Захранване - въпроси и отговори - тема 11

  • 41 234
  • 847
# 525
На година и малко можеш да го даваш, но аз бих правила ванилов крем сама и да го слагам в купички, по-добре ми се вижда. Такива кремчета бих давала на 20-24м
Виж целия пост
# 526
Тези кремчета са бъкани с какво ли не, и Е-та, и оцветители... Не мисля, че са полезни за малките деца. Да, вкусни са, но няма нищо ценно в тях, едни празни калории.
Виж целия пост
# 527
Аз за това реших да по искам мнение ..
Виж целия пост
# 528
Здравейте ! Мисля да започна захранване с морков. Четох ,че може да се свари или приготви с уред на пара и че някой добавят мляко в пюрето,други не .Разбрах,че 6-7 дни се захранва с един и същи продукт по една лъжичка повече от предишния ден ,но какво количество трябва да се достигне? Какво е вашето мнение?
Виж целия пост
# 529
sweetmusic, зависи как ще го приеме бебето. Не съм броила лъжички. Първите пъти бебето избутваше с език тъй или иначе, някакъв защитен рефлекс било срещу задавяне. Няколко лъжички уж изяде отначало, казвам уж, защото повечето свършваше на брадичката й. По реакцията на бебето се ориентирам. Морковът не й хареса особено, то и да искаш, няма как да му дадеш колкото си решила, то си решава. Затваря уста, мръщи се, върти глава - ясен знак, че не иска. До първата година храната е за опознаване, не за нахранване според педиатърката ми. Казва да се предлага, никога да не се насилва.
Виж целия пост
# 530
sweetmusic, зависи как ще го приеме бебето. Не съм броила лъжички. Първите пъти бебето избутваше с език тъй или иначе, някакъв защитен рефлекс било срещу задавяне. Няколко лъжички уж изяде отначало, казвам уж, защото повечето свършваше на брадичката й. По реакцията на бебето се ориентирам. Морковът не й хареса особено, то и да искаш, няма как да му дадеш колкото си решила, то си решава. Затваря уста, мръщи се, върти глава - ясен знак, че не иска. До първата година храната е за опознаване, не за нахранване според педиатърката ми. Казва да се предлага, никога да не се насилва.

Благодаря за отговора! А Вие как приготвяхте на пара в уред или с варене на котлона? И добавяхте ли ам/кърма?
Виж целия пост
# 531
С уред на пара и после пасиране. Добавям  АМ в зависимост от гъстотата. Първите пъти гледах да е по-течно. Зависи какво ще приготвяш. Примерно морков, картоф ми стават по-гъсти, там добавям за втечняване. Напоследък започнах да давам ябълка, круша, те ми се получават по-редки, там не добавям нищо.
Виж целия пост
# 532
Аз правих и на пара и варени, печени си съм давала. Само ги пасирах, не съм слагала нищо допълнително, против добавянето на АМ или кърма съм. В крайна сметка идеята на захранването е да опита храната.
Не мисля, че има нужда и от толкова броене на лъжички. Идеята е да се дава 2-3 дни по- малко, за да се разбере дали има алергия.
Нормално е и като яде 6-7 дни едно и също нещо, накрая да не го иска, защото омръзва.
Няма норма за достигнато количество. Някои деца заместват хранене за 1 седмица, услажда им се. Моята дъщеря след 2 месеца замести напълно едно хранене. Не е грешно и в двата случая. Единственото грешно е да тъпчеш детето.
Виж целия пост
# 533
Здравейте! От скоро гледам едно бебенце на 7+м и майката е много заета, та аз се занимавам със захранването! За сега е яло картоф, тиква ябълка, банан, кайсия, но само зеленчуковите одобри. Наскоро опитах да дам пуешко и тиква, но отказва. Така прави с всяко месно да продължавам ли?
Виж целия пост
# 534
Здравейте! От скоро гледам едно бебенце на 7+м и майката е много заета, та аз се занимавам със захранването! За сега е яло картоф, тиква ябълка, банан, кайсия, но само зеленчуковите одобри. Наскоро опитах да дам пуешко и тиква, но отказва. Така прави с всяко месно да продължавам ли?

Колко пъти си давала месно пюре? Опитай още един или два пъти, защото не всички деца ядът непознатото.
Виж целия пост
# 535
Здравейте! От скоро гледам едно бебенце на 7+м и майката е много заета, та аз се занимавам със захранването! За сега е яло картоф, тиква ябълка, банан, кайсия, но само зеленчуковите одобри. Наскоро опитах да дам пуешко и тиква, но отказва. Така прави с всяко месно да продължавам ли?
А майката няма ли мнение и отношение по въпроса със захранването? Или изцяло това е ваша дейност и решение?
Тези неща ли е опитало само бебчето до момента? Вие предварително четохте ли за захранването, поне едни основни и общи принципи? С различните алергени запозната ли сте? Кога е започнато захранването, как, с какво, мисля са все важни за уточняване неща?Защо не разнообразите плодовете/зеленчуците, да въведете нови? Вие ли ги приготвяте или купувате готови?
Питам не за да се заяждам, а защото мисля че всички тези неща имат значение Hands V
Виж целия пост
# 536
Зависи от бебето от една страна, поне моето никога не одобрява нови вкусове. Освен това има грамаж за месо спрямо възрастта, не бива да се привишава. Но пък е важно да се захрани с месо заради желязото. Можете да обсъдите ситуацията с майката, и тя с педиатъра на бебето ако прецени.
Винаги съм почвала с минимални количества от новата храна, миксирана с нещо познато и опитвано много пъти. В много източници пише, че бебетата трябва да опитат много пъти нещо, за да го харесат.
 
Здравейте! От скоро гледам едно бебенце на 7+м и майката е много заета, та аз се занимавам със захранването! За сега е яло картоф, тиква ябълка, банан, кайсия, но само зеленчуковите одобри. Наскоро опитах да дам пуешко и тиква, но отказва. Така прави с всяко месно да продължавам ли?
Виж целия пост
# 537
Здравейте, вчера бях при педиатърката и нейното мнение за захранване е следното: от четвъртия месец започвам 10 дена с картоф докато заместя обедното хранене и след това въвеждам четвърт яйце 2 пъти в седмицата. След още 2 седмици започвам каши следобед като не е задължително да са безглутенови. Жълтъкът на яйцето според нея не е алерген,  и да го започвам отсега защото фонтанелата е малка и намалихме приема на вит Д на 2 пъти седмично. Само на мен ли ми се струва ненормално да давам жълтък и глутен на 4 месечно бебе? Детето е само на кърма и си наддава супер, моите намерения бяха след петия месец да захранвам.🙄🙄🙄
Виж целия пост
# 538
Здравейте, вчера бях при педиатърката и нейното мнение за захранване е следното: от четвъртия месец започвам 10 дена с картоф докато заместя обедното хранене и след това въвеждам четвърт яйце 2 пъти в седмицата. След още 2 седмици започвам каши следобед като не е задължително да са безглутенови. Жълтъкът на яйцето според нея не е алерген,  и да го започвам отсега защото фонтанелата е малка и намалихме приема на вит Д на 2 пъти седмично. Само на мен ли ми се струва ненормално да давам жълтък и глутен на 4 месечно бебе? Детето е само на кърма и си наддава супер, моите намерения бяха след петия месец да захранвам.🙄🙄🙄
Ужас.
Жълтък се въвежда след 7-7.5м
По принцип, почва се с плод- за 3 седмици,
След това се въвежда зеленчук за обяд.
НЕ се слагат трети външни хранения до 12м възраст- само две!

Цитат
Жълтъкът на яйцето според нея не е алерген,  и да го започвам отсега защото фонтанелата е малка и намалихме приема на вит Д на 2 пъти седмично.
Какво може да се каже за това? ...нищо. Освен че е нонсенс.

Цитат
Само на мен ли ми се струва ненормално да давам жълтък и глутен на 4 месечно бебе? Детето е само на кърма и си наддава супер, моите намерения бяха след петия месец да захранвам
Не, не само на Вас... но такова е там положението, за съжаление.
И защо за Бога ще го захранвате на 4м, и то кърмено, и то наддаващо добре? На 6м е удачно да започнете.
НЕ са ви нужни повече от капка Вигантол дневно (тоест, 500Е/дневно).
Виж целия пост
# 539
Ходих и на консултация в Токуда
 там ми казаха да си продължа с вигантола по 1 капка и да захранвам от пет и половина месеца , но според педиатърката, тъй като се консултирах с неонатолог, те не разбирали от захранване😒
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия