Августинки 2021 - Тема 6 💙💜

  • 26 906
  • 480
# 180
Честито на всички момичета, живи и здрави да са бебетата и успех на предстоящите мами с раждането. И аз давам Биогая и много добре й действа. Тя се роди на 3.8 вече от седмица и давам. Няма проблем от раждането да се дава, те й даваха и в болницата, че беше на антибиотик.
Виж целия пост
# 181
Честити бебчета! Да са ви живи и здрави Heart
Най - полезния съвет, който получих е да спя, когато малката спи. За сега мм е у дома и върши домакиснката работа, но после? Вие какви помпи имате? Моята е на Авент ръчна, но нещо не можем да се напаснем. Аз кърмя, но искам някаква помпа за доизцеждане.
И моята е Авент ръчна, и с първото и сега я ползвам и съм много доволна. Имам електрическа на Лорели с нея ми е много бавно
Виж целия пост
# 182
Не нямам, имам чувството, че на бебето хич не му се излиза. На 25 съм на тонове, ако до тогава не се е родило, ще ходя на тонове през ден. Ще раждам живот и здраве в Шейново. Ти къде ще си?

Аз ако не се роди до 25-ти ще направя ехограф и после каквото каже доктора.
Ще раждам в болницата на Мазнейкова със  Зебрите и д-р Кобаков.
Виж целия пост
# 183
Аз като видях как съм си обръснала корема за операцията като спадна и направо лошо ми стана.
При мен раздвижването мина много леко. Използвах това, че не спах тази нощ и се раздвижвах в леглото. Сега съм пушка. Но много се стресираха днес с бебето. Останах сама в стая като кукувица и докараха бебето. Събота и няма кой да ти обяснява какво да правиш с това бебе. Да съм го кърмила, ако след кърмене е неспокойно, да давам адаптирано мляко. Кърмих го уж, ама не разбирам изобщо тече ли нещо, то днес е коластра. Голям рев да му подам гърда. После като хване и не иска да пусне, мисля за биберон ме взе. И като започна един рев след това. Директно от детска стая чули и ми донесоха шише с мляко. Тръгнах да му дава мляко, то още първите глътки повърна детето. И те нищо не ми донесли да го забърша като повърне. По едно време така се беше изтощил от моето незнаене какво правя, че изглеждаше сякаш няма силички. Гледаше в една точка и не мърда. Сърцето ми се пръсна. И си казах, че или се стягам, или нямам друг избор. Приспах го, после го взех по едно време в мен уж да го разбудя и да го храня пак, но те дойдоха да го вземат за тоалет и пак ще го хранят с адаптирано, при положение, че на обяд се е нахранил явно с коластра, нищо че аз не усетих да тече нещо. Казах им да ми го дадат за през нощта. Дано ми остане куража, че като стане тъмно и съм сама в стая изглежда страшно
Виж целия пост
# 184
Честити нови бебчета! Нека да растат здрави и щастливи, а на мамите бързо възстановяване! Heart
При мен откакто родих, свободното време стана мираж. Нито във форума съм влизала, нито във фейсбук следя...
Тери, Хетера как сте? Мен още вчера ме изписаха. С бебока сме добре, тя кара лека жълтеница, но въпреки това сме супер и ни пуснаха да се приберем. В Селена са страшно претоварени в момента и гледат да изписват набързо, който се чувства добре..
Тери, аз първия ден изпаднах в нервна криза с малката. Не искаше нито да суче, нито от шише, нито да спи, нищо! Само рев и тя и аз.. така се бях шашнала и никой не ми обърна внимание.. върнах я за през нощта в детска стая.. чувствах се наистина ужасно, но се стегнах и от следващия ден сме неразделни и много добре се разбираме. Heart Eyes
Виж целия пост
# 185
Ще се справиш, няма къде да бягаш. Аз поради тази причина избрах да не съм във вип стая, паднах се с едно момиче, което роди час преди мен на нея и е 3то, та много ми помогна.
Аз като видях как съм си обръснала корема за операцията като спадна и направо лошо ми стана.
При мен раздвижването мина много леко. Използвах това, че не спах тази нощ и се раздвижвах в леглото. Сега съм пушка. Но много се стресираха днес с бебето. Останах сама в стая като кукувица и докараха бебето. Събота и няма кой да ти обяснява какво да правиш с това бебе. Да съм го кърмила, ако след кърмене е неспокойно, да давам адаптирано мляко. Кърмих го уж, ама не разбирам изобщо тече ли нещо, то днес е коластра. Голям рев да му подам гърда. После като хване и не иска да пусне, мисля за биберон ме взе. И като започна един рев след това. Директно от детска стая чули и ми донесоха шише с мляко. Тръгнах да му дава мляко, то още първите глътки повърна детето. И те нищо не ми донесли да го забърша като повърне. По едно време така се беше изтощил от моето незнаене какво правя, че изглеждаше сякаш няма силички. Гледаше в една точка и не мърда. Сърцето ми се пръсна. И си казах, че или се стягам, или нямам друг избор. Приспах го, после го взех по едно време в мен уж да го разбудя и да го храня пак, но те дойдоха да го вземат за тоалет и пак ще го хранят с адаптирано, при положение, че на обяд се е нахранил явно с коластра, нищо че аз не усетих да тече нещо. Казах им да ми го дадат за през нощта. Дано ми остане куража, че като стане тъмно и съм сама в стая изглежда страшно
Виж целия пост
# 186
Tinkii_Winki, даде ми кураж, че не само аз съм така. Наистина се усеща, че са претоварени в детска стая, особено уикенда, когато няма толкова хора на смяна. Акушери, санитари още от 6 сутринта започват да минават.
Определено в стая с някого е по-добре. Аз бях един ден с едно момиче. Нейното дете остана неонатология. Но аз й помогнах да не плаче само, тя ми помагаше вчера да ми налива вода, да ми подава неща. Нея днес я изписаха и се надявах да доведат някоя родилка от днес, но събота и неделя имало само спешни. Друго си е да има дружинка
Виж целия пост
# 187
Мили момичета, чудесни млади мами сте Kissing Heart всяко първо нещо е страшно. Страховете от бременността сега се прехвърлят върху тези, изцяло зависещи от нас, вързопчета. Безсилие то да се грижиш за някого, когато ти имаш нужда от помощ и грижи, е неизбежно. Всичко е наред, бебетата ни учат, а и всяко първо дете е опитно зайче Grinning голяма работа, че памперса му не е сложен перфектно, че пишоната еди си как се забелвала и тн. Важното е, че бебетата са обичани и желани. Гладни няма да останат, коликите ще преминат, зъбите ще избият и ние отново ще заспим, дори след 2 години да е. Но това го разбираме после и с второто сме една идея по-подготвени. С първото никой не ни казва колко плаши всичко около бебето. Не сте сами, всички се опознаваме с малките човечета и очакваме знак дали сте справяме Simple Smile аз не съм вярвала, че като я видя ще изпитвам такова чувство на пълнота, все едно нещо е липсвало и това е било тя.
Виж целия пост
# 188
Честито на всички родили Yellow Heart
Да попитам има ли още, които не са родили, а са за август. Моя термин е за 25-ти и като гледам темата имам чувството, че само аз останах Joy

Термина ми е за 30-ти Август,спокойно-не си само ти.Аз даже нямам още подготвителни контракции 😌 какво да кажа....
Виж целия пост
# 189
Еххх няма и няма раждане. Сутринта ми изтекоха водите и вече 17 часа само леки контракции. Гоня ги да ми пуснат банка окситоцин, не искат. Всичко ще става естествено. Един доктор ми беше казал, че първото раждане е 24 часа и аз не вярвах, но не ме е стряскал само. Измъчих се от чакане, не мога да спя, боли ме ръката от абоката. Имам чувството, че е безкраен процес.
Виж целия пост
# 190
Честито на всички нови мами! Страхотни сте и ще се справите!
 И при мен в Токуда беше супер натоварено, много раждания, бебета, персонала хвърчеше като луд, аз си вземах бебето при мен през нощта като видях че една жена се грижи за толкова много бебета през нощта.
Моето се скъсва да реве след хранене, кърмя, но пищи и се свива, колики вероятно. Давам Биогайа, но ефект няма засега. Носим се с часове на ръце, само така заспива, много сме уморени, ден и нощ е това.
Виж целия пост
# 191
Здравейте мами 🙂 Мисля, че е време и аз да се включа и мъничко да ви се оплача. Термина ми е 25 Август. От 3 нощи съм в болница. 1вия ден започнаха контракции, регулярни и доста силни, както и лекарите казаха и щом станаха на 5 минутки се запътих гордо към болницата. Голяма мъка, но разкритието просто е мираж. Стои си на 1см от тогава, та до сега. Имам болки, контракции, гадене, въобще пълен пакет и нищичко не се случва. Имам чувството, че този процес е безкраен 🙄
Утре сутрин смятат да ме изпишат, защото пътеката свършва. Като си отида вкъщи се страхувам да не започнат пак по-силни контракции и аз да изпадна в чуденка да тръгвам ли или пък не ...
Много съм объркана и обезкуражена.... Радвам се всички, които вече са преминали през това приключение и гушкат малките сладкишчета.
Ние с останалите Августинки чакаме и нашите бебчета 🙂
Виж целия пост
# 192
Тери спокойно, с първите деца е така😂 храни си бебешора максимално от гърда, вдигай да се оригва, проверявай памперса, те акат след всяко ядене почти. Ще се нагодите, бебетата усещат когато майките не са спокойни. Ще свикнеш с висчко, не се паникьосвай самл и ще си усещаш какво да правиш, ще опознаеш и бебчето кога му е дискомфортно от глад, кога от мръсен памперс. Всичко ще се намести. Само без паника😉
Виж целия пост
# 193
И аз още си чакам.... Още 7 дни  до термина, но ми се иска да се ражда вече мъника. От скука само се въртя напред назад, вече не ми се поглеждат бебешки дрехи, пране и гладене 😂 изнервих се на всички тея дни.
Ще изляза да обикалям навън днес, нищо че енергията е 0.

ММ така ме ядоса, че получи сериозно избухване. Излезе с приятели за малко и ми се прибира ей сега в 7. 30 сутринта 😡 аз бях станала още в 6 и вече набрала. Бил се забалявал... Аз защото не искам да изляза да се позабавлявам.. Уж се пазим и от ковид и т. н. С тея контракции всеки миг чакаме бебето, а той отсъства цяла нощ. За мен е много грозно да се прибира някой по светло и сме си го говорили това 😳
И не знам дали преувеличавам, но много се разстроих...явно хормоните бушуват😫🙄
Виж целия пост
# 194
Falan1, ами за ядосване си е. Нека знае, че в близко бъдеще няма да му се отдаде подобна възможност. Плътно до вас с бебето. Чудесно те разбирам колко ти е изнервено, аз бях същатата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия