Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 15

  • 33 695
  • 802
# 150
Здравейте , налага ми се да посетя проф. Паскалева за втори път . Бихте ли ми казали дали и вторичния преглед е 70 лв ?
Виж целия пост
# 151
Момичета,
Какво ще кажете за моите мутации, Тафи и Вегфа, високорискови ли са, тези от основният пакет, всички са ок.
1 кухо яйце
1 ранен спонтанен, след чуто сърце, зацапване, утрогестан орално и след часове аборт
1 БХ
Русев и Конова са дали терапия през ден.
Лисичков и еднокринолога Тодорова, всеки ден ( с Хашимото съм, ИР, ПКЯ)
Вецев ми е дал акарт 75 при опити всеки ден, спира се при цикъл само и иска при плюс тест hscrp и доплер и тогава да решаваме.
Според вас от тромбофилияра и моите заболявания или от не особвно добър, граничен резултат на sdi са моите неуспехи.
Има ли друга дама с подибни мутации и успех до финал.
Благодаря Ви, 3та година вие сте моята опора, следя ви постоянно.
Виж целия пост
# 152
Здравейте! На терапия с Клексан съм (слагам го в 20:30ч). От днес е добавен и Акард 150мг, но пропуснах да питам в колко часа да го пия. Знам, че по принцип се пие вечер. Ок ли е вечер да е приемът и на двата медикамента или няма значение?
Виж целия пост
# 153
Клексан сутрин , другото вечер по принцип
Виж целия пост
# 154
Ягодка, за твоите мутации имам това разяснение от Jessito, но не успях да го включа на първа страница на темата. НМХ се прилага всеки ден, защото действа 24ч.

936C>T (VEGFA) - предразположение към ендометриоза, тежка прееклампсия, отклонение при доплер на пъпна артерия, ограничен растеж на плода, преждевременно раждане с по-висок риск от очаквания при всяка бременност
(-1154G>A (VEGFA)) - предразположение към повтарящи се спонтанни аборти и неуспешни имплантации при ин витро
(+505A>G (TAFI) - предразположение към повтарящи се спонтанни аборти, репродуктивни усложнения и дълбоки венозни тромбози

Съдов ендотелен растежен фактор А (VEGFA)
Синтезира протеин, който е насочен специално към ендотелните клетки и има редица ефекти върху съдовата система, ангиогенезата, и тъканният растеж и е смятан за един от най-важните фактори при образуването на кръвоносните съдове.
От основно значение по време на органообразуването и регенерирането при болести на кръвоносните съдове при възрастни, вариращи от  зарастване на рани до мускулна атрофия.
По време на бременност, деленето на ендотелните клетки зависи от проявата на ВЕГФА генът и при грешки може да доведе до смъртта на ембриона.
VEGF и разновидностите  (VEGFR1/Flt-1, VEGFR2/KDR/Flk-1) са от основно значение при имплантацията, феталното развитие и образуването на плацентата. Мутации в тези гени и съдови малформации, могат да доведат до загуба на плода, ретардация и прееклампсия.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4048388/

https://rbej.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12958-016-0191-8

Журнал на Военномедицинска Академия, свързан с мутациите и
https://www.vma.bg/bg/attachments.php?attachid=167

Момичета,
Какво ще кажете за моите мутации, Тафи и Вегфа, високорискови ли са, тези от основният пакет, всички са ок.
1 кухо яйце
1 ранен спонтанен, след чуто сърце, зацапване, утрогестан орално и след часове аборт
1 БХ
Русев и Конова са дали терапия през ден.
Лисичков и еднокринолога Тодорова, всеки ден ( с Хашимото съм, ИР, ПКЯ)
Вецев ми е дал акарт 75 при опити всеки ден, спира се при цикъл само и иска при плюс тест hscrp и доплер и тогава да решаваме.
Според вас от тромбофилияра и моите заболявания или от не особвно добър, граничен резултат на sdi са моите неуспехи.
Има ли друга дама с подибни мутации и успех до финал.
Благодаря Ви, 3та година вие сте моята опора, следя ви постоянно.

Виж целия пост
# 155
Здравейте момичета, днес бях на преглед при д-р Константинова във Варна. Всичко ми обясни подробно за мутациите, които имам и терапията. Каза ми аспирин месец преди трансфер, а след трансфера да включа и фраксипарин. Отделно метилирана фолиева. Чувствам се много по-спокойна като ми разясни нещата. Благодаря ви за препоръката, не помня точно кой писа за нея Simple Smile Не е обявена на сайта на ДКЦ Св. Марина, но там прави консултациите. Като звъннах на регистратура ми взеха телефона и после докторката ми се обади, за да насрочим час.
Виж целия пост
# 156
Здравейте момичета, чакам цикъл и смятам да правя трансфер. Пуснах си сама разни изследвания, никой не ме е насочвал и незнам дори с какви лекари да се консултирам.От Пловдив съм, тук съвсем не знам има ли подходящи специалисти. Иначе съм в Надежда, но нямам директен достъп с лекаря. Вит. Д явно не усвоявам, тъй като 7 месеца приемам ударно по 5000 единици D3 на HAYA, отделно последните един два месеца включих и К2 уж за по-добро усвояване. Метилкобалмин 1000 от един месец съм редовна и ovaboost /правих пункции на ец и да подобря качеството,също сама си го реших/. Спрях прием на всичко, но малко се замотах та стана 20 дневна пауза. Приемам съвети какво и как мога да подобря и да си помогна. Качвам снимка какво има в ovaboost.
Виж целия пост
# 157
Имаш малко по висок хомоцистеин защото фолата ти е нисък , пий фолат мета форма и В12 ти трябва още . Както и вит Д редовно Simple Smile
Виж целия пост
# 158
Пуснах си сама разни изследвания, никой не ме е насочвал и незнам дори с какви лекари да се консултирам.От Пловдив съм, тук съвсем не знам има ли подходящи специалисти.
В Пловдив часове има доц. Конова. Графикът й за юли ще излезе на 10.06 . Контакти : МЦ КИРМ ПЛОВДИВ
Адрес:
гр. Пловдив, Район Южен
ул. Нестор Иванов 11
Тел./факс:
032/28 00 54 – регистратура
Иначе имаш да наваксваш още дефицити - и Б12, и Д трябва да са с по-високи нива.
Виж целия пост
# 159
Здравейте, някой може ли да ми каже колко трябва да е стойността на Д-димер в последните седмици на 3ти триместър при тромбофилия?
Виж целия пост
# 160
Здравейте, някой може ли да ми каже колко трябва да е стойността на Д-димер в последните седмици на 3ти триместър при тромбофилия?
Ето тук има рефернтни : http://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm
Виж целия пост
# 161
Здравейте, някой може ли да ми каже колко трябва да е стойността на Д-димер в последните седмици на 3ти триместър при тромбофилия?
Ето тук има рефернтни : http://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm

благодаря!
Виж целия пост
# 162
Здравейте, с доц. Конова и за мутациите, и за витамините ли се консултирате?

Пуснах си сама разни изследвания, никой не ме е насочвал и незнам дори с какви лекари да се консултирам.От Пловдив съм, тук съвсем не знам има ли подходящи специалисти.
В Пловдив часове има доц. Конова. Графикът й за юли ще излезе на 10.06 . Контакти : МЦ КИРМ ПЛОВДИВ
Адрес:
гр. Пловдив, Район Южен
ул. Нестор Иванов 11
Тел./факс:
032/28 00 54 – регистратура
Иначе имаш да наваксваш още дефицити - и Б12, и Д трябва да са с по-високи нива.
Виж целия пост
# 163
Момичета, в коя седмица се прави феталната морфология. Правила съм БХС в 12 седмица и искам да си запиша час за фетална, но пише различни неща - някаква между 16-19 сесмица и между 20-22.

Като бях при Сигрисов на БХС мисля, че ми казаха за 20-та, но не съм много сигурна.
Виж целия пост
# 164
20-22 , това в 16-19 е късно БХС ако си изпуснал нещо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия