Топло лято е, слънчице пече, малко февруарче скоро пола си ще издаде!- Тема № 2

  • 34 006
  • 737
# 495
При мен от 9 г.с. са с коремен, с вагинален ми беше само веднъж в 7г. с.
Относно бременността...ами не се чувствам добре изобщо. Като се сетя само през какво съм минала за да забраменея и си казвам, че трябва да съм много, много щастлива. Представях си преди какво щастие ще е като съм бременна и колко време си мечтаех за този период.  Ами не е. Съжалявам, че го казвам, но не бих си го причинила пак.
Понеже имаме замразени ембриони и мъжът ми ми вика - айде след 2 години ще ходим да връщаме още един за второ. Казах му абсурд, повече през това не искам да преминавам. Сигурно звуча адски тъпо, но признавам си това е.
Виж целия пост
# 496
При мен от 9 г.с. са с коремен, с вагинален ми беше само веднъж в 7г. с.
Относно бременността...ами не се чувствам добре изобщо. Като се сетя само през какво съм минала за да забраменея и си казвам, че трябва да съм много, много щастлива. Представях си преди какво щастие ще е като съм бременна и колко време си мечтаех за този период.  Ами не е. Съжалявам, че го казвам, но не бих си го причинила пак.
Понеже имаме замразени ембриони и мъжът ми ми вика - айде след 2 години ще ходим да връщаме още един за второ. Казах му абсурд, повече през това не искам да преминавам. Сигурно звуча адски тъпо, но признавам си това е.

Според мен изобщо не звучиш тъпо, не се самообвинявай изобщо Simple Smile Има жени, които толкова тежка бременност карат, че само те самите си знаят какво им е. Дори мъжът ти да те гледа всеки ден, все пак не го изпитва той, не е на негов гръб. И това не значи, че не се радваш, че си бременна - то психически се радваш, искаш го, борил си се за него, но също така не значи и че ще умаловажаваш какво ти е. Реално не е никак кратък период - почти година - не знам кой мъж може да си представи почти година всеки ден да му е ужасно лошо, да има един куп неразположения, да не може да пие почти никакво лекарство за тях, да не може да се храни нормално и всички да му викат "Ама радвай се, най-хубавия период" - за кого? за родителите може би Grinning
Виж целия пост
# 497
Момичетаааа!! Открих спасението за запушения и сух нос.

Стеримар назален спрей 100% натурален е и е подходящ за деца, бременни и кърмачки. Днес го взех и още от първото впръскване дишам като човек Tada Та ако наистина не можете да търпите запушения нос ви го препоръчвам Simple Smile
Виж целия пост
# 498
При мен от 9 г.с. са с коремен, с вагинален ми беше само веднъж в 7г. с.
Относно бременността...ами не се чувствам добре изобщо. Като се сетя само през какво съм минала за да забраменея и си казвам, че трябва да съм много, много щастлива. Представях си преди какво щастие ще е като съм бременна и колко време си мечтаех за този период.  Ами не е. Съжалявам, че го казвам, но не бих си го причинила пак.
Понеже имаме замразени ембриони и мъжът ми ми вика - айде след 2 години ще ходим да връщаме още един за второ. Казах му абсурд, повече през това не искам да преминавам. Сигурно звуча адски тъпо, но признавам си това е.

Според мен изобщо не звучиш тъпо, не се самообвинявай изобщо Simple Smile Има жени, които толкова тежка бременност карат, че само те самите си знаят какво им е. Дори мъжът ти да те гледа всеки ден, все пак не го изпитва той, не е на негов гръб. И това не значи, че не се радваш, че си бременна - то психически се радваш, искаш го, борил си се за него, но също така не значи и че ще умаловажаваш какво ти е. Реално не е никак кратък период - почти година - не знам кой мъж може да си представи почти година всеки ден да му е ужасно лошо, да има един куп неразположения, да не може да пие почти никакво лекарство за тях, да не може да се храни нормално и всички да му викат "Ама радвай се, най-хубавия период" - за кого? за родителите може би Grinning
Някой път се самообвинявам, че мисля така, като знам колко съм си мечтала за този период. Но в крайна сметка това е положението. По ужасно не съм се чувствала, даже вече не ми е толкова лошо както беше в начало, но пак не се чувствам добре.
Виж целия пост
# 499
Според мен няма нужда да се самообвиняваш. Дори най-хубавите събития в живота носят стрес и промяна, на която тялото и душата реагират. Все пак всички сме просто хора.
 
Виж целия пост
# 500
Здравейте момичета, направих си изследвания за Тромбофилия и се оказа,че имам тромбофулия и две мутации. В 14 г.с съм.. Какъв е риска за бебето?
Виж целия пост
# 501
За запушения нос си взех сребърна вода,при мен има ефект.
Виж целия пост
# 502
Здравейте момичета, направих си изследвания за Тромбофилия и се оказа,че имам тромбофулия и две мутации. В 14 г.с съм.. Какъв е риска за бебето?

Питай АГ-то според мен възможно най-скоро. Реално е в двете крайности - от това нищо да не се прояви и да няма проблем до лоши последици. Хубавото е, че си го открила и ако има риск, може да се вземат мерки Simple Smile
Виж целия пост
# 503
Миличка, от мутация до мутация има голяма разлика. Какви са твоите?
Повечето АГ не са адекватни по темата, но първо пиши какви са, после ако трябва ще те насочим към специалист.
Виж целия пост
# 504
За бременността бях забравила колко е тегаво :/ или с предните не съм била чак толкова зле, или съм го изтрила от паметта си. Най-ужасно е как се задъхвам от минимално усилие и трябва да почивам. Надявам се това да отшуми като съм втори триместър. И повръщането. С всяко повръщане все повече се настройвам да питам аг дали прави женска стерилизация. Според мен ще ми минат тези настроения, като родя и една седмица ям нормално. Ако още мисля така после - какво пък, няма норматив колко деца да имам.
За тромбофилията - зависи какви са мутациите и дали са хомозиготни (по-висок риск) или хетерозиготни. Високорискова се води например Factor V Leiden. Pai се води нискорискова (освен ако не се комбинира с други).  Ако има мутация в mthfr, трябва да се приемат метилирани форми на витамините. Аг ще определи каква да е терапията. Но с подходяща терапия и редовно следене рискът и за теб и за бебето е малък.
Във фб има група "Тромбофилия и бременност", там има полезна информация.
Виж целия пост
# 505
    , това са Резултатите. Аг каза, да пия аспирин протек, след 2 седмица да изследвам АРТТ, и ще прецени дали има нужда от инжекции.
    Виж целия пост
    # 506
    Миличка,хетерозиготът е по високо рисков фактор. Не се притеснявай излишно, но обикновено се изписва ниско молекулярен хипарин (и аз и други момичета в темата го приемаме). Заповядай в тази тема https://m.bg-mamma.com/?topic=1351589.msg43288295#new

    Хомозиготът не е толкова неприятен, трябва да пиеш метилирани витамини и за всеки случай да премериш хомоцестеин.
    Виж целия пост
    # 507
    Мина БХС, всичко е нормално, вече си е човече.. и Кръвните ми бяха готини и са идеални и ми олекна. Предположение за момченце, но ще видим след месец Simple Smile)
    Успех на всички с предстоящите прегледи!

    А за клиниката Оскар.. 2 часа чакане за записан час, доста ме разочароваха…
    Виж целия пост
    # 508
    Мина БХС, всичко е нормално, вече си е човече.. и Кръвните ми бяха готини и са идеални и ми олекна. Предположение за момченце, но ще видим след месец Simple Smile)
    Успех на всички с предстоящите прегледи!

    А за клиниката Оскар.. 2 часа чакане за записан час, доста ме разочароваха…

    И аз чаках около 2 часа....аз бях при Стратиева, и явно всичко живо е при нея защото при другите кабинети си вървяха някак по стегнато, може и при другите да е така, но като ми каза, че всичко е наред и ми олекна, не съм се ядосвала, че чакам....само горките татковци отпред имаше поне дестина чакащи и офкащи Grinning
    Виж целия пост
    # 509
    Blue girl, честито  Simple Smile. За Оскар аз чаках 3 часа и половина Стратиева, най ме хвана яд, че изрично се обадих да попитам има ли закъснение за да си наглася графика и не пожелаха да ми кажат. А точно този ден моят график беше кошмар , толкова бързах да стигна навреме и накрая гавра.
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия