Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 4

  • 87 088
  • 788
# 120
За втора испанска до сега не съм прочела положително мнение.
Р.р. Чета темата внимателно и имам чувството, че целта е само да се пита ( едни и същи въпроси ), а не да се направи труда да се потърси информация по назад с търсачка. Например имаше 3 въпроса за 12 СУ а съм сигурна, че по назад някой беше писал да него. Не е ок да пишем едни и същи неща по 20 пъти.
Виж целия пост
# 121
Здравейте на всички!
Майка ми съвсем случайно попадна на дискусията докато разглеждахме мнения за университети във форума. Темата ни се стори доста интересна и затова съм тук
Виж целия пост
# 122
За втора испанска до сега несъм прочела положително мнение.
Р.р. Чета тимата внимателно и имам чувството, че зелта е само да се пита ( едни и същи въпроси ), а не да си направи труда да потърси информация по назад с търсачка. Например имаше 3 въпроса за 12 СУ а съм сигурна, че по назад някой беше писал да него. Не е ок дапишем едни и същи неща по 20 пъти.
Здравейте,
Под 2-ра испанска визирате 31 т.н Бастилията, нали?
Кръщелницата ми завърши там с профил ИЕ/АЕ и се справя по-успешно с английския, въпреки че беше 2-ри език.
Виж целия пост
# 123
157 е втора испанска.
Виж целия пост
# 124
Намира се в Слатина. И няма нищо общо с 31во, което си е Бастилията Simple Smile
Виж целия пост
# 125
Здравейте на всички!
Майка ми съвсем случайно попадна на дискусията докато разглеждахме мнения за университети във форума. Темата ни се стори доста интересна и затова съм тук да ви разкажа моята история.
Тази година ще бъда абитуриентка в училище, което не е част от първите 10 "елитни" училища. Когато бях седми клас не ми стигна балът, за да бъда приета в челната десетка на училищата и първоначално смятах това като крайна загуба, но далеч не беше така. 4 години по-късно си правя рефлексия на постигнатото и стигам до извода, че абсолютно всичко опира до личната амбиция на човека и това до колко е готов ученикът да приеме от своите учители. Участвала съм в редица програми, семинари, пътувах в чужбина безплатно благодарение на ученическите програми като "Еразъм+" и придобих много и разнообразни знания. Доброволка съм към две организации, което ми позволява запознанство с много хора и развива комуникационните ми умения. Наскоро се върнах от четиридневната програма "Benjamin Franklin Legacy", която се проведе в AUBG и по-следващата седмица ми предстои пътуване, свързано с участие в Leadership Academy GLOW. Участието и кандидатстването в тези програми става на база личностни качества и умения придобити повреме на училище. Възможности има много, стига човек да се интересува. Благодарение на изучаването на английски език на високо ниво през август месец ще замина на едногодишен обмен в Съединените щати по програма на Щатския департамент "Kennedy-Lugar Youth Exchange and Study", което е още една възможност, базирана на гимназиалните умения.
Миналата година, когато бях 10 клас, спечелих стипендия за едногодишно обучение в Италия към програмата за международни обмени AFS.
Излишно е да обеснявам каква сума са тези програми по принцип, защото лесно може да бъде проверено в интернет, важното е, че не само елитът на училището определя знанията на децата и техните успехи.
За кандидатстването в университет имам силен интерес към природните науки, по-специално химия и физика, които макар и да са изключително трудни, са много необикновени и изненадващи.

Ако някой родител или седмокласник се интересува повече от училището, в което съм сега и в това, което бях преди, моля ви чувствайте се свободни да ми пишете и ще ви отговоря с удоволствие!
Пожелавам на всички успешно кандидатстване и много успехи занапред!
Виж целия пост
# 126
Здравейте на всички!
Майка ми съвсем случайно попадна на дискусията докато разглеждахме мнения за университети във форума. Темата ни се стори доста интересна и затова съм тук да ви разкажа моята история.
Тази година ще бъда абитуриентка в училище, което не е част от първите 10 "елитни" училища. Когато бях седми клас не ми стигна балът, за да бъда приета в челната десетка на училищата и първоначално смятах това като крайна загуба, но далеч не беше така. 4 години по-късно си правя рефлексия на постигнатото и стигам до извода, че абсолютно всичко опира до личната амбиция на човека и това до колко е готов ученикът да приеме от своите учители. Участвала съм в редица програми, семинари, пътувах в чужбина безплатно благодарение на ученическите програми като "Еразъм+" и придобих много и разнообразни знания. Доброволка съм към две организации, което ми позволява запознанство с много хора и развива комуникационните ми умения. Наскоро се върнах от четиридневната програма "Benjamin Franklin Legacy", която се проведе в AUBG и по-следващата седмица ми предстои пътуване, свързано с участие в Leadership Academy GLOW. Участието и кандидатстването в тези програми става на база личностни качества и умения придобити повреме на училище. Възможности има много, стига човек да се интересува. Благодарение на изучаването на английски език на високо ниво през август месец ще замина на едногодишен обмен в Съединените щати по програма на Щатския департамент "Kennedy-Lugar Youth Exchange and Study", което е още една възможност, базирана на гимназиалните умения.
Миналата година, когато бях 10 клас, спечелих стипендия за едногодишно обучение в Италия към програмата за международни обмени AFS.
Излишно е да обеснявам каква сума са тези програми по принцип, защото лесно може да бъде проверено в интернет, важното е, че не само елитът на училището определя знанията на децата и техните успехи.
За кандидатстването в университет имам силен интерес към природните науки, по-специално химия и физика, които макар и да са изключително трудни, са много необикновени и изненадващи.

Ако някой родител или седмокласник се интересува повече от училището, в което съм сега и в това, което бях преди, моля ви чувствайте се свободни да ми пишете и ще ви отговоря с удоволствие!
Пожелавам на всички успешно кандидатстване и много успехи занапред!

Просто напишете името на училището, защо така тайнствено?
Виж целия пост
# 127
Излишно е да обеснявам каква сума са тези програми по принцип, защото лесно може да бъде проверено в интернет, важното е, че не само елитът на училището определя знанията на децата и техните успехи.
Пишете много грамотно, поздравления, само да знаете, че е "обЯснявам". Stuck Out Tongue
И мен ме интересува у-щето, но въпросът ми е: За тези пътувания и участия имаше ли конкурси или всеки можеше да кандидатства?
Виж целия пост
# 128
Сега забелязах, че се е изтрило, имах проблеми с публикуването. В момента уча в 32-ро СУИЧЕ, а до седми клас бях в 30 СУ.
Относно предния въпрос- да, всичко е било винаги с конкурс и/или подаване на документи. Пътуванията по Еразъм обикновена са обвързани с проекти, които имат различни теми. Аз съм била по проекти, свързани с природни науки и екология, но имам съученици, които са посещавали такива, обързани с театър или социални науки. Най-често има по двама или трима ръководители, които са учителите по съответните предмети в областта на проекта и те задвижват работата с участието на учениците.
Виж целия пост
# 129
Здравейте,
за 21 СУ Христо Ботев някой има ли информация как е в гимназиален етап?
Каката ми е там девети за десети клас, АЕ първи език, ИЕ - втори. Нямам забележки към училището и учителите, напротив, само на някои от децата много-много не им се учи и от време на време развалят дисциплината Wink Гледам и на това откъм положителната страна - в крайна сметка животът е шарен и си има плюсовете да не си живял под похлупак Simple Smile А, по отношение нивото на езиците не виждам разлика с "елитните" гимназии - и учебните планове, и изискванията им са еднакви.
Виж целия пост
# 130
За втора испанска до сега не съм прочела положително мнение.
Р.р. Чета темата внимателно и имам чувството, че целта е само да се пита ( едни и същи въпроси ), а не да се направи труда да се потърси информация по назад с търсачка. Например имаше 3 въпроса за 12 СУ а съм сигурна, че по назад някой беше писал да него. Не е ок да пишем едни и същи неща по 20 пъти.

Напротив, чувството ви е грешно. Да, аз попитах 3 пъти за 12 и не получих отговор нито веднъж. От 1 седмица ровя в нета за всякакви мнения за него и не откривам. За това питам. И да, темата е за мнения и въпроси.
Виж целия пост
# 131
https://bg-mam.ma/p/1237628/43089502
От предходното издание на темата.
Виж целия пост
# 132

Мерси. Чела съм го. Интересува ме паралелката с ФЕ по принцип.
Виж целия пост
# 133
В момента уча в 32-ро СУИЧЕ, а до седми клас бях в 30 СУ.

                    Аз се интересувам КАК точно сте разбрали за всички конкурси и участия в програми?! В сайта на у-щето информация няма,а нашият деветокласник не знае за такива мероприятия.С година и половина ДО май само някои научават подробности и участват в подобни инициативи.Не,че на други места не е по същия начин,но поне да попитам. Yum
Виж целия пост
# 134
Много благодаря за отговори за ТОХ -а! Ако изберем кетъринг, може ли да се каже че това е свързано с готварство или по-скоро със организация на някакви  собития. Дъщеря ми иска да учи за готвач. (само кетъринг с руски език )
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия