Мами в Италия - част 25

  • 16 172
  • 283
# 75
Аз нямах намерение да гласувам. И тази сутрин даже се събудих с мисълта, че няма да гласувам, понеже няма подходящ кандидат. Обаче следобед размислих и в крайна сметка пуснах бюлетинката. Гласът ми е глас в пустиня, ама реших да покажа, че все пак има и хора, които НЕ гласуват за Първанов и Сидеров!
В българското интернет пространство бяха пуснали агитации:
Първанов + Сидеров = Пърдеров.
Гласувайте срещу Пърдеров! Mr. Green
Ами аз това направих.
На балотажа НЯМА да гласувам. Този избор ми е невъзможен Naughty
Много добре написано.
И аз гласувах горе-долу по същите причини.
Съвестно ми е да не гласувам, имаме това ПРАВО, ами да го приложиме.
Според мен, хората в чужбина могат да виждат нещата в родината си под друга светлина, и това го намирам за положително. 
Много тъжно,  че в България подминават така леко едни избори.
А на балотажа, и аз няма да ходя.
Виж целия пост
# 76
Ситуацията с изборите наистина ми се вижда абсурдна. Не съм вярвала, че могат да се намерят толкова промити мозъци да гласуват за Сидеров. Ама явно съм сбъркала....
На мен ми се струва, че голяма част от хората в България са станали вече много озлобени и цинични, особено по отношение на политиката. На тези Сидеров им отговаря на маниерите и на ищаха.

Вале, дано се оправи котето! Ние вече второ куче отглеждаме така - в двора на кооперацията, където живея в София. Ми и те душа носят, как да ги оставиш да умрат от глад и студ Sad

Лени, посолството ни има сайт. Ако ме изчакаш да се сетя, ще ти го напиша Laughing Ако не ти се чака, провери на сайта на българия-италия. Там има инфо... Ама сега ми идват едни съмнения дали не беше посочен само телефон newsm78

Клеми, разбрахме се значи Wink
Виж целия пост
# 77
Посолството ни няма сайт.
За изборите, ако има много желаещи да гласуват се отваря секция. Май е нямало такива.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 78
Поради големия интерес към мойте леко поиталианчени рецепти, ето ги:

/обаче пропорциите си ги решавате вие ей/

Мусака
картофи
сурова саламелла (само месото де) или рипиено ди саламе сурово
кайма
чубрица
лук
червен пипер
малко зелена чушка по желание
морков
полпа ди помодоро или помодори пелати
червен пипер
заливка - кисело мляко, 3 яйца, 1 л. брашно

Запържвам в голям съд на бавен огън нарязаните лук и морков. Прибавям месото от саламеллата (рипиеното) + същото количество кайма (тоест рипиено 50% кайма 50%), чушката, запържвам и оставям да поври към 15 мин на бавен огън, прибавям доматите, чубрицата, червения пипер.
През това време картофите, нарязани на кубчета, с водичка, олио и сол се пекат в тава, покрита с фолио, около 15 мин.
След това се изваждат, маха се фолиото, върху тях се излива месната смес, размесва се внимателно да не се разкашкат картофите и се мята отново във фурната.
Приготвя се заливката от 1 кис. мляко, 1 л. брашно и 3 яйца.
След 10-на мин тавата се вади, залива се със заливката, връща се обратно. Пече се до порозовяване на заливката.

Гарантирам повсеместно изяждане, плюс бис и трис.


Огретен
картофи
бешамел 2 пак. по 500 мл
фета сирене


Картофите както съм обяснила за мусаката, под фолио във фурната и т.н.
Изваждат се, върху тях се наръсва щедро сирене, намачкано на ръка, и се излива бешамела. Пече се до порозовяване. Може освен бяло сирене да се прибави и някое жълто  Wink от местните, асиаго, формаджелла и т.н., настъргано  Wink
Айде приятно  Wink

Готова съм да давам разяснения  Wink
Виж целия пост
# 79
Посолството ни няма сайт.За изборите, ако има много желаещи да гласуват се отваря секция. Май е нямало такива.  Twisted Evil

Vesi izprevari me  Peace
Виж целия пост
# 80
вижте как го храня Дамианко:
http://vignuzzi.multiply.com/photos/album/40


Миленка, ами рецептата... нормална. ще се сетя и ще пиша по-късно за нея.


Лени, като гледам, Дамианко не е останал гладен, да не го мисля значи  Wink
Виж целия пост
# 81
Посолството ни няма сайт.
За изборите, ако има много желаещи да гласуват се отваря секция. Май е нямало такива.  Twisted Evil

 ми аз съм ег... си странния човек. искам да гласувам много
ама как да разбера дали в Болония има желаещи.. толкова студенти има.


весна, а ти как ги получаваш тия имейли за бг култура в ИТ?
аз мн. искам да имам информация кой идва, къде, какво и как....
моля да ме осветлиш.
не може да идват разни състави и тн и да не минават през болония... мечтая си някакви неща аз...

Виж целия пост
# 82
Мъжо сега пак ме навива да ходим на някоя бг вечер в Милано, на мен ми е удобно четвъртък или петък. Някой от вас реши ли дали ще ходи?

.. аааа, пак за манджи се говори тук, аз режим се пробвам да пазя, уж  Laughing
Виж целия пост
# 83
да ви се похваля, а после ще постна и снимка:

нали донесох от семенцата на татко бог да го прости домати...
и аз много им ревах на тия семенца , той ги надписал с почерка си...
и тук нашия комшия градинар толквоа  ми напомня за татко и реших да дам семенцата на него
днес ми подари първия домат! ломски домат във Форли. тежи 600 грама, малко е късно, бледичък е, но сега ще му извадя семенцата и ще имам още ... за догодина, когато ще се пробвам... мило ми стана, все едно нещо от татко ми  имам...


мусаката:
картофи на кубчета
кайма
домати
чубрица и др. подправки

запържва се каймата с подправките и доматите, прибавя се към нарязаните в стъклената тавичка ( единствената ми) картофи, залива се с вода да се покрие и се пече, но да остане по-мокро. да няма вода, но да не е сухо.
после се прави заливка от яйца, кисело мляко, малко сол ( брашно май не се слага, не помня), и запичаш.
това е, мусаката е вкусна, когато е 'мокра' и току що направена.


Вале, ако имаш по-засукана рецепта - давай Peace
Виж целия пост
# 84
Мъжо сега пак ме навива да ходим на някоя бг вечер в Милано, на мен ми е удобно четвъртък или петък. Някой от вас реши ли дали ще ходи?

.. аааа, пак за манджи се говори тук, аз режим се пробвам да пазя, уж  Laughing

Сонче аз много исках да отида да видя спектакъла на момичетата на Нешка ама разбрах че е утре пък аз съм сама с Джулия понеже Ди Рока е командировка  Confused
Все забравям да ви кажа: в Есселунга намерих копър.Пресен,съвсем като нашенския  Peace
Виж целия пост
# 85
Мъжо сега пак ме навива да ходим на някоя бг вечер в Милано, на мен ми е удобно четвъртък или петък. Някой от вас реши ли дали ще ходи?

.. аааа, пак за манджи се говори тук, аз режим се пробвам да пазя, уж  Laughing

Сонче аз много исках да отида да видя спектакъла на момичетата на Нешка ама разбрах че е утре пък аз съм сама с Джулия понеже Ди Рока е командировка  Confused
Все забравям да ви кажа: в Есселунга намерих копър.Пресен,съвсем като нашенския  Peace


Мен пък сега мъжо ми каза, че ще ходи пак в Реджо Емилия петък!
Значи може да идем в четвъртък, но пък тогава сме канени на фиерата за обзавеждане ...
Утре и аз не мога, а видях, че Нешка е точно тогава

Сериозно ли за копъра???? Ние бяхме в Есселунга пред 10-ина дни и не видях, ама не съм търсила де. Тя свеки пазари там, че и е близо, та мен най-удобно ми е Ил Джиганте и Ипер, донякъде
Виж целия пост
# 86
Да ви кажа, моята свеки пак се прояви  Grinning ама в добрия смисъл, де. Идваха в събота на вечеря, та мъжо им готви едни страхотни неща с кестени, бр. зеле, меса и тем-подобни. Свекъра ми донесе страхотно павийско винце, а свеки ми купила милата от онези апликации за ноктите  Crazy Похвалих се  Flutter
Виж целия пост
# 87
da, namerih info w bg-italia.com
Виж целия пост
# 88
Lennie, регистрирай се в саита Бг-Ит и ще ти пращат  редовно инфо  Peace
Ако искаш да ти препратя на лични цялата информация за бг дните в Милано, няма проблем
Виж целия пост
# 89
Мъжо сега пак ме навива да ходим на някоя бг вечер в Милано, на мен ми е удобно четвъртък или петък. Някой от вас реши ли дали ще ходи?

.. аааа, пак за манджи се говори тук, аз режим се пробвам да пазя, уж  Laughing

Сонче аз много исках да отида да видя спектакъла на момичетата на Нешка ама разбрах че е утре пък аз съм сама с Джулия понеже Ди Рока е командировка  Confused
Все забравям да ви кажа: в Есселунга намерих копър.Пресен,съвсем като нашенския  Peace


Мен пък сега мъжо ми каза, че ще ходи пак в Реджо Емилия петък!
Значи може да идем в четвъртък, но пък тогава сме канени на фиерата за обзавеждане ...
Утре и аз не мога, а видях, че Нешка е точно тогава

Сериозно ли за копъра???? Ние бяхме в Есселунга пред 10-ина дни и не видях, ама не съм търсила де. Тя свеки пазари там, че и е близо, та мен най-удобно ми е Ил Джиганте и Ипер, донякъде

Сон4е в наШата Есселунга там където е Щанда със зелен4уците има и хладилен Щанд,където има всякакви подправки,розмарин,салвия,босилек и там имаШе плик4ета с пресен копър,отгоре пиШеШе Ането ама си е то4но като наШенския  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия