Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 15

  • 33 691
  • 802
# 120
Внимавайте с витамините, момичета! Аз вчера пуснах кръвни и фолиевата ми излезе над горна граница, дори неясно с колко, защото явно лабораторията не отчита такива стойности, пишеше само >45.40   nmol/l. А само преди месец или 2, беше съвсем в границите.

Преди взимах Неофолик Мета по 1 таблетка, но съм я спряла от поне 3,4 седмици. Сега единствената фолиева, която взимам е от мултивитамините ми Garden of Life и се пада около 500 мкг на ден. Явно ми идва в повече и затова ще ги спра временно.

Витамин Б12 също много бързо се качва при мен с Natural Factors 1000mg и затова го пия през ден.

Витамин Д е друго нещо, винаги ми е бил в нормите на лабораторията, но към ниска граница. От 2 години някъде взимам Вигантол, но се вдига много бавно, сега ми е около 80 nmol, което пак е добре. Взех си все пак на Better you да видя как ще е.

Но трябва да се следят при всички положения, защото при всеки човек е различно.
Виж целия пост
# 121
И аз съм на мнение, че трябва да се внимава с витамините, но ето на мен ми изписват 2х1 Малтофер за нисък хемоглобин, а в една таблетка има 350мг фолиева, отделно витамини, в които има 400мг. и то си става едно порядъчно предозиране...
Виж целия пост
# 122
фолат момичета фолат , Трябва да пиете фолат а не фолиева Simple Smile Различни неща са .
Виж целия пост
# 123
От утре и аз в редиците на поставяните НМХ.А така се надявах да ми се размине.Дано е временно.По телефона Вецев ми каза да намаля Аспирина на 100 мг,да си продължа с по 2 Натаспина и сутрин за добро утро Фракси 0.3.Нали уж бях преразредена...Тези инжекции са станали златни-за 10 дадох 65 лв(последно за 47 вземах миналата или по-миналата година)...
Виж целия пост
# 124
Скъпички са Ели. Стискам палци всичко до е наред и следващите изследвания да излязат добре. Не е приятно на НМХ, но е за добро.
А към края вече даже и не обръщах внимание че се бода. Свиква се.
Виж целия пост
# 125
Нее страшно Simple Smile аз вече му притръпнах . Мисля и аз другата седмица да тресна един аспи тест и един анти ХА да видя какво става
Виж целия пост
# 126
Аз и преди съм ги била, обикновено след трансфер и при едната ми неуспешна бременност.ММ се е специализирал в поставянето на всякакви инжекции (само мускулни не ми е бил,ама ако трябва и такива ще се научи).Страх ме е да не се разреди твърде много кръвта.Но пък като ги послагам ще направя анти Ха и тъй.Цената ще я преживея,уж част от лекарствата се покриват от ЗК,ама май само клексана...
Виж целия пост
# 127
Няма как да се се преразреддиш оолкова много , всички неща които пиеш действат в различна насока Simple Smile Така че нее всичко е едно и да кажеш че разреждаш 4 ро с всичко което пиеш Simple Smile Спокойно . Пускаш Анти ха и ако ти е много дозата то ще се разбере но пък ти си само на 0.3 така че спокойно
Виж целия пост
# 128
Клексана си го плащам изцяло.Понеже и аз видях тези дни във фейса някакъв пост, че щял да се покрива на 25% сега си направих труда да проуча въпроса.
Някъде ако бъркам моля който разбира повече да ме поправи, че съм с икономическа професия и не претендирам, че съм наясно.🙂
Ето това излиза в сайта на НЗОК.Не виждам по кой параграф можем да се възползваме ние от тези 25%.
Иначе и аз вече дори не обръщам внимание на инжекции, синини и дадени луди пари за лекарства.Последните месеци ги докарвам колкото една минимална работна заплата.Да сме живи и здрави да ги изкарваме парите и да родим здрави бебчета, другото се преживява 😊
Виж целия пост
# 129
е по това което чета , по никоя не можем Simple Smile Ама то ще минат още 20-30 години и тогава може и да може
Виж целия пост
# 130
https://www.peticiq.com/166262
Виж целия пост
# 131
Аз съм я подписала още в началото,когато Дани я направи.Общо взето тя е човекът,който и до днес помага и съм ѝ безкрайно благодарна.Дано покрият и част от Фраксипарина,дори да не е цялата сума пак е нещо.
Виж целия пост
# 132
Вземи си малтофер на капки или сорбифер - в тях няма фолиева киселина.

И аз съм на мнение, че трябва да се внимава с витамините, но ето на мен ми изписват 2х1 Малтофер за нисък хемоглобин, а в една таблетка има 350мг фолиева, отделно витамини, в които има 400мг. и то си става едно порядъчно предозиране...
Виж целия пост
# 133
Момичета, кой и как ви назначи аспирин протекта? На мен лекарката нищо не ми е казала, само за фракси. На консултация при Паскалева съм чак края на юни....а освен изследване за тромбофилии друго не съм пускала.
Виж целия пост
# 134
На мен АГ ми го назначи заради проблем с кръвопотока към бебето , още преди да започна клексана .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия