Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 940
  • 38 566
# 555
Аз също сега се запознах с лицата зад Слави или там както се наричат неговите "експерти". Всъщност познавам един от тях лично . Не знам какво да мисля. Не виждам лица за сектор Здравеопазване, пък едни амбициозни думи. Изобщо...набързо скалъпена работа, за да се вземат пари, и малко трибуна. Нищо повече. А да, и обира протестния вот. Българите в чужбина- " благодаря" за вота за Слави, нямам думи. Явно селата наистина са се изнесли в чужбина.

А защо селата са в чужбина? Някой мръдна ли си пръста за тяхното развитие? Сещаха се за тях само в предизборни кампании, когато трябваше да се купуват гласове, след което "София-Варна-Пловдив" и това е държавата.
И Манолова, и Дончева са светлинни години напред откъм експертност, поведение, изказ и подготовка от това, което беше последно. Дори името му не искам да пиша. Втрещена съм, че бе допуснато в политиката въобще.
Значи викаш това заличава всичко в техните изминали години в политиката ??!!!

Значи викаш ПКП-то да продължи да обижда народа и да злепоставя НС? Няма да забравя цитатите от Светослав Иванов.

https://btvnovinite.bg/predavania/120-minuti/komentar-na-vodesht … polozhenieto.html

Това десетилетие, през което бяхме под управлението на ГЕРБ, бе написана най-срамната страница в българската история.
Виж целия пост
# 556
Аз също сега се запознах с лицата зад Слави или там както се наричат неговите "експерти". Всъщност познавам един от тях лично . Не знам какво да мисля. Не виждам лица за сектор Здравеопазване, пък едни амбициозни думи. Изобщо...набързо скалъпена работа, за да се вземат пари, и малко трибуна. Нищо повече. А да, и обира протестния вот. Българите в чужбина- " благодаря" за вота за Слави, нямам думи. Явно селата наистина са се изнесли в чужбина.
Аз гласувах в чужбина, но вече направо ме е срам да го казвам. Направо съм в шок от резултатите. Close Head Band
Виж целия пост
# 557
Аз пък искрено се моля ВМРО да не влязат в парламента, защото тогава шанса за правителство Борисов 4 се увеличава многократно! А тази държава не може да издържи още 4 години управление „Аз съм пътят, истината и животът“ ! Просто е!

Дадох линк, че надежда такава има. Ето - пак - понеже ми звучи като музика:

https://www.dnes.bg/izbori-2021/2021/04/05/pri-54-63-ot-protokol … -zad-slavi.485875

Скрит текст:
Значи викаш ПКП-то да продължи да обижда народа и да злепоставя НС? Няма да забравя цитатите от Светослав Иванов.

https://btvnovinite.bg/predavania/120-minuti/komentar-na-vodesht … polozhenieto.html
И аз.
Просто ми е достатъчно дори само това.
А то е капка само...
Виж целия пост
# 558
Аз пък искрено се моля ВМРО да не влязат в парламента, защото тогава шанса за правителство Борисов 4 се увеличава многократно! А тази държава не може да издържи още 4 години управление „Аз съм пътят, истината и животът“ ! Просто е!

Без ВМРО, ГЕРБ ще имат 75 депутата. С ВМРО ще имат 81 /ГЕРБ 70 + ВМРО 11/, защото най-вероятно ще се обединят, както бяха до сега. Та не съм сигурна кой от двата варианта е по-добър
Виж целия пост
# 559
Съгласна съм за селата, но не мисля, че Слави ще си мръдне пръста за тях. Не ви дам разлика между Слави и Борисов.
Възхищавам се на енергията на Манолова и Дончева, те са професионални политици. Това не значи, че ги подкрепям. Но са наистина професионалисти.
Виж целия пост
# 560
Аз пък се надявам, че малките в парламента няма да заемат недостойната роля на НФСБ, патриоти, Атака и Воля, тоест няма срещу някой лев и подхвърлени привилегии да станат патерица на ББ и да направят наглеенето му възможно. Надявам се да е отминало времето на златния пръст и алхоколните изпълнения на В.Сидеров и компания, включително и в предизборни дебати по националната телевизия....Както и на назначенията на любовници и съпруги за вицепремиерски места например или апетитни екскурзийки до европейски столици с партийни пари от субсидията.
Виж целия пост
# 561
Скрит текст:
Аз също сега се запознах с лицата зад Слави или там както се наричат неговите "експерти". Всъщност познавам един от тях лично . Не знам какво да мисля. Не виждам лица за сектор Здравеопазване, пък едни амбициозни думи. Изобщо...набързо скалъпена работа, за да се вземат пари, и малко трибуна. Нищо повече. А да, и обира протестния вот. Българите в чужбина- " благодаря" за вота за Слави, нямам думи. Явно селата наистина са се изнесли в чужбина.

А защо селата са в чужбина? Някой мръдна ли си пръста за тяхното развитие? Сещаха се за тях само в предизборни кампании, когато трябваше да се купуват гласове, след което "София-Варна-Пловдив" и това е държавата.
И Манолова, и Дончева са светлинни години напред откъм експертност, поведение, изказ и подготовка от това, което беше последно. Дори името му не искам да пиша. Втрещена съм, че бе допуснато в политиката въобще.
Значи викаш това заличава всичко в техните изминали години в политиката ??!!!

Значи викаш ПКП-то да продължи да обижда народа и да злепоставя НС? Няма да забравя цитатите от Светослав Иванов.

https://btvnovinite.bg/predavania/120-minuti/komentar-na-vodesht … polozhenieto.html

Това десетилетие, през което бяхме под управлението на ГЕРБ, бе написана най-срамната страница в българската история.

Глупости на търкалета. Това може да го каже само човек, който не е хранил семейство през 90-те.
Ама нищо де, може и да се наложи лично да опитате от това лекарство. Добре ще ви отрезви, защото гледам, че доста се поразглезихте с разни айфончета и пр. благинки. Като ви сервират постната пица на прехода, ще ви присветне, ама късно. Хубавото е, че хората на моята възраст вече са си оправили живота (а дано).

П.С. Голям майтап - миналото лято аху-иху, а сега тихо, тихо...Sweat Smile
Виж целия пост
# 562
Постната пица и вечният преход са възможни "благодарение" на политиката на ББ цели 10 години да не забравяме.
Виж целия пост
# 563
Аз пък искрено се моля ВМРО да не влязат в парламента, защото тогава шанса за правителство Борисов 4 се увеличава многократно! А тази държава не може да издържи още 4 години управление „Аз съм пътят, истината и животът“ ! Просто е!

Дадох линк, че надежда такава има. Ето - пак - понеже ми звучи като музика:

https://www.dnes.bg/izbori-2021/2021/04/05/pri-54-63-ot-protokol … -zad-slavi.485875
Алеко с неговото "БАЙ ГАНЬО ПРАВИ ИЗБОРИ" сте чели предполагам? Изведнъж се появяват едни грешни протоколи, невалидни бюлетини, объркани подписи...случват се такива неща в страната на Борисов и Пеевски!

Нека обяват крайните резултати и тогава да се радваме!
Виж целия пост
# 564
Знам, знам, затова писах, че е "надежда".
Смятах и с тях - коалиция ГЕРБ, ДПС и ВМРО не прави правителство при 4% с напъни от всякакъв вид за последните.
Виж целия пост
# 565
Скрит текст:
Аз също сега се запознах с лицата зад Слави или там както се наричат неговите "експерти". Всъщност познавам един от тях лично . Не знам какво да мисля. Не виждам лица за сектор Здравеопазване, пък едни амбициозни думи. Изобщо...набързо скалъпена работа, за да се вземат пари, и малко трибуна. Нищо повече. А да, и обира протестния вот. Българите в чужбина- " благодаря" за вота за Слави, нямам думи. Явно селата наистина са се изнесли в чужбина.

А защо селата са в чужбина? Някой мръдна ли си пръста за тяхното развитие? Сещаха се за тях само в предизборни кампании, когато трябваше да се купуват гласове, след което "София-Варна-Пловдив" и това е държавата.
И Манолова, и Дончева са светлинни години напред откъм експертност, поведение, изказ и подготовка от това, което беше последно. Дори името му не искам да пиша. Втрещена съм, че бе допуснато в политиката въобще.
Значи викаш това заличава всичко в техните изминали години в политиката ??!!!

Значи викаш ПКП-то да продължи да обижда народа и да злепоставя НС? Няма да забравя цитатите от Светослав Иванов.

https://btvnovinite.bg/predavania/120-minuti/komentar-na-vodesht … polozhenieto.html

Това десетилетие, през което бяхме под управлението на ГЕРБ, бе написана най-срамната страница в българската история.

Глупости на търкалета. Това може да го каже само човек, който не е хранил семейство през 90-те.
Ама нищо де, може и да се наложи лично да опитате от това лекарство. Добре ще ви отрезви, защото гледам, че доста се поразглезихте с разни айфончета и пр. благинки. Като ви сервират постната пица на прехода, ще ви присветне, ама късно. Хубавото е, че хората на моята възраст вече са си оправили живота (а дано).

П.С. Голям майтап - миналото лято аху-иху, а сега тихо, тихо...Sweat Smile
Точно това и аз щях да пиша ... явно е някоя девойка на 20 дето смята да работи шеф.
А и да не говорим, че по история сигурно е гледала през прозореца.
Виж целия пост
# 566
По последни данни от тук https://novini.bg/bylgariya/izbori/655247
виждам възможна коалицияу ГЕРБ, ИТН и ДПС. Топката е в полето на Слави.
Виж целия пост
# 567
Скрит текст:
Аз също сега се запознах с лицата зад Слави или там както се наричат неговите "експерти". Всъщност познавам един от тях лично . Не знам какво да мисля. Не виждам лица за сектор Здравеопазване, пък едни амбициозни думи. Изобщо...набързо скалъпена работа, за да се вземат пари, и малко трибуна. Нищо повече. А да, и обира протестния вот. Българите в чужбина- " благодаря" за вота за Слави, нямам думи. Явно селата наистина са се изнесли в чужбина.

А защо селата са в чужбина? Някой мръдна ли си пръста за тяхното развитие? Сещаха се за тях само в предизборни кампании, когато трябваше да се купуват гласове, след което "София-Варна-Пловдив" и това е държавата.
И Манолова, и Дончева са светлинни години напред откъм експертност, поведение, изказ и подготовка от това, което беше последно. Дори името му не искам да пиша. Втрещена съм, че бе допуснато в политиката въобще.
Значи викаш това заличава всичко в техните изминали години в политиката ??!!!

Значи викаш ПКП-то да продължи да обижда народа и да злепоставя НС? Няма да забравя цитатите от Светослав Иванов.

https://btvnovinite.bg/predavania/120-minuti/komentar-na-vodesht … polozhenieto.html

Това десетилетие, през което бяхме под управлението на ГЕРБ, бе написана най-срамната страница в българската история.

Глупости на търкалета. Това може да го каже само човек, който не е хранил семейство през 90-те.
Ама нищо де, може и да се наложи лично да опитате от това лекарство. Добре ще ви отрезви, защото гледам, че доста се поразглезихте с разни айфончета и пр. благинки. Като ви сервират постната пица на прехода, ще ви присветне, ама късно. Хубавото е, че хората на моята възраст вече са си оправили живота (а дано).

П.С. Голям майтап - миналото лято аху-иху, а сега тихо, тихо...Sweat Smile
Точно това и аз щях да пиша ... явно е някоя девойка на 20 дето смята да работи шеф.
А и да не говорим, че по история сигурно е гледала през прозореца.
+1
Виж целия пост
# 568
Въобще не вярвам Слави да се коалира с ГЕРБ. Това е политическо самоубийство за него и партията му. Ако се стигне до коалиция, тя ще е  между опозиционните до момента партии.
Виж целия пост
# 569
Не бих казала, че предварителните резултати от изборите ме изненадват, знаейки за някои от основните ни проблеми като нация:

1. На всички ни е до гуша от политическа неадекватност и се надяваме на бързо и лесно решение - в рамките на едни избори, в рамките на един мандат, в лицето на един човек. Искаме лесен избор, с когото да си отдъхнем и на когото да прехвърлим отговорността да "оправи всичко". Мисля, че е по-умно вместо това да се информираме, да мислим, да бъдем бдителни, да си търсим правата, да подаваме сигнали, да изразяваме открито несъгласието си и малко по малко да откараме нещата в посока на повече прозрачност - т.е. да спрем да вървим на гориво от празни и вгорчени надежди и да взимаме повече участие.

2. Всички имаме различни лични убеждения - кой консервативни, кой либерални... и сме склонни да залитаме емоционално по тях, съответно да взимаме големите решения на базата на малките детайли. Едва ли някога ще постигнем единодушие по теми, свързани с религия, сексуалност, етнос и т.н. Но може да спрем да се палим по тях и да помислим как бихме желали да се управляват парите ни на данъкоплатци по отношение на главните теми. За тях мненията ни не са чак толкова разнопосочни - здравеопазване, образование, правосъдие и т.н.

3. От наслоена бедност се стига до решения ден за ден. Днес кебапчета и петдесетолевки, утре пореден прокаран тихомълком закон в ущърб на почти всички. Тук ми е трудно да дам акъл, разбира се, защото за някои е въпрос на оцеляване. Но докато има мизерия и глад, кебапчетата ще вървят.

Не са ни виновни емигрантите.
Няма как да се оправим от едни избори.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия