Турски филми и сериали - обща тема за общи приказки. НАЙ-ДОБРА ЕКРАННА ДВОЙКА НА СЕЗОН 2020/2021

  • 86 596
  • 741
# 330
jfjallen Hug , не е обявено официално, поне аз не знам "Азиз" официално да е анонсиран като римейк на  "Полдарк". Но всички гледали английския сериал го казват, аз също. И предварително имаше такава информация, аз затова още преди премиерата бях наострила уши. Grinning
Не знам как става тази работа официално, предполагам компанията- производител е проучила нещата и си е направила сметката. Може би защото английският сериал пък е по книга, т.е. не е оригинален сюжет, кой знае... Не ги знам как стоят нещата юридически, но съм много щастлива, че има нова версия на тази романтично-героична история. Heart Eyes
Виж целия пост
# 331
Цитат
А "Присъда" как е на руски/турски, да го потърся в руските сайтове?

"Приговор"

https://turkru.tv/prigovor78/

Темата за обсъждане в бгмама

https://www.bg-mamma.com/?topic=1383343
Виж целия пост
# 332
Благодаря ви момичета! Flowers Hibiscus за преведения епизод и информацията за "Полдарг" намерих го и започвам да го гледам.
Виж целия пост
# 333
За любителките на Всичко за брака ( и последният епизод ми беше супер и рейтингът се е вдигнал) 
  едно интервю от група за турски сериали във фейсбук. ❤️

Скрит текст:

💥 Тюлин Едже, героинята от сериала #ВсичкоЗаБрака, отговори на въпроси в интервю за FOX.

Първо, добре дошли в семейството на FOX, г-жо Тюлин.  Публиката хареса телевизионния ви сериал “Всичко за брака”.  Каква според вас е причината за популярността на този сериал?

 📍На първо място, благодаря на нашите зрители.  Мисля, че нашата драма е искрена и истинска.  По същия начин виждаме слабите и груби страни на всички герои, заедно с техните добри страни.  Няма перфектен характер или свят.  В историята, която разказваме, има ситуации, в които има баланс и хармония, които можем да наблюдаваме в близкото си обкръжение.  Мисля, че нашата публика хареса това наше органично състояние...

Гюнеш е персонажът, който вие съживихте, тя е различна от по-големите си сестри и не е последвала пътя на майка си, тя напуска университета без да завърши обучението си и отваря кафене.  Мислите ли, че Гюнеш е доволна от живота си?

 📍 Мисля, че харесва пътя, който е избрала, но колкото и забавна да изглежда отвън, смятам, че тя постоянно живее с безброй емоции в себе си.

Като Тюлин Едже, подкрепяте ли това, което Гюнеш прави?

 📍Въпреки че подкрепям някои неща, не подкрепям други.  Точно както не подкрепям това, което правя сама от време на време.

В интервю, което дадохте по-рано, казахте, че докато сте работили с героите, които играете, сте се интересували какво детство би могъл да има този герой.  Много неща се случиха на Гюнеш като дете.  Как се почувствахте, когато прочетохте за първи път за нея?  Беше ли ти трудно да се подготвиш за този герой?

📍„Когато прочетох за първи път за това, всички драматични моменти, които Гюнеш можеше да изживее, проблеснаха пред очите ми и сърцето ми беше пълно с вълнение.  Детството на Гюнеш и къщата, в която е родена, ми дадоха страхотна възможност да създам своя характер.  Говорим за някой, който не разбира какво значи "баща" и не го помни.  И трите жени, с които е израснала, създадоха пространство, с което да се поглезите, или Гюнеш го създаде? Мисля, че персонажът, с който имах най-малко затруднения и който мога да възприема най-добре сред героите, които съм играла досега - това е Гюнеш.  Щастлива съм!

“Всичко за брака” е произведение, което в много отношения разкрива силата на жената.  Това изигра ли роля за приемането ви на предложението?

 📍Мога да кажа, че това беше най-голямата причина, поради която исках да направя точно този сериал.  През този период дори не отделих време на друга работа.  Бях сигурна, че това е работата, която искам...

Въпреки цялата си нерешителност, Гюнеш сега е в навечерието на сватбата.  В последния епизод тя не можеше да мисли за нищо друго освен сватбената рокля и организацията.  Какво мислиш за брака на млада възраст?

📍„Честно казано, не знам дали щях да се оженя на млада възраст, ако бях срещнала правилния човек.  Мисля, че неща като женитбата и раждането на деца имат подходящ момент за всеки.  Не бих се доближила до идеята да се оженя, преди да достигна зрялост, но може би някой друг се е оженил на млада възраст и е бил щастлив, не знаем.

Имаме възможността да ви гледаме на екрана от 2014 г.  Кое е най-важното нещо, което научи за актьорството през последните 7 години?

 📍Имах късмета, че успях да бъда на една снимачна площадка с много добри актьори, от които можех да се уча.  Забелязах, че задавам много въпроси.  Все още се чувствам в училище.  Продължавам да уча много неща, но няма отговор на въпроса кое е най-важното...

 Ако можехте да се върнете 7 години назад, бихте ли го направили по различен начин?

 📍Винаги съм искала да участвам във филми само в силни и много добри независими филми.  Освен това не бях много топла към бъдещите филмови проекти, чаках подходяща работа.  Може би не трябваше да чакам и просто да започна отнякъде.  „Значи още не е време“, успокоявам се аз.  Надявам се да мога да правя филмите, които харесвам, да работя с режисьорите, с които искам да работя.

Тази година не пропуснахте Шърли Валентайн, една хитова театрална постановка.  Какво най-много харесваш в пиесата и ще те видим ли отново на сцената?

 📍Шърли е приключението на жена, която изигра ролите, които обществото е предоставило на жените и остана в тази монотонност, но ние придружаваме всички тези роли с усмивка, без да се отегчаваме, докато гледаме.  Сумру адаптира това парче за нас толкова добре, че го гледах с възхищение.  Отдавна исках да се занимавам с театър, но не намирах възможности, защото много пъти съм работила извън града.  Сега, ако успеем да коригираме установената програма и график, имаме мечта да направим театрално представление със Сумру!  

Научихме, че сте зодия Риби.  Имате ли характеристиките на Риби?

 📍 Мисля, че го нося в себе си, емоционален човек съм, но не мога да стоя в това състояние твърде дълго, отегчавам се.  Логичната страна в мен намира решение и ме извежда от там...

 В друго интервю казахте: „Аз съм някой, който се опитва да води спокоен живот“.  Какво имаш предвид под спокойствие?  Как прекарвате свободното си време от снимките?

 📍Някои хора се хранят със сложни взаимоотношения и хаос.  Имах такива периоди в миналото и тогава се чувствах добре, но много дълго време взех форма на живот, в която стоях далеч от спокойна, подредена и претъпкана среда.  Сега тази тишина ми доставя удоволствие.  През останалото време извън снимачната площадка гледам много филми, чета книги, разхождам се...

Е, след като стана известна, не е ли по-трудно да живееш толкова спокоен живот?  Например, възможно ли е да се разхождате удобно по улицата?

📍„Всъщност не се чувствам като знаменитост.  Ходя много малко.  Не хора, които искат да дойдат учтиво и да се снимат - не виждам проблем, а хора, които се опитват да снимат тайно без да покажат, че са те разпознали, това е страшно.  Това вече е атака срещу личното пространство...

Новогодишната нощ наближава... Имате ли вече планове за тази новогодишна нощ?

📍нямам планове Simple Smile
Виж целия пост
# 334
Преди малко свърши 4 болюм на Гост.
Ох колко са готини и играят като зверове.
Ердем е болен . Аман от болести. Ох ако го финализират с някоя трагедия по турски...

 Фокс и Мед Япъм не са обявили финал. Написали са ще се видим следващия четвъртък с Нов епизод.  
Актьорите се активизираха с пиар.   
Не е толкова лош сценария засега. Конкуренцията е голяма в този ден.


На 10 декември блу тв пуска останалите пет епизода на Йешилчама.
Сълзи ,предателства наранени животи.
Любимеца отново е страхотен в ролята си.

На мен Тайни ми хареса но го превъртях набързо щото нямаше субт.
Ако има с превод споделете.
Пепелче ,ти ще го гледаш ли Тайни ?

Островна приказка прави финал  на сезона с 25 епизод. Стар тв ще го излъчи на 11 декември.  
Ще сме на Островна сватба. Всяка приказка има своят край.
Феновете тъжни и стихове пишат. Айча и Алп си паснаха и обикнаха. И аз ги харесвам, като екранно чифте. Heart Eyes
Виж целия пост
# 335
Феми, ами нито Тайни, нито Йешилчам мога да гледам, защото рускините не ги превеждат.
Направо се изяждам.

Още един сериал има непреведен от дълго време, пък е с много висок рейтинг, Сърдечна планина.
Първи епизод беше много приятен, но до там с превода.
Виж целия пост
# 336
Пепелче, сериалът  Сърдечна планина е в с най-висок рейтинг по принцип,  на първо място за миналата седмица, последван от Основаването Осман и Момичето на прозореца. Загледах го и разбрах защо е толкова харесван. Далеч е от останалите сериали със сюжети, в които има мафия,  стрелба, интриги, изневери, измама.   Много ми напомня  за сериала Градско момиче (Güzel köylü) с Гизем Караджа и Берк Джанкат. Ако го открия някъде преведен на български или на руски език ше споделя.
Виж целия пост
# 337
Да докладвам: гледах сериала с Вятърничавия и Ойкю Карайел.
Остава в плейлистата ми засега, макар да подозирам, че не за дълго. 😀
Позната история, но ми харесва актьорският състав.
Виж целия пост
# 338
Пепелче, и аз го гледах и ми хареса. Ойкю става все по- добра актриса. Акън  пак се обезводни от рев.  Героят му изоставя жена си с момиченце на 8 годинки и новородено така, че каквото и да се е случило не съм много склонна да му съчуствам. Засега смятам  да дам шанс на сериала. После ще видим.
Виж целия пост
# 339
Якутче, ама много хубаво плаче този момък. 😀
Интересно ми е тъстът му защо е толкова привързан към Махир, първосигнално решавам, че му е баща, пък то ще се чуе.

Въобще има какво да очакваме още от този сериал, дано не ни разочароват 😥.
Виж целия пост
# 340
Наградите "Златна пеперуда" 2021 г. спечелиха:

Най - добра актриса: Езги Мола и Мерве Диздар - Апартаментът на невинните
Най - добър актьор: Чаалар Ертуурул - Организацията
Най - добър сериал: Момичето зад стъклото
Най - добър актьор - дете: Айлин Акпънар
Най - добра актриса в романтична комедия: Айча Айшин Туран - Островна приказка
Най - добър актьор в романтична комедия: Айтач Шашмаз - Игра на късмет
Най - добра романтична комедия: Почукай на вратата ми
Най - добра сериална двойка: Ханде Ерчел и Керем Бюрсин
Най - добра музика в сериал: Апартаментът на невинните
Най - добър сценарий на сериал: Беркун Оя - "Различия - Bir Başkadır"
Най - добър режисьор: Чааръ Вила Лостувалъ и Чиидем Бозали - Апартаментът на невинните
Най - добър интернет сериал: "Различия - Bir Başkadır"



Виж целия пост
# 341
Пепелче, кой беше сериалът на Ойкю? Вятърничавия не го долюбвам, ама заради нея викам да го пробвам.
Виж целия пост
# 342
Пепелче, кой беше сериалът на Ойкю? Вятърничавия не го долюбвам, ама заради нея викам да го пробвам.


 Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus  https://turkru.tv/igra-moey-sudby-1-seriya1.html#subtitry_turksinema  Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 343
А какво представлява "Апартаментът на невинните" и има ли го на руски /доста награди е получил, може и да си струва/.
Виж целия пост
# 344
http://1plus1tv.ru/series/tureckie_serialy_na_russkom_jazyke/206 … sskom-yazyke.html


Създаден е по мотиви от романа “В медальона” на Гюлсерен Будайджиоулу. Разказва се за живота на няколко хора, живеещи в един и същ апартамент.
Разликата между филма и книгите се състои в това, че сестрите Сафие и Гюлбен са главните героини в книгата, а героите Хан и Инджи не присъстват в книгата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия