкото се може по-дълго. Пък и да почнат и сертификата за ваксинация да признават Simple Smile

bloomnicer, Шотландия и Уелс правят собствени изявления, обикновено се съобразяват с английските решения , но понякога имат различия, макар и дребни. А Шотландците имат отделно правителство и парламент, може би трябва да се следи какво ще решат на следващото си заседание.


Допълвам ! Виж тази статия , дали ще ти свърши работа : https://www.scotsman.com/health/coronavirus/what-countries-are-o … explained-3302207 . Според тях Шотландия се съобразява със решенията от Уестминстър за страните в "светофарната система".  Пише ,че от понеделник България влиза в зеления списък и ще е без карантина.
Виж целия пост
# 308
Bloom, радвам се да те "видя". Hug
Най-безболезнено и евтино (ако ни извадят от онзи списък) би било да пътуваш до Англия и от там с вътрешен транспорт до Шотландия. Но като гледам, че пътуваш след седмица, не вярвам това да ти е опция.
Отивам да проверявам green list-а
И аз се радвам да те засека отново cool_witch! Напоследък поглеждам по- често холандската тема. Сега съм на тази вълна с втория номер, но поглеждам носталгично отвреме навреме и тук. Вълнувам се много, защото не съм я виждала "на живо" от година и половина и бях готова на всякакви жертви вече. Има ли шанс да се засечем някой път там?
bloomnicer, Шотландия и Уелс правят собствени изявления, обикновено се съобразяват с английските решения , но понякога имат различия, макар и дребни. А Шотландците имат отделно правителство и парламент, може би трябва да се следи какво ще решат на следващото си заседание.
Сребърна Паричке, радвам се, че и ти си тук все още. Тази вечер видях, че и шотландците са се актуализирали, така че съм явно късметлийка това лято, за разлика от миналото.
Виж целия пост
# 309
... Вълнувам се много, защото не съм я виждала "на живо" от година и половина и бях готова на всякакви жертви вече. Има ли шанс да се засечем някой път там?...
И аз не съм я виждала от година и половина. Душата ми плаче. 😥Сестра й си дойде за Коледа, тя не можа.
Кой знае, светът е малък. Тук не се видяхме, може в Шотландия да е.
Налегнаха ме спомени...  Откакто бяха 7 клас сме на една вълна с теб.
Виж целия пост
# 310
От 19.07 сме в зеления списьк на UK . Остават тестовете за влизане и искам да попитам дали има пьтували с бърз тест или само с PCR ? Да нямаме проблеми на летището Confused
Виж целия пост
# 311
От 19.07 сме в зеления списьк на UK . Остават тестовете за влизане и искам да попитам дали има пьтували с бърз тест или само с PCR ? Да нямаме проблеми на летището Confused
Дъщеря ми пътува с антигенен от тук на 23.06 и нямаше никакъв проблем.
Виж целия пост
# 312
И след 19-ти ще се попълва декларация преди полета и трябва предварително да се закупи тест от доставчик от утвърден списък , който да се направи на 2-рия ден след пристигането във Великобритания. Това не се отменя.

Синът ми пътува скоро към Лондон с антигенен тест , не е имал  проблеми .

bloomnicer, приятен полет Flowers Hibiscus

cool, при първа възможност хващай самолета Simple Smile
Виж целия пост
# 313
Много благодаря.
За теста в Uk на 2 ден аз разбрах че се купува при пристигането , или ..?
Сертификата ни за ваксинация ще ни помогне ли   някак?
Виж целия пост
# 314
Много благодаря.
За теста в Uk на 2 ден аз разбрах че се купува при пристигането , или ..?
Сертификата ни за ваксинация ще ни помогне ли   някак?
Поръчва се оттук три работни дни преди пристигането. Ще искат потвърждението на летището. Сертификата не влияе по никакъв начин.
Синът ми пътува само с антигенен тест и сега съм го записала за такъв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия