Първокласници- 2021/2022

  • 34 851
  • 715
# 375
Има нещо вярно и според мен в това за средата, но не мисля, че в общия случай тя се различава съществено според квартала, ако говорим за "нормални" квартали с обикновени - всякакви - хора.

Има го и обратното - в желаните училища влизат повече амбициозни и умни деца, но това важи преди всичко за училищата по-нагоре, където се приема с изпит, не и за първи клас.
Виж целия пост
# 376

А с тоалетите готови ли сте?🙃
Виж целия пост
# 377
Аз не съм готова 🤭
Виж целия пост
# 378
Чий тоалет? На майката или на първокласника?
Вторият е готов. Остава само да реша далие е с униформаната блуза или с друга.
Виж целия пост
# 379
Като се знам, на всички снимки ще съм с червени очи. Хем се радвам, хем ми е мъчно, че бебето ми е първи клас Satisfied 

При нас трябва да са с горнище от униформата-ужасни оранжеви тениски/блузи с щампа с емблемата на училището.
От две фирми може да се поръча, аз взех и от двете. От по-евтините взех 2 бели тениски и 1 брой оранжева. Тези по-скъпите съм направила по-голяма поръчка, но още не са ми звъннали, не са ги пратили...надявам се поне да няма нищо объркано по поръчката, пък все ще дойдат.
Та има една оранжева, може да мине с нея на първи учебен ден. Долу ще му сложа един тюркоазено зелен тънък панталон и ще си е с маратонките. Просто ще ги поизмия и изпера...не им се е случвало досега Satisfied Яд ме е малко, че на снимките му за цял живот от този ден ще е с гадната оранжева тениска. Но това са бели кахъри...после е кофтито Satisfied Очакам да хабя много нерви, защото той е разсеян, мързи го и на това е и много емоционален и ревлив. Едни играчки ги събира цял следобед-половин час събира, 4 часа лежи на пода и реве. Та и с ученето имам очаквания да е по подобен начин. Но се надявам да ме изненада. Любознателен е, сам се е научил да чете, да смята малко. От учителя зависи дали ще се развие този интерес или ще му го убият рано рано.
Виж целия пост
# 380
Хаха. Моят евнтуално ще е с резедава. Намразих цвета още от брат му. Хем беше в друго училище, но същият цвят. Прилични са принципно, но кум май месец вече ми се драйфаше от това резедаво.
За ученето е същата драма. Ей това е проблема. Дано да е свястна ичителката в занималнята, че не ми се мисли.
Виж целия пост
# 381
При нас униформата е риза и вратовръзка. Според мен доста представителни. Миналата година беше по избор. Иначе цветовете са лилаво или жълто.
Виж целия пост
# 382
Аз обичам резеда, но на децата можеше нещо по-ярко да изберат.
Аз обичам шарении и ярки цветове, обаче оранжевото ми е н.1 най-мразен цвят Satisfied   Дано от едната фирма ме изненадат и останалите блузи пристигнат преди 15.09, че има една polo тениска, поне да е нещо по-представително...тази, която имаме си е най-обикновена.
Взела съм и една оранжева без емблема, да лъжем системата в някой спешен случай Satisfied
При нас са две класни(или пък е класен и един помощник учител). Уж всеки така преподавал предметите, които му допадат повече. По физическо също е друг, не знам дали няма да имат отделен и по английски.
Двата учителя си водят и занималните, които са веднага след редовните часове, не са само следобед. Т.е. Бел-после занималня БЕЛ, след това математика, последвана от занималня по математика.
Виж целия пост
# 383
Колко лв. Ви искат за помагалата на първокласниците? При нас класната е писала 60 лв. , като това включва и двете помагала по английски език. Ами много ми се струва....да живее безплатното образование.
Виж целия пост
# 384
Ние не сме имали още родителска среща. В тази връзка да се оплача от сайта на училището. Пее телефона не се отварят добре менютата и почти нищо не мога да разбера, а слижебния компютър го разпознава като спам и не не отваря въобще страницата. А у дома почти не сядам на компютър.
Виж целия пост
# 385
Все още не е минала родителската.
Но пишеше във файл в сайта им, че събират 119лв - включват помагала(не се знае колко от тази сума са), пластика карта за стола, застраховка, украса за 1 учебен ден, хигиенни материали.  Много е, съмнявам се, че всички семейства могат да си позволят. Реално тази помощ от 150лв трябва да я дадеш в училището.
Виж целия пост
# 386
Дези, толкова май горе-долу излиза за начален курс. За големите в началото на годината съм давала по 50-60 - влизаха помагала по мат/бел, застраховка, пари за консумативи (принтерна хартия и тонер за принтер основно). Учебници по английски обикновено се плащаха отделно - още 30-ина някъде. И декември или март, по празниците, се събираха по още 20-30. И за година си се получаваше малко над 100.
Следващата сряда ще рс за малката. Ще видим какво ще иска нейната класна.
Виж целия пост
# 387
И нашата родителска не е минала, но по спомен помагалата бяха около 40 лв. миналата година. Английски при нас се учи от втори клас.
Виж целия пост
# 388
Обувки само и единствено от Декатлон. Аз, мъжът ми и детето носим обувки най-вече от там. Гуменките за физическо също от там. То всъщност са леки маратонки. Не се притеснявам, че ще му се спарват краката или нещо подобно. Има деца, които ходят с обувки с неясна марка от кварталния магазин и се чувстват добре. Та на маминия златен мисля, че ще му е много добре с декатлонските.
Вчера бях на родителска среща и събрахме по 80лв, 60 от които за помагала. Другите за украса за първия учебен ден. Казаха, че през тази учебна година няма да се събират повече пари и се надявам да е така. Джобни пари забраниха да даваме на децата. Изобщо няма да бъдат допускани до лафката. Телефони, часовници Майки също са забранени. "Силно препоръчаха" през съботите и неделите децата да НЕ учат - госпожата държи на това. Хареса ми!
Виж целия пост
# 389
И при нас са писали, че домашни за вкъщи няма. Може да дадат нещо за правене с родител уикенда(сигурно от типа проекти или нещи за лепене, рисуване).
Надявам се да не лъжат или учителите да си имат свое мнение. Иначе бихме имали пререкания 🤣
Мисля да обръщам все пак внимание до къде са, какво е писал моя и ако някъде изпуска, не е писал и се е спотайвал, да наваксваме. Надявам да не е често.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия