Топло лято е, слънчице пече, малко февруарче скоро пола си ще издаде!- Тема № 2

  • 34 006
  • 737
# 450
Докторът е в отпуска до утре. Отиваме на ехограф по-късно днес. В петък бебетата бяха добре. Но цял ден в събота бях зле с главата, а сега и зацапване.
Виж целия пост
# 451
Тео спокойно! Мен глава ме боли почти през ден, ама адското главоболие си е, не мисля, че имат общо двете неща.
Виж целия пост
# 452
И мен честичко ме боли глава, даже се притеснявам дали е нормално. Аз като цяло, откакто се помня, винаги съм имала често главоболие, правила съм изследвания, всичко е наред. Но сега в краен случай пия парацетамол, че то не се издържа понякога.
А относно зацапването, Тео и аз имах около 2 седмици, спираше, пак се появяваше. Ходих на прегледи, всичко било наред и това зацапване било нормално. Понеже вечер пия аспирин, ми го спряха за известно време. От 2 седици пак го пия и всичко е наред.
Виж целия пост
# 453
Чувала съм за акушерките от Зебра много пъти, бях ги забравила. Иначе не знаех, че и в Щерев практикуват VBAC. Аз подметнах на моята АГ, но тя каза, че има още много време до тогава и като наближи ще коментираме, обаче аз отсега гледам да се подготвям и да разпитвам, защото навсякъде като чуят, че имаш направено секцио, веднага ти казват- пак ще е секцио. Ще видим какво ще стане при мен, но ще се боря до последно.😁 Благодаря ви за предложенията!

ТеоYo, добре че си се уредила с преглед днес, да се успокоиш.🤗 Пиши като мине!
Главобол и аз имам. Според мен и силното слънце подпомага за него..
Виж целия пост
# 454
Аз се зачудих нещо, дали знаете колко се плаща за ултразвук да се види бебето при преглед платен от здравната каса. Нали се поемат само 2, но след това се заплаща отделно и се зачудих колко.
Виж целия пост
# 455
Много зависи от АГ. Някои гледат на всеки преглед,други си искат пари. Моята АГ ме поглежда набързо всеки път, вижда дали има пулс, дали всичко е наред и толкова. Не на всеки преглед го мери и го гледа обстойно, но пак е хубаво, че ме преглежда. Други знам, че си искат 30-40лв за преглед, по твое желание.
Виж целия пост
# 456
Аз така имах главоболие почти цяла седмица и установихме че съм вдигала кръвно. Пия хапчета и от тогава всичко е наред.
Виж целия пост
# 457
Момичетата с главоболие, първо преценете приемате ли достатъчно течности, дори да не е чиста вода диня, сокове фрешове, чайове, ако е малко особено в тези жеги от това е. Поне 3литра на ден трябва да пием, знам че е трудно особено като ти се гади Sad А ако пиете, проверете наистина кръвното, както каза Вики Simple Smile
Аз съм с мигрена от студентка, и с шипове във врата от там и мигрената. След мануален масаж/чекракчия съм като нова, вече 2 месеца не ме боли главата, около 3-4 месеца след една процедура забравям за главоболието.
Виж целия пост
# 458
Всичко е ок с бебетата. Един от хематомите още е там и вероятно създава проблеми. Но няма проблеми с плацентата.
С таткото се ядосах много, чете в интернет и вика - нищо опасно няма, много жени изпитват това. Ми хубаво, но няма как да кървиш бременна и да си спокойна. Акушерката в частната (!!!) болница ни обясни, че ако губя бебе, те няма какво да направят, да пия течности и парацетамол. Едва жената на ехографа беше по-разбираща и ме увери, че нищо опасно няма. Изключително изтощена съм от тревоги с тези хематоми и вече ми се отразява зле психически.
Виж целия пост
# 459
Всичко е ок с бебетата. Един от хематомите още е там и вероятно създава проблеми. Но няма проблеми с плацентата.
С таткото се ядосах много, чете в интернет и вика - нищо опасно няма, много жени изпитват това. Ми хубаво, но няма как да кървиш бременна и да си спокойна. Акушерката в частната (!!!) болница ни обясни, че ако губя бебе, те няма какво да направят, да пия течности и парацетамол. Едва жената на ехографа беше по-разбираща и ме увери, че нищо опасно няма. Изключително изтощена съм от тревоги с тези хематоми и вече ми се отразява зле психически.

Хубаво е,че бебетата са добре! Някои мед.лицс просто нямат тактика,  гледай да не обръщаш внимание, изпращам ти прегръдки и позитивни мисли.  знам,че понякога мислите ни са най- страшните ни врагове! Всичко ще бъде наред!
Виж целия пост
# 460
Всичко е ок с бебетата. Един от хематомите още е там и вероятно създава проблеми. Но няма проблеми с плацентата.
С таткото се ядосах много, чете в интернет и вика - нищо опасно няма, много жени изпитват това. Ми хубаво, но няма как да кървиш бременна и да си спокойна. Акушерката в частната (!!!) болница ни обясни, че ако губя бебе, те няма какво да направят, да пия течности и парацетамол. Едва жената на ехографа беше по-разбираща и ме увери, че нищо опасно няма. Изключително изтощена съм от тревоги с тези хематоми и вече ми се отразява зле психически.

Teo, радвай се, че с бебетата всичко е наред и наистина се опитвай да се абстрахираш от негативните мисли. Аз първата бременност я изкарах постоянно в тревоги, тъй като от рано бях с контракции и на 1 шепа лекарства за задържане до 9ти месец. Бях се психирала, че мога да родя преждевременно, понеже малко преди мен, моя близка роди в 26та седмица и минах с нея през този ужас. Съсипах си психиката и не успях да се насладя на бременността от притеснения, затова ти го давам като съвет - слушай само доктора, на който си се доверила, радвай се на този период и дори да има по някоя трудност не се поддавай на неприятни мисли. Емоциите силно влияят на нашето здравословно състояние, но също така ги предаваме и на бебенцата. Зареждай ги позитивно твоите девойки Heart
Виж целия пост
# 461
Благодаря ти, трети път от петък насам ще ми е на лекар, много ми е трудно да съм спокойна и оптимист, но правя каквото се налага.
Виж целия пост
# 462
Здравейте, бъдещи мами! Включвам се за първи път в тази тема. Терминът ми засега е 26.02.2022г. Да видим до края дали ще се промени. Успех на всички и само положителни емоции Simple Smile

Добре дошла! И аз съм на 26ти! Пожелавам успех и хубав финал ❤
Много ти благодаря, Ариел! Heart

Моя е уж на 27.02 по приложението 11 с и 2 дни съм. Вие, коя седмица сте?
Виж целия пост
# 463
Здравейте, бъдещи мами! Включвам се за първи път в тази тема. Терминът ми засега е 26.02.2022г. Да видим до края дали ще се промени. Успех на всички и само положителни емоции Simple Smile

Добре дошла! И аз съм на 26ти! Пожелавам успех и хубав финал ❤
Много ти благодаря, Ариел! Heart

Моя е уж на 27.02 по приложението 11 с и 2 дни съм. Вие, коя седмица сте?

Аз съм в 10+5, но съм инвитро и затова терминът ми е около 26.02, иначе по приложение, ако се брои от последния МЦ, е на 1.03. В неделя ми е БХС и ще питам док за термина, ако не е още рано де.
Виж целия пост
# 464
Здравейте,  как сте днес? Имам въпрос към по- опитните мами- поддържам маникюра си с гел лак, вредно ли е и кога трябва да спра да ходя?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия