Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 749
  • 38 566
# 13 920
Да живеят идиотите! бих казала в такъв случай
Когато станем мнозинство, ще започнат да се случват реални промени
Че вие сте мнозинство. И резултатите са налице.
Аз да питам за резултатите , дето уж са налице- СК е на един ден. Значи, не са техни.
Да разбирам ли, че заради нас - идиотите, постигнатите Резултати на Предишното управление са такива/ според теб/?
Засега резултатите са назначения на хора, близки до Божков и участници в бившия кабинет на Орешарски, отделно цирк в парламента и подразделенията му. Очакваме и другите резултати - да намерят пари, след като спрат корупцията, така че да вдигнат доходите и да станем истинска европейска държава.
Резултатите от предишното управление са влизане в Чакалнята, повишение на международния кредитен рейтинг, рекордна данъчна събираемост, стриктно придържане към Маанстрихстките критерии за бюджетния дефицит, съществено увеличение на пенсии, учителски заплати и въобще на всички доходи, подобрение на пътната мрежа и градската среда...да изброявам ли още?
Виж целия пост
# 13 921
Радев ни пробутва лайт мотив от 20 г., хората, които с патос предлагат промени, или са идеалисти, или мошеници
https://faktor.bg/bg/articles/rosen-yordanov-horata-koito-s-pato … otiv-otpredi-20-g

Любопитно отворих да видя. Не съм изненадана от думите на този, той си е фен на Борисов. Чудя се Бтв защо продължават да го канят и да му дават трибуна. Толкова е едностранчив. Все едно Борисов не е обещавал същите неща, че и си изгради управлението върху Орешарски.

Оказа се, че "Работа, работа, работа" - с което се хвалят гербаристите, е комунистически лозунг. Като онази "работа" на входа на концентрационните лагери от националсоциалистическия период в Германия. А после ПР-ката на СК пишела преди близо 30 години нещо си.
Виж целия пост
# 13 922
И понеже въобще няма да има повече калинки и съмнителни назначения, ето две нови-стари звезди - Жанет Живкова (началник кабинет в Мин. на регионалното развитие) и дъщеря й Валерия Калчева (зам. мин. по екологията), срещу които има преписка в спецпрокуратурата, и двете бивши функционерки от правителството на Орешарски.

Как обаче навърза служебния кабинет с протестите и съответно с желанието на хората за промяна Simple Smile
Какво общо има временно правителство, назначено от президента, с ПП, за които гласуваха толкова хора и които за тях са носители на промяната?

Хаха, "рекордна данъчна събираемост", та НАП опростиха едни десетина милиарда, колко струваше един медицински хеликоптер?

https://www.mediapool.bg/nap-otpisala-10-mlrd-lv-dalgove-za-edna … a-news297659.html
Виж целия пост
# 13 923
И понеже въобще няма да има повече калинки и съмнителни назначения, ето две нови-стари звезди - Жанет Живкова (началник кабинет в Мин. на регионалното развитие) и дъщеря й Валерия Калчева (зам. мин. по екологията), срещу които има преписка в спецпрокуратурата, и двете бивши функционерки от правителството на Орешарски.

Как обаче навърза служебния кабинет с протестите и съответно с желанието на хората за промяна Simple Smile
Какво общо има временно правителство, назначено от президента, с ПП, за които гласуваха толкова хора и които за тях са носители на промяната?

Хаха, "рекордна данъчна събираемост", та НАП опростиха едни десетина милиарда, колко струваше един медицински хеликоптер?

https://www.mediapool.bg/nap-otpisala-10-mlrd-lv-dalgove-za-edna … a-news297659.html
Един медицински хеликоптер струва 10 милиарда? Малко не ми се вярва...
Връзката, за която питаш, е очевидна още от протестите насам. И сме я посочвали не веднъж.
Виж целия пост
# 13 924
"—  Знаете ли, че в служебния ми кабинет има руски шпиони? — шегуваше се Радев пред журналисти.
— Не знаем — шегуваха се журналистите."Laughing
Виж целия пост
# 13 925
Нчкъде прочетох че радев е спрягал Рашков за мин.пред.
Чвно е решил да действа потайничко .
Рашков е бил в нчкакво бюро за контрол над раз. средства .Имало е негов подчине който  е запозодрян че е изнасял информация и той го е защитавал
Остава си линията Радев да преследва ББ, заради нахлуването на прокуратурата  ли беше в Президенството .
За мен е нелогично  но е факт че с това ще се занимават .
Но на мен ми е интересно като знаят че всички се следят защо Рашков така  явно действа .по казус в който е замесено Президентството .
Много са сигурни че ще заличат следите си .
Или Радев иска да покаже че ще е неговата .
То президентството му е гаф след гаф .
Та да си товари още на главата .
Виж целия пост
# 13 926
Един медицински хеликоптер струва 10 милиарда? Малко не ми се вярва...

И на мен. Затова питам "колко струваше?".
Много е сладко как защитавате тезите си, ту сме забогатели и просперирали благодарение на Баце, ту сме бедни и няма пари дори за един хеликоптер, пенсии, избори...
Виж целия пост
# 13 927
Цената на медицински хеликоптер е около 20 млн. лева.
Виж целия пост
# 13 928
Един медицински хеликоптер струва 10 милиарда? Малко не ми се вярва...

И на мен. Затова питам "колко струваше?".
Много е сладко как защитавате тезите си, ту сме забогатели и просперирали благодарение на Баце, ту сме бедни и няма пари дори за един хеликоптер, пенсии, избори...
Много е сладко как говориш в.черно и бяло...та в тази връзка чакам спирането на корупцията, неефективната администрация и освобождаването на необходимите средства за гореизброеното. Понеже нали това ви обещават? Е, досегашните назначения говорят за друго, но животът е пред нас.

Ето, дори пандемичната обстановка се подобри, вероятно уплашена от новия експертен екип в Здравното. Старото правителство няма никаква заслуга.
Виж целия пост
# 13 929
Скрит текст:
Един медицински хеликоптер струва 10 милиарда? Малко не ми се вярва...

И на мен. Затова питам "колко струваше?".
Много е сладко как защитавате тезите си, ту сме забогатели и просперирали благодарение на Баце, ту сме бедни и няма пари дори за един хеликоптер, пенсии, избори...
Колкото ще да струва. Нещата не опират само да има 1-2-3 хеликоптера. Нужно е поддръжка, екипи, организазия, ако щеш площадки за кацане. Писах напред. Имали сме някаква база. Нормално е с времето да е остаряла. Защо обаче не са вложени средства, за да отговаря на съвремието, а е унищожена /не е по времето на ББ/. Сигурно е било по лесно, а оправданието, че е от времето на лошия социализъм е работело.
Не бива с лека ръка да се премахва нещо направено /дори да не е достатъчно добро/, ако има начин да бъде подобрено и най-вече полезно.
Не случайно хората казват - три пъти мери, един път режи.
Виж целия пост
# 13 930
Лицемерие е това, което ще се случи юни - ще слушаме от ден до пладне как СК не дава 50лв, а ББ дава.
Мумент. Да уточним позицията.
Значи ББ като даваше 50арката, било предизборно пазарене на гласове. Това не се харесваше на противниците на управлението. След като парите спряха и не са предвидени за след юни, пак не е хубаво и пак Борисов е виновен.
Така че сега СК е изправен пред дилемата - или намира средства да финансира хубавата мярка до следващите избори като по този начин ще признае, че мярката е била добра или ги спира като неадекватна мярка с което вкарва гол от тъч в градинката на Борисов. И в двата случая ББ ще играе курветка предизборно заради негативния ефект. Няма кой да му попречи да използва приомите на опозицията.
Сега остава само да разбера, защо преди 3 месеца имаше против и сега същите тези пак са против. Може би защото опозицията сама си вкарва голове с необмислени обвинения?
Виж целия пост
# 13 931
Нищо не е добро като го прави опонент.У насе  така.
Дано един ден станем нормални и уважим доброто у друг.
Виж целия пост
# 13 932
Неповторимо!👏🏻
Моля всички, да запазим нивото и добрия тон на темата! Политика, парламенти, министри и ББ- всичко е само тема за диспут, не лични каузи- нали?
Виж целия пост
# 13 933
Лицемерие е това, което ще се случи юни - ще слушаме от ден до пладне как СК не дава 50лв, а ББ дава.
Мумент. Да уточним позицията.
Значи ББ като даваше 50арката, било предизборно пазарене на гласове. Това не се харесваше на противниците на управлението. След като парите спряха и не са предвидени за след юни, пак не е хубаво и пак Борисов е виновен.
Така че сега СК е изправен пред дилемата - или намира средства да финансира хубавата мярка до следващите избори като по този начин ще признае, че мярката е била добра или ги спира като неадекватна мярка с което вкарва гол от тъч в градинката на Борисов. И в двата случая ББ ще играе курветка предизборно заради негативния ефект. Няма кой да му попречи да използва приомите на опозицията.
Сега остава само да разбера, защо преди 3 месеца имаше против и сега същите тези пак са против. Може би защото опозицията сама си вкарва голове с необмислени обвинения?

Сутринта слушах по радиото една млада майка .
Жалваше че никъде в Европа не са спрели децата и колко им е било трудно да са и учители и възпитатели   и са се изнервили и процента на насилието над децата  се е повишило с 20 процента . / моя редакция - правителството е виновно че не могат да си търпят децата и упражняват насилие над тях /
И никой не е помислил за горките майки .
Дано сегашното правителство направи нещо .
Не даваха ли се някакви пари   на семейства на които децата им са ДО??
Виж целия пост
# 13 934
Скрит текст:
Един медицински хеликоптер струва 10 милиарда? Малко не ми се вярва...

И на мен. Затова питам "колко струваше?".
Много е сладко как защитавате тезите си, ту сме забогатели и просперирали благодарение на Баце, ту сме бедни и няма пари дори за един хеликоптер, пенсии, избори...
Колкото ще да струва. Нещата не опират само да има 1-2-3 хеликоптера. Нужно е поддръжка, екипи, организазия, ако щеш площадки за кацане. Писах напред. Имали сме някаква база. Нормално е с времето да е остаряла. Защо обаче не са вложени средства, за да отговаря на съвремието, а е унищожена /не е по времето на ББ/. Сигурно е било по лесно, а оправданието, че е от времето на лошия социализъм е работело.
Не бива с лека ръка да се премахва нещо направено /дори да не е достатъчно добро/, ако има начин да бъде подобрено и най-вече полезно.
Не случайно хората казват - три пъти мери, един път режи.

Трябва да се тръгне от по-далеч.
1. Хората които нямат застраховки и ги спасяват трябва да си плащат и това да става публично достояние.
2. Хората които имат застраховки но ги спасяват на немаркирани маршрути трябва да си плащат и това да става също публично достояние. В Австрия и Германия (сигурно и в доста други държави) е така, местната ПСС излиза със становище че е имало друг нормален път, а не през скалите или гората и спасените си плащат от техния джоб.
3. Държавата трябва да си търси парите от подобен тип спасявания.
Горните неща може и да се прилагат, но като не се отразяват в медиите хорта оставаме с впечатлението че ПСС е работи на доброволни начела.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия