Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са изискванията за записване на шофьорски курс, включително допустимите диоптри?
Какви документи са необходими за получаване на шофьорска книжка?
Какви са разликите между вътрешния и външния шофьорски изпит?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са изискванията за записване на шофьорски курс, включително допустимите диоптри?
За да се запишете в шофьорски курс, трябва да сте навършили 17 години и 9 месеца, да представите диплома и копие за завършен минимум основно образование, лична карта и копие, снимка паспортна форма. Изискванията за допустими диоптри при записване на шофьорски курс могат да бъдат уточнени в Транспортна болница, където ще ви кажа точно какво е изискването за диоптри. Важно е да се консултират с медицински специалисти за тази информация.
-
Какви документи са необходими за получаване на шофьорска книжка?
-
Какви са разликите между вътрешния и външния шофьорски изпит?
-
Какво представлява курсът на БЧК и какви са възможностите за участие в него в София?
-
Какво е БЧК и колко време отнема?
Пълни глупости! И един път ме скъсаха, защото не можах да паркирам колата в мястото, което бях избрала. Казаха ми "Изберете подходящо
място да паркирате!" И понеже инструктора ми беше казал, че като ми кажат да правя нещо - трябва да го направя и аз почти веднага решавам да паркирам успоредно на едно място, в което виждах, че трудно ще вляза, но след 50метра излизахме на улица, където паркирането не е позволено, та реших, че трябва се пробвам явно. И ме скъсаха. Този от ДАИ каза, че досега не съм имала грешка, но защо съм решила да паркирам там? Аз или колегата ще паркираме тук, но вие трудно!" Аз казвам, че доколкото знам трябва да реагирам бързо/веднага след като ми кажат какво да правя. А той отговори "Да, но аз казах "подходящо място" ! И ей така.....После разбрах, че можело да кажеш, че не е имало на тази улица подходящо място.... или нещо друго...
По-скоро за добро…
ВТОРО: така или иначе е хубаво да се внимава и спира - в крайна сметка всички сме И пешеходци и е ужасно усещането да пресичаш на бегом, защото не знаеш кой тъпанар ще се е засвяткал сякаш пътят е негов. Не мен ми е голям кеф да пускам хората да си пресичат и да им дам поне 30 секунди спокойствие, че няма да бъдат сгазени. Аналогично - когато спре кола и ми направи знак да минавам - ами хубаво е. И като цяло това изобщо не би следвало да е тема, по която да има въпросителни. Но особено на изпита - моят инструктор все повтаряше “търсете си пешеходците”. Спазвайте си дистанцията, търсете си и знаковете стоп, висенето на светофари (на жълто и червено де, не да стане зелено и да не мърдате), колкото повече време отлети в такива ситуации по време на изпита, толкова повече се доближавате до заветното “честито” от изпитващия.