Топло лято е, слънчице пече, малко февруарче скоро пола си ще издаде!- Тема № 2

  • 34 006
  • 737
# 255
А аз така и не попитах за пола на бебчето. Simple Smile
Виж целия пост
# 256
Добро утро, момичета!
Съчувствам ви с това повръщане. Пробвайте Neo Bianacid, Емил, Вомитосхил, все нещо трябва да помогне.
Моят преглед вчера мина супер, бебо го премериха 11 г.с. и 3 дни, а миналият петък беше 10 г.с. Фъстъчето е 4 см Heart
Доктор Вецев потвърди мнението на д-р Калчев от миналата седмица, че е момче Simple Smile.
Честно казано, почвам малко да си отдъхвам и да повярвам, че този път най-накрая всичко ще е наред до успешен финал. Само другата седмица да ми мине скрининга. Още се двуомя за пренатален тест, ту решавам , че ще го правя, в крайна сметка пари се намират, ту преценявам, че по-добре да се дадат за друго, сигурно следващата седмица ще взема окончателно решение Blush
Виж целия пост
# 257
Туко що се събудих да повръщам. Снощи късно вечерта пак ми стана зле и повърнах, а днес се събудих и едвам стигнах до банята. Това от бременността ли е? Нали уж сутрешно...сутрин ми е добре и вечер почва ужаса.

Искрено съчувствам! Аз тази сутрин повръщах много,защото усетих неприятна миризма в банята, много ми беше неприятно,цялата се изпотих, сега се чувствам като болна, добре,че е петък, нямам търпение да си лежа вкъщи на хладно!
Виж целия пост
# 258
Туко що се събудих да повръщам. Снощи късно вечерта пак ми стана зле и повърнах, а днес се събудих и едвам стигнах до банята. Това от бременността ли е? Нали уж сутрешно...сутрин ми е добре и вечер почва ужаса.
И на мен ми става по-зле вечер. Въобще не мога да ям на вечеря. За щастие нощем си спя. Сигурно мъж е решил, че само сутрин може да става лошо.
Виж целия пост
# 259
Здравейте, момичета!
Включвам се и аз в тази прекрасна темичка 😍 с термин 04.02.22 г. в момента съм в 10+6, вчера бях на преглед и всичко е наред, направо се изумих как бебчето за 2 седмици е пораснало толкова много. Е, прилича ми на извънземно все още, но е сладичко. Прикачвам снимка да го видите и вие 😃

По повод повръщането- аз не повръщам обикновено, но вчера вечерта ММ си беше направил някакво месо на скарата и само от миризмата, ми стана много зле и повърнах за мое учудване, защото без месо аз не сядам на масата, но сега се усещам как постепенно започвам да си променям обичайното меню.
Стана много дълго..
Виж целия пост
# 260
Ооо много добре те разбирам Галина Simple Smile Аз съм човекът, който нямаше хранене, на което да седне без месо - закуска, обяд, вечеря и заради спорта ядях още повече месо, не само като ми се ядеше. Сега тук откакто съм бременна, не мога да помириша месо. Ям само постно и мнооого рядко нещо под формата на кайма мога само или пилешка супа. Изобщо мъжът ми като си поръчва някакви меса по заведенията избягвам дори да му гледам в чинията. Даже се шегувахме, че аз не пия и не пуша и хората по това няма да познаят, че съм бременна, ама по това, че не близвам месо, може и да се усетят, че нещо не е наред Grinning
Виж целия пост
# 261
Галина, как 10+6 и термин 04.02.? Моят термин е 05.02. и съм в 13+3.
Виж целия пост
# 262
Точно това се чудех и аз - в момента съм в 10+3 и терминът ми е 23....това е почти 20 дена по-късно...
Виж целия пост
# 263
Галина, как 10+6 и термин 04.02.? Моят термин е 05.02. и съм в 13+3.

Вероятно на по-късен етап ще се измести. Моят цикъл е много нередовен- съответно и овулацията ми е била по-късно. Положителн тест ми отчете 2 седмици след закъснение 🤷♀
Виж целия пост
# 264
А за резус фактора - ако няма антитела, изследвания всеки месец ми се струват излишна параноя. За да се образуват антитела, трябва да се смесят някак кръвта на майката и бебето - обикновено става при аборт, раждане, амниоцентеза, някоя травма - трудно ще се изпусне. Даже при раждане без да се сложи инжекция rhogam вероятността да се сенситизира майката е под 20%
http://www.betterbirth.com/rh-negative.html
За всеки случай може да се сложи инжекция около 28 седмица. Но моята лекарка каза, че няма нужда.
Вече ако има антитела, се изследва всеки месец. Но и тогава има какво да се направи, не е безнадеждно положението. Дори съм чувала за кръвопреливане на бебето, докато още не е родено.
Накратко - добре, че ще раждаме сега, а не преди 50 или 100 години.
Виж целия пост
# 265
Аз съм раждана от майка с - Rh, пък аз съм +Rh преди 32г. не е имало антитела, обаче раждането е било тежко (форцепс, оплетена пъпна връв, на сухо) и тогава са и сложили анти д гамаглобулин, и двете сме добре
Виж целия пост
# 266
Благодаря за новата тема, дано я изпишем с положителни емоции.
Виж целия пост
# 267
Записвам се и аз със сериозна непоносимост към месото. Преди ми се ядеше много повече, сега не.
Виж целия пост
# 268
На мен месото никога не ми е било любимо, нито преди нито сега. Предпочитам си зеленчуците и евентуално ако има месце да е пилешко Blush
Виж целия пост
# 269
Растат бебоците Heart . Преди два дни ( 9г 6д ) моят бебок го измериха 2.8 см Simple Smile
 Аз си хапвах всичко преди, но сега усещам едно отвръщение към месото. Наблягам на здравословно хапване и сезонни плодове, дори сладко не ми се яде, което ми е странно. Уж бях голяма лакомница
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия