Мами в Италия - част 25

  • 16 175
  • 283
# 120
Аз пък искам да ходя на работа !
Тук времето днес беше повече от хубаво едно топло и ние естествено се възползвахме да направиме една разходка .
Ето ги моите бандитки
   
Виж целия пост
# 121
ОО Лени  и аз се радвам теб да те видя!!!! Губиш ми се КАКАААА  Sunglasses Sunglasses Laughing
Аз съм добре, благодаря ти за въпроса, влачим някак си напред в ЖивоТО  Grinning
нещо ме е налегнал мързела от това време  Mr. Green ама мисля след малко да ходя да се обличам за WORKK, преди това ще хапна една супичка и потеглям колкото и да не ми се иска  Crazy за разлика от Даниииии, ей какви сладурки са Щеркитееее суперррр  Sunglasses Живи и здрави да са и много да те радват !

 Ох леле , аз не знам какъв съвет да дам на момичето, не си е работа да се идва в Италия с цел нелегален престой, много е трудно без документи, да не кажа адцки ....  Confused  квартира не може да се намери, да не говорим за работа, а и език ако не знаеш  #Crazy Така че това пермесо за туризъм, не върши работа newsm78
Виж целия пост
# 122
Мерси Лейди !
Наистина е бая трудно в началото .
Но ние рискувахме .
Гадното е като са двама ако е само един и то мъж все някакси се справя , но жена е по-различно .
Аз 7 месеца си стоях в БГ докато мъж ми намери къде да живеем и си намери работа , чак тогава дойдох .
Гадното е като се разболееш , че и лекарствата за да си купиш имаш нужда от рецепта .
Освен това сега идва и зима та не е много лесно да се спи на вън ако се наложи .
И нашите покупки са около 80-100 еуро на седмица без нещата за децата .
С тях е към 130 .
Виж целия пост
# 123
Уф, как да ви кажа, не че е на живот и смърт ако не заминем в Италия, но просто не можем вече да живеем тук, направо толкова депресиращо ни действа тази неразбория в БГ. Всичко е толкова скапано, че искам да си хвана партакешите и БЕГОМ............
А по принцип аз не мога да си представя да живея дълги години далеч от родината си, но тази роди за момента е невъзможно да се живее. Sad
Зная че съм недостатъчно информирана за процедурите и държавата и нейните правила, но да ви кажа уж големият интернет достъп няма кой знай каква информация за тези неща.
А иначе знам че ако отидем ще търсим една стаичка с нисък наем ,и без много екстри , само да има баня и тоалетна , и по възможност едно удобно легло, зная че ако си намеря аз работа няма да е нещо повече от чистачка, но и на това съм готова............,
Има възможност да открием италианец от гр.Равена ,който преди доста години е бил в БГ , бил е дезертьор, и е живял близо 9-10 месеца у бабата на приятелят ми, той им е бил мн благодарен и след години е идвал у тях заедно със жена си на гости.
Но дали е жив................ незнаем
Дано да го открием и да ни помогне, защото без сигурен човек в Италия явно няма да успееем!
Simple Smile
Благодаря ви че се опитвате да ме светнете по моите въпроси.
Та има ли някой  който знае нещо за Равена , гледах на картата че пак е в Сев,Италия?
Simple Smile
Виж целия пост
# 124
Уф, как да ви кажа, не че е на живот и смърт ако не заминем в Италия, но просто не можем вече да живеем тук, направо толкова депресиращо ни действа тази неразбория в БГ. Всичко е толкова скапано, че искам да си хвана партакешите и БЕГОМ............
А по принцип аз не мога да си представя да живея дълги години далеч от родината си, но тази роди за момента е невъзможно да се живее. Sad
Депресиращо, скапано, неразбория...
Това, което е пишеш е ужасно тъжно, но за съжаление ужасно вярно Sad

Аз лично не мога да ти дам някаква конкретна информация за Равена.
Бих искала да допълня нещо за ваденето на разрешително за престой с цел туризъм (permesso di soggiorno per turismo). Сонита беше писала, че ваденето на такова пермесо й е струвало общо 400 евро! Аз съм си вадила такова пермесо със сигурност над 5 пъти и никога не ми е струвало нищо повече от стандартната такса, която се изразява в купуването на marca da bollo (гербова марка). Лени беше писала колко струва, не е много. Да, трябва да се прави и застраховка, но застраховката се прави още от Бг и за максималните 90 дни струва към 90 лева. Изисква се известно количество документи, които трябва да са легални и обосновани - това е безспорно!!! Но не мисля, че самата процедура по вадене на пермесо и набавянето на тези документи е чак толкова сложно и невъзможно.
Ако има човек, който да ви "приюти" на неговия адрес и да гарантира, че ще сте на негова издръжка, на практика от вас не се изискват никакви документи, освен ксерокс копие от паспорта и снимки! Няма нужда от депозит в банка. Всички документи, които се изискват засягат гаранта. Достатъчно е гарантът да обяви доходите си - заплата или пенсия + извлечение от банковата сметка - и те да са достатъчни за издръжката на всички ви. Но какво означава достатъчни не знам. Трябва къщата, в която да живеете да е на име на гаранта и да покаже последната разписка за платени данъци и такси по къщата (ici). Ако не е собственик, трябва да покаже договора за наем, но този случай не нашият и не ми е познат.
На ваше място, щом толкова много искате да опитате, бих се замислила за варианта заминаване за 1 месец, най-много два, за да се види на място кое, как седи. Опознавателна разходка с цел преценяване на ситуацията, проверяване на вече наличните контакти и евентуално създаване на нови. Може би в такъв случай би било разумно да замине само единия от вас и да не се зарязват работа и всички възможности в Бг.
Виж целия пост
# 125
VeselinaMN, не знам в кой град сте, но според мен помислете добре, от това което видях положението в България е много по различно отпреди години и повечето българи тук са на мнение , че в България е по добре от Италия  Peace
Лейди, мързела и мен ме е погнал ама мъжо не ме оставя да мързелувам, станал е бетер от български зет последното му хоби е виното превърнарл е едната маза във винарна

а другата в тавернета




и съответно аз бях пръв помощник  Crazy
айде лек ден че днес съм на заболекар   bouquet
Виж целия пост
# 126
Добро утро!
Радвам се, че ви харесва как се получава апартамента. Детската стая има работа по нея, а в банята няма още аксесоари, както и няма огледало в коридора. Като приключим с всичко, ще ви доснимам... Laughing
Виж целия пост
# 127
А иначе знам че ако отидем ще търсим една стаичка с нисък наем ,и без много екстри , само да има баня и тоалетна , и по възможност едно удобно легло, зная че ако си намеря аз работа няма да е нещо повече от чистачка, но и на това съм готова............,
Tака обаче не се живее щастливо, където и да си Rolling Eyes
Виж целия пост
# 128
Klemy, много е красиво определено си е струвало усилията Peace  bouquet
А иначе знам че ако отидем ще търсим една стаичка с нисък наем ,и без много екстри , само да има баня и тоалетна , и по възможност едно удобно легло, зная че ако си намеря аз работа няма да е нещо повече от чистачка, но и на това съм готова............,
Tака обаче не се живее щастливо, където и да си Rolling Eyes
много е стресиращо и унизително  Sick
Виж целия пост
# 129
Клеми, още не съм ти разгледала снимките. Отивам!

Зайче, леллеее каква таверна сте спретналиии! Ма дай по-едри снимки, де! Laughing Нещо ми се губят детайлите Shocked Wink
Виж целия пост
# 130
VeselinaMN, не знам в кой град сте, но според мен помислете добре, от това което видях положението в България е много по различно отпреди години и повечето българи тук са на мнение , че в България е по добре от Италия  Peace
Лейди, мързела и мен ме е погнал ама мъжо не ме оставя да мързелувам, станал е бетер от български зет последното му хоби е виното превърнарл е едната маза във винарна
а другата в тавернета

айде лек ден че днес съм на заболекар   bouquet


 Shocked Shocked
айде сега, тука 4е е калпава ситуацията е вярно, ама в България да е по_добре, а мерси Naughty
Що седят тук тогава, да си се върнат на хубавото Thinking

Що се отнася до мързела... ай, и мен ме е хванало едно есенно настроение... да можех само да спя и да обикалям магазини най_ЩеШе да ми е добре, ама нейсе Tired

лек ден на вси4ки

пп. Влади къде из4езна? newsm78
Виж целия пост
# 131
... да можех само да спя и да обикалям магазини най_ЩеШе да ми е добре, ама нейсе Tired
Как успя да опишеш абсолютната идилия с толкова малко думи? Laughing

Клеми, много хубаво е станало! Никол е страхотно сладурче, кацнала върху онова столче Simple Smile
Виж целия пост
# 132

 Shocked Shocked
айде сега, тука 4е е калпава ситуацията е вярно, ама в България да е по_добре, а мерси Naughty
Що седят тук тогава, да си се върнат на хубавото Thinking
и аз това ги питах отговора беше , че хората там ги гледат с други очи , че повечето изплащат апартаменти и издържат родата и нали знаеш, че колкото повече години си навън по трудно се връщат







Виж целия пост
# 133
Зайче, леллеее каква таверна сте спретналиии! Ма дай по-едри снимки, де! Laughing Нещо ми се губят детайлите Shocked Wink
снимките не са кой знае какво  Embarassed Rolling Eyes
Виж целия пост
# 134
Добро утро и от мен  Hug Как сме днес?  Grinning
Тук пак е облачно ... уфффааа  Tired

Пиколина, не знам как си ги правила тези пермесси, но ме нямаше начин да ми излезе по-малко от 400 еуро като се има предвид, че само затраховката е един куп пари. На мен свекърва ми ми я прави, във фирмата, в която е работила преди. Застраховката от БГ не покриваше всичко и правихме точно тази в последствие, с абсолютно пълно покритие. Отделно правихме полица за парите, нужни за 3 месеца - бяха над 3000 еуро като гаранция. Всичко това за Куестура ди Милано. В Южна Италия например почти никой не ги прави тези пермесси и нещата са мнооого по-различни, от това, което знам от мои приятелки омъжени там/, които не пишат тук/.

А България въобще не етова, което беше преди, стандарта е много висок на много хора! Не вярвам само моето обкръжение да е такова, защото виждам, че като цяло стандарта на живот е доста променен. А за София да не говори, мои познати там започват със стартова заплата 700-800 лева, с повеишение много скоро след това. Мнгоо мои приятели работят в международни фирми в София и вземат заплати почти колкото италианските. Аз имам къща, вила, а семейството ми има 3 коли, ако имахме такива заплати в Бг, с удовволствие бихме се преместили с мъжо там  Laughing 
Аз познавам доста италианци във Варна / от София не за съжаление/, които си работят и живеят супер там и въобще не искат да се връщат на стреса италиански.
На мен си ми е добре тук, но в много отношения в Бг си е много по-добре, ако имаш хубава работа
Дълго стана, но исках да споделя. Сто процента всички имат различно мнение по въпроса-и точно това им е хубавоото на форумите, всеки да споделя лично мнение от опит и наблюдения.

До после от мен, че имам доста работа
Бачи и аббрачи   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия