Нашите кухни - тема 87

  • 56 976
  • 749
# 375
Честито! Simple Smile
Аз се отказах от шкафове до тавана. У нас е 2.60-2.65. Според мен става много високо - трудно достъпни са, а и сякаш те захлупват отгоре..... И аз мислех да уплътнявам пространството, но в крайна сметка реших, че ако има въздух е по-добре.
Виж целия пост
# 376
Честито и от мен!
Включвам се, понеже и моята кухня, която другата седмица ще монтираме е както ти описа вашата. На една стена е, 4,25 мисля че беше дължината, но няма да е точно до тавана. В началото се бях спряла на Икеа Бодбин, сивата кухня, но в крайна сметка поръчахме от Ирим, серия Сити, която на външен вид доста наподобява Икейската.
Мога да кача скица с шкафовете и разпределението, ако ще ти е от полза. Освен това мога да те посъветвам за погледнеш за уреди в Техно микс, там цените бяха най-ниски на тези неща, които ние избрахме, пък и уцелихме всичко да е на промоция, когато го поръчвахме. Уредите са АЕГ, миалнята Бош, хладилника ЛГ.
Виж целия пост
# 377
Честито и от мен!
Включвам се, понеже и моята кухня, която другата седмица ще монтираме е както ти описа вашата. На една стена е, 4,25 мисля че беше дължината, но няма да е точно до тавана. В началото се бях спряла на Икеа Бодбин, сивата кухня, но в крайна сметка поръчахме от Ирим, серия Сити, която на външен вид доста наподобява Икейската.
Мога да кача скица с шкафовете и разпределението, ако ще ти е от полза. Освен това мога да те посъветвам за погледнеш за уреди в Техно микс, там цените бяха най-ниски на тези неща, които ние избрахме, пък и уцелихме всичко да е на промоция, когато го поръчвахме. Уредите са АЕГ, миалнята Бош, хладилника ЛГ.

Оо ще съм благодарна за скиците. Аз мисля бош да е всичко.
Виж целия пост
# 378
Първо кухнята ли трябва да се поръча или първо уредите? Направих груб план в сайта на икеа и кухнята ми излиза над 8000лв. Такива ли са цените? Очаквах нещо до към 5-6 хил да ни излезе с уредите Grinning
Виж целия пост
# 379
По сметки от сайта на Икеа, нашата кухня излизаше около 8000 лв. че и отгоре. В последствие първо избрахме и взехме уредите и поръчахме на майстор шкафовете. ПДЧ кухня около 6 метра  ще излезе малко над 6000 лв с монтажа. Надявам се в края на август да мога да я покажа вече готова.  Simple Smile Уредите - фурна, котлони, абсорбатор и миялна излязоха 2700 лв отделно от горната сума. Остава мивка да вземем и ще я пиша кухнята отметната.
Виж целия пост
# 380
Показвала съм нашата кухня.Прави ни я приятел дърводелец.
Лицето  е от ПДЧ с цена 120лв за лист,вътрешните части са от бяло ПДЧ .
7 м. долен ред с 15 чекмеджета за пълно изтегляне на Блум с ПДЧ страници(не метални) на дълбочина 60см .и 3 м. гардеробна стена с височина 280см.
Само материали +механизми -4хил.лв .Плотът добави още хиляда лв към сметката(компакт плоскости общо 12м ×70см)
Цената не включва труд,мивка и уреди.
Виж целия пост
# 381
Ами нашата ще е около 3.5-4м, заедно с хладилника. Още се чудя дали да е вграден (може ли мнение за вградените). Даже може и 3м да е, защото в ъгъла между двата плота трябва да има врата и не знам колко място трябва да оставя, за да се минава. Затова очаквах по-ниска цена.
Виж целия пост
# 382
zwezdi4ka14, ограничени са до стандартен размер. ММ казва, че е малък (не е далече от истината), но аз държа да не се вижда ... Нашият е whirlpool. Чакам го съвсем да се скапе, за да го сменим (събира на едно място буца лед, нямам идея защо точно там)
Виж целия пост
# 383
Здравейте, извинявам се ако въпроса е коментиран скоро, прегледах последните страници само. И аз като повечето напоследък си представям кухня бял гланц, но голям зор да ме откажат, много се драскали плоскостите. Предлагат ми някакъв по- скъп модел плоскости с акрилно покритие, били много по-устойчиви. Мога ли да помоля ако някоя от вас има такава кухня да сподели отзиви и дали си заслужава тази разлика в цената
Виж целия пост
# 384
Здравейте, извинявам се ако въпроса е коментиран скоро, прегледах последните страници само. И аз като повечето напоследък си представям кухня бял гланц, но голям зор да ме откажат, много се драскали плоскостите. Предлагат ми някакъв по- скъп модел плоскости с акрилно покритие, били много по-устойчиви. Мога ли да помоля ако някоя от вас има такава кухня да сподели отзиви и дали си заслужава тази разлика в цената
Ние сме имали кухня акрил, цвят бордо. Качество - супер, поддръжка -трудна. Остават пръсти и всичко се вижда, също така се драска и трябва да се внимава като се  чисти. Повърхността на акрила ми се струва, че е по-"огледална" от тази на обикновената ПДЧ плоскост бял гланц.
Виж целия пост
# 385
Поръчахме в Диалог 163х265, долен ред и хладилник МДФ, горен ред ПДЧ. Висока е 2,45. Без плота ни излезе 6200. Има 3 чекмеджета, горен ред късата страна с обикновенни врати  (нормално странично отваряне), дългата с НК+НК-Т механизми. Не знам дали цената е висока, но ми харесва много как изработват нещата. Първо според мен уредите, защото има особености ако са индукционни котлоните.
Виж целия пост
# 386
Първо кухнята ли трябва да се поръча или първо уредите? Направих груб план в сайта на икеа и кухнята ми излиза над 8000лв. Такива ли са цените? Очаквах нещо до към 5-6 хил да ни излезе с уредите Grinning
И моята излезе около 7К без уредите при размер 3х3 и шкафове с механизми, Axtad сив. Можеше да се свали цената, ако се бях отказала от механизми за изтегляне и т.н, но в крайна сметка идеята е, че няма да подновяваме всяка година и искаме да е функционално. Отделно транспорт и монтаж беше около 700 лв., тъй като таксата за монтиране на уреди, които не са техни е по-висока.
Отидете на място и работете с техни проектанти - може да посочите бюджета, с който разполагате и да видите какво бихме могли да имате за него.
Виж целия пост
# 387
Здравейте, извинявам се ако въпроса е коментиран скоро, прегледах последните страници само. И аз като повечето напоследък си представям кухня бял гланц, но голям зор да ме откажат, много се драскали плоскостите. Предлагат ми някакъв по- скъп модел плоскости с акрилно покритие, били много по-устойчиви. Мога ли да помоля ако някоя от вас има такава кухня да сподели отзиви и дали си заслужава тази разлика в цената

Аз съм с гланц на Модекс. Драска се относително лесно, определено го казвам. Но ако се пази става. От друга страна се чисти безпроблемно само с мокър швамтух и поне от чистене не се драска - няма нужда от абразиви. Ще го надраскате само ако не внимавате. И не се налага кантиране. Има обаче и малко ефект на "портокалова кора".  Но в шоурума на Блум (при Биллата след моста Чавдар) видях някакви други  - идеално гладки и гланцови и (тайно тествах на мострата) не се драскат с нокът даже и да натискаш. Те за мен са супер, но искат кантиране. Отиди ги виж, не знам с какво покритие са. Като махнем кантирането са супер.
Виж целия пост
# 388
Аз имам кухня от светъл акрил гланц от Салекс. Още не е влезнала в употреба. Чистила съм я само след поставянето и беше лесно, но кантовете не ми харесват. Другото което не ми харесва е, че от обратната страна плочата е бяла и не съвсем гладка.
Имам парче за експерименти, ще пробвам, дали се драска и от какво🙂
Виж целия пост
# 389
Отвътре това грапавото много лесно се чисти с магическа гъба и вода. Но на лака не пробвам, няма и нужда, той се чисти лесно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия