Онлайн консултации с акушер-гинеколог – д-р Давидова

  • 71 789
  • 859
# 330
Здравейте, ще правя аборт с хапчето miferpiston но не съм наясно дали се пие сутрин или няма значение. Ще може ли да ми помогнете?

Здравейте,

Вероятно само с едно хапче няма да стане аборт. Препоръчвам да спазвате схемата предписана от лекаря Ви.

Поздрави,
Виж целия пост
# 331
Здравейте,правех секс с презерватив,след като приятелят ми свърши си дадохме почивка около 30 мин и той си го вкара 2-3 пъти,само че без презерватив.Възможно ли е да забременея и трябва ли да пие Ескапел?

Здравейте,

Съжалявам за късния отговор. При описаната ситуация има риск от забременяване, но вече е късно за прием на ескапел. Също така този медикамент не е безобиден и с употребата му не трябва да се прекалява.

Поздрави,
Виж целия пост
# 332
Здравейте, д-р Давидова! На 26.09 ми дойде цикъла, продължи до 30. 09(беше нормален). На 07.10 започна кървене, което продължава до днес. Ходих на преглед при 2ма различни гинеколози, като индвамата казаха, че няма нищо притеснително на ехографа. Пролактинът е в норма. Пих 2 седмици кистоп по препоръка на лекар. Не подейства и сега от 06.11 пия дуфастон 2х1 до 25ти ден на цикъла. И така 3 месеца ми каза да го пия. Успоредно с всичко това от април тази година правим опити за забременяване.
Въпросът ми е на кой ден от прием на дуфастона се очаква това кървене да спре и бихте ли ми препоръчали нещо Вие като специалист?
Благодаря!

Здравейте,

По принцип кървенето трябва да спре на 2-3 ден от започването на дуфастона.

Поздрави,
Виж целия пост
# 333
Здравейте, бих искала да попитам дали след прием на антибиотик Клацид и рентген на бял дроб, мога да продължа с опитите за бебе? До овулация ще имам 10на дена, днес ми дойде цикъл. Тази година имам неуспешна бременност в 9г.с. Пуснати са всички видове изследвания,цитономазка - всичко е в норма. Реална причина за аборта нямам, освен че изкарах Ковид есента на 2020 и може от това да е дошъл проблема... Та сега затова толкова се притеснявам, да не ме сполети същото... Лекарствата ми сега бяха за бронхит(негативен Ковид).

Здравейте,

Може да продължите с опитите за забременяване, само е желателно бременността да настъпи месец след снимката на бял дроб. Други реални причини за отлагане не мисля, че има.

Поздрави,
Виж целия пост
# 334
Здравей те доктор Давидова искам да попитам нещо ако мога на 22 години съм и с приятелят ми искам ме детенце ходих на гинеколог и ми направиха изследвания и всичко ми е наред но проблемът ми е че имам нередовен цикъл и не знаех ме кога ми е овулацията и ми казаха на 4 6 и 8 този месец ще да имам полов контакт но ние имах ме с приятелят ми още 3 пъти на 28 29 и 30 защото не бях ходила на гинеколог и след това на 4 имах леко кървене но само сутринта в урината и за сега нищо но започнаха да ме болат гърди те и имам напрежение в стомаха ниско долу всякъш всеки момент ще ми дойде но нямам запек не знам какво да правя съжялвам ако това не е мястото да питам

Здравейте,

Не сте уточнили кога ви е бил последният цикъл. Тези дати определени за полов контакт - предполагаеми за овулация ли са? Правили ли сте тест за бременност?
Виж целия пост
# 335
Здравейте, д-р Давидова!
Миналия месец при рутинна цитонамазка (течно-базирана), резултатът беше група IIIA. Последва ново изследване - Cobas® HPV тест - HPV 16, HPV 18 + скрининг на 12 hrHPV типа, на което резултатът е отрицателен. Лекуващият ме гинеколог не спомена за нещо друго притеснително, обаче постоянно ми излизат пъпки (а съм на 37 години и допреди 6-7 месеца бях с чиста кожа). Поради това ми предписа вечерна иглика, която в момента пия втори месец.
Кожата се беше успокоила, но вчера ми се появи голяма подутина на брадичката, за която посетих дерматолог и първият му въпрос беше дали имам кисти, но аз нямам според лекуващия гинеколог. Диагнозата на дерматолога е еритем и изразен едем, за чието лечение изписа антибиотичен крем и антибиотик за прием. И в тази връзка подметна, че може да приемам противозачатъчни. Според Вас кои противозачатъчни биха били подходящи за моя случай? Има ли на българския пазар противозачатъчни без естроген? Или ако е необходимо да правя кръвни изследвания, какви е хубаво да пусна?
Позволявам си да се самоцитирам, тъй като виждам, че моя въпрос остана без отговор, а отговаряте вече на по-скорошните въпроси.
Виж целия пост
# 336
Здравейте, д-р Давидова!
Аз съм с поликистозни яйчници и нередовен цикъл (прескачащ някой месец). Преди година и половина, правих спонтанен аборт(за мое съжаление),поради липса на сърдечен ритъм на плода, без обяснение от АГ-то. След аборта докторката ми изписа Пикозитол за бебеправене. От началото на тази година започнах да пия Пикозитол заедно с опитите за бебе. Цикъла ми се нормализира, т.е. редовен и всеки месец на около 30,31 дни ми е, но все още бебе няма. Не спирам да го пия, въпреки това.
Какво бихте ми препоръчали още да пия за успешно забременяване ?

Здравейте,

Моето мнение е, че преди да се изпише определен медикамент трябва да се направят определени изследвания - на полови, щитовидни хормони, спермограма при партньора, за да се установи дали има някакакъв друг проблем освен поликистозните яйчници. Също така е желателно да се правят фоликулометрии за следене и определяне на овулацията.

Поздрави,
Виж целия пост
# 337
Здравейте, д-р Давидова! На 26.09 ми дойде цикъла, продължи до 30. 09(беше нормален). На 07.10 започна кървене, което продължава до днес. Ходих на преглед при 2ма различни гинеколози, като индвамата казаха, че няма нищо притеснително на ехографа. Пролактинът е в норма. Пих 2 седмици кистоп по препоръка на лекар. Не подейства и сега от 06.11 пия дуфастон 2х1 до 25ти ден на цикъла. И така 3 месеца ми каза да го пия. Успоредно с всичко това от април тази година правим опити за забременяване.
Въпросът ми е на кой ден от прием на дуфастона се очаква това кървене да спре и бихте ли ми препоръчали нещо Вие като специалист?
Благодаря!

Здравейте,

По принцип кървенето трябва да спре на 2-3 ден от започването на дуфастона.

Поздрави,

Здравейте, отново! Благодаря за отговора!

А в случай, че не спира каква би била следващата стъпка? Вчера отново бях на преглед (5ти ден от дуфастона) и се установи доминантен фоликул в десния яйчник. Докторът каза да продължавам с дуфастона поне 10 дни.
Виж целия пост
# 338
Поради еднократно кървене в 6 г. с ми бе преписан утрогестан 2х3 - сутрин и вечер, но шпа и дуфастон 3х1. Ситуацията е овладяна и всичко изглежда наред. Напоследък обаче се чувствам изключително отпаднала сутрин след приема на лекарствата. Не е проблем за мен да го изтърпя, но дали вредя на плода? Възможно ли е проблема да е в  дозата? Към момента не мога да се свържа с АГ. Ще съм благодарна за вашия отговор. Благодаря.
Виж целия пост
# 339
"Здравейте Д-р Давидова тази година на 1 март направих спонтанен аборт като трябваше да съм е 8 9 седмица а ехографа показа 5 без ембрион и сърдене ритъм минаха 6 месеца бях отново на преглед и казаха че матката сее възстановила тръбите са спокойни и с яйчниците всичко е на ред та сега след спонтанния аборт каква е вероятността отново да забременея следя всеки месец овулацията ми моля ви помогнете ми много съм разстроена и немога да преживея тази болка вече 9 месеца а всичко ми е пред очите в болницата във вас ми е надеждата
Виж целия пост
# 340
Здравейте доктор Давидова, моля за съвет, изписаха ми Кондилин да мажа през вечер. За 17 дни съм сложила лекарството само 8 пъти и няма никакъв ефект. Дали не трябва да слагам по често? Но се тревожа че при предозиране пише, че води до гърч и кома, а вече съм мазала от 19ти септември до сега през вечер.
Виж целия пост
# 341
Здравейте, какво бихте препоръчали за мазане против протъркване при сексуален контакт? Често ми става като раничка на входа, но не на кожата отвън, а малко по-навътре на лигавицата.
Виж целия пост
# 342
Здравейте, др Давидова. На 34г с АМХ 0.9 съм, 2 опита инвитро с 5- 8 извадени яйцеклетки. Имам ли шансове за зачеване според вас и какви? Дали е по-добре да пробвам на естествен цикъл?
Виж целия пост
# 343
Здравейте, д-р Давидова!
Миналия месец при рутинна цитонамазка (течно-базирана), резултатът беше група IIIA. Последва ново изследване - Cobas® HPV тест - HPV 16, HPV 18 + скрининг на 12 hrHPV типа, на което резултатът е отрицателен. Лекуващият ме гинеколог не спомена за нещо друго притеснително, обаче постоянно ми излизат пъпки (а съм на 37 години и допреди 6-7 месеца бях с чиста кожа). Поради това ми предписа вечерна иглика, която в момента пия втори месец.
Кожата се беше успокоила, но вчера ми се появи голяма подутина на брадичката, за която посетих дерматолог и първият му въпрос беше дали имам кисти, но аз нямам според лекуващия гинеколог. Диагнозата на дерматолога е еритем и изразен едем, за чието лечение изписа антибиотичен крем и антибиотик за прием. И в тази връзка подметна, че може да приемам противозачатъчни. Според Вас кои противозачатъчни биха били подходящи за моя случай? Има ли на българския пазар противозачатъчни без естроген? Или ако е необходимо да правя кръвни изследвания, какви е хубаво да пусна?
Позволявам си да се самоцитирам, тъй като виждам, че моя въпрос остана без отговор, а отговаряте вече на по-скорошните въпроси.


Здравейте,

По повод резултата от цитонамазката Ви, както и съмнението на дерматолога за кисти е редно отново да посетите гинеколог, които да извърши колпоскопия, МБИ на влагалищен секрет, както ицервикален за полово-предавани инфекции; да извърши ехография на матка и яйчници, да назнащи хормонални изследвания и според резултатите да бъде обсъдено хормонално лечение с подкрепа на дерматологичната терапия. Случаят е комплециран и не бих по-конкретна без преглед и съответните изследвания.

Поздрави,
Виж целия пост
# 344
Здравейте, доктор Давидова!

Моля за Вашия съвет. Това, което Ви попитам, знам че не е препоръчително, но го правя на своя отговорност. Пия противозачатъчни - Мидиана 28 от около половин година вече. Отпадното кървене ми се появява на 4-ти или 5-ти ден от приема на празните опаковки.

Въпросът ми е, че в листовката е посочено следното:
Промяна на първия ден на менструалния Ви цикъл: какво трябва да знаете
Ако приемате таблетките според указанията, менструалният Ви цикъл ще започне през седмицата с прием на плацебо таблетки. Ако е необходимо да промените този ден, намалете броя дни с прием на плацебо - (но никога не ги удължавайте -7 е максгшалния брои!). Например, ако седмицата с прием на плацебо таблетките започва в петък и Вие искате да промените на вторник (3 дни по-рано), трябва да започнете нова блистерна лента 3 дни по-рано от обикновено. Ако направите прекален къс периода с прием на плацебо таблетки (например, до 3 дни или по-малко), тогава е възможно да нямате кървене през тези дни. В такъв случай е възможно да имате слабо или подобно на менструация кървене.

Искам да изместя началото на приема на плацебо таблетките, като това да бъде от четвъртък/петък. Въпросът ми е как може да стане това и има ли шанс за продължително кървене, ако се скъси приемът на плацебо таблетките.
П.С. Сега трябва да ги започна вторник (16.11.2021) и проблем ли ще е ако ги спра петък/събота (12-13.11.21). Надявам се разбирате въпросът ми.
Знам, че не е хубава такава игра с хормоните, но пък е еднократно и след това новият цикъл ще се нагоди, нали така? Възможно ли е и да не се получи кървене, ако скъся приема?

Ще съм благодарна за всякакви съвети и препоръки!
С уважение,

Аз също си позвлявам цитат, тъй като явно, което е нормално, сте пропуснали въпросите ми. Благодаря още веднъж!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия