Образователен Говорилник - 15-та следизборна

  • 20 261
  • 789
# 690
Не знам. Сигурно ги приемам твърде сериозно.
Виж целия пост
# 691
Ежко, и това, но и много др неща. Лошото при емигрантите е, че са видели доброто и от двете места и са като разкрачени между двата свята. Лошото при хора емигрирали в зряла възраст е че има много неща, които ги теглят обратно. За 9 месеца тук няма да казвам колко пъти ми е идвало да се върнем там.
Виж целия пост
# 692
Е, човек като взима такива радикални решения все има своите доводи. Достатъчно е да ги сподели честно.
На мен доколкото ми е известно американците се трепят да излязат навън за някакъв аброуд експириънс...После конкурентността на си-ви-тата им скача до небесата
Ще мине време и ще ти е благодарен. Да не забравяме, че е само 3-ти клас. (ако прааилно помня) толкова много обяснения има, за които мпоже да му е интересно да разбере.

Студентските заеми си имат и предимствата. Много хора се облягат на тях като единствена възможност.
А относно самостоятелността - колкото и да е "революционно" да бъдат "отбивани" за да живеят сами, това не се ли случва на всички студенти? Някои даже трябва и да работят за да могат да си позволят да са където са? Та колко по-отбити да са на тая възраст?
Виж целия пост
# 693
Само на тези, които НЕ  учат в същия град, в който живее мама.
Виж целия пост
# 694
Титина, моята кръщелница, родена в Илинойс, задава същите въпроси. И чака да си ходи у дома.
Тъжна работа...
Виж целия пост
# 695
Ами, аз връчването на ключове за самостоятелен апартамент не го намирам за отбиване, а за бонус. И съм почти сигурна, че всеки тинейджър ще го намери за такъв. Малко вероятно ми се струва някой да се оплаче, че майка му му е дала отделен апартамент. Laughing
Виж целия пост
# 696
5 клас е. Въпрос на гледна точка е, а неговата е различна от нашата. Знае всички доводи, за и против, логически ги приема, емоционално не. Тази година трябваше да отиде до САЩ, но се провали пътуването му.... иначе всяка вечер е онлайн с приятелите си. И виждам, че не може да осмисли много от порядките тук.
Виж целия пост
# 697
Търси си приятелите... предсатвям си каква радост ще е събирането им отново. Сбъркала съм за възрастта, извинявай! Като са по-големи като, че ли по-им липсват приятешите и изобщо “старият”  живот.
И все пак, мисля, че и тук ще направи добри пристелства и спомени. Пожелавам му го!
Виж целия пост
# 698
Ако семейството има възможности защо младите хора да не се отделят в същия град? Пак е отбиване - може да му плащат наема или да е в друго жилище на семейството, но трябва да се оправи с всички организационни, битови и прочие неща самостоятелно. Това е естествен процес - хем самостоятелен, хем достатъчно близо. Да си обслужва бита самостоятелно, а не да носи в събота чаршафите или постоянно да разчита някой да му сготви. Разбира се, глезенето си е глезене, но понякога. Нещо като студенти в същия град. Ако работят и имат възможност да си покриват част от разходите, какво по-добре! Не е нужно да тънат в мизерия само и само да не тежат на родителите, но да искат да са самостоятелни, а родителите да се стискат само и само да се правят, че са принципни. Бебетата като ги отбиваме не ги оставяме сами да се оправят с всичко, а просто ги научаваме да се хранят с лъжичка и с обща храна. На мен разните западняшки щуротии с "изритването" са ми ту мач и после стават драми и сметки. Никой не си хвърля децата на вълците, образно казано, като Хензел и Гретел да ги заведе в гората и да ги остави с един кършей хляб. Чувала съм доста хора да говорят как са изритали децата си, пък после се оказва съвсем друго - децата нито са изритани, нито са теглили заеми, нито нищо.  Ако иска да живее самостоятелно - моля, помощ колкото е по силите. Ако иска да седи под родния покрив - моля, ти си си вкъщи.
Виж целия пост
# 699
Виж целия пост
# 700
Дават по БТВ за момчето от СМГ, прието в Харвард.
Виж целия пост
# 701
О, моята ще кандидатства и във ФМИ. Не че не потвърди на Делфт. Ама животът е шарен. Един ден, след година, или по-малко даже, може да преразгледа решението си и е добре да имаме отворени врати. Дали един успешно взет изпит би ги отворил, никой не знае. Но когато напускаше АК, без този изпит и прием бе безнадежно.
Ние ще плащаме квартирата и таксата, и сис сигурност в 1-ви курс режийните. Не го считам за заем и няма да очаквам да се връщат. Очаквам запълване със смисъл на стоенето там. Вече като се подредят нещата, види се натоварването, както и възможностите за работа, ясно е (всъщност надявам се), че част от перата ще отпаднат. Нейната специалност май трудно се съчетава с работа, чета по форуми, че даже и на купони много не ходели, защото учели. Ще видим.
Виж целия пост
# 702
Гледах го предималко младежа по телевизията. Точно си е затам - отговаря на всички възможни външни условия - самочувствие, поведение. Обаче нещо не го виждам твърде дълго в науката, а очаквам покрай науката да се ориентира към бизнеса или политиката.

Е, то за смисъла на стоенето пак е сделка с условие - аз плащам, а ти в замяна си вземаш изпитите.  А историята познава много случаи, особено по наше време, в които първата година е много рискова както откъм покриване на изисквания, така и откъм нов живот в пълна свобода и периода на активните купони.  Нещо като изживяване на миниреволюция или минихипарски период. Дори предизвиква лека носталгична усмивка у мен, като опъването на две-годишните - аз, аз, аз саааааам!
Виж целия пост
# 703
Веднага ми стана ясно защо са го харесали от Харвард - самочувствието, амбицията, многократното обвързване на  "наука" за "обществото"..

Тинкърбел - твоята госпожица да не е сменила АК с друго училище?
Виж целия пост
# 704
@Тинки Ако ще се остава в България, помислете за АУБГ много сериозно.

Преподавателите и докторантите в Харвард може и да са ориентирани към наука. Студентите ги готвят за управленци. Науката е/беше например в Бъркли и донякъде в Принстън.
Обобщавам разбира се, но идеята се схваща лесно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия