Турски филми и сериали - обща тема за общи приказки. НАЙ-ДОБРА ЕКРАННА ДВОЙКА НА СЕЗОН 2020/2021

  • 86 599
  • 741
# 375
Да Ви се чуди човек на акълът,  след като има тема за сериалът
И най-вече на акълЪТ ...и за сериалЪТ Grinning
Виж целия пост
# 376
Какво да се учудваме ?
Всеки пише там където иска и се чувства добре в  темата. Както казахте не всеки иска да чета задълбочени анализи.
Някой харесват повече актьорите ,други не чак толкова.
Акън и Ебру ги харесах във Вятърничав. Голяма химия и спойка. Спрях да гледам по едно време заради сценария.  Живите мъртви се оказа и още куп неща.
Не съм голяма фенка на Акън  има дарба да играе. Ойкю Караел колкото и да я фалят и харесват мен не ме грабва. Особено външно.
Мерич Арал е сладурана и ми допада.


Пепелче Heart Eyes
Кажи на Алпи да си пусне къдриците и не се  зализва. Малко да ги пооформи.
Има репортаж с него. Върнаха се с колежката от Острова и се почна...
Въпроса дали са гаджета продължава.

Никой не пише за Легендата с Ебру. Никой от вас ли не я гледа ?
И аз не я гледам.
Прави рейт и това е важното.
Виж целия пост
# 377
Феми, 😍 аз Алп всякак го харесвам. 😂
Обаче какво стана с другото ми А - Алперен, нали уж щеше скоро да започва сериалът с него?
Виж целия пост
# 378
Простете, че се намесвам. Но, позволете и да има хора които не искат нон стоп да четат чершафи за Вятърничав
В началото ме грабна. Но, след като всички начално умрели се оказаха живи, само, за са докарат серии. Не мерси. Не харесвам Акън. Ебру е хубава, но има доста преди нея. Това е моето мнение. И не държа никой да ангажирам и натрапвам. Но искам да кажа, че има и хора с различни мнения.
Аз се намесвам за да кажа, че напълно съм съгласна с написаното . Аз също започнах да гледам Вятърничав, но бързо, бързо го приключих. Не ми харесва! И сценария и артистите, нищо не можа да ме привлече.  Е как да напиша това в темата, в която го възхваляват до небето. Веднага всички се нахвърлят и не търпят отрицателно мнение. Аз преставам да пиша в такива теми. Така е пише се там, където има съмишленици с еднакъв вкус и еднакъв "акъл".
Момичета, хубави дни преди наближаващите празници. Бъдете здрави и щастливи.
Виж целия пост
# 379
Феми,  😍 не е нарочно. 😂
Просто изведнъж ми изскочи в ИГ, някак коледно. 😂



Ама вярно, че не е много хубав тук.
Нищо, другия път. 😀
Виж целия пост
# 380
Пепелче ,споко кой е казал че е нарочно.
Коледни снимки за Дефакто. Има и интервю с тях.
Тази новата от ИГ е сладур на нея. С коледно пуловерче и усмихнат.

На въпроса за  Алперен. 
В момента снима дизи за платформа с продуцент Голд Филм. Партньорката е Бюшра Дювели. Като ги видях на снимка от сета ми заприличаха на брат и сестра.
Дали се чака дълго ... Непозната ми е тази платформа. Бен Конект.
Виж целия пост
# 381
Никой не пише за Легендата с Ебру. Никой от вас ли не я гледа ? И аз не я гледам.
Прави рейт и това е важното.

femmi2, аз гледам "Легенда". Blush Не че съм  "Уау" от сериала, но ми е интересно. Не само защото  е исторически, а тях не ги пропускам, ами и ни  праща съвсем назад във времето. Като приказка ми е. Blush  Чиста психотерапия.Grinning А и за Тангра става въпрос, абе събуди ми любопитството.
Та затова го гледам, не заради конкретни актьори. Но пък нямам против никой от тях, симпатични са ми и двамата главни, и другите. Впрочем ... уф, забравих му името- актьорът от "Великолепният век"- Сюмбюл ага  прави страхотна роля.Hands Clap
Не съм търсила тема за сериала засега. Ама аз съм от пишещите чаршафи, та по-добре да не намирам. Smiley
Виж целия пост
# 382
Привет! Аз също съм от гледащите „Легенда“. Харесва ми повече играта на Едип Тепели и по- малко на Ебру Шахин. Наистина е като преказка и те отпраща към други други времена. Не бих казала, че сценария е нещо кой знае какво, нито пък актьорската игра. Става за гледане.  За някои и исторически продукции бих казала, че преиграват, пък са с висок рейтинг. Особено ме дразни като преиграват с реплики и маниернечене с архаизми в езика. И като не могат да се потопят в съответната историческа епоха, започват да жълтеят с интриги в харема. Затова и не можах навремето да изгледам „Великолепния век“. Изгледах от „Барбаросите“ първи епизод набързо с мишката и не съм във възгорг. Сякаш е компилация от „Синбад мореплавателя“ и  „Карибски пирати“ и като игра и костюми. По тази причина гледам повече сериали със съвременен сюжет или максимум от началото на миналия век. Според мен с по- старите епохи не им се получава, въпреки холивудкските ефекти в баталните сцени. Не казвам, че актьорската игра не я бива. Напротив. Имат прекрасни талантливи актьори. Но в историческия жанр  нещо ми липсва. Та така. Не ангажирам никого с моето мнение. Просто споделям.
Виж целия пост
# 383
Онче , За Легенда няма отделна тема. Пише се за сериала в темата на актьорите за Херджай.
Като приказка е ,гледам такива ,но за тоя специално не ме тегли да  го загледам. Гледах от премиерата снимки ,голяма реклама.
Нещо не ми допадат като визия ли що ли ?
Исторически почти не гледам. Канала е атв а това е тв на Ердоган. Вероятно внимават какво излъчват и как го поднасят.
Барбароса дълго го подготвяха. Засега се задържа. Може да греша смениха сценариста.

Пепелче ,моя любимец ще се връща на екран по тв - то. Със сигурност ще почва проект нов с ОГМ Пикчърс. Заглавието на сериала е смешно и странно и феновете негодуват. Дано го променят. Така е като не разбираме от тия неща.
Историята не е ясна засега.Не е махнал мустака. На новите снимки ,които са рядкост е с него. Тренира бокс.
За Йешилчам ме е яд че няма превод.
Играе  страхотна роля и ме усмихва.

Жалко, че спряха Гост.
Още не мога да се примиря. Пожелавам си отново да съберат тези страхотни артисти отново. Да имат собствена история.
На късмет е всичко.
Аксой напоследък не му върви. Все си мислех че ще се пребори за този сериал но....
Най ме е яд за Ози и Хазалка. И Буура и Ози като мъжки тандем са върха.
Виж целия пост
# 384
Простете, че се намесвам. Но, позволете и да има хора които не искат нон стоп да четат чершафи за Вятърничав
В началото ме грабна. Но, след като всички начално умрели се оказаха живи, само, за са докарат серии. Не мерси. Не харесвам Акън. Ебру е хубава, но има доста преди нея. Това е моето мнение. И не държа никой да ангажирам и натрапвам. Но искам да кажа, че има и хора с различни мнения.
Аз се намесвам за да кажа, че напълно съм съгласна с написаното . Аз също започнах да гледам Вятърничав, но бързо, бързо го приключих. Не ми харесва! И сценария и артистите, нищо не можа да ме привлече.  Е как да напиша това в темата, в която го възхваляват до небето. Веднага всички се нахвърлят и не търпят отрицателно мнение. Аз преставам да пиша в такива теми. Така е пише се там, където има съмишленици с еднакъв вкус и еднакъв "акъл".
Момичета, хубави дни преди наближаващите празници. Бъдете здрави и щастливи.
+1 за болднатото
+ пише се  в теми където има толерантност към различното мнение (все по-малко остават такива напоследък, за съжаление)
Виж целия пост
# 385
Да Ви се чуди човек на акълът,  след като има тема за сериалът
И най-вече на акълЪТ ...и за сериалЪТ Grinning

Малиии, къде ли се набутах......
ХИЛЯДИ ИЗВИНЕНИЯ..
Явно при повърхностните.....
☺😀😂🤣
Виж целия пост
# 386
Аз съм почитател на Ебру и Акън и гледам новите сериали с тяхно участие. Изненадана съм от сериала на Ебру, по отношение на някои исторически факти. Историята на сериала се гради върху някаква легенда, но при написването на сценария, са се консултирали с трима турски професори по история. Всички актьори, възрастни и деца, цяло лято освен, че са обучавани да яздят коне, да стрелят с лък и да се бият с меч, са слушали лекции от тези историци, за да добият представа за живота на хората през тези времена. Фактът който много ме изненада е, че преди да приемат исляма, те са вярвали в бог Тангра. По същото време през 8-ми век, българите също са вярвали в бог Тангра, само че на Балканите, а не в средна Азия. Преди време бях чела за теории на турски историци, че имаме общ произход с турците и бях много възмутена. Сега се чудя, доколко имат основание тези техни твърдения. Много хора от днешните държави Азербайджан, Киргизстан, Узбекистан, Казахстан и Монголия се припознават, като потомци на тези тюркски племена и приемат, че имат общ произход с турците.
Виж целия пост
# 387
Пепелчеее ,Алпи изгоря .
Влюби се в колежката.
Овъртаха с Айча сега си признаха. Даваха знаци от острова. Личи си страст.
Алп Навруз :
Първо бяхме страхотни приятели ,сега сме на друг етап. Връзката ни върви добре и сме щастливи. 
Алпи е открит и не крие връзките си. Ползва мрежите.
Виж целия пост
# 388
Аз съм почитател на Ебру и Акън и гледам новите сериали с тяхно участие. Изненадана съм от сериала на Ебру, по отношение на някои исторически факти. Историята на сериала се гради върху някаква легенда, но при написването на сценария, са се консултирали с трима турски професори по история. Всички актьори, възрастни и деца, цяло лято освен, че са обучавани да яздят коне, да стрелят с лък и да се бият с меч, са слушали лекции от тези историци, за да добият представа за живота на хората през тези времена. Фактът който много ме изненада е, че преди да приемат исляма, те са вярвали в бог Тангра. По същото време през 8-ми век, българите също са вярвали в бог Тангра, само че на Балканите, а не в средна Азия. Преди време бях чела за теории на турски историци, че имаме общ произход с турците и бях много възмутена. Сега се чудя, доколко имат основание тези техни твърдения. Много хора от днешните държави Азербайджан, Киргизстан, Узбекистан, Казахстан и Монголия се припознават, като потомци на тези тюркски племена и приемат, че имат общ произход с турците.
Прекрасен поглед и пост nedlen🌹
Виж целия пост
# 389
Фактът който много ме изненада е, че преди да приемат исляма, те са вярвали в бог Тангра. По същото време през 8-ми век, българите също са вярвали в бог Тангра, само че на Балканите, а не в средна Азия. Преди време бях чела за теории на турски историци, че имаме общ произход с турците и бях много възмутена. Сега се чудя, доколко имат основание тези техни твърдения. Много хора от днешните държави Азербайджан, Киргизстан, Узбекистан, Казахстан и Монголия се припознават, като потомци на тези тюркски племена и приемат, че имат общ произход с турците.
Няма повод за възмущение, nedlen Blush Ако не точно общ, то има нещо  общо в  произхода ни. Е, древните българи са се "удавили" в славянското море. Но е така- прабългарите  имат много общо с различните тюркски племена- езикът им е тюркски, религията- тенгризъм, начинът на живот е като на другите полуномадски племена, каквито са и тюрките. Някои автори направо казват, че прабългарите са с тюркски произход.  Не знам, не съм историк, само любител. Но като гледах селджуците в едноименния сериал как яздят умело и стрелят с лък в движение- ами все едно нашите предци прабългарите виждах. Blush Та май сме братовчеди по прабългарска линия и със селджуците, и с други тюрки племената, и с измислените  в сериала "Легенда". Blush 

В "Легенда" предполагам, а и някъде бях чела, че ще видим точно прехода от тенгризма към новата религия в този регион- исляма. Вероятно точно нашите герои ще обединят враждуващите племена под знака на новата религия. По това време- 8-9 век тюркските пемена започват да приемат исляма. Сега си спомних нещо- в 1 серия Аккъз нали срещна и спаси едно дете, което изповядваше тази нова религия.  Та това ще е червената нишка на този сериал.

От другите исторически- Барбароса го очаквах, казвах си- еха, морски битки, вълни, кораби. Ама те действията се развиват повече на сушата. Grinning Поглеждам го, но не е това, което очаквах.
Спирам, че опънах чаршафа без да се усетя. Smiley
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия