Милано и Северна Италия - тема 13

  • 37 525
  • 738
# 375
Мерси!
А има ли още заповед за носене на маски на открито?
Виж целия пост
# 376
Няма от края на юни.

Моя колежка си прави тампони без запазен час в аптеката на пл. Сан Бабила.

Днес е Дербито на града.
Откакто съм се събудила си тананикам:

Sempre insieme a te sarò, solo mai ti lascerò, sono nato rossonero e da bandito morirò.🔴⚫

"Винаги ще бъда с теб, никога няма да те оставя сам, роден съм "червено-черен" и като "бандит" ще умра."

 

Non ho cugini!
"Нямам братовчеди".
Виж целия пост
# 377
Здравейте, моля за малко помощ Simple Smile
Ще пътуваме на 03.12 и се прибираме на 05.12.  Кацаме на Бергамо вечерта в 20:15ч. Понеже сме с дете на 4г обмисляме да спим 1 вечер в Бергамо и 1 вечер в Милано. Но ми се въртят и следните мисли в главата:
1.Не мога да се ориентирам за хотел в Бергамо близо до летището и как да стигна до него. Ако трябва да се лутаме в Бергамо не е ли по-добре да хванем автобус от летището в Бергамо до Милано?
2. Колко време отнема пътуването до Милано с автобус?
Програмата в Милано ни е основно разходка в центъра + аквариума и техн. музей заради малкия.
Музея на илюзиите заслужава ли си, според вас?
Милано е напълно непозната за нас дестинация, а и с малкия който си държи на дневния режим ще е голямо предизвикателство за нас.
Благодаря предварително за помощта.
Виж целия пост
# 378
Какъв билет за градския транспорт ще ми трябва от летище Линате до центъра?
Имам някакъв спомен, че беше в друга зона, но дали е така?!
Виж целия пост
# 379
vioila, забранила си личните съобщения и не мога да ти отговоря.

Meche, този хотел е точно срещу летището: Hotel NH Orio al Serio и до МОЛ-а. Има пешеходен подлез, по който се стига до летището. Този: Winter Garden Hotel - Bergamo Airport е сравнително близко...виж дали има трансфер за да не ходите пеша щом сте с малко дете.  И още един, зад летището: 57ResHotel Orio al Serio - Hotel Bergamo
Виж целия пост
# 380
Какъв билет за градския транспорт ще ми трябва от летище Линате до центъра?
Имам някакъв спомен, че беше в друга зона, но дали е така?!

Нормален от 2 евро.

Мече, пътуването от летището в Бергамо до Милано е средно ок. 50-60мин (сутрин рано може и 40-45).

Технол.музей е голям и трябват няколко часа вътре.
В музея на илюзиите не съм била, но отзивите са добри.

Музея за Натурална история е много хубав. Има и динозаври.

https://museodistorianaturalemilano.it/?OpenForm&settore=MCOI-6C5J9V_HP

Навсякъде се препоръчва запазване на час и предварително купуване на билети, особено през уикенд и по празници.
Виж целия пост
# 381
Технологичният музей на нас ни отне повече от 2 часа и имаше още да се гледа.
На мен ми писна, уморих се, заболяха ме краката.
Виж целия пост
# 382
От Линате до Централна Гара взех някакъв шатъл, билет си купих онлайн през нощта преди това и бях единственият човек в автобуса. Прекрасно уредено малко летище, одобрих го горещо - излизаш от летището и вървиш има-няма 20 м до стоянката на шатъла.

https://www.rome2rio.com/s/Milan-Linate-Airport-LIN/Centrale-Sta … 52MwaAqm6EALw_wcB
Виж целия пост
# 383
regina di cuori, благодаря! Flowers Rose


От Линате до Централна Гара взех някакъв шатъл, билет си купих онлайн през нощта преди това и бях единственият човек в автобуса. Прекрасно уредено малко летище, одобрих го горещо - излизаш от летището и вървиш има-няма 20 м до стоянката на шатъла.

https://www.rome2rio.com/s/Milan-Linate-Airport-LIN/Centrale-Sta … 52MwaAqm6EALw_wcB
Предпочитам градския транспорт, но винаги е добре да има и резервен вариант.
Виж целия пост
# 384
Моля. Автобус 73 те закарва до Дуомо (p.zza Diaz).

Варианта с шатъла е добър, ако си с куфари и като удобство и по-бързо придвижване до гарата, но са на час и вечер до 20.30ч. Евтина и отлична алтернатива на таксито.

Имат съобщение, че от 15.10.21 може да има закъснения или да не се извърши пътуването. Явно е свързано с грийн паса за работещите.
Виж целия пост
# 385
Много ви благодаря за помощта и отговорите!
Виж целия пост
# 386
Бихте ли могли да препоръчате частен трансфер от Бергамо до Милано?
Виж целия пост
# 387
Здравейте. Предстои ни пътуване на 11.12 за 4 дни до Болоня. Ще обикаляме с кола под наем до Флоренция , Пиза и т.н.
Съпруга ми е ваксиниран, аз не съм - ще бъда с тест. С нас ще са и децата на 4 г и 10 г.
За детето на 10 г ще се изисква ли тест?
На тръгване ще трябва да си направим и тест в Италия за да се качим в самолета и да се приберем, нали така?
Има ли някакви нови правила за пътуване в Италия , които не са актуализирани на сайта на МВнР?
Благодаря и приятни емоции и пътувания на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 388
Трябва тест за детето на 10г. при влизане в Италия (от 6 навършени години нагоре).

За качване на самолета към България само на Вас ви трябва тест, децата под 12г. са освободени от грийн пас, съпруга Ви си го има като ваксиниран.

Заповедта за влизане в Италия важи до 15.12.2021.
Останалите изисквания - грийн пас за качване на самолет и т.н. са до 31.12.2021, но ще бъдат продължени.
Виж целия пост
# 389
...

Заповедта за влизане в Италия важи до 15.12.2021.
Останалите изисквания - грийн пас за качване на самолет и т.н. са до 31.12.2021, но ще бъдат продължени.
Има ли някакви статии, където да се говори, че ще бъдат лишени България и Румъния от правото да влизат свободно в Италия тези, които са ваксинирани?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия