Ваканцията след ОСМИ клас - част 3!

  • 31 939
  • 757
# 330
Ред, опитах в началото....та той се отказа от плуването, а беше добър, много добър, заради колелото..после не ми остана нищо друго освен да му помагам поне за безопастността с колелото...така или иначе си намираше начин да кара - приятели му давали, даже ми го заявяваше. Няма как да съм 24 ч до него...

Просто растат. В един момент ще имат и законовото право и за покупка на кола и за носенето на отговорност..Как бих го спряла, ако той иска, наистина не виждам начин - лошото е, че го знае това 😣
Виж целия пост
# 331
O, Air, няма шанс да го спреш, ясно ми е. Дано се пренасочи към нещо друго след време, че на теб да ти е по-спокойно.
Не знам, аз просто съм голямо шубе за такива неща, но то като му се наложи на човек - свиква някак. Предполагам. 🙄
Виж целия пост
# 332
Би било супер, но мъжът ми няма да го пусне в мюсюлманска страна. Аз съм ходила и преди години, последно с една приятелка ходихме в Истанбул. Толкова ѝ бях разказвала, че здраво я запалих. Но мъжът ми като американец, особено работил в мюсюлманския свят, е категорично против.

Турция все пак е светска, а не религиозна държава, че и член на НАТО, американски съюзник. Какво има мъжът ти като американец против Турция?
Виж целия пост
# 333
Светска или не, но година след последното ми посещение имаше бомба точно в част най- посещавана от туристите. Страх го е.
Виж целия пост
# 334
Музеят на Коч в Истанбул е хубав и аз го препоръчвам. И ние изкарахме цял ден в него (а бяхме предвидили 3-4 часа, останалите от компанията не очакваха да има много за гледане, но останаха приятно изненадани Simple Smile )
И в Букурещ има добър технически музей. Малък и стар, но правен с любов. (Даже румънците не можем да настигнем) А природо-научния им музей е забележителен. Скоро го обновиха. Информацията е на таблети, но във всеки раздел има 3D фигура на животни и брайлов текст. Много детайли ме впечатлиха.
Ако минавате през Загреб, не пропускайте и техния музей на техниката. Има много добра минна галерия и демонстрации на всички изобретения на Тесла. Вкарват човек от публиката те Фарадеева клетка.
Само ние нищо си нямаме. В нашия технически музей , ако въобще човек уцели работно време (ние 10 години не успяхме и добре, че има нощ на музеите Simple Smile ) може да види - един стар автомобил, колело, шкаф с храна за космонавти, два мини модела на воденици и още 10 дреболии. Нищо интересно. Ако поискат , всички заводи, хора биха им дали експонати, но няма мисъл и желание... Тъжна история...
Виж целия пост
# 335
Ние пък си имаме музей на комунизма, в МОЛа във Варна, че и восъчни фигури има. На мъжа ми му беше много интересно и водеше и колегите си и всички роднини които дойдоха.
Виж целия пост
# 336
Как да си нямаме? Не е уау, но все пак имаме Музейко за малките и един за по-големите, на Цариградско, как се казваше...?

Най-добрият такъв музей, в който съм била е Немо, Амстердам. Уж е детски, а компания само възрастни откарахме там 4 часа. Наука в действие, предимно под формата на игри, страхотно е.

И ние спряхме да ходим в Турция откак е Ердоган на власт. Не че ни е страх, просто не одобряваме политиката и бойкотираме. 🙄

Музеят на комунизма във Варна ме изненада много приятно. Върна ми мили детски спомени, които бях забравила.
Виж целия пост
# 337
Във Варна, препоръчвам подводница Слава. Намира се в Белослав, до стъкларската фабрика и музея на стъклото.
Респект, че успяха да я съхраняти да я превърнат в музей. Уникално е!
По-голямата е от Истанбулската, по-стара, като оборудване.
Миналата събота, в предаването Ничия земя имаше уникален филм за подводницата!
Ох, сигурно съм била моряк в предишен живот Simple Smile
ПП: Добавям малко снимки Simple Smile

Торпедния отсек

Може да погледнете през перископа

Кухнята
Масата за хранене на офицерите, която е била и операционна маса
Радиостанцията
Навигационния пост
Водолазен костюм, с който може да се евакуират през торпедния отвор
Виж целия пост
# 338
Снощи бях за поредна вечер потърпевша от любителите на дрифт. Почнаха по време на дискусиите тук и продължиха още поне два часа  При нас през лятото е ужас през нощните часове, не може да се спи. Трябва да има повече лицензирани писти и да го правят на специални за целта места. Но тъй като познавам "момчетата", които го правят, си мисля, че на писта не биха искали. Те трябва да се покажат, да изнервят околните. Най- тъжното е, че някои от тях са вече на по 40 и кусур години, а се държат като хлапаци.
Виж целия пост
# 339
Добро утро. Може ли бърз въпрос - 3- то класиране през системата ли е? Познато дете се оказа неприето никъде, заради това, че майка му го е оставила само да смята балове и да реди желания.
Виж целия пост
# 340
Добро утро. Може ли бърз въпрос - 3- то класиране през системата ли е? Познато дете се оказа неприето никъде, заради това, че майка му го е оставила само да смята балове и да реди желания.
Да, през системата е. И аз имам такова познато дете.
Виж целия пост
# 341
Май само за неприетите в мон-ско училище е през системата, за другите е през гнездо. Т.е. в случая на твоите познати ще е през системата. Това е голям бонус за приетите към мк или чу - могат да играят без риск.
Виж целия пост
# 342
Това дете е кандидатствало и в Гимназията по полиграфия и фотография, но не е прието. Какво да я посъветвам - да пусне през системата наново желания и отделно да ходи в училищата към МК?

Уф, тя като не се е явявала на изпити за МК, няма смисъл да ходят.
Виж целия пост
# 343
А, тя е през системата, да. Имах предвид, че децата, приети към МК или ЧУ в системата със същия статус - незаписан и също могат през системата. Дете записано в нег и искащо в смг (примерно) трябва да се отпише, за да играе (през гнездо) и си губи мястото, което е риск. Докато дете, записано в чу или мк нищо не губи да пробва през системата.
Успех на детенце!
Виж целия пост
# 344
Citron, върнах си Ничия земя от миналата събота. Simple Smile Много неща научавам от тази тема. Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия