Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 698
  • 38 566
# 14 355
По-скоро са твърдели, че не са достатъчни. А ГЕРБ популистки и предизборно решиха да ги отпуснат до техния мандат. Вчера Ананиев се жалва откъде ще дойдат парите, ако се продължат с мерките. Те популистки твърдяха, че всичко им е ок с бюджета след като с един транж излязоха на плюс,  и държат да им се признаят още два, които ще пристигнат. Служебното правителство ще продължи с тези 50 лв., защото преизчисление не могат да направят, а това е помощ за пенсионерите. И ще го направят само в рамките на своя мандат. Надявам се това да го отчетете като правилно решение, след като одобрявате същото при Борисов.
Виж целия пост
# 14 356
Скрит текст:
Направиха се смени, одобриха 50 лв за пенсионерите. Поискаха толеранс, за да се огледат. Нека започнат наистина работа, за да ги оценим. Толкова за 2 дни.
Продължавам да не разбирам защо одобриха тия 50 лева, след като те очевидно са популистка и предизборна мярка, която само фиктивно подкрепя пенсионерите. Поне така твърдяха преди изборите.
Стават повод за други действия като това:
"Данните, които имаме от Приходната агенция са, че за периода от 2017 г. до 2020 г. 55% от начислените ревизионни актове като суми са събрани, останалите 45% не са събрани", обясни той. Според думите му начислените вземания със ревизии са за 4,29 млрд. лева, а са събрани 2,25 млрд. лева.
https://business.dir.bg/kompanii/nap-gotvi-udarni-proverki-vliza … asovi-nalichnosti

Сега като започнат едни проверки, ще съберат тези 45%. За пенсионерите, за 2 месеца са нужни около 200 млн., останалите ще напълнят бюджета. Дали ще стане, така, ще видим.

Служебното правителство ще продължи с тези 50 лв., защото преизчисление не могат да направят, а това е помощ за пенсионерите. И ще го направят само в рамките на своя мандат. Надявам се това да го отчетете като правилно решение, след като одобрявате същото при Борисов.
Ние как го отчитаме в случая не е важно. Как го отчитат тези, които го определиха - "Борисов си купува гласове." Ако Борисов ги дава - подкуп, ако Радев /СП/ ги дава - помощ. Това е двуличие.
Виж целия пост
# 14 357
Специално за тези в темата които ме убеждават че построеното от ГЕРБ ще се помни:
https://www.mediapool.bg/kak-13-km-pat-se-stroi-za-nad-400-mln-l … a-news321821.html

Да, не е никак приятно, само че скандалното пътно строителство далеч не е проблем само в България.
Не разбирам само защо този факт трябва да ни успокоява ..?!
Вместо да търсим сметка и да отстраняваме участниците в тези престъпни схеми?
Виж целия пост
# 14 358
Елитът ни е следствие развитието на обществото .
Бабите пред блока едно време си избраха Първанов , защото е "убав".
После фризьорките си избраха ББ  че ги защитаваше от пладнешки разбойници , които катадневно им прибираха оборота и ако не го дадеш осъмваш с разбита  фризьорница .
Сега на мода е злобата със стиснат юмрук  и  чалга идоли като Черепа , Слави , ..Софи Маринова.

И се роди Илчовия си и им рече  " Да ви ...

Изобщо градация ли , деградация ли , .. не зная как да го нарече човек
Виж целия пост
# 14 359
Малка ни е демокрацията като години.
И все още не сме готови да си признаем, че Ние народът носим отговорността за всичко. Това са нашите избори или неизбори и последиците са за нас.
Нашето търпение и мълчание, също водят до тук.
Щом го позволяваме...
Виж целия пост
# 14 360

После фризьорките си избраха ББ  че ги защитаваше от пладнешки разбойници , които катадневно им прибираха оборота и ако не го дадеш осъмваш с разбита  фризьорница .
Кога това, ти да не обърка епохите?
Виж целия пост
# 14 361
После фризьорките си избраха ББ  че ги защитаваше от пладнешки разбойници , които катадневно им прибираха оборота и ако не го дадеш осъмваш с разбита  фризьорница .

Това виц ли е?

Спомени от онова време
https://www.mediapool.bg/georgi-milkov-ot-24-chasa-otidoh-pri-pa … v-news310957.html
Виж целия пост
# 14 362
Така е.
Позволяваме  злобния стиснат юмрук да се шири по площадите .
Позволяваме на "умните и красивите"  от жълтите павета  да учат хората как се строи път . Сега 10 страници трябва да обясняваме че по пътищата се оставят процепи да  обират температурните разширения и се запълват с пяна  за да  не прониква влага . И позволяваме на чалгата да се лее от площади и екрани .

Ама демокрация е . Тези са болшинство . Видя се че не могат да се разберат да направят правителство защото всеки тегли да си натовари колата и да има само за него .
Малцинство са работещите хора .
Да ги оставим да управляват , да ограбят какво е натрупано и да огладнеят за 2 месеца  и да им дойде акъла, че парите им идват от малцинството .
Последния път се справиха за 6 месеца , сега са се ошлайфали и за 2 месеца ще се справят .  .
Виж целия пост
# 14 363
Малка ни е демокрацията като години.
И все още не сме готови да си признаем, че Ние народът носим отговорността за всичко. Това са нашите избори или неизбори и последиците са за нас.
Нашето търпение и мълчание, също водят до тук.
Щом го позволяваме...
Обществото по нашите земи винаги е имало демократични устои. С това периодично се злоупотребява по различни способи.
Виж целия пост
# 14 364
Скрит текст:
Направиха се смени, одобриха 50 лв за пенсионерите. Поискаха толеранс, за да се огледат. Нека започнат наистина работа, за да ги оценим. Толкова за 2 дни.
Продължавам да не разбирам защо одобриха тия 50 лева, след като те очевидно са популистка и предизборна мярка, която само фиктивно подкрепя пенсионерите. Поне така твърдяха преди изборите.
Стават повод за други действия като това:
"Данните, които имаме от Приходната агенция са, че за периода от 2017 г. до 2020 г. 55% от начислените ревизионни актове като суми са събрани, останалите 45% не са събрани", обясни той. Според думите му начислените вземания със ревизии са за 4,29 млрд. лева, а са събрани 2,25 млрд. лева.
https://business.dir.bg/kompanii/nap-gotvi-udarni-proverki-vliza … asovi-nalichnosti

Сега като започнат едни проверки, ще съберат тези 45%. За пенсионерите, за 2 месеца са нужни около 200 млн., останалите ще напълнят бюджета. Дали ще стане, така, ще видим.

Служебното правителство ще продължи с тези 50 лв., защото преизчисление не могат да направят, а това е помощ за пенсионерите. И ще го направят само в рамките на своя мандат. Надявам се това да го отчетете като правилно решение, след като одобрявате същото при Борисов.
Ние как го отчитаме в случая не е важно. Как го отчитат тези, които го определиха - Борисов си купува гласове. Ако Борисов ги дава - подкуп, ако Радев /СП/ ги дава - помощ. Това е двуличие.

Опозиционните партии искаха повече пари за подпомагане + преизчисляване на пенсиите. Борисов не го направи и остави едни 50 лв., за които от време на време ставаше дума, че продължават да ги изпълняват за още няколко месеца, удобно до края на управлението им. Вместо да ги дават така можеха да излислят нещо, което да увеличи постоянно дохода им. Горе подчертаното с черно става въпрос за следното - СП ще дава 50 лв. до края на мандата си, точно както направи Борисов и затова не бива да бъде обвинявано Simple Smile Не вярвам, че СП може да пристъпи към преизчисляване на пенсиите, няма НС, не могат да разбутват много бюджета.
Виж целия пост
# 14 365
Малка ни е демокрацията като години.
И все още не сме готови да си признаем, че Ние народът носим отговорността за всичко. Това са нашите избори или неизбори и последиците са за нас.
Нашето търпение и мълчание, също водят до тук.
Щом го позволяваме...
Изкривена е. Това не е демокрация. Ние си казахме думата, на изборите 04.04. Водени от различни амбиции, избраниците решиха, че не могат да изпълнят волята ни и ни принудиха да я повторим, като промениха условията - ще гласуваме по начин, който те определиха и наложиха. Ако пак "сбъркаме", отново ще ни принудят да гласуваме.
Имаме си едно малцинство /политчески партии, партийки и сдружения/, което напира да ни представлява и управлява, но при определени условия, които са му изгодни и ни биват наложени.
Това не е демокрация, а някаква демагогия, с която някои си постигат целите.
Виж целия пост
# 14 366
Популистки са, но идат пак избори и отпадането е минус за новите.Като знаеш  отговоар  е ровичкане да става лафа.Набиваш канче, дето няма полза ,не е  въпрос твоето.
Популистки, но политически правилни за ситуацията.
Значи, щом е за "нашите", е политически правилно за ситуацията, а щом е за врага - не чак толкова. Ясно.

Скрит текст:
По-скоро са твърдели, че не са достатъчни. А ГЕРБ популистки и предизборно решиха да ги отпуснат до техния мандат. Вчера Ананиев се жалва откъде ще дойдат парите, ако се продължат с мерките. Те популистки твърдяха, че всичко им е ок с бюджета след като с един транж излязоха на плюс,  и държат да им се признаят още два, които ще пристигнат. Служебното правителство ще продължи с тези 50 лв., защото преизчисление не могат да направят, а това е помощ за пенсионерите. И ще го направят само в рамките на своя мандат. Надявам се това да го отчетете като правилно решение, след като одобрявате същото при Борисов.

Аз не си спомням някой от предното правителство да е твърдял, че са достатъчни. ГЕРБ популистки и предизборно решиха да ги отпуснат до 3 месеца след края на техния мандат. Мерките бяха предвидени до края на пандемията (поне до летния сезон), а се вижда, че краят й напълно съвпада с предвижданията на миналото правителство. Все още се изплащат парите според разчетите на Ананиев и така ще е до края на юни. Новото правителство се ангажира само с 1 месец, обаче доста тръби по въпроса. Но нали са "нашите", звучи някак мило и добро, и героично...
Хубаво, че все някой призна, че това е помощ за пенсионерите.
Надявам се да съберат онези 4 милиарда по ревизионните актове и актуализацията на бюджета става напълно излишна.
Виж целия пост
# 14 367
Стачкуването не е забранено, не разстрелват за него.
Хайда да спрем с това, как нещо ни го налагат, на нас немислещите, лежащи по диваните.
Как все не сме виновни, че това ни се случва. Защото: "наведена глава, сабя не я сече".
Да, много е трудно да се признае, че всеки носи вина, за здравеопазването, за тротоарите, за лошите пътища. Но това е реалността.
Ние не се борим. Ние чакаме да видим накъде ще тръгне вятъра.
Виж целия пост
# 14 368
Изобщо не е объркана епохата.
Днешната епоха е. 

Как си обяснявате един титан на въздуха да застава на страната на  безделници , които се разхождат  по жълтите павета ,  , на Черепи които не искат да си плащат  на държавата и на чалгаджии които искат  да им се плаща.
Какъв е е титана на небето??
Виж целия пост
# 14 369
Ами Сапфир наши-ваши, иска се логика.Аз нямам наши, нито пък смятам решена помощтта с 50 лв.Мисля, че е същото като  преди тези избори, ако има ползи , за всички са, че не се нагнетява напрежение.Спирането ще го  усили, защото го има.
Който го е почнал отговаря(това с 50 лв), дал е  начало.За мен е  поддържане на положението, да няма повод дори да се рита точно тези два-три месеца.Ние даваме ,вие сте некадърни, всеки иска да е кадърен.
Пък за теб е повод да защитиш твоите ,вашите.Ти имаш наши и  ваши.
Рорик , плитко е това не искат да плащат,  защото май са плащали на ръка, хранил е Черепа и не го опровергаха, като са натиснали или му е писнало стана неудобен и го изтриха, но не мина през съд изтриването, пак от тях някой го извести да бяга.Някой доволен от него.За данъците не е ясно кое  как.Просто искаха хазарта за себе си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия