Августинки 2021 - Тема 6 💙💜

  • 26 906
  • 480
# 150
А вашите бебоци как са със спането ? Моята спи по цял ден и почти няма будно състояние, вече взех да се притеснявам. Питах личната , каза да давам глюкоза , въпреки че не е жълта. Няма събуждане това дете , само яде и спи ..
Хехех и моята така беше ама вече тези дни започва и да будува по малко. Тя се роди на 3.8 и в болницата и първата седмица вкъщи само яде и спи. Сега вече не е така😂 плюс напъване за акане, мидля че и лекички колики я почват да попримрънква.
При нас е същото, до вчера всичко беше много спокойно, но днес вече се свива, май й е трудно да се изака. От четвъртък давам био гая и имам чувството, че от нея започна да се свива. Преди малко дадох и еспумизан, че това имам под ръка, дано я успокои.
Виж целия пост
# 151
Мойто бебче си будува през деня, спи по малко, но много се стряска като спи, от болницата е така понеже там държаха вратите отворени за да влиза въздух, че беше просто ужасна жега, и само се блъскаха врати, тропаше се и сега като спи се стряска.
Виж целия пост
# 152
А вашите бебоци как са със спането ? Моята спи по цял ден и почти няма будно състояние, вече взех да се притеснявам. Питах личната , каза да давам глюкоза , въпреки че не е жълта. Няма събуждане това дете , само яде и спи ..
Хехех и моята така беше ама вече тези дни започва и да будува по малко. Тя се роди на 3.8 и в болницата и първата седмица вкъщи само яде и спи. Сега вече не е така😂 плюс напъване за акане, мидля че и лекички колики я почват да попримрънква.
При нас е същото, до вчера всичко беше много спокойно, но днес вече се свива, май й е трудно да се изака. От четвъртък давам био гая и имам чувството, че от нея започна да се свива. Преди малко дадох и еспумизан, че това имам под ръка, дано я успокои.
При нас биогаята много добре подейства. Имай предвид че Еспумизана е със симетикон, а той запича.
Виж целия пост
# 153
А пробиотиците вие сами ли решавате да ги дадете или педиатър ви казва?
Иначе новородено има макс 60 Мин будуване (по книга разбира се).  На 60 Мин трябва да е заспало вече. Та докато му смениш памперса и се нахрани, заспива. Така казаха поне на лекция за сън на бебе.
Виж целия пост
# 154
А вашите бебоци как са със спането ? Моята спи по цял ден и почти няма будно състояние, вече взех да се притеснявам. Питах личната , каза да давам глюкоза , въпреки че не е жълта. Няма събуждане това дете , само яде и спи ..
Хехех и моята така беше ама вече тези дни започва и да будува по малко. Тя се роди на 3.8 и в болницата и първата седмица вкъщи само яде и спи. Сега вече не е така😂 плюс напъване за акане, мидля че и лекички колики я почват да попримрънква.
При нас е същото, до вчера всичко беше много спокойно, но днес вече се свива, май й е трудно да се изака. От четвъртък давам био гая и имам чувството, че от нея започна да се свива. Преди малко дадох и еспумизан, че това имам под ръка, дано я успокои.
При нас биогаята много добре подейства. Имай предвид че Еспумизана е със симетикон, а той запича.
Знам, ама не съм купувала други. Утре сме на пробно теглене и ще говоря с личната.
Виж целия пост
# 155
Пробиотик аз по мое осмотрение си й давам, добре й действа. Капки за колики имам за момента ама задържам. А за спснето по книга да ама на практика не🤣
Виж целия пост
# 156
Същата история, малкия е унесен и поспалив, няма сили и да суче, само се приспива на гърдата 😄 а кърма обилна имам, изцеждам гърдите с помпи и давам кърма в шише, но и него изпива наполовина. Давам по 5 капки Биогайа. Има колики и плаче след хранене доста.
И при нас доста грубо ги къпеха, дърпаха, блъскаха врати, гледах как ги хранят за минутка им изсипваха млякото в гърлото, те съответно връщаха.....имаше много бебета, и само 1 акушерка нощем. Последните 2 вечери и през деня си беше изцяло при мен и не им го давах. Милото искаше да го гушкам непрекъснато, явно е усещал липсата ми първия ден.
Виж целия пост
# 157
Моят хубавец се роди на 01.08 и до вчера имаше кодово име “Добринко”. Само ядеше и спеше никакъв зор не ми даваше. Е вече ще започвам ново име да мисля. От снощи яде на 2 часа, будува повече и иска само да го гушкам. Пръцка редовно но не плаче, та явно още са поносими коликите. Приготвила съм Абоколикен капки и май ще ги започвам 🤷♀
Виж целия пост
# 158
На нас ни препоръчаха пробиотик още в Неонатологията. Казаха ни и капки против колики да съчетаем с него от третата седмица, както и Вигантол от 21ви ден.
Вигантол обаче онлайн ми излиза само в аптека Медея и то пише да се отиде на място, защото е с рецепта.
Знаете ли дали е така и къде може да се намери?
Виж целия пост
# 159
Защо все Вигантол предписват на бебетата? Много често Вигантол е изчерпан, защото е най-евтиния витамин Д и тези, които правим инвитро го пием с години. Аз пиех на Джеймисън (15лв), но в една капка има същото количество витамин Д (400 IU). Също е подходящ за кърмачета според листовката.
Виж целия пост
# 160
Дали може да се отложи малко приема на витамин Д? Нашата педиатърка е в отпуск и още не сме се виждали, за да я попитам и нея кога и какво да давам.
Виж целия пост
# 161
Вигантол си е важен, за затвърдяване на костите. С него много се внимава, защото ако се предозира води до преждевременно затваряне на фонтанелата, но пък е важно да се пие. Аз не знам кога ще кажат да започна да го давам на бебето, но казаха, че моята доза ще увеличат. Витамините минават и през кърмата. При бебета с недостиг на витамин Б12, майките поят конски дози
Виж целия пост
# 162
При нас е същото, стряска се от всичко, макар че не обръща внимание на силен шум, даже спи по-спокойно.
Мойто бебче си будува през деня, спи по малко, но много се стряска като спи, от болницата е така понеже там държаха вратите отворени за да влиза въздух, че беше просто ужасна жега, и само се блъскаха врати, тропаше се и сега като спи се стряска.
[quote author=dani_vnv

И аз съм с тях и комбинирам с мама натура коликинд, почна от леко присвиване 1 2 седмици, после започна да реве много най-вече от 10 до 12 и се захласвашe, да чукна на дърво забелязвам ефект, като будува не плаче постоянно.
link=topic=1358743.msg43330463#msg43330463 date=1629317716]
Моят хубавец се роди на 01.08 и до вчера имаше кодово име “Добринко”. Само ядеше и спеше никакъв зор не ми даваше. Е вече ще започвам ново име да мисля. От снощи яде на 2 часа, будува повече и иска само да го гушкам. Пръцка редовно но не плаче, та явно още са поносими коликите. Приготвила съм Абоколикен капки и май ще ги започвам 🤷♀
[/quote]
Виж целия пост
# 163
Вигантол си взех от Марешки. Аз пък на Джеймисън исках, но тази аптека е до нас и там имаше само такъв. С каката давах вигантол и нямаше проблем, затова сметнах, че няма особено значение какъв ще взема.
Виж целия пост
# 164
Блазе ви с тези спящи бебета. Моя се роди на 3ти и вече има поне по час гледане през деня без рев и поне по 6-7часа рев. Почнах аз да се притеснявам, че малко спи от тези колики. Мъчат ни от ден едно, като първата седмица бяха по 3 часа някъде само през нощта, сега вече правим и по минимум толкова през деня. Сменихме вече 3 вида капки и няма резултат. Днес педиатъра по телефона ни препоръча и Био Гая заедно с Капките и много търпение. Но това коликите е нищо ужасно просто. Такова превиване прави, че на моменти не можем да го удържаме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия