Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 3

  • 87 700
  • 860
# 600
Моите наблюдения са че повечето хора с разширени вени са слаби защото се преработват и стоят дълго прави затова се получават разширените вени от работа в една поза
Виж целия пост
# 601
Имам позната на 60 години тежи 120 кг., храни се безобразно и няма нито една разширена вена.
Виж целия пост
# 602
Така е.  Нашия дядо е на 92 години. Пушеше цигари и пиеше вино до скоро и то доста. Като скелет е слаб. Много малко хапва. На скоро спря цигарите, винцето го намали до чаша на ден. На крака е. Всемя някакви хапчета за сърце. Та, късмет. Едно на милион както се казва. За сметка на него пък ние сме се разкривуцали още от 30-те си години, без да пушим, пием и да водим заседнал живот.
Виж целия пост
# 603
Според мен днешните болежки на "младите" са вследствие на лошата храна, която навлезе в годините на нашето детство... Бабите и дядовците ни не са яли пръскани домати или ягоди, както и вода от пластмасови туби.. За жалост всичко това ни се отразява и мръсни въздух и ежедневния стрес и тн....
Виж целия пост
# 604
Ама и те са имали разширени вени! Прабаба ми, баба ми, майка ми, аз и дъщеря ми имаме разширени вени.При всяка по различно време са се появили.
Виж целия пост
# 605
Здравейте! Аз съм на 30г. Наскоро започнах да забелязвам повърхностни венички, не са точно разширени и в покой не са видими, само ако се напрегнат краката. Виждам и като тънки скъсани капиляри и сякаш се пукат и стават синини. Личната ми предписа Детралекс и каза, че това било начална форма на разширени вени. Майка ми , леля ми и баба ми имат, предполагам съм предразположена. Взех си и едно” конско” мазило , мажа се и държа краката нагоре . Също гледам душа ми да звършва със студена вода. Ако имате други съвети съм отворена да ги чуя, т.к не съм се сблъсквала с това и проблемът за мен е нов.
Виж целия пост
# 606
Моя преглед мина, оказа се че склеротерапията не е била подходяща за моите вени, били повърхностни. Сега ми предлагат на есен да ми махнат оперативно две разклонения, които правят проблем. Междувременно да си пия Детралекса и да се мажа с Фиброзинол гел. Смятам началото на октомври да потърся още едно мнение въпреки, че при тази докторка ме изпрати приятелка на която имам доверие, а те са работили заедно, но хич не ми се иска да ги махат оперативно.
Виж целия пост
# 607
Здравейте! Аз съм на 30г. Наскоро започнах да забелязвам повърхностни венички, не са точно разширени и в покой не са видими, само ако се напрегнат краката. Виждам и като тънки скъсани капиляри и сякаш се пукат и стават синини. Личната ми предписа Детралекс и каза, че това било начална форма на разширени вени. Майка ми , леля ми и баба ми имат, предполагам съм предразположена. Взех си и едно” конско” мазило , мажа се и държа краката нагоре . Също гледам душа ми да звършва със студена вода. Ако имате други съвети съм отворена да ги чуя, т.к не съм се сблъсквала с това и проблемът за мен е нов.
според мен е добре да се посети съдов хирург и вече ако е необходимо той да назначи лечение.
Виж целия пост
# 608
Аз от този Детралекс изобщо не съм доволна. Дори по-зле става с него,при мен. Започнах да пия витамини съдържащи вит. А, К, В и Ц задължително,  (останалото съдържание е бонус), както и колаген. За лицето, сутрин минавам с кубче лед, но не с чиста вода, а с чай от изсушена лайка. Не го отивам, а оставам да изсъхне, и си нанасям продуктите, обикновено серум с вит. Ц и хубава слънцезащита задължително. Вечер хидратация с Hyaluronic Acid и  Niaciamide. Крем на Aven за розацея, който нанасям и сутрин и вечер на засегнатите зони. За краката, които много ми тежат след работа нанасям този крем



Нито ми тежат толкова, нито болят, нито надува, както преди. И не на последно място, пия зелен или прочистващ чай и вода с лимон или краставица.
От това вените и капилярчетата са ми много по-добре. Капилярите на лицето, които имам на две места почти се заличиха.
И определено ще пробвам и със содата.
Виж целия пост
# 609
Много освежава мазането на вените с хубав ябълков оцет.
Виж целия пост
# 610
Здравейте ! От 3 дни съм започнала да чета темата от начало и още съм на 9 стр. Ще се постарая да изчета всичко .
През бременността получих тромб в дълбока вена / ДВТ и в следствие на това , разширена вена на корема . От ежедневното вдигане и тичане по детето , стана по-видима и болезнена . Според съдовия не е притеснително , но на мен ми е дискомфортно и естетически не е красиво . Правя курсове с добавки от време на време , но за сега няма ефект .
Има ли добавки , от които сте доволни , кремове , билки , или каквото и да било различно от премахване / корекция по оперативен път ?
Виж целия пост
# 611
Нещо да кажете за този продукт VENOFERTIL  или пак е поредната измама?
Виж целия пост
# 612
Аз не съм го ползвала - отговарям само за да знаеш, че мнението ти е прочетено Simple Smile
Виж целия пост
# 613
Абе момичета от тоя Детралекс много зле се чувствам. Замаяно ми е много, главата ме боли. Имали ли сте такъв проблем? Да го спирам ли? Ще отмине ли това?
Виж целия пост
# 614
Не вярвам да е от него.
Приемам го 7-8год.,почти постоянно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия