Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 31

  • 39 316
  • 747
# 210
Много Ви благодаря.. ох, а аз се бях притеснила,че не яде достатъчно количество твърда храна,защото тя буквално изяжда не повече от 40-50гр каша или пюре.., но повечето от тях отказва да ги яде..
Виж целия пост
# 211
Ако това, че не яде пюре е единствения мотив да я отбиете, по-добре не го правете. Най-малкото разправията с адаптираните млека е по-голяма - шишета, биберони, пари за мляко...
Виж целия пост
# 212
Не ,аз не искам да я отбивам напълно, просто ми се иска да замести поне 2хранения с твърда храна ,за да може да свиква ,иначе колкото повече пораства ще става все по-трудно. За момента хапва твърда храна ,но доста често ми се случва,когато направя 100гр каша да хвърля голяма част от нея.. през останалото време си я кърмя  изцяло..
Виж целия пост
# 213
Здравейте дами,

С малката минахме изцяло на кърма, на 13 дни е, но бебето е изключително лакомо. Кърмим се на поискване и след като я оставя да легне, често забелязвам, че връща малко или започва да хълца. В същото време е видимо нервна и си яде ръкавичките. Не всеки път успява на оригне. Памперсите пълни почти след всяко хранене, не мисля, че е гладна. Моля за съвети, това нормално поведение ли е?
Виж целия пост
# 214
Моето дете още от раждането също много хълца. Почти след всяко хранене. Също оригвам, но си хълца. Понякога давам още малко да суче, за да спре. Когато не спира и пречи да заспи.
Виж целия пост
# 215
Бих искала да попитам как стпят нещата с кърменето по време на захранване и след това до 1г . Смисъл до колко се намалява кърменето и трябва ли да се прави нещо извънредно за да се запази кърмата за малкото количества кърмения на денонощие , които ще са нужни ?
Виж целия пост
# 216
Не ,аз не искам да я отбивам напълно, просто ми се иска да замести поне 2хранения с твърда храна ,за да може да свиква ,иначе колкото повече пораства ще става все по-трудно. За момента хапва твърда храна ,но доста често ми се случва,когато направя 100гр каша да хвърля голяма част от нея.. през останалото време си я кърмя  изцяло..
Зарежете този родителски стремеж! Аз минах по този път, но детето беше толкова упорито, колкото и майка си....опитах се на някои хранения да е само твърда храна, резултата беше гладно дете, което категорично отказва храна и си чака млякото. Доста време се мъчихме взаимно и разбрах, че против детето не се върви, освен това така се създава лоа нагласа към храненето, а не е това целта на за ранването.
Виж целия пост
# 217
До колко може да намалее кърмата с нощните паузи? На 4м сме, никнат зъби... Малката прави вече почти месец пауза от 7-8ч нощем. Преди се събуждах на 4ч, малко преди нея, и се кърмехме.. Само че явно вече умората при мен си казва думата и ако тя не се събуди, аз не се събуждам. Даже трудно се събуждам изобщо, добре че ММ ме изритва от кревата, че иначе с кран не мога 😅 Сутрин има много кърма, направо преливат гърдете, а понякога дори леко наболяват. През деня е изключително раздразнителна заради зъбите, почти не яде. Стигнахме до там, че почнах да цедя от време на време и с лъжичка и давам. Вечерта е 4ч приспиването. Суче от едната гърда 30мин, преглъща, но после почва да хленчене. Сменям, успокоява се, и после пак. И пак сменям и така 2часа вечерта се кэрмим докато зърната не почнат да ми изтръпват. Засичам време на сукане от 1м, за 1 ден отидохме от 3. 30ч на ден на 1.30-2.20часа сукане за деня. Не ми се иска да спирам с кърменето към 6м и да заменям с АМ. Но се притеснявам, че значително е намаляло количеството кърма. Качваме, но с бавни темпове. Понякога за седмица не мърдаме в тегло.  Роди се 3.500, днес я мерих 7.300 вече. Първите 3 месеца качвахме средно по 1-1300кг.
Виж целия пост
# 218
Докато цялото хранене е само на кърма, няма да намалее. Освен това режима ще се смепя още много пъти...както сега спи, така сле седмица може да се буди на час.
Виж целия пост
# 219
Здравейте дами,

С малката минахме изцяло на кърма, на 13 дни е, но бебето е изключително лакомо. Кърмим се на поискване и след като я оставя да легне, често забелязвам, че връща малко или започва да хълца. В същото време е видимо нервна и си яде ръкавичките. Не всеки път успява на оригне. Памперсите пълни почти след всяко хранене, не мисля, че е гладна. Моля за съвети, това нормално поведение ли е?
Колко хранения има за 24 часа? Колко често си търси, на какъв интервал? И двете гърди ли давате на хранене? Имоте ли кантарче бебешко, проследено ли е тегло към днешна дата?
Да връща, да хълца и да не се оригва е нормално. Ако не се оригне до няколко минути, значи няма какво да оригва. Връщането се дължи на фактът, че все още не е затворена една клапичка на стомахчето. Ако не е на фонтан, не е притеснително.
Добре ли засуква, чуват ли се звуци докато яде и какви? Зърното в каква форма излиза след хранене? На колко суквания преглъща?

Сложно е, прочети това https://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/amp/
Ако искаш да кърмиш до годинката, е хубаво да следваш темпото на детето, а не да бързаш да заместваш хранения. Както писах и по-горе, дори да се цели бързо отбиване, до годинката детето трябва да има като основно хранене млякото, дали АМ или кърма, без значение. Оптимално е да предлагаш твърда храна, а след нея да даваш да си досуче - ако иска, ще суче, ако не - не. Когато бебето си увеличи само количеството твърда храна, ще започне да отказва гърдите след това. Като от последно кърмене до предлагане на пюре/парчета, трябва да има един интервал от час и малко/ и половина, за да огладнее детето и да има интерес към предложената му храна.

Зендая, храненето е като всяко друго ново умение, например прохождането. Не става да го форсираме, колкото и да ни се ще, ако опитаме може само да предизвикаме проблеми. Няма неппроял и непропил човек. Идеята, че на 7 месеца трябва да има заместени хранения, защото после ставало по-трудно, е невярно и насилствено спрямо детето. Ние не ядем всеки път един и същи грамаж, нито ядем храни, които не ни харесват, не ядем като сме болни, защо се очаква от едно бебе да е по-различно? То е малък човек и за него важат същите усещания, нашата работа е да предлагаме храна, а детето само ще покаже колко ще хапне и дали му харесва.
Виж целия пост
# 220
Здравейте! Тази нощ усетих болка в едната гърда, от тогава давам приоритетно нея, нямам усещане да е пълна с мляко, но болката остава, усещам я в средата точно зад ареолата, която е леко зачервена в сравнение с другата. Боли ме и зърното като суче малкият. Не откривам блистер, не успявам да напипам бучка, както се е случвало друг път при запушване. 2г и 5 месеца кърмя и такова нещо не ми се беше случвало, моля за съвет!
Виж целия пост
# 221
Здравейте! Тази нощ усетих болка в едната гърда, от тогава давам приоритетно нея, нямам усещане да е пълна с мляко, но болката остава, усещам я в средата точно зад ареолата, която е леко зачервена в сравнение с другата. Боли ме и зърното като суче малкият. Не откривам блистер, не успявам да напипам бучка, както се е случвало друг път при запушване. 2г и 5 месеца кърмя и такова нещо не ми се беше случвало, моля за съвет!

Преди десет дни имах същите оплаквания - болка и леко зачервяване под ареолата, без да е имало бучка или блистер, както и болка в зърното по време на кърмене (която не беше от нараняване или лошо засукване, а по-скоро с неврологичен произход). Започнах да пия повече лецитин (от две капсули дневно минах на четири) и докато се организирам да пиша с молба за съдействие тук взе, че ми мина. Пожелавам и на теб бързо да се оправиш.
Виж целия пост
# 222
Възможно е да е запушване, случват се такива по-навътре и не се напипват добре. Третирайте като запушване.
Виж целия пост
# 223
От прочетеното до момента ми е трудно да се ориентирам - ако целта ми е да кърмя до годинка около кой месец трябва да почна опити за заместване на кърмене? Захранвам от месец и половина и мисля че на седем месеца и половина бебо може да изяжда пълна порция обяд, засега го ограничавам до 120-130 и му предлагам гърда след това, но той винаги яде когато и каквото му предложа, та ми е трудно да се ориентирам дали е още гладен или се е нахранил.
Виж целия пост
# 224
Кактусче , за час и нещо детенцето ще успее ли да огладнее ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия