Онлайн консултации с акушер-гинеколог – д-р Давидова

  • 71 742
  • 859
# 495
Здравей моля помогнете имам един въпрос направих тест обаче втората черта излезе по бледа бременна ли съм моля помогнете

Здравейте,

Извинявам се за късния отговор.
Според мен има втора черта на теста Ви. Тъй като сте писали отдавна - предполагам сте направили и друг. Надявам се всчико да е наред.

Поздрави,
Виж целия пост
# 496
Д-р Давидова, бременна съм в 23г.с. първа бременност. От време на време имам прозрачно към леко бяло течение, но след баня е малко по обилно, трябва ли да се притеснявам?

Здравейте,

Предполагам не е нищо притеснително, но бих препоръчала МБИ изследване.

Поздрави,
Виж целия пост
# 497
Здравейте др. Давидова.Бременна съм, но гинеколожката ме уведоми, че трябва да прекъсна бременността по медицински причини, ще прикача диагнозата и. За съжаление не ми даде никакви обяснения. Много съм уплашена. Благодаря за вниманието!

Здравейте,

Имате ли снимка от ехографския преглед?
Също така виждам имате назначен кръвен тест за бременност, който да повторите след 48 часа.
Предполагам вече имате резултати.
Виж целия пост
# 498
Здравейте.  Имам въпрос, дали е възможно да съм бременна?
Последният ми цикъл беше на 16.11. Декември месец нямах цикъл. На 1,2,3 януари имах течение, подобно на цикъл от червено до тъмно кафяво. То рязко спря на третия ден.
От месец и половина поддържам 37,1 до 37,4 градуса температура без да съм болна. Коремът ми е пораснал. Гърците също, без да са болезнени. Нямам гадене и повръщане.
Възможна ли е бременност или друга причина. На 42 години съм. Рано ли е за менопауза. Цикълът ми е винаги редовен, на 28 дни. Раждала съм 1 път.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 499
Здравейте доктор, Давидова къде работите и може ли с здравна каса да се състои прегледа?
Виж целия пост
# 500
Здравейте, бременна съм в 14 г.с. В 12.6 правих бхс, резултатите ми никак не са добри. Направих прена тест, но още чакам резултат и се побърквам от въпроси. PAPP-a е много нисък. Възможно ли е да няма проблем с бебето,а да е нисък? Също така имам наднормено тегло, възможно ли е кръвта ми да е по-рядка заради килограмите и от там да идват лоши резултатите? Ако има синдром на Едуардс няма ли да се види на видеозон? Не съм ходила на ФМ, гинеколога ми измерва стойностите.
Виж целия пост
# 501
Здравейте, д-р Давидова!

Моят въпрос е свързан с посещение при гинеколог след прекъсване от няколко години - дължи се на психологична травма/насилие преди време, заради което изпитвам непоносимост да ме докосват непознати хора, съответно опитите за профилактичен преглед водят до паник атаки и прочие. По стечение на обстоятелствата съм вече омъжена и искаме да създадем семейство, съответно избягването на такъв тип прегледи естествено не е в моя помощ по никакъв начин. Въпросът ми е, имате ли съвет как да се постъпи в такава ситуация, дали само консултации/ехографични и кръвни изследвания могат да бъдат достатъчни като прегледи на годишна база? Не съм попадала и на много внимателни лекари като отношение, може би и заради това съм толкова объркана как да постъпя занапред.
Виж целия пост
# 502
Здравей те Д-р Давидова, бременна съм в 25г.с. и забелязвам че гърдите ми растят различно, едната е по голяма и ареолата също е по голяма. Има ли нещо притеснително? Благодаря предварително. 😊
Виж целия пост
# 503
Здравейте. На 27г съм. Имам две деца,нормално родени. Преди и след тях цикъла винаги ми е бил точен. На 28дни по 5 дни. От няколко месеца постоянно ми закъснява. Единия дори 10дни. След това пък след цикъл много ме болеше корема,лекаря ми каза,че матката не се е изчистила от цикъла. Изглеждала сякаш сега ще ми идва. Но ми мина. Този месец отново вече 3 ти ден закъсние. Няма бременност. Дали трябва да пусна някакви изследвания ?  Благодаря
Виж целия пост
# 504
Здравейте д-р Давидова, моля за консултация хормона е пускан на 3ти ден от МЦ на 28 години съм.
Виж целия пост
# 505
Въпрос - за жена на 48 г.в период на предменопауза - от една година с мн.редки менструални цикли- два пъти в годината с различна интензивност и оскъдност, рядко обилни, се появяват симптоми на продължително и силно сърцебиене, от което се нарушава съня, понякога замайване, виене свят, понякога бодежи в гърдите или чувство на тежест, тъпа болка.... Вашият коментар и съвет?
Виж целия пост
# 506
Здравей те Д-р Давидова, бременна съм в 12 седмица имам геноцид 4g/4g и сам на клексан 0.4 на 17.01 минах на био химичен скрининг и сам с повишен риск от преклампсия казаха да пия акард 150мг всяка вечер имам и зацапвания плацента  покрива малко цервикалният канал ще се надявам да се вдигне но ме притеснява дозата на акард 150мг и карвене то което имам от 11 трагва и спира не е много но го има и спрях дуфластон рязко и циклогест които беше 2 пати по 1 сега сам на утрогестан 2 вечер много моля за мнение
Виж целия пост
# 507
Здравейте др Давидова. Закъснявам вече 7 дни преди два дни си направих тест за бременност и той се появи с бледа втора червена черта. Това означава ли че има бременост? Имам леки спазми в точно в центъра на корема те нормални ли са
Виж целия пост
# 508
Здравейте др. Давидова. Имам въпрос относно кога мога да си направя тест за бременност при преплогане на овулацията преди 01.01.22г. и продължителност на цикъла 35дни и последен цикъл на 16.12.2021г. Направих тест на 17.01.2021 беше отрицателен. Дали подраних?
Виж целия пост
# 509
Здравейте.  Имам въпрос, дали е възможно да съм бременна?
Последният ми цикъл беше на 16.11. Декември месец нямах цикъл. На 1,2,3 януари имах течение, подобно на цикъл от червено до тъмно кафяво. То рязко спря на третия ден.
От месец и половина поддържам 37,1 до 37,4 градуса температура без да съм болна. Коремът ми е пораснал. Гърците също, без да са болезнени. Нямам гадене и повръщане.
Възможна ли е бременност или друга причина. На 42 години съм. Рано ли е за менопауза. Цикълът ми е винаги редовен, на 28 дни. Раждала съм 1 път.
Благодаря предварително.

Здравейте,

На първо време ще Ви предложа да си направите тест за бременност. Ако той е отрицателен може да потърсим причината другаде. А за въпроса дали е рано за менопауза - за всяка жена е индивидуално настъпването й и зависи от редица фактори.

Хубав ден,
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия