🍒Черешката на тортата🍒 - Сезон 16 (Tема 4)

  • 58 100
  • 1 020
# 825
Имах по-големи очаквания,но става.И на мен портретите ми се видяха зловещи. Rolling Eyes Щедри са като оценки,но явно се притесняват да не засегнат домакините.Интересно утре с колко ще оценят Дарина?Ще трябва да е поне по 20точки от всеки.Мисля,че не случайно оперната прима е в петък,по сценарий.Аз много си падам по стъкларии и ходя по ВУ. Най-предпочитани са ми точно със стъкларии,вещи от интериора,мебели,антикварияти.За съжаление няма много такива магазини у нас.Разглеждам дълго,ако има какво разбира се.Там съм  засичала  две дами преди 2-3год.С времето завързахме разговори и от тях знам за модата със супниците.Даже не знам дали е мода.На някои просто им е страст,както на други порцеланови и керамични чайници.Примерно.Но тези с това съм ги запомнила.Едната купува цели сервизи със супник.Ако има само самотен супник,пак купува.Единият път купи два.
Виж целия пост
# 826
Аз много си падам по стъкларии и ходя по ВУ. Най-предпочитани са ми точно със стъкларии,вещи от интериора,мебели,антикварияти.За съжаление няма много такива магазини у нас.Разглеждам дълго,ако има какво разбира се.Там съм  засичала  две дами преди 2-3год.С времето завързахме разговори и от тях знам за модата със супниците.Даже не знам дали е мода.На някои просто им е страст,както на други порцеланови и керамични чайници.Примерно.Но тези с това съм ги запомнила.Едната купува цели сервизи със супник.Ако има само самотен супник,пак купува.Единият път купи два.

Имаше до преди няколко години такъв доста голям магазин на Ботевградско шосе, стоки втора употреба от Германия. Всякакви домакински неща, мебели, порцелан, сервизи, декорация, лампи, стъкларии и т.н., стока предимно от периода 60-те до 90-те години. Намираше се до бензиностанция ЕКО, но го затвориха.
Виж целия пост
# 827
Един път го видях от колата.Да,ама през седмицата ми е далече.Така,а днес,а утре,така и никога не стигнах до него.Беше огромен.Предимно в центъра ги разглеждам.Някои бързо ги местят,а други още по-бъзро ги затварят.''Холандеца'' много дълги години имаше физически магазин,но покрай ковид вече само онлайн.Последно мернах един нов за мен на "Екзарх Йосиф'' преди пазара,но ми беше много студено и не влязох.Пише,че са швейцарски стоките.Ще го видим.
Виж целия пост
# 828
Портретите бяха добри - черно-бяла арт фотография 😍
Вечерята - нищо особено. Само картофената салата ме заинтригува 😉
Не знам за какъв протокол говорят, но в Англия, примерно, супата е част предимно от вечерното меню.
Както казват французите, англичаните нищо не разбират от хубава кухня 😂😉
Колко често, когато сме на гости или имаме такива по някакъв повод вечер се сервира супа? / освен, ако не сме на гости на мама 😉/
Виж целия пост
# 829
Аз не разбрах тия ножове що му ги изпратиха?
Виж целия пост
# 830
Беше излишно това с ножовете....,а и никой готвач не би ги дал,за да ги ползва някой неопитен...
Виж целия пост
# 831
Българина не припознава супата за официално вечерно меню.
За обяд по може. Сутрин за изтрезняване също. Но вечер... Вечерта е за салати, туршии, мезета, основното да е с месалаци и вино и ракия.
Аз обичам супи. И да си замезвам с тях. Таратор с мастика. Шкембе с ракийка. Но не ги предлагам на гостите. Те очакват друго. Крем супи пък ептен. Да не говорим, че на мен крем супите ми приличат на разредено бебешко пюре. Брр. Хич не ги обичам.
Виж целия пост
# 832
Нямах идея,че на вечеря не се сервират супи.Не съм предлагала на гости,защото наистина никой не очаква да се разлива супа по чиниите.Иначе вкъщи супите редовно присъстват на вечеря.Обожавам ги.
Виж целия пост
# 833


Черешката на тортата (13.12.2021)
Сезон 16 Епизод 59










Тези линкове са без реклами,
отварят се и в чужбина.

Скрит текст:
За МОБИЛНИТЕ, не са нужни добавки,
но за да се отворят в браузър на КОМПЮТЪРА,
трябва да се инсталира разширението HLS плеър
.

за Хром




за Мозила -



В спойлера е показано, как се отварят тези линкове.
Виж целия пост
# 834
Тази вечер очаквам грандиозна вечеря.
Дарина ще се представи блещящо.
Виж целия пост
# 835
Това завитото в черно зад стола на Чучков кво беше?
Виж целия пост
# 836
Всички с лакти на масата 🙂
Виж целия пост
# 837
Това завитото в черно зад стола на Чучков кво беше?
Фотографско платно. Сядаха пред него, за да ги снима.
Виж целия пост
# 838
Всички с лакти на масата 🙂
Нали?Rolling Eyes И аз го правя понякога,но когато съм в кафене и не се чуваме добре с човека отсреща.Иначе ръцете са ми в скута,защото от преди ковид,не обичам нищо чуждо да пипам,да се опирам случайно.Мразя и някой да ме докосва дори случайно.Не броим случаи,когато с приятели или роднини контакта не ме притеснява.Дълги години ми беше проблем да се ръкувам с хора,когато трябва.Не ми е приятно.Покрай вируса и ръкостискането отпадна.
Виж целия пост
# 839
Тази седмица „Черешката на тортата“ ще завърши със своеобразен галаспектакъл. Компанията ще пристъпи в истински храм на добрия вкус, но в него има правила, които не се нарушават току-така. Дарина Такова ще „разходи“ зрителите в прекрасния си дом и ще им покаже помещението, в което грижливо пази артефакти от своята кариера на световната сцена.

Менюто, с което ще посрещне своите гости, е вдъхновено от нейната колежка и приятелка Йоланта Делибозова – Йоли. То включва „Коледно капрезе“, предястие – тиква „Хокайдо“ с камембер и песто, основното ще бъде печено свинско с лимонов сос, ирландски соден хляб и лешникова шафранова торта – истинско произведение на изкуството.


Май е ясно кой ще спечели.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия