Литературен клуб

  • 55 215
  • 546
# 330
Василиса, аз пък благодарение на теб се запознах със Здравка Евтимова - "Кръв от къртица".
Препоръчвам.

А така, кажи им.   bouquet
За Пратчет и аз да кажа, много ми е любим. Голяма скица е. По този повод - има един сборник с фентъзи разкази (има го и Пратчет). Аз не обичам фентъзи, защото повечето автори са доста слаби  и на всичкото отгоре, нямат кой знае какво "фентъзи". Но сборникът е с много добре подбрани разкази и е изключително забавен. Освен на вас, ще се хареса на мъжете и децата в тийн възраст.
Ето го:
Само първият (или беше вторият  newsm78) разказ е слабичък, от там нататък са страхотни. Много се забавлявах, страхотно четиво за повдигане на настроението и не изисква концентрация, тишина и специално отделено време (разказите са кратички).
Бре, голяма реклама направих.  Mr. Green
Виж целия пост
# 331
Прочетох на един дъх "За писането" на Ст. Кинг. Книжката е добра и бих препоръчала (нещо, което не правя често) на преподавателите по литература да прочетат някои странички - от 98 до 100 и нещо си, някъде там. 
"Кафка на плажа" повече ми допада от "Норвежка гора", но това е защото обичам странни персонажи, а и историята за мен е по-любопитна. Покрай Дерида не ми остава мн. време за четене на романи.
Виж целия пост
# 332
Подкрепям Василиса за книжлето. По-успешно е от предното (или последващото  newsm78) издание - Антология на ужасно смешното фентъзи или нещо от сорта.
Виж целия пост
# 333
Получих си книгите newsm44

mkp,  love001

Сега въпросът е от коя да започна...
"Кратка история на почти всичко" може би ще ме дообразова и тъй като образованието следва да върви наред със забавлението, ще я чета заедно с някоя от останалите. Но коя да бъде? Англия или Америка... Туй е въпросът...

Виж целия пост
# 334
Василиса, точно защото не изчитам тоновете боклуци фентъзи (чета нещо само по препоръка от проверени хора Laughing ), съм пропуснала това книжле, и покрай него и Антологията на ужасно смешното фентъзи..

Та мерси за рекламата! Flutter
Виж целия пост
# 335
И аз се включвам в литературното клубче, щото много обичам да чета и не мога без книжка Wink
Последната книга която прочетох и много ми хареса е за Джаки Кенеди-много интересен стил и много хубави мисли, абе хареса ми с една дума и ви я препоръчвам. Заглавие: "Неизвестните мемоари на Джаклин Кенеди Онасис" на Рут Франциско


Като я започнах бях малко с предубеждение, ама бързо ме грабна и много ми хареса
Виж целия пост
# 336
момичета, извинявайте, ако вече е обсъждано, но чак сега се включвам тук. някой чел ли е орхан памук да сподели мнение и препоръча книги. благодаря ви!
Виж целия пост
# 337
И аз се включвам в литературното клубче, щото много обичам да чета и не мога без книжка Wink
Последната книга която прочетох и много ми хареса е за Джаки Кенеди-много интересен стил и много хубави мисли, абе хареса ми с една дума и ви я препоръчвам. Заглавие: "Неизвестните мемоари на Джаклин Кенеди Онасис" на Рут Франциско


Като я започнах бях малко с предубеждение, ама бързо ме грабна и много ми хареса

Книгата романизирана ли е или е писана като автобиография?
Виж целия пост
# 338
момичета, извинявайте, ако вече е обсъждано, но чак сега се включвам тук. някой чел ли е орхан памук да сподели мнение и препоръча книги. благодаря ви!

Ами прочети по-напред, там доста се обсъжда Орхан Памук и книгите му. newsm78
Виж целия пост
# 339
И аз се включвам в литературното клубче, щото много обичам да чета и не мога без книжка Wink
Последната книга която прочетох и много ми хареса е за Джаки Кенеди-много интересен стил и много хубави мисли, абе хареса ми с една дума и ви я препоръчвам. Заглавие: "Неизвестните мемоари на Джаклин Кенеди Онасис" на Рут Франциско


Като я започнах бях малко с предубеждение, ама бързо ме грабна и много ми хареса

Книгата романизирана ли е или е писана като автобиография?

Книгата е романизирани мемоари(заглавието), ако мога така да се изразя Grinning
Авторката(Рут Франциско) е нейна бивша колежка от издателството в което е работила Джаки. Преди да почине, Джаки дава своите "записки" от живота си точно на нея и тя ги издава. Много хубаво е написана книгата, страхотен стил, мисли и прочее разсъждения в/у живота, не е просто биографичен разказ.
На мен страшно ми хареса книгата и горещо я препоръчвам!
М/у другото скоро бях чела биографията на Бриджит Бардо(не че толкова обичам да чета биографии-просто ми я подариха), написана от самата нея, но изобщо не ми хареса, дори на моменти ми идваше да я зарежа, много посна книга и толкова тъпотии има вътре, че чак ми падна в очите тая Бардо. Пример: като малка бръкнала в контакта с пръст и се затресла, ама майка и я видяла и тя се мъчила да я издърпа, ама и тя се затресла, абе простотии колкото искаш.
Ама за Джаки е класика!
Виж целия пост
# 340
Мерси Гали, заинтригува ме и ще я потърся.
Виж целия пост
# 341
Здравейте, читателки, много назад ни е отишла темичката! Sad Побутвам я с една препоръка за книга- "Артър и Джордж" от Джулиан Барнс. Страхотен роман, майсторски написан! Ето рецензията в Мобилис БГ:

"Сър Артър Конан Дойл влиза в ролята на своето творение Шерлок Холмс Джулиан Барнс съживява духа на викторианска Англия в тази вълнуваща история за преплитането на две съдби – едната на сър Артър Конан Дойл, а другата – на Джордж Ейдълджи, млад адвокат.
Джордж е шотландец от индийски произход, който посвещава живота си на мечтата да стане добър адвокат. Благодарение на своята амбиция и вроденото си чувство за справедливост той скоро успява да постигне целта си. Въпреки това съдбата му е белязана от непрекъснати неудачи – заради своя произход той и семейството му често стават обект на подигравки от страна на околните в консервативната английска провинция.
Артър е от ирландско семейство и получава своето образование в Шотландия. Той завършва медицина, но постепенно осъзнава, че истинското му призвание е литературата.
Пътищата на Артър и Джордж неочаквано се пресичат, след като Джордж попада в затвора през 1903 г. Той е несправедливо обвинен в поредица особено жестоки убийства на животни в селото, където живее. Истинската причина за съдебния процес обаче е друга – Джордж става жертва на дискриминация заради своя произход. След 7 години той излиза от затвора. Тогава писателят научава за тази несправедливост и приема за свой дълг да помогне на Джордж, който така и не е официално оневинен и не може да практикува професията си. Сър Артър влиза в ролята на своето творение Шерлок Холмс.
“Артър и Джордж” е невероятен роман за вината и невинността, справедливостта и честта, любовта и изневярата."


Виж целия пост
# 342
Eто моята препоръка, Дона Тарт, "Тайната история"; пускам ви рецензията си за "Едно".

Ако някои между вашите познати още смятат, че могат по стила да познаят дали дадена книга е писана от жена или мъж, можете да ги тествате с Дона Тарт. Черният блясък на нейната увличаща (в бездната) проза, острият мускусен дъх на опасност и тръпчивата самоирония са достатъчни да ги заблудят, ала най-убедителен би бил хладният дух на класическата древност, призован върху страниците на “Тайната история”. Какво се случва, когато петима студенти по старогръцки вземат твърде присърце своя предмет и се опитват да въплътят предполагаемата “Златна ера” на европейската история? Идеалът, върху който е построено университетското образование въобще, се оказва мрачен и загадъчен като трупа под дебелия сняг (от първа страница е, не ви издавам развръзката), върху който щатските патрули, ФБР и помощниците в издирването се разхождат неволно десет дни, докато снегът не се превръща в плътна ледена маса.
   Всъщност, ако аз бях подложена на подобен тест, никога нямаше да позная, че Дона Тарт е започнала този роман на деветнайсет години. Браво на нея, заслужава си място в литературния пантеон... каквото и да значи тази дума след нейната книга.
Виж целия пост
# 343
Ммм, Анда, заинтригува ме  Heart Eyes
Виж целия пост
# 344
Анда, точно  чета "Тайната история". Попаднах на книгата случайно като я получиха в кварталната книжарница и резюмето и ме заинтригува. Бях приятно изненадана и намирам книгата за изключително увлекателна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия