Раждане във II САГБАЛ Шейново (3 тема)

  • 56 505
  • 745
# 240
Здравейте! И аз съм се насочила към раждане в Шейново. Искам да попитам има ли сред вас майки, които са записали бебенцата си с имената на техните дядовци и ако има такива каква е процедурата за това? До колкото разбирам достатъчно е дядото да присъства и да заяви съгласие за това. Още нещо, което ме вълнува, аз съм в 26 седмица в момента, кога започва проследяването на тоновете на бебето и към кого да се обърна за това. В момента се следя при гинеколожка в  частен кабинет по ЗК, но няма да раждам при нея. До колкото разбирам е добре за следене на тоновете на бебето да отида направо в Шейново. Аз засега съм решила да заявя само избор на акушерка и съм се насочила към Имир, след многократните препоръки от доволни майки. Как и кога мога да се свържа с нея? Надявам се да успея да родя нормално и естествено и да нямам натиск от лекари и персонал за секцио. На някои случвало ли му се е нещо подобно в Шейново? А цената на секцио в Шейново някой знае ли каква е? При нормално раждане колко време е престоят в болница и ако  съм в самостоятелна ВИП стая каква е цената за една нощувка? Предполагам е осигурена и храна за родилките Simple Smile Предварително се извинявам, ако задавам въпроси, на които вече е отговаряно, четох доста предишни теми, но това беше още в началото като разбрах, че съм бременна и ме беше обзела еуфория, та вече съм позабравила доста неща и имам нужда от  актуализиране. Благодаря предварително на отзовалите се!
Проследяването на тонове започва след 36гс обикновено. Аз се свързах с Имир към 29гс и тя ми каза да й звънна в 34гс и да се разберем. Каза ми в кой ден да отида на тонове в Шейново, като тя ме вкара по-бързо, даде ми документите за раждането, поговорихме си. Можеш да я питаш каквото искаш, аз бях с второ и не ми трябваха подробности Simple Smile На Имир й писах във ФБ профила й, но в интернет го има и телефона й. Страхотна е! Не сте сбъркала в избора си Simple Smile
3 нощи се остава след нормално раждане, ако всичко с теб и бебето е наред, а ако започне нормално раждане, но се наложи секцио - няма да си платиш, стихна да си осигурена.
След като родиш Имир ще ти даде да се подпишеш на документа, който е затова, че си я избрала за акушерка по време на раждането.
Лека бременност!
Виж целия пост
# 241
https://www.facebook.com/groups/2874048452834118/?ref=share    Здравейте пациентка съм на доктор Вецев и вече родих моето ангелче благодарение на него,тази група е във фейсбук с цел да му благодаря и повече жени да разберат колко добър професионалист е той и как ни помогна да сбъднем най голямата си мечта. Ще се радвам да се включите и да разкажете и вие вашите истории с любимия доктор Вецев🥰
Виж целия пост
# 242
Здравейте, някой носил ли си е помпата за кърма в болницата и има ли възможност за стерилизация от там?
Аз не съм носила помпа във родилното.
Наложи се да родя секцио и кърмата ми дойде след 4 дни от раждането.
Прицинете да ли да носите .
Аз мисля че не е необходимо да носите.
Виж целия пост
# 243
Здравейте! Все се каня да напиша отзив... Родих преди 20 дни. Като цяло съм изключително доволна.
Най-вече съм доволна от неанотологията и грижата за родилките. Не са ми отказали информация и напътствия за каквото съм попитала (а питах доста)
От родилното също съм доволна.
Може би по-натам ще опиша самото раждане,но в момента коментара ми ще е насочен към неанотологията.
Бебчето ми се роди в зелени води,но всичко беше наред и не са му пускали антибиотик.
На 24тия час обаче повърна обилно количество кръв и ме беше от мен (кърменето) или раздразнено от гърлото,беше си от стомаха. Останови се липсва на вит.К (Хеморагична болест) и веднага го поеха,тогава му включиха антибиотик и му назначиха лечение. Ходех да си го виждам,винаги ми даваха информация като питах,не са се дърпали нито веднъж,даже бяха много изчерпателни и ме окуражаваха. Изписаха ни на 5ти ден,като ми обясниха абсолютно всичко и ми предложиха да дойда след седмица на контролен преглед.
С пъпчето беше всичко наред,падна на 7ми ден от раждането,но в къщи се инфектира след това... От педиатър,на педиатър,казваха различни неща (разни пудри и т.н.).
Днес ни се обадиха от неанатологията (някаква съдба),че при изписването са объркали някакви Изследвания и ни помолиха да идем да ги направим пак. (Пътуваме от Врачанско и ни казаха когато имаме възможност). Тръгнахме веднага. Помолих го да погледнат пъпчето. Направиха му обстоен преглед и пуснаха ЦРП,което се оказа много завишено (15 при тяхна норма 3 и обща 5). Предложиха ми да го оставят за наблюдение и антибиотик (неизбежно е за антибиотика). Оставиха го,отвориха му кутия Хипп,понеже такова му давам в къщи,като казаха,че няма нужда да купувам адаптираното мляко. Заради вит.К,на 1 месец трябва да има още един прием. Освен,че ни обясниха какво и как,ни дадоха ампула вит.К,че и спринцовка (нещо,което не са длъжни). Отново днес бяха изключително търпеливи на раздялата ми с бебето (нямаше как да остана,щ с бебко,понеже имам и батко за който трябва да се грижа в къщи).
Изказвам и тук големи благодарности към всички акушерки и доктори в отделението (и не само за неанотологията).
Виж целия пост
# 244
Здравейте! Все се каня да напиша отзив... Родих преди 20 дни. Като цяло съм изключително доволна.
Най-вече съм доволна от неанотологията и грижата за родилките. Не са ми отказали информация и напътствия за каквото съм попитала (а питах доста)
От родилното също съм доволна.
Може би по-натам ще опиша самото раждане,но в момента коментара ми ще е насочен към неанотологията.
Бебчето ми се роди в зелени води,но всичко беше наред и не са му пускали антибиотик.
На 24тия час обаче повърна обилно количество кръв и ме беше от мен (кърменето) или раздразнено от гърлото,беше си от стомаха. Останови се липсва на вит.К (Хеморагична болест) и веднага го поеха,тогава му включиха антибиотик и му назначиха лечение. Ходех да си го виждам,винаги ми даваха информация като питах,не са се дърпали нито веднъж,даже бяха много изчерпателни и ме окуражаваха. Изписаха ни на 5ти ден,като ми обясниха абсолютно всичко и ми предложиха да дойда след седмица на контролен преглед.
С пъпчето беше всичко наред,падна на 7ми ден от раждането,но в къщи се инфектира след това... От педиатър,на педиатър,казваха различни неща (разни пудри и т.н.).
Днес ни се обадиха от неанатологията (някаква съдба),че при изписването са объркали някакви Изследвания и ни помолиха да идем да ги направим пак. (Пътуваме от Врачанско и ни казаха когато имаме възможност). Тръгнахме веднага. Помолих го да погледнат пъпчето. Направиха му обстоен преглед и пуснаха ЦРП,което се оказа много завишено (15 при тяхна норма 3 и обща 5). Предложиха ми да го оставят за наблюдение и антибиотик (неизбежно е за антибиотика). Оставиха го,отвориха му кутия Хипп,понеже такова му давам в къщи,като казаха,че няма нужда да купувам адаптираното мляко. Заради вит.К,на 1 месец трябва да има още един прием. Освен,че ни обясниха какво и как,ни дадоха ампула вит.К,че и спринцовка (нещо,което не са длъжни). Отново днес бяха изключително търпеливи на раздялата ми с бебето (нямаше как да остана,щ с бебко,понеже имам и батко за който трябва да се грижа в къщи).
Изказвам и тук големи благодарности към всички акушерки и доктори в отделението (и не само за неанотологията).
Anna 93
И аз съм много доволна от всички във Шейново
Родих там Ноември месец 2020 г.
Сега бебето ми е на 8 месеца и половина.
Но все пак е трябвало да остане някой от семейството до бебо .
Знам че имате и друго по голямо дете .
Не бих си оставила бебето само.
Вие си знаете все пак
Виж целия пост
# 245
Не съм си взела епикризата, а ще ми трябва за застраховката. Знаете ли къде мога да я получа, на телефона на болницата не ми вдигат.
Ъпдейт: На регистратурата е.
Виж целия пост
# 246
Не съм си взела епикризата, а ще ми трябва за застраховката. Знаете ли къде мога да я получа, на телефона на болницата не ми вдигат.
Ъпдейт: На регистратурата е.
029659481 това е номера във Шейново.
Звънни и им кажи че трябва да си получиш епикризата .Трябва да отидеш на място във болницата и да ти я дадат
Виж целия пост
# 247
Здравейте, има ли някоя мама, която е раждала скоро в Шейново, но по лична карта се води в друг град? Направлението за хоспитализация важи ли при всички случаи, независимо от адресната регистрация на майката и съответно раждането и болничният престой поемат ли се от касата в такъв случай? Благодаря!
Виж целия пост
# 248
Да, аз родих на 01.06 в Шейново. По адресна регистрация съм в друг град и там си живея. Нямаше проблеми с направлението и не би трябвало да има. Всичко се поема от ЗК, единствено си заплатих избор на екип 900лв.
Виж целия пост
# 249
Да, аз родих на 01.06 в Шейново. По адресна регистрация съм в друг град и там си живея. Нямаше проблеми с направлението и не би трябвало да има. Всичко се поема от ЗК, единствено си заплатих избор на екип 900лв.
Благодаря много! После акта за раждане на бебето от община Средец ли се получава?
Виж целия пост
# 250
Да, след около 10тина работни дни.
Виж целия пост
# 251
Добре де, едно нещо не мога да разбера: на сайта на Шейново има ценоразпис, според който има услуга предоперативна консултация с анестезиолог и в същото време ако искам да си запазя такъв час, от регистратурата не звучат особено запознати по темата, може би няма много желаещи за тази услуга. Предполагам, че ако е секцио така или иначе ще има някаква среща с анестезиолог, но не ми се иска да е един ден или половин час преди операцията, а предварително, за да знае човек за какво да се подготви и какво да очаква.
Някой успял ли е да се вреди за такава предварителна консултация( седмица или месец преди операция). Благодаря!
Виж целия пост
# 252
Здравейте, предстои ми секцио в Шейново в близките дни, в момента съм в орб от 3 дни за наблюдение и тонове. Пожелах да ме настанят във ВИП стая и съм доволна, но ми се иска след секциото да съм на 2 етаж, за да имам контакт и помощ от другите жени, първо детенце ще ми е и се притеснявам да съм сама и как ще се справя с бебето.
Та, въпроса ми е, ако да кажем ми назначат секцио 5 дни след престоя ми във ВИП стаята ще трябва да заплатя 350 лв. за нея и след това 900 лв. за секцио с избор на екип ли? Ще плащам ли нещо за нощувката в двойната стая след раждането? Не съм наясно, а ми се иска да съм подготвена финансово горе-долу. Здравно осигурена съм и имам допълнително здравно осигуряване. Фонд Булстрад дали покрива разхода за избор на екип?
Благодаря предварително за насоките ви!
Виж целия пост
# 253
Ако не сте във ВИП стая след раждането, би трябвало да платите само избора на екип. За фонда най-добре вижте какво покритие имате. При всеки е различно. Моето второ осигуряване е към Булстрад, но не покрива раждане. Фирмата, в която работя е решила да вземе най-минималния пакет за проследяване на бременност.
Виж целия пост
# 254
Покритието от фонда ми е 2000 лв за раждане, просто не съм сигурна тук дали се уреждат нещата вътрешно или трябва да взема фактура с разбивка. И дали първоначалния престой ще се наложи да го платя. По-скоро да си мисля аз. И фонда няма да ми го покрие, защото се преместих от друга болница...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия