Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 958 989
  • 16 912
# 675
At the end of April, more than 9,000 Americans were reported to be infected after being vaccinated, according to the U.S. Centers for Disease Control and Prevention. - ами няма да ги отчитат ,защото иначе не са ефективни ваксините 9000 хиляди с ковид ,а със ваксини.
9000 заразени, но от колко ваксинирани? Май към 90 000 000! Те от доста време ваксинират по 1 милион на ден. А и не става ясно дали е след първа или втора доза.
И смъртните им случаи са ужасно много като общо число, но спрямо населението са много по-малко от нас.
Така че да не се сравняваме, защото при нас всичко е трагично.
Виж целия пост
# 676
Изпуснах ви малко, но да споделя едно инфо:
Вече цяла седмица в Ирландия няма смъртен случай с Covid-19 (потвърден, вероятен или възможен).
Ваксинирани са 100% от всички над 70 години, 84% между 60 и 69 години (това продължава), 100% медицински работници, 45% пълнолетни с първа доза.
https://bing.com/covid/local/ireland
Аз не виждам да е точно така,да намалели са много случайте,а и починалите не ги пишат.Като твърдиш нещо дай линк към новина на официална страница или техен вестник или друго.
Смъртните случаи не знам колко са в Сащ защото не са отделени от другите не ковид смъртни случаи,ти за България знаеш ли колко са тези случаи не от Ковид
Аз това което виждам за Ирландия е копирам от горния сайт за момента - Fully vaccinated
10.43%
Received at least one dose
28.53%
Виж целия пост
# 677
At the end of April, more than 9,000 Americans were reported to be infected after being vaccinated, according to the U.S. Centers for Disease Control and Prevention. - ами няма да ги отчитат ,защото иначе не са ефективни ваксините 9000 хиляди с ковид ,а със ваксини.
9000 заразени, но от колко ваксинирани? Май към 90 000 000! Те от доста време ваксинират по 1 милион на ден. А и не става ясно дали е след първа или втора доза.
И смъртните им случаи са ужасно много като общо число, но спрямо населението са много по-малко от нас.
Така че да не се сравняваме, защото при нас всичко е трагично.
За тази статистика се вземат предвид напълно ваксинирани. Т.е. 2 седмици след втора доза за рнк  или 2 след една Джонсън.
Виж целия пост
# 678
За тази статистика се вземат предвид напълно ваксинирани. Т.е. 2 седмици след втора доза за рнк  или 2 след една Джонсън.

След Джонсън се счита, че има имунитет след 28 дни. В Германия поне официално е така.
Виж целия пост
# 679
За тази статистика се вземат предвид напълно ваксинирани. Т.е. 2 седмици след втора доза за рнк  или 2 след една Джонсън.

След Джонсън се счита, че има имунитет след 28 дни. В Германия поне официално е така.
И аз така мисля, че се води след 4 седмици за Джонсън, може да е журналистическа грешка в статията, която четох за заразени бейзболисти пишеше за 2 седмици.
7 от 9 били безсимптомни, а другите 2 с леки симптоми. По новата методика няма да влязат в статистиката.
Виж целия пост
# 680
Аз и ММ сме били контактни със заразен, без да знаем. Повече от 3 часа на затворено и без маски. Не сме се заразили, явно ваксината ни е опазила. От края на март сме с две дози.
Виж целия пост
# 681
Аз и ММ сме били контактни със заразен, без да знаем. Повече от 3 часа на затворено и без маски. Не сме се заразили, явно ваксината ни е опазила. От края на март сме с две дози.
Колко време преди да прояви симптоми контактувахте?
Виж целия пост
# 682
Arizona, на 06.05. четвъртък сме имали контакт, а в събота човекът вече е имал симптоми. От тогава са минали повече от 2 седмици. Днес разбрахме от друг човек, болният не ни е казал нищо, нито ни е подал като контакти. Направихме си веднага бързи тестове. Тук ги дават гратис в аптеките. Негативни са.
Виж целия пост
# 683
Моята първа Пфайзер е в лява ръка. Това не ме спасява от реакция в дясна ръка. Така че не мисля, че има значение в коя ръка се бие.
Издислав, 7 седмици са много време. Но във фейсбук един мъж ми сподели, че има реакции с изтръпване и след първа и след втора и невролог му е казал, че може да продължи около 7-8 седмици нещото. Дано ти мине. А ти взимаш ли нещо за изтръпванията?

Нищо не взимам, не ми е изписано. Пуснаха ми няколко кръвни и други изследвания, които са нормални. Имам да правя още такива. Единственото досега което не е наред, освен изтръпването, е високо кръвно. Вдигна се заедно с ваксината, и се нормализира след 4-5 седмици.
И аз и лекарите чакаме да видим дали ще ми мине. Един мъж с подобни на моите изтръпвания още ги има - 10 седмици след това. Май много ще почакам...дано не е за постоянно.
Виж целия пост
# 684
Здравейте! Реших преди ваксинация да си направя тест за антитела. Излезе <4 при референтни >33.8. Означава ли, че все пак е имало среща с вируса? Аз имам съмнения че го изкарах юли миналата година.
Виж целия пост
# 685
Не, тестът е отрицателен.
Виж целия пост
# 686
JennyBg, синът ми стои на един чин в училище с дете, което в понеделник е било на училище, във вторник с положителен тест. Седмицата преди това предполагам също е било заразно в инкубационен период и са стояли един до друг. С маски са, но ги свалят, когато закусват на чиновете. Бъркали са си в кутиите и са разменяли храна.Тестът му е негативен и е здрав, така че и без ваксина може да не се зарази човек. Аз също си направих пср, който е отрицателен, защото във вторник ми предстои ваксина, мисля, че ще е Файзер.
Виж целия пост
# 687
Тук казаха до 4 седмици са се случвали тия неща. На кой каквото е писано общо взето. Наистина не може да се фокусираш цял месец в нещо евентуално.
Е, сега, егати ще трябва да се шашкам още 2 седмици. А тамън се поуспокоих, че минах метър с 2 седмици след втора доза Simple Smile
Азалия, щом си при д-р Павлова можеш да се довериш на 100% Simple Smile
Виж целия пост
# 688
Преди малко сложих втора доза АЗ в св. Анна. За разлика от петък следобед, сега нямаше никакви хора. В два кабинета поставят, сертификат дават веднага.
Виж целия пост
# 689
Аз тъкмо почнах да се успокоявам, че минаха осем дни от втората ми АЗ и преди малко споделиха статия във фейса, че в Гърция има два случая на тромбоза след ваксинация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия