Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 14

  • 44 163
  • 791
# 465
Аз съм като разгонен ДзвЕр по време и около датите на овулация само. После - непосредствено преди цикъл, си ставам   пак само ДзвЕр..Grin.

Ха, при мен е сезонно и разликата е толкова огромна, че мъжът ми има чувството, че има две жени - лятото не може да ми смогне на мераците, а от октомври до май не може да ми "съблече шубата", както се изразява той.
Виж целия пост
# 466
А,аз имам предвид че хич не съм в "цветущо " настроение по принцип през периода преди цикъл. То си е и до темперамент де,ама нервите яко ме тресат,паля от четвърт и т.н.Седмица  преди цикъл,направо трябва да стъпват на пръсти около мен,всичко  и всички ме дразнят.
Виж целия пост
# 467
Все пак си взех табл. Мака...Аз около О имам болки, та тогава ептен не мисля за забавления.
Благодаря и се извинявам за лиричното отклонение Simple Smile
Виж целия пост
# 468
Аз съм като разгонен ДзвЕр по време и около датите на овулация само. После - непосредствено преди цикъл, си ставам   пак само ДзвЕр..Grin.
+1 Много точно, Кайсия! И аз съм нетърпима преди Ц, а ставам и неебателна Wink
Я кажете накакъв лек срещу кошмари и неспокоен сън?
Виж целия пост
# 469
Аз познавам, че ще ми идва, ако ми се доправи с..с.  А като не ми идва, забравям.
Виж целия пост
# 470
Аз ги изтрепвам у дома преди мц...Нервата ме тресе...и налитам на сладко. На друго не. Традиционно.
Виж целия пост
# 471
Аз познавам, че ще ми идва, ако ми се доправи с..с.  А като не ми идва, забравям.

Имаш предвид, че ти се прави преди да ти дойде?
И аз нещо такова забелязах този месец☺
Виж целия пост
# 472
Мтз, пробвай магнезий, но трябва всяка вечер и иска време. Антихистамин също помага, нищо че е за алергии.  Иначе ти другото го правиш - разходки и физическа активност. Мелатонин също може да има добър ефект.
Аз за сега нямам кошмари, но аз сънувам много по принцип и и да е нещо по-странно, няма да ми  направи впечатление.
Виж целия пост
# 473
На мен пък тоя месец ми позакъсня-дойде ми на 35 ден. Голям зор-вечерта преди Ц ме побиваха студени тръпки, чак суитчер си облякох. Моя стои и ме гледа и се поти до мен в тия жеги🤣🤣🤣🤣. Викам му:"Не, нищо не казвай" 😎. Подуване на корема, къркорене в червата, газове-все хубави неща.... Така съм и като ми свършва около 7 ден от Ц. Изобщо, пълен букет... И тая сухоте в очите като се събудя-полудявам направо... Не знам вече кви капки да слагам. Според очния няма никакъв проблем☹️
Виж целия пост
# 474
Aurora, точно така.
Вчера ходих на кардиолог. Коментирахме високия холестерол. Каза, че е нарушена обмяна и ми изписа Езен. От него се и отлсабвало. Оняден имах кръвно 100/59, а вчера на прегледа 150/85. Луда работа.
Виж целия пост
# 475
Перуника, колко ти е холестерола?
Виж целия пост
# 476
6,25.
Виж целия пост
# 477
Само общия холестерол ли си изследвала? А LDL, HDL, триглицериди?
Общият холестерол, само по себе си, не дава почти никаква полезна информация, а това не е кой-знае-колко завишена стойност.

Ето малко полезно инфо:

Скрит текст:
Иска ми се да споделя малко впечатления от книгата на Нина Тайшолц The Big Fat Surprise. Не очаквах да прочета нещо ново, но още на този ранен етап съм приятно изненадана. Авторката е проучила наистина много подробно историята на съвременните препоръки за хранене и разказва някои неща, на които аз поне не бях попадала. Цитира автори и проучвания, разбира се, а също и нейни срещи и интервюта с известни учени. Разбира се, централно място в историята на съвременните препоръки за здравословно хранене заема Ансел Кийс с неговата теория за връзката между храненето и сърдечносъдовите заболявания. Първоначално той е на мнение, че холестеролът в храната води до повишаване на холестерола в кръвта, а това пък води до ССЗ. Да, но скоро собствените му проучвания го убеждават, че съдържащият се холестерол в храната има минимално отражение върху стойността на общия холестерол в кръвта, така че изоставя тази теория, но насочва вниманието си към наситените мазнини и обвинява тях. И от този момент нататък Ансел Кийс си поставя за цел да убеди научната общност в правотата на теорията си, въпреки че на практика самият той е манипулирал данните, които представя (за да подкрепят хипотезата му) и въпреки че в първите години излизат доста проучвания, които оборват неговата теза, а и много учени надигат глас срещу неговите твърдения. Да, но решаващото в случая е, че Кийс е бил болезнено амбициозен и безскрупулен човек, но също явно и изключително харизматичен. Когато си поставял цел, той не се спирал пред нищо, за да я постигне. Така и с целта си да убеди света, че наситените мазнини са вредни.  Нина Т. цитира негови официални отговори на публикациите на противниците му - оказва се, че Кийс използва крайно ненаучен и силно емоционален език, за да осмее опонентите си. В днешно време никой не би допуснал да се публикуват такива неща в научни издания.  Още няколко учени се обединяват около Кийс и заедно изграждат наистина много мощен фронт, който като валяк помита всички, които са дръзнали да изкажат съмнение в техните твърдения по отношение на наситените мазнини. Така се случва, че тогава и сред американския политически елит идеите на Кийс срещат голяма подкрепа и в крайна сметка държавата застава зад него и неговата теория и така тя бива наложена официално, без да е добре обоснована и напук на всички данни, които я оборват. Просто това е било много простичко и затова привлекателно обяснение на нещата - ядеш храни с наситени мазнини, холестеролът ти се повишава, запушва артериите ти и получаваш инфаркт, затова логично изглежда, че намаляването на наситените мазнини ще предотврати инфарктите. Да, но на практика не става така, както вече знаем.  Но този разказ ме впечатли много, може би защото преди години имах нещастието да се сблъскам със също толкова безскрупулна личност на ръководен пост. 
Виж целия пост
# 478
Аз пак съм с кървене след цикъл. На 5 -ти ми дойде, всичко беше нормално, продължи 4-ри дни както обикновено. След това два чисти дни и оттогава се започна всеки ден зацапване, яркочервено.
Направо не мога вече! Писна ми! А след два дни заминавам и на море...
Приемам съвети как да го спра.
Виж целия пост
# 479
HDL 1.68
LDL 4.05
триглицериди 0.91
Триглицеридите не са високи, но е висок лошият холестерол, "добрият"обаче също е висок /над 1,16/.
според кардиоложката не е от храната. А от обмяната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия