Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 4

  • 87 023
  • 788
# 735
Имах предвид специалности, които традиционно са с изпити, като правото.
                    Тази година в СУ точно за право се кандидатстваше по описания от мен начин.Внучката участваше в класирането с оценката по АЕ.
Виж целия пост
# 736
Имах предвид специалности, които традиционно са с изпити, като правото.
                    Тази година в СУ точно за право се кандидатстваше по описания от мен начин.Внучката участваше в класирането с оценката по АЕ.

Не вярвам да остане за постоянно така.
Виж целия пост
# 737
Да, първата година езикът се изучава със значителен брой часове, а учебното съдържание по някои предмети от осми клас се усвоява в девети, но това не  прави езика профилиращ предмет, нито означава, че ще се изучават предмети на него. Има доста други профили, при които обучението по език е интензивно.
Има ли някъде списък на училищата/ паралелките в София, в които се преподават предмети на чуждия език (например АЕ) в 9-ти клас? Много, много ще бъда благодарна за такава информация 🌻
Виж целия пост
# 738
Няма такъв списък. Може авторът на темата,ако му се занимава да сложи в първия пост инфо от споделено в темата,което да е валидно за тази година.  Никаква гаранция,че и догодина ще е така- учители напускат,пенсионират се .
Актуално от 133-то , английската паралелка- история и география изцяло на АЕ, химия- отчасти.
Виж целия пост
# 739
127 СУ - на АЕ се учат биология, история и география в 9-ти клас тази година.
Виж целия пост
# 740
В 32-ро - на АЕ - биология,химия,история със сигурност и мисля география.
                      Във 2 АЕГ учеха ,но не помня кои предмети,защото нашата девойка завърши тази година .Кога беше 9 клас Yum
Виж целия пост
# 741
В 32-ро - на АЕ - биология,химия,история със сигурност и мисля география.
                      Във 2 АЕГ учеха ,но не помня кои предмети,защото нашата девойка завърши тази година .Кога беше 9 клас Yum

Здравейте! Като сравнявате 32-ро и 2АГ, кое повече ви допада на Вас и на детето?
Виж целия пост
# 742

Здравейте! Като сравнявате 32-ро и 2АГ, кое повече ви допада на Вас и на детето?
                  Не мога да дам категоричен отговор,защото двете деца се чувстват добре всеки по своему в  у-щето си.В 32-ро класът на младежа е по-добър като микроклимат и отношения.Има повече приятели,харесва учителите си и никога не е бил отличник до 7 клас,а сега учи с желание и е абсолютно самостоятелен и отговорен.Сравнявайки двата класа - младежът попадна в по-добър клас.Соц.статус във 2 АЕГ бе по-висок ,но това май се отразяваше не толкова добре на детето.В 11 и 12 клас се смениха някои учители и девойката ни хич не беше във възторг от новите.Така,че има и доза късмет - какъв ще е самия клас ,в който е детето без значение в кое у-ще е.
Виж целия пост
# 743
Някой може ли да ми разясни как се дават стипендиите за успех - на база успех от предходната година ли или на база срочен успех. И общия бал ли се зачита или има предмети, които не влизат в бала.
Виж целия пост
# 744
Първия срок е на база успеха от предходната година, а втория - на база успеха от първи срок. Влизат всички предмети /включително ИУЧ/, само ФУЧ не влиза, защото там няма оценки.
Виж целия пост
# 745
Значи, ако първия срок завърши с успех над 5.50, в началото на втория срок пуска молба за стипендия така ли?
А каква е сумата?
Синковецът нещо се е мотивирал за висок успех заради стипендията и му обещах да питам тук, че го е срам да пита новата класна Simple Smile
Виж целия пост
# 746
Мисля,че ни казаха 150 лв за стипендия
Виж целия пост
# 747
150 на месец, всеки месец до края на срока, така ли?
Виж целия пост
# 748
Сумата не е фиксирана и се определя от училището. Както и минималния успех, при който се получава стипендия. Колкото повече отличници има в училището, толкова по-ниски са стипендиите и при по-високи критерии се получават. Чак 150 лв. на месец не вярвам някъде да има. В училището на дъщеря ми са 40 лв. за пълно 6.
Виж целия пост
# 749
Значи ще му кажа да си пита в училището.
Много ви благодаря за информацията Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия