UEFA EURO 2020 (11.06 - 11.07.2021) - тема за коментари

  • 64 257
  • 1 674
# 585
Чували ли сте приказката: "всички играят и накрая бие Германия". Smiley

Тежки 1/8 финали за Португалия и Германия. Дано не съм лош пророк, но и двата отбора бяха дотук. Белгия и Англия ще ги опукат за добър ден.

И да не забравя да спомена по този повод Ромелу Лукаку. Ето това е таран!
Виж целия пост
# 586
Ох, да не си на мястото на унгарците тази вечер. И въпреки всичко феноменално представяне. Те бяха на косъм да изхвърлят Германия и да излязат от групата на смъртта. Какво развитие на мачовете, Португалия също беше на ръба да отпадне. Те бяха чао по едно време, аз гледах основно този мач, но това че Унгария беше на ръба да откдрадне шоуто, докара инфарктни мигове и на Роналдо и компания. Защото преди мачовете казвахме че Португалия не трябва да пада от Франция с 4 гола защото по дефолт не може Унгария да победи Германия в такъв важен мач насред Мюнхен, пък се оказа че може, което означаваше че Португалия въобще не трябва да пада от Франция, не с 4 гола, ами и с 1 гол. Какво инфарктно развитие на мачовете. Между другото по назад един сърофумник, направи майсторска прогноза, закова ги и 2-та хикса.

И така, очаква ни класика в жанра, Англия-Германия. В този мач има толкова история. Франция ще играе с Швейцария, Белгия срещу Португалия.
Виж целия пост
# 587
Скрит текст:
Днес ще гледам Швеция-Полша и Португалия- Франция и ще стискам палци на Полша и Франция. След като Роналдо изпи една студена кока-кола...пардон вода от Германия миналата седмица, да видим дали днес няма да пие една и от Франция. Французите имат сметки за разчистване. Smiling Imp

Прогнозата за днешните мачове:
Швеция - Полша 0:1
Словакия - Испания 1:1
Германия - Унгария 2:0
Португалия - Франция 2:3 ( задължително един на Роналдо от дузпа   Stuck Out Tongue Winking Eye )

Гледам бая голове им давате на Португалия, но срещу Франция ми е малко съмнително...
Защо да са много головете? Според мен Португалия ще излезе да играе на живот и смърт. Една дузпа( Wink) и още една грешка на отбраната на Франция и ето ги 2 гола.
Скрит текст:
Видяхте какъв подарък направи Домагой Вида вчера на шотландците. Допреди няколко дни никой от нас не би допуснал, че Португалия може да отбележи 2 автогола за един мач и то за 4 минути, но ето че и това видяхме. Както се казва: "Топка е, кръгла е и се върти. Всичко може да се очаква." Simple Smile Надявам да има много голове днес. Само автоголове да няма. Винаги ми се е свивало сърцето за играча отбелязал автогол и никога не съм се радвала истински, дори и да е бил в полза на отбора, който подкрепям.
Кака ви как позна. Sunglasses

Чували ли сте приказката: "всички играят и накрая бие Германия". Smiley

Тежки 1/8 финали за Португалия и Германия. Дано не съм лош пророк, но и двата отбора бяха дотук. Белгия и Англия ще ги опукат за добър ден.


За Португалия съм съгласна, но за Германия смятам, че е напълно във възможностите им да отстрани Англия. Вярно, че днес не гледах мача и не знам какви са ги вършили срещу унгарците. Да не са излезли с резервите?
Виж целия пост
# 588
Скрит текст:
Скрит текст:
Днес ще гледам Швеция-Полша и Португалия- Франция и ще стискам палци на Полша и Франция. След като Роналдо изпи една студена кока-кола...пардон вода от Германия миналата седмица, да видим дали днес няма да пие една и от Франция. Французите имат сметки за разчистване. Smiling Imp

Прогнозата за днешните мачове:
Швеция - Полша 0:1
Словакия - Испания 1:1
Германия - Унгария 2:0
Португалия - Франция 2:3 ( задължително един на Роналдо от дузпа  Stuck Out Tongue Winking Eye )

Гледам бая голове им давате на Португалия, но срещу Франция ми е малко съмнително...
Защо да са много головете? Според мен Португалия ще излезе да играе на живот и смърт. Една дузпа( Wink) и още една грешка на отбраната на Франция и ето ги 2 гола.
Скрит текст:
Видяхте какъв подарък направи Домагой Вида вчера на шотландците. Допреди няколко дни никой от нас не би допуснал, че Португалия може да отбележи 2 автогола за един мач и то за 4 минути, но ето че и това видяхме. Както се казва: "Топка е, кръгла е и се върти. Всичко може да се очаква." Simple Smile Надявам да има много голове днес. Само автоголове да няма. Винаги ми се е свивало сърцето за играча отбелязал автогол и никога не съм се радвала истински, дори и да е бил в полза на отбора, който подкрепям.
Кака ви как позна. Sunglasses

Чували ли сте приказката: "всички играят и накрая бие Германия". Smiley

Тежки 1/8 финали за Португалия и Германия. Дано не съм лош пророк, но и двата отбора бяха дотук. Белгия и Англия ще ги опукат за добър ден.


За Португалия съм съгласна, но за Германия смятам, че е напълно във възможностите им да отстрани Англия. Вярно, че днес не гледах мача и не знам какви са ги вършили срещу унгарците.
Да не са излезли с резервите?
Ами резерви! С никакви резерви не бяха. Толкова си могат. Аз продължавам да твърдя, че Льоф  трябва да си тръгне. Той още след СП трябваше да си хване пътя, но след ЕП вече е задължително.


Скрит текст:
Ох, да не си на мястото на унгарците тази вечер. И въпреки всичко феноменално представяне. Те бяха на косъм да изхвърлят Германия и да излязат от групата на смъртта. Какво развитие на мачовете, Португалия също беше на ръба да отпадне. Те бяха чао по едно време, аз гледах основно този мач, но това че Унгария беше на ръба да откдрадне шоуто, докара инфарктни мигове и на Роналдо и компания. Защото преди мачовете казвахме че Португалия не трябва да пада от Франция с 4 гола защото по дефолт не може Унгария да победи Германия в такъв важен мач насред Мюнхен, пък се оказа че може, което означаваше че Португалия въобще не трябва да пада от Франция, не с 4 гола, ами и с 1 гол. Какво инфарктно развитие на мачовете.
Между другото по назад един сърофумник, направи майсторска прогноза, закова ги и 2-та хикса.

Скрит текст:
И така, очаква ни класика в жанра, Англия-Германия. В този мач има толкова история. Франция ще играе с Швейцария, Белгия срещу Португалия.

Цитат
queenn# 55223 юни 2021, 21:16 ч.

Мъж
Мнения: 199
Може и изненади да, според мен Германия-Унгария X
Франция-Португалия X
Може и двата отбора да не искат да  са първи за да избегнат силния поток 😊
Hands Clap Браво! Хвана и двата Х-са!
Виж целия пост
# 589
Какъв ден само. Няма такива мачове и драми. Simple Smile
Честито на феновете на Германия, аз също им стисках палци, въпреки че съм фен на Италия, но исках да видя старата футболна класика, Англия - Германия и то на Уембли. Футбола само печели от това.
Яд ме е за Полша, но те сами са си виновни с тази безумна загуба от Словакия в откриващия им мач.
Преди този последен ден от груповата фаза се вкарваха доста малко голове, което бе странно. Обикновено в груповата фаза се вкарват много голове. Средно головете на мач бяха едва по 2, а повечето мачове завършваха при 'под 2.5 гола на мач' и особено се набиваше на очи липсата на достатъчно на брой 'гол-гол мачове' (т.е. и двата отбора да се разпишат поне по веднъж). И стана това мощно избухване като за финал. 18 гола за 4 мача, средно на мач по 4.5 гола. Страшна драма на Швеция - Полша и инфарктен завършек на Германия - Унгария също така с късен гол за немците, който бе спасяващ за тях. По едно време за около 10/15 минути дори Португалия бе аут от турнира.

За отбелязване е, че Испания изпуснаха 5 поредна дузпа в редовно време?!?! 2 поредна дузпа само на това първенство?! И то това го правят различни футболисти...
Защо испанците не могат да бият дузпи??? Ловрен да е спокоен, ще може да прави на воля дивотиите си... Grinning

Няма как да не се отбележат и рекордите на Кристиано Роналдо. Този човек не спира да увивлява и то на тази преклонна за футболист възраст.
5 гола на това европейско - засега убедителен лидер
14 гола общо на европйеските първенства - рекорд
21 гола общо на световни и европейски първенства - рекорд
109 гола за националния отбор - изравнен световен рекорд на Али Даеи (Иран)


Сега ден почивка в които да се отдъхнем малко и почват мачовете на истината! Simple Smile

Очаквайте нови две анкети.
Виж целия пост
# 590
Ох, заспала съм блажено, че Германия спаси кожата. Вярно си е, че кой каквото и да играе, Германия печели Joy Не ги знам какво ще правят срещу Англия. Много на кантар играят германците.

Хем се радвам за Германия, хем ми е жал за Унгария. Дадоха всичко от себе си момчетата, достойно пррдставяне Hands Clap

В нета ми излезе резюме на предстоящите мачове, споделям.

Уелс - Дания (26 юни, 19 ч, Амтердам)

Италия - Австрия (26 юни, 22 ч, Лондон)

Нидерландия - Чехия (27 юни, 19 ч, Будапеща)

Белгия - Португалия (27 юни, 22 ч, Севиля)

Хърватия - Испания (28 юни, 19 ч, Копенхаген)

Франция - Швейцария (28 юни, 22 ч, Будапеща)

Англия - Германия (29 юни, 19 ч, Лондон)

Швеция - Украйна (29 юни, 22 ч, Глазгоу)
Виж целия пост
# 591
Има две нови анкети, старите две са в архив секцията в основната тема (където има и подробна програма с всички мачове до самия финал. Дни, часове и стадиони).
Резултатът бе красноречив. Италия има най-много фенове сред форума и то със сериозно предимство спрямо останалите.

Анкетата пак е от 2 части и има 2 въпроса. Опциите са 6, като идеята е да се гласува 3+3. По три гласа за всеки от двата  въпроса.
Виж целия пост
# 592
Дяволо, благодаря за новите анкети. Flowers Hibiscus
В първата част гласувах за Италия, Нидерландия и Белгия.
Мачовете, които чакам с най-голямо нетърпение са:
Белгия - Португалия
Хърватия - Испания
Англия - Германия

Мен също много ме е яд за поляците, и че не се стегнаха малко накрая. От друга страна, ако бяха били шведите по мои сметки трябваше да отидат на осминафинал с Хърватия и щеше да ми се къса сърцето на този мач, тъй като симпатизирам и на двата отбора.
Нямам търпение да идва събота!
Виж целия пост
# 593
Страхотни анкети, мерси Диаволо!
Освен Белгия - Португалия
Хърватия - Испания
Англия - Германия

чакам с нетърпение и любимците ми Нидерландия срещу Чехия, макар да се надявам, че е мач с "предизвестен" край Grinning
Виж целия пост
# 594
В първата част гласувах за Белгия. Само те ме впечатлиха истински. Италия ми се струва overrated все пак играха у дома срещу по-слаби от тях съперници, докато Белгия победи категорично два от домакините. Изобщо всеки един от домакините трябва да ги видим какво ще направят като не са у дома срещу слабаци.

На втората чакам с интерес Уелс-Дания, Белгия-Португалия и Испания-Хърватия.
Не избрах Англия-Германия, защото очаквам да е дърварски мач. До тук и двата тима по-скоро разочароваха. И ако може и двата да отпаднат най-добре.
Виж целия пост
# 595
Гласувах за Нидерландия, Франция и Унгария.

Нидерландия - млад, свеж отбор, изпълнен със сили и голям мерак.

Франция - класика, но наистина са си добър отбор. Мбапе бяга със скоростта на светлината, това ме впечатлява винаги в този отбор. Късметлии са с него!

Унгария - в групата на смъртта не се предадоха, не подходиха пораженчески и им правя едно голямо ЕВАЛА!

За мачовете, гледам масово едни и същи чакаме:

Англия -Германия, 100% за Германия!

Хърватия - Испания, сблъсък на готини, любими отбори. Ще викам за Хърватия обаче.

Белгия-Португалия, очаквам титаничен сблъсък, в който Белгия ще бие и се надявам да бие.
Виж целия пост
# 596
Аз малко понаруших правилата на анкетата и гласувах за 4 отбора които ме впечатлиха. Виждам че във форума най впечатлени са от 3-те гиганта които бяха перфектни и единствени излязоха с пълен актив от точки в груповата фаза. Италия, Белгия и Холандия. Аз гласувах по различно, и 2 от отборите за които гласувах са аутсайдери на това първенство, Уелс и Чехия. Според мен това са отбори които впечатляват с това че са много по силни отколкото се очакваше преди първенството. Преди първенството бяха сред последните отбори с най малки шансове за титлата и с 3-цифрени коефициенти. За Уелс очакванията бяха че няма как да повторят чудесата от миналото Европейско и дори бяха фаворит за отпадане в група А, като последен преди началото на първенството. Според мен Уелс си е същият опасен отбор като на миналото Европейско, който изхвърли в елиминациите същият отбор на Белгия, на 90% онзи отбор беше същият като сегашният, с Де Бройне, Азар, Лукаку и т.н. Уелс не са типичният средняшки британски отбор, който джаска топката центрира е напред и каквото стане. Играят много хубав футбол, имат голяма фигура която може да решава мачове, Бейл на това първенство е истински лидер, дирижира играта на Уелс в стил Пирло. Чехия ги бяха отписали преди първенството, защото това не е Чехия с големи звезди като шампионският отбор от 1976 г, или знаменитият отбор от 1996 г. с Недвед, Бергер, Поборски. Но според мен тия 2 отбора са способни на изненади в елимминациите, и предстоят много тежки мачове за фаворитите срещу тях Дания и Холандия. Според мен ще има бомби още на 1/8финалите, защото това са друг тип мачове на директна елиминация. Да си представим мачовете снощи че бяха такива. И в 2-та имаше фаворит и аутсайдер, ами Германия отиваше на продължения срещу Унгария, може и на дузпи, а там не се знае кой кого. Дузпите са лотария. Макар че като кажеме дузпи и Германия, не изглеждат вече като лотария. Световният шампион пък като нищо си заминаваше от Португалия, и тоя мач си отиваше в продължения или дузпи, и там не се знаеше кой кого. Та нещо подобно ни очаква в елиминациите, мъки за грандовете, абсурд е да минат 1/8финалите без да отпаднат титани. Аз съм обнадежден от играта на Португалия срещу Франция, не стояха никак зле срещу феноменалният отбор като единици на петлите, и според мен срещу Белгия си имат своите шансове. Въпреки че Белгия са фаворит срещу Португалия, и имам опасения че там ще приключи Роналдо на това първенство. Те за мен са си Франция 2 на това първенство.
Също отбор от феноменални единици, другият отбор на който като му прочетеш състава и се разтреперваш и ти иде да се скриеш под леглото, вместо да играеш срещу тях. Всеки от титулярите и резервите е страхотна звезда. Аз затова и казвам че Италия която с огромен интерес ще наблюдавам защото това е един от грандовете който ме впечатли, защото от тях не се очакваше такава страхотна игра, ако минат през Белгия, в елиминациите те са способни да минат и през Франия. Всеки който може да бие Белгия или Франция, може да бие всеки отбор в света, а Италия са способни да бият и Белгия и Франция от това което видях като игра, като колектив. Те отстъпват много като единици и звезди, в състава няма бляскави звезди като в шампионският отбор от 2006, Тоти, Дел Пиеро, Пирло, Гатузо, Индзаги, Малдини, Канаваро, Неста, Буфон, Матераци, то просто отбор мечта от звезди. Тази Италия обаче е най добре сработеният отбор на това първенство, шапки долу пред Манчини, на който е основната заслуга, този отбор да изглежда толкова опасен в атака и толкова сигурен в защита, без звезди от такъв калибър. Разбира се тази Италия има своите големи фигури, страхотен вратар като Донарума, който ще е достоен наследник, от сега се вижда, на предишните големи вратари на скуадрата, донесли големи успехи, Дзоф и Буфон. Има страхотни нападетели като Имобиле и Инсиние. Има изгряващи звезди като Локатели. Изобщо Италия има всичко нужно да стигне до края, въпреки че има много тежък път, и ще трябва да минава през Белгия и Франция, разбира се първо през Австрия, но ако те покажат същата игра която показаха в групите, феноменално нападение, и страхотна защита, Австрия не може да им се опре. Другият гигант за който гласувах че ме впечатли е Англия, колкото и странно да звучи, защото те са сочени за гигантите които засега по скоро разочароват отколкото впечатляват, заедно с Испания и Германия. И дори Испания и Германия които с клизма излязоха от групите направиха по един впечатляващ мач в който феновете да си кажат ето това е Испания, това е Германия, Испания срещу Словакия, Германия срещу Португалия, Англия в нито един от 3-те мача не впечатли. Но титлите се печелят от защитите, най здравите защити на това първенство са на Италия и Англия. А Англия са типичната стара Италия, трудно бавно начало, нищо впечатляващо, но желязна защита, а титлите се печелят от защитите, това е причината, да гласувам за гигантите Италия и Англия като впечатляващи до този момент, и със сериозни шансове за мен за титлата. Основни фаворити за мен си остават естествено и Франция и Белгия, заради качеството в съставите им, неубедителната Германия също си остава фаворит, те са способни на всичко. Само с името си могат да бият Англия. А отсранят ли Англия,  ще им поникнат криле, и нататък ще заиграят много убедително според мен. Холандия са ми много интересни, те са малко под радара, много млад отбор, там проблема според мен е младостта. В драмата и напрежението на директните елиминации, младостта може да не е предимство, там опита и играчите горели в такива битки могат да наклонят везните. За Холандия теста ще е с Чехия. Способен ли е този отбор под напрежение да печели.

Иначе според мен всички 1/8финали ще са интересни, няма истински футболен фен да каже на директни елиминации на голямо първенство, че ще има безинтересни такива, дори наглед най неинтересният  Швеция и Украйна ще е интересен за наблюдаване, но понеже ми останаха 2 опции гласувах за Англия и Германия, няма как просто класиката си е класика и за Холандия-Чехия където не изключвам изненада Чехия да отсрани Холандия.
Виж целия пост
# 597
Прав си, Тесла, на всички мачове ще има емоции. Ще викам с все гърло за Украйна. Ако Чехия отстранят другите ми любимци от Нидерландия, няма да тъжа. Аз съм фен на обратите, изненадите и който и да е „малък” отбор да продължи напред и да ступа фаворитите, с две ръце подкрепям и ще се радвам.
Виж целия пост
# 598
Рекорден брой автоголове на този форум (рекордът бе счупен още на ставката '5'). Но автоголовете са по-скоро любопитен куриоз. Половината бяха нелепи или супер късметлийски, чак шокиращо странни.

При наличието на ВАР е нормално да има доста дузпи, изненадващото е многото изпуснати дузпи, като Испания са с 2 поредни изпуснати дузпи на форума и общо в серия от 5 поредни изпуснати дузпи?! 😮
 
Да, нямаше кой знае какви изненади. Нямахме и дебютант, който да се класира за директните елиминации. На миналото европейско първенство имахме бум на такива отбори.
Но то не може винаги да има изненади. Ето въртят се нещата и сега с някои много редки изключения всичко е логично и с оглед предварителните прогнози. Букитата са на загуба май. Макар че много хора предполагам са изгорели на двата хикса на Унгария, двете издънки на Испания и на Англия с поличките.
 
* Италия за първи път в своята история вкара 3 гола в един мач на европейско. Тук даже го направи 2 пъти подред?!
* Англия стана отбора оглавил група на европейско първенство с най-малко вкарани голове в историята?!
 
Големия минус е липсата на феновете. Не че ги няма, но болшинството мачове са на 20% капацитет и положението е зле. Няма и тази специфична атмосфера по градовете и улиците. Няма го този празник.
Реално имахме истинско европейско първенство само в Будапеща. Не случайно и всичките мачове изиграни на този стадион бяха толкова емоционални, вълнуващи, зрелищни дори. Феновете правят шоуто.
 
Чисто игрово ми прави впечатление, че футбола става все по-динамичен и преливането от фаза в защита във фаза атака все по-бързо.
Хем имаме по предпазлива игра, хем имаме рекордно отправени удари към вратите. Стреля се отвсякъде и по много (но пък ефикасността куца малко), но да отбележим, че за това спомагат и новите технологии. Визирам бутонките и топката + еволюцията на човека/спортист използващ все по-нови и нови медикаменти за възстановяване.
4-4-2 е вече архаично
4-3-3 модерно
Но много интересно е преливането от 5-3-2 в 3-4-3 за отрицателно време.
Фланговете са все по-важни. Кой има силни крила и умее да атакува и от двете зони е с голямо предимство пред противника.

Simple Smile
Виж целия пост
# 599
Да се опитаме да погледнем напред и да дадем прогнози , по мое мнение аз предполагам ще има два големи четвъртфинала

Италия-Белгия
Франция-Испания
След това ми се иска Белгия да иде напред като любимци, но ще идат Италия и предполагам
полуфинал
Франция-Италия
А другия полуфинал Англия-Холандия, а ми се ще
Германия-Холандия.
Който от двата отбора от полуфинала между Франция-Италия вземе победата той и ще е шампион
Или пък да прогнозираме финал, аз казвам финал
Италия-Холандия


Моля и за други прогнози, ето ви и схема за по лесно
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0% … D0%B5%D0%BC%D0%B0
победителя с няколко познати прогнози да се награди от БГМАМА с каса маркова качествена  бира  😊
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия