С какво ви дразнят свекървите? - 129

  • 39 720
  • 779
# 240
Започва да се търси теле под вола само и само да се оправдаят свекърите. От самото начало е било ясно за кое конкретно и точно колело става въпрос. Избрано е било. Съответно и точната цена се е знаела и. Как свекърите знаят марката и модела, а не знаят цената на другия ден, при положение, че изрично са били предупредени? Аз поне от първия пост, без уточнението, това разбирам. Ако щяха да избират колело тепърва, щеше да е друго. Но след като всичко е било ясно предварително, че подаръка е колело и точна марка и модел избрало детето, значи и точната цена е била ясна. Още повече, че Амандел и мъжа ѝ са я подчертали. 
Като казваш, че за цената няма проблем, значи можеш да си позволиш избраното. Ако имаш съмнения, че ще ти дойде отгоре, сам питаш на момента. И от гледна точка на свекърите да гледаме разговора, пак са разбрали веднага цената и нямат оправдание.
Виж целия пост
# 241
Не съм съгласна, често по-възрастните наистина нямат представа от цените. Ние крием от бабите, защото ще вдигнат кръвно 🤣.
Важното е детето да си получи подаръка, а баба и дядо да се научат да не се изхвърлят.
Виж целия пост
# 242
Ами да, гадно е да поемаш ангажимент и после да търсиш начин да се изнижеш по чорапи. Извън конкретната ситуация, по принцип говоря. Най-мразя празни приказки и биене в гърдите, как всичко може, и като дойде време за действие, се почва с оправданията. Аз държа да мога да разчитам на хората и да сме честни един с друг. Никога не бих изисквала сума или конкретен подарък, особено от родители, знам, че повечето неща, които харесваме, са скъпи, дори за осмисляне от тяхна страна, те обаче повечето го обръщат на въпрос на чест, само и само да не паднат по гръб, и после се чудят или как да скатаят, или да се измъкнат, ама по долния начин. Изключително грозно е да набиваш на детето как трябва да си избере нещо друго. Аз съм родител и не го правя, на друг да го позволя, абсурд.
Виж целия пост
# 243
Като става дума за подарък за РД, ограничените откъм финанси сами питат и си казват възможностите, именно защото хем са ограничени, хем искат да зарадват внучето. Тези, които казват, че няма проблем, за тях не е проблем. Това по принцип. За конкретния казус не се обсъжда идея за подарък или да се търси такъв, а той е бил ясен до последната подробност, от самото начало. Това е разликата и затова разсъждавам по казуса в конкретика, а не по принцип.
Иначе, майка ми добре, че не ми е свекърва. От начало беше супер разхвърляна и неадекватна с подаръците. Детето беше на 2 месеца, като му купи кола с педали, да си имал като порасне. Прескачахме я опакована  3 години докато ѝ дойде времето. И обратния вариант, да не обсъждат а направо да взимат си има кусурите. Не само заради цената
Виж целия пост
# 244
Аз съм съгласна,че репликата "скъпо е" не дава точна представа за цената. Но пък човек като иска да се праска на много ларж и да изцепи репликата "няма значение колко е скъпо" би трябвало да има топки да си поеме последствията после. Демек преглъща и плаща. Другия път да си помисли пак дали си струва да се прави на баровец.
Виж целия пост
# 245
Кофти ситуация се е получила. Не им прави чест, че толкова настояват без да се съобразят, независимо кога са разбрали за цената на колелото. Отстрани обаче не мога да преценя дали е подмолно, реално може те просто да не разбират каква е разликата и да си мислят, че е от глезотия, не е важен модела и наистина да вярват, че могат да вземат нещо хубаво за по-малко пари. Според мен става дума за лоша преценка, не за лош умисъл, но пък този излишен инат... Вие им обяснете подробно защо ви е такъв избора, ако не сте, пък дано го преглътнат без драма. Излишно е да се скапва празника за такава дреболия.
Виж целия пост
# 246
При ясно задание, какво има да се разсъждава, това колело е избрано, който иска, ако иска, да участва, добре дошло. Не поставяме тема за анализ, нито събираме лични мнения за цена, нужда и пр., декларираме факти. Свекърите после колкото искат да говорят зад гърба, всеки има право на лично мнение, ама не е задължително да го развява и да опитва да го налага, когато не е решаваща страна в ситуацията.
Виж целия пост
# 247
Съвсем се почна със свободните съчинения. Детето си е избрало колелото, какво има те да преценяват? А и точно него да убеждават как ще го разкарват по магазините да намерят нещо по-евтино. Ако искат да разбират разликата м/у това и другите, от тях не се иска оценка, нито дори да го купуват. Сами са го решили, без да ги принуждава някой, така че нямат оправдание. Може това, може онова, в конкретния казус изобщо не са аргументи
Виж целия пост
# 248
Важното е детето да си получи подаръка, а баба и дядо да се научат да не се изхвърлят.
И после ще четем теми "Моите свекъри какви скръндзи са, детето иска нещо, а те казаха, че им е скъпо." И мнения как РД е веднъж годишно, ако ще детенцето да поиска слон

Аз виждам и още една причина: Ако свекърите се включат към подарък, който ще бъде поднесен от родителите, дали детето ще разбере кое от кого е? И дали маминка ще каже, че е от баба и дядо или...?
Виж целия пост
# 249
Правите от мухата слон. Хората са искали да направят подарък, но се е оказало, че не им е по джоба, а и може да си мислят, че родителите се изхвърлят. Сгрешили са, ситуацията е поправима.
Детето ще си получи подаръка, те ще се научат да питат или да дават сума, която им е по джоба, за нещо.
Виж целия пост
# 250
Не само по-възрастните, ами и хората без деца на тази възраст рядко имат представа какви са цените на играчки, книжки, забавления и т.н. Така че и аз от думите на майката "скъпо е" не мисля, че трябва да се прави извод как са знаели точната цена.
Родителите са поръчали колелото, вече могат да затворят темата, понеже няма смисъл от допълнително чоплене. На детето му е все едно от кой джоб е платено.
Виж целия пост
# 251
Тя жената я затвори 😄. Ние само се намираме на приказка.
Виж целия пост
# 252


Аз виждам и още една причина: Ако свекърите се включат към подарък, който ще бъде поднесен от родителите, дали детето ще разбере кое от кого е? И дали маминка ще каже, че е от баба и дядо или...?
Аз не виждам причина да се изтъква  че това е от баба.За себе си говоря.Бих се радвала да дам 50-100 лв за колкото купувам подарък по джоб, да си добавят колкото искат, да казват че е от когото си искат, може и от Дядо Мраз или Господ.Аз знам че съм участвала  и няма нужда от повече приказки.Ама проблемите идват когато не всеки така разсъждава.Това го мисля отдавна и ето се повдигна въпрос.
Виж целия пост
# 253
Когато детето е наясно, че баба и дядо имат ниски доходи, няма да се обиди от липса на подарък. Скъпите подаръци и глезотии също не са гарант за перфектни отношения
Виж целия пост
# 254
Когато детето е наясно, че баба и дядо имат ниски доходи, няма да се обиди от липса на подарък.
Аха. Те децата са едни разумни и разбрани възрастни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия