Чакаме със свити сърчица Коледните чудеса! ❤ - Декемврийски бебета 2021 (Тема 2/2021)

  • 27 837
  • 780
# 270
И на мен си се случва това с втвърдяването, за първи път стана, като се позабавих в банята, за да се приготвя за преглед. Така се втвърди,че не можех да мръдна, не болеше, обаче е неприятно, докторката не го отчете за нещо кой знае какво, само каза ако е често да съобщавам.
Обаче при последните болки, каза че са проблем и контракции.
Явно има някаква разлика.
Виж целия пост
# 271
И на мен си се случва това с втвърдяването, за първи път стана, като се позабавих в банята, за да се приготвя за преглед. Така се втвърди,че не можех да мръдна, не болеше, обаче е неприятно, докторката не го отчете за нещо кой знае какво, само каза ако е често да съобщавам.
Обаче при последните болки, каза че са проблем и контракции.
Явно има някаква разлика.
Биби, може ли да опишеш "последните болки"?
Виж целия пост
# 272
И на мен си се случва това с втвърдяването, за първи път стана, като се позабавих в банята, за да се приготвя за преглед. Така се втвърди,че не можех да мръдна, не болеше, обаче е неприятно, докторката не го отчете за нещо кой знае какво, само каза ако е често да съобщавам.
Обаче при последните болки, каза че са проблем и контракции.
Явно има някаква разлика.
Биби, може ли да опишеш "последните болки"?



Ами бяха като менструални, обаче по леки. И бяха на моменти по-слаби, на моменти по-силни и отиваха към кръста, обаче на мен там ми е слабо място и може би затова. Това, което ме уплаши да отида на лекар е,че бяха почти цял ден а друг път продължаваха за кратко и спираха.
Установи се скъсяване с 1мм на шийката и нз дали беше от болката или болката беше от скъсяването. В понеделник може би ще разбера.
Виж целия пост
# 273
Здравейте, записвам се и аз при вас, следя ви от самото начало, ама притеснението беше по-силно. Много се радвам че съм с алисън, iren11, rainbowflower. Blush
Аз съм 11+3, но отговаря на 12+3, днес минах БХС, чакам резултати до 3 дни, така че стиснете по 1 палец. Първа бременност ми е, 30г
Виж целия пост
# 274
ggirl подозирах аз, че има нещо такова, но не бях срещала твои коментари и в другите теми, а само виждах, че харесваш коментари 😁 Много се радвам, палци за хубави резултати 🤗🍀
Виж целия пост
# 275
Тайничко шпионирах аз 😀
Виж целия пост
# 276
Ама обаждайте се, момичета-кокичета 😄❤

Как сте днес ?
Аз съм с леки болки в матката, не силни, но ги усещам. На моменти са 🙄🤔 Утре ми е прегледа ама това не пречи да се притеснявам, разбира се 😂
Виж целия пост
# 277
И аз напоследък само чета 😅 Не ми се иска все да се оплаквам 😬 До сега имах ужасно гадене ... И сега по някой път се случва предимно вечер но нещата се пооправят (има светлина в тунела 😅) Вчера имах много силни болки (отчетох ги като контракции точно за раждане предвид вече опита ми ) болките бяха долу ниско и в кръста ... Бяха един час силни (Не можех да си седна на дупето ) Но в интерес на истина запазих спокойствие което може би много ми помогна Simple Smile Полежах малко,после чист въздух и днес всичко е наред ! На 08.06 съм на преглед и ще споделя с лекарката Simple Smile Интересно ми е тези ,които вече знаят пола -В коя седмица Ви казаха предположения ?
Виж целия пост
# 278
То и аз гледам да не пиша много, че то главно оплаквания ще са. Интересно, че с тази бременност (4-та) за първи път имах денонощно гадене още от положителния тест Simple Smile тъкмо се зарадвах че към края на 11-та г.с спря и изхкървих. Другото бяха много силни болки в кръстта, едвам ставах от леглото - АГ уж каза, че било нормално - нямах скъсяване на шийката. Факт е че вече 10 дена от както съм на легло тия болки липсват, може да са били от преумора - тичах  по дъщеричката, от време на време се налагаше и да я вдигам.
Относно пола мен АГ ми каза точно в 11+1 г.с, но просто бебка върви около седмица напред и беше застанала в удобна позиция. На ФМ в 12+3 потвърдиха, но отново я измериха че отговаря на 13+3.


И аз напоследък само чета 😅 Не ми се иска все да се оплаквам 😬 До сега имах ужасно гадене ... И сега по някой път се случва предимно вечер но нещата се пооправят (има светлина в тунела 😅) Вчера имах много силни болки (отчетох ги като контракции точно за раждане предвид вече опита ми ) болките бяха долу ниско и в кръста ... Бяха един час силни (Не можех да си седна на дупето ) Но в интерес на истина запазих спокойствие което може би много ми помогна Simple Smile Полежах малко,после чист въздух и днес всичко е наред ! На 08.06 съм на преглед и ще споделя с лекарката Simple Smile Интересно ми е тези ,които вече знаят пола -В коя седмица Ви казаха предположения ?
Виж целия пост
# 279
На мен в 12г.с. и 5 дни ми казаха първо предположение. Но според мен много зависи в каква поза ще е бебе и дали ще се покаже, за да се види хубаво. Моето първо лежеше по гръб като статуя, после се разскача и не спря.
Виж целия пост
# 280
На мен още в 9+2 ми казаха предположение, даже не знаех, че толкова рано се вижда, но предполагам, че ако е там, си е там Smile
Любопитно ми е дали е познал д-р, ще видим на БХС, в 12+5.
Виж целия пост
# 281
И аз да се похваля с добри резултати от прегледа днес. Предписа ми но шпа и някакъви витамини (видях, че има магнезий вътре) за контракциите, шийката е 38мм. Пол не видя, но предположи момче за едното.
Много се бях стреснала заради контракциите, а и съм малко суеверна, а купихме количка... И шаш и паника веднага. Не знам вие къде се следите, но аз съм супер доволна, прегледа ми е много обстоен, но пък някои неща, които вие казвате, аз не ги знам. Примерно сега не знам колко са дълги бебетата. Но пък знам размера на коремчетата и някаква кост мери.
Изрази готовност да ми дава болничен, но ще изчакам засега, защото мъжа ми е на борсата. Вие кога мислите да излизате в болничен.
Ако някой мисли да рискува като нас - в хиполенд има 20% намаление на колички. Освен това нс 11,12 и 13 е Интер експо център (София) ще има бебешко изложение.
Виж целия пост
# 282
Основните неща, които гледат и мерят на този преглед са нухална транслуценция (количеството течност, което се събира на тила на бебето, то трябва да е под 3мм, това означава нисък риск от трите синдрома) и дали има носна кост, ако има - значи супер.

Много ми харесват колички Финтера. Някоя да има наблюдения дали са само красиви или имат и други качества?
Виж целия пост
# 283
Аз нито гледам, нито мисля, че ще купя каквото и да било в близките няколко месеца. За болничен също няма да взимам, въпреки че съм назначена в семейната фирма, на доста висок праг се осигурявам и реално ние си плащаме осигуровките. Би ми било доста изгодно да почна с болничните, но за сега не мисля, че е редно - аз така или иначе си работя от вкъщи. Естествено, не съдя никой, който прави обратното, това е лично - който както си го чувства. За намаленията съм чувала от приятелки с бебета, че има често, особено в края на лятото.
Виж целия пост
# 284
Фантазия, това не е ли за фетална? Аз за нормален преглед говоря.
Алисън, определено съм съгласна. Всеки си знае положението, състоянието и дали работата е тежка. Питам информативно, защото док днес се държеше все едно вече съм за болничен. Аз се замислям само заради нервите, иначе и аз съм си вкъщи. Иска ми се да издържа до края на лятото, но каквото такова.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия